Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (CinemArt)

Davies182

Je milé vidět, že Hollywood umí pořád natočit fajnový materiál pro dvanáctileté teenagery. Přesně kvůli tomuhle někdo vymyslel slovní spojení pop-cornový výplach; akce na sněhu byla jedna velká parádička. ()

pepo

Lepšie než som sa obával, horšie než som dúfal. Obrovský potenciál začínajúci v predlohe končí v rukách scenáristov a režiséra, ktorý natočil síce rozhodne svoj najlepší film ale pri veciach typu Hnev titanov a Battle L.A. to nie je žiadne terno. Ale vďaka stále výborne funkčným korytnačkám je to stále slušný popcorn a za dva dva roky si dám kľudne dvojku, aj keby bolo ideálne zmeniť režiséra (najlepšieho za samotného veľkého Michaela). A teraz malý matematický problém s hodnotením. Ten film naozaj nie je dobrý ale nenudil som sa, miestami sa fakt výborne bavil (MC Mikey :) a prežil som poldruha hodiny s hrdinami na ktorých som som vyrastal. Takže 3 za film a každému zmutovanému teenagerovi po jednej. 7/10 P.S. Hudba Briana Tylera super, Megam nevadí ()

Xmilden

Kdo přetrpí slabou první polovinu, tomu se dostane odměny. Akční scény totiž vůbec nejsou špatné. Liebesman je hodně zvláštní člověk, režíruje béčka s opravdu idiotským příběhem, ale akční stránku má jednoznačně v oku. Šnežnou scénu jsem si projistotu pustil hned 3x a ještě během ní jsem si občas některý kousek vrátil. Megan Botox je zde opravdu jen na okrasu, o nečem jako herecký výkon může snít dál. Želvy Ninja se povedly určitě více než poslední Spidey. Stopáž přesně taková jaká by měla v podobných filmech být. 55% ()

-bad-mad-wolf-

Nulová očekávání jsou cenná komodita. Tady jsem nečekal lautr nic, jelikož mám Liebesmana zafixovaného jako člověka, který z průměrných projektů dělá podprůměrné (druhý Souboj Titánů), nebo bezmála příšerné (Světová invaze). A ono to šlo! Přepálená videoherní jednohubka s prvotřídními efekty sice často zadrhává a rozhodně není chytřejší, než průměrná želva (nezmutovaná), nicméně baví relativně vydatně, má funkční mytologii a působí kompaktním dojmem. Gangsta želváci nevadili, odfláklí klišé záporáci jo. Upřímně jsem zvědavý, co přinese další díl. ()

darkrobyk

Milá April, ty jsi fakt blbka...njn, měla to ve scénáři, ale i tak mi je Foxová protivná. Já bych uvítal ty lítací hlavy a rudé fontány, ale chápu, že film je točený pro děti. Klasický modelový příběh o padouchovi, co chce ovládnout svět, a hrdinech, co ho musí zastavit. Stejně jsem se díval kvůli akci, která je vydařená. Sice místy pixely až příliš bijí do očí (eskapády na sněhu či bitka na věži), ale nechť. Jestlipak si někdo troufne na původní undergroundovou předlohu?...ne, nejspíš ne... ()

juta

Takový šup sem, šup tam. Poněkud chaotický a špatně se v tom člověk orientuje. Zpracování mi v tomhle případě nesedlo. Většinou u filmů kritizuju to, když se začátek okecává a trvá dlouhou dobu, než se něco začne dít, ale tady jakoby se naskočilo rounou do rozjetého vlaku. Jako kdyby to už bylo pokračování Želvy Ninja 2. Chybělo mi to objevování, jenže tady se zřejmě počítalo s tím, že Želvy již známe jako své boty, takže se s představováním nebudeme muset zabejvat... ()

Fiftis

Sklamanie. V detstve som miloval aj seriál aj filmy, ale toto ma nebavilo. A režisérovi s takým menom som dôveroval. Som rád že som na tom nebol v kine. Filmu asi ublížilo najviac to, že trištvrte filmu bolo len vysvetľovanie, ako korytnačky vznikli. Sensei vyzeral strašne zle, ale to asi preto, že obrý potkan nemôže vyzerať dôveryhodne. Donatello vyzeral tiež ako debil. Videl som ho prvý krát s takými brýlami. Shreder zas ako transformer. Vtipy asi tiež boli šité pre ľudí do 18 rokov, lebo som sa zasmial jedine scénke s Meganiným zadkom. Nízke hodnotenie dávam hlavne prehnanému sci-fi ako napríklad Shrederove ostré nože prejdú oceľou na mrakodrape ako maslom a podobne. Ak by sa plánovala ďalšia časť, znovu by som aj po tomto sklamaní očakával skvelú časť, keďže by sa už film mohol venovať hlavne deju a príbehu a nie vysvetľovaniu. ()

Shakers

Za poslednú dobu mi aspoň tento remake, reebot, či re-už ani neviem koľko toho je, no skrátka aspoň tento film mi prišiel ako ta správna volba natočiť ho znova. A ako fanúšik korytnačiek nemôžem povedať, že som sklamaný, pretože som zhruba vedel čo čakať, ale ani nie som nadšený, pretože korytnačky nám už veľa krát predviedli, že majú čo ponúknuť a tu nám toho zas tak veľa neponúkli. Po rokoch keď na plátne vidíte a počujete tie známe mená sa cítite na chvíľku fajn, prvý kontakt s korytnačkami tiež celkom v pohode (vtip samozrejme nechýba) no najväčší problém vidím v tom nevýraznom príbehu a nevýrazných záporákoch. Nečakal som niečo prevratné a ten príbeh povedzme si nieje zlý, ale režisér Jonathan Liebesman nedokáže divákom podsunúť niečo viac a už vôbec nie nejaké emócie. Na tie tam brnká len fajn hudba Briana Tylera. Takže s celkového hľadiska je to fajn film, ktorý vás dokáže zabaviť vtipnými korytnačkami aj keď majú iným vzhľad. Taktiež aj Bayovský (Transformerovský) vizuál a akcie sú fajn. Na Megan sa fajn pozerá a Brian sa fajn počúva. Korytnačky síce ničím moc neprekvapia, ale dokážu zabaviť a navyše tempo filmu ide rovnakým tempom ako korytnačky na svahu v predposlednej akcii. Drobné zmeny v príbehu nevadia, skôr miestami nelogické veci, ale tu na nich ohľad vlastne ani netreba brať. Keď to tak zhrniem, lepší priemer ja som sa bavil, ale na hranú verziu s 90-tých to nemá. Obľúbené soundtracky: Teenage Mutant Ninja Turtles, Brotherhood, TMNT March. 60% - 3* ()

DJ_bart

Skvělá moderní (re)interpretace ninja koratnyček, hyřící hektickou over-the-top akcí typicky bayovského střihu v tom nejbombastičtějším slova smyslu a skvělou dynamikou hlavních čtyř želvích pošuků. Prvotřídní definice béčkový blockbusterový zábavy. ()

Pepinec

Pane jo... Po shlédnutí tohoto mutagenem postihnuvšího filmu se musím sám sebe ptát, jak je možné, že ze mě vyrostl takový božan bez následků, když jsem přitom byl odkojen právě příběhy čtyř želv, jedné krysy a Aprílem...? Asi jsem měl tu kliku, že v mém období Pánů kluků ještě Míša Bájů běhal na škole za klukama, takže neměl čas dělat z hodných a zábavných želv odporná testosteronová monstra, z Třísky Kmen, z April fiflenu a Trhačovi nikdo nenavrhoval brnění s kouzelnou mocí, která jeho nositeli umožní namísto čínsky mluvit plynulou angličtinou. Jsem na sto procent přesvědčený, že kdybych býval v těch svých šesti letech koukal na tohle a viděla to moje máma, vyhodí televizi z okna a osobně zajede na Pláž omlátit mu hlavu o krunýř. ()

JohnnyD

To bol nápad dať Michaelovi Bayovi a Jonathanovi Liebesmanovi Teenage Mutant Ninja Turtles (len si povedzte nahlas ten názov!), aby to spracovali na relatívne temnú, šedú, špinavú akčnú komédiu. Pre koho toto bolo točené? Príde mi, že tu niekto absolútne nepochopil čaro a estetiku pôvodného seriálu a zároveň to ani nepriblížil násilnej komiksovej predlohe. ()

playboxguest

Želvy Ninja jsou po bilionté zpět a tentokrát spíš než želvy připomínají čtyři mini Hulky a pro pobavení publika si sebou táhnou kopec infantilního humoru, který se letos tak osvědčil už ve Strážcích vesmíru. A taky je tu sexy Megan Fox a 3Dčko, obojí moc pěkné, to druhé se předvede především ve 3/4 stopáže při zimních radovánkách, což je část filmu, která je v obohacení o prostor zatraceně luxusní. Jinak je tenhle film jednorázovka, přesně jako ty humorný hajzlík knížečky, sem tam se pobavíte, sem tam nahodíte výraz trapnosti, sem tam zapomenete dřív, než otočíte stránku a nakonec to všecko stejně pošlete jedním tahem splachovadla do kanálu. A tam si želvičky přece ták lebeděj. 50% ()

sheen

Ale jo, i mě jako člověka, který na animovaném seriálu vyrůstal a ujížděl to trošku oslovilo. Místy nudné, trapný humor....prostě klasika teenage movie. Silikonová Megan se mohla snažit jak chtěla, jen žlutá bunda nestačí, animované April nesahá ani po kotníky. Kavabunga :) ()

Beckett51

Čekal jsem, že to nebude více než dobré, ale že to bude až takhle špatné? Co na tom, že Trhač je borec, když celej film je sbírka trapných scén (po každé rádoby ftipné želví hlášce a scéně se mi sevřely půlky, polil mě studený pot a nastal těžký pocit trapnosti, že tuto debilotinu sleduji), postavy maj osobnost asi tak velikou jako napíchnutá skřetí hlava na kůlu a akční scény jsou šíleně nepřehledné, bez dynamiky, či jakéhokoliv nápadu. Nejhorší natom je, že Liebesmanova režie je opět obstojná, ale totálně všechno posrali scénáristi. Zkráceně - Překombinované, nudné, nezábavné, neftipné, nesympatické, nahovno. ()

Pilda17

Nejsem žádný fanoušek Želvých Ninjů a ničeho takového. Tento snímek jsem si pustil jen z čisté zvědavosti. Zklamaný samozřejmě nejsem, protože jsem nic neočekával, ale také nejsem ani nadšený. Příběh a zápletka nikterak zajímavá, akční pasáže docela slušné, i když občas otravné. Jenže ze všeho nejotravnější byla Megera Foxová a i když se snažila působit vážně, nevěřil jsem jí ani slovo a potom nemluvím o závěru, to byl tak trošku úlet. Nakonec nejzábavnější ze všeho byly želvy a místy dokázaly i příjemně pobavit a odreagovat. Želvy Ninja nám nic moc neukáží, ale do nudného večera a průměru, se vejdou naprosto s přehledem .. 5/10 = 59% ()

GilEstel

Každý snad ví už od začátku 90. let, že Tříska není zmutovaná krysa z kanálu. Kdo vyrůstal v 90. letech moc dobře ví, že byli 2 mistři ninjutsu. Hamato Yoshi (Tříska) a Oroku Saki (Trhač). Tahle kolosální neznalost autorů filmu vypovídá o jejich neprofesionalitě. Kam se tento film hrabe na legendární animovaný seriál, na kterém vyrůstala moje generace. Jediný vtipný moment: BEATBOX ve výtahu. Ale na víc než 1 hvězdu to ve výsledku není. ()

Foox

Upřímně jsi ani moc dobře nedovedu představit, že by Želvy Ninja šlo převést na plátna nějak lépe. Trikům ani akci nelze nic moc vytknout, oboje baví a přičtěme k tomu dobře načasované hlášky, proč ne. Slušný letní výplach, který si v budoucnu rád zopakuji. ()

S.Quentin QUALE

Kdybych neměl tak rád původní seriál, byl bych přísnější, ale musím uznat, že jsem se nemusel nasrat, jak u Transformers: Zánik. Svůj koncept si Mutant Ninjas naštěstí drží, takže i když by se dalo polemizovat o vhodnosti zfilmování nečeho podobného, nemám potřebu vyfuckovat tento film. Narozdíl od Megan Fox. 50% ()

HAL

Tak zábavně napsané dialogy (až tak že v nich i blbost baví) v tak ultimátně hnusném filmu... škoda že to netočil Bay. Scénář to má lepší než jeho noví Transformers 4, a s ním by se pak na toto dalo i dívat. 5/10 ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)