Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (CinemArt)

st.ranger odpad!

Hodně zbytečný film. Na letní trhák navíc neúnosně ukecaný, avšak veškerá vysvětlení jsou natolik směšná, že se musím ptát, k čemu bylo zapotřebí k vytvoření scénáře trojice scénáristů a co při psaní kouřili. Egomaniak a producent tohoto skvost, Michael Bay naštval plno fanoušků, když tvrdil, že želvy budou z vesmíru. Ve filmu je na to dokonce narážka, avšak nebyl by to film od Platinum Dunes nebo pod Bayovo taktovkou, aby neměl něco navíc či jinak. Linie vzniku želv a přisvojení si technik ninžů je naprosto imbecilní, plán na ovládnutí města absolutně retardovaný a i když se všichni herci snaží, dávají najevo v jaké konině to vlastně účinkují. ()

Hismael

Chtělo by to míň Michaela Baye a víc kvalitního scénáře. V příběhu se neděje nic překvapivého. Na začátku se vysvětlí kdyby náhodou někdo nevěděl kdo je kdo, následuje přehnaná delší akční scéna v zasněženém svahu, boj s hlavní zápornou postavou a konec. Víc jak hodina u půl by byla chyba. ()

Terva

CITÁT - Ještě nenadešel čas, ale až vtrhnete do města, budete připraveni....... Čtyři mluvící, dvoumetrové želvy, chodí po New Yorku. Chrání, brání a jsou plné....vtipu a keců. Jo a ještě jsou ninjové a umí karate. CITÁT - Tak, že jsou Vetřelci?...... A když už tu máme pár kladných hrdinů, potřebujeme záporáka. Bohužel Trhač není tak imaginativní, jako spousty záporáků, ale je to důstojný soupeř. Sněžná scéna, okolo 70 minuty, je úžasná. Je sice trochu přehnaná, ale je to komiks, tak co se dá dělat. CITÁT - Ještě neni po nich, vořechu........... ()

jh666

Žádné veledílo to není, což už se dá poznat z hereckého obsazení (nic proti Megan, pěkně se na ní kouká, ale to je tak všechno), ale není to ani žádná katastrofa. První polovina filmu skutečně za moc nestojí a slouží skutečně jen k seznámení se želváky, pro ty, kdo o nich nikdy neslyšeli. Druhá, akčnější půlka už je přeci jenom lepší. Konečně se něco děje a je to docela zábava. Želváci jsou navíc skutečně sympatičtí. Takže příjemná jednoduchá oddechovka. 62 % ()

Chermy

Že je režisér netalentovaný patlal víme. Přesto to tady se scénáristy doprasili opravdu velkolepě. Chtěl jsem málo.. ale Liebesman neumí vygradovat žádnou scénu. Upřímně nechápu, že studia stále sází jen na sílu značky. Strážci Galaxie jasně ukázali, že když je film dobrý, nikoho nezajímá jestli jsou hlavní hrdinové mýval a strom a celý film se honí za svítivou koulí. Vadí mi ten trend, že dnes dovolí točit film i cvičené opici. Protože tohle mohla být opravdová akční sranda s nostalgií v zádech. Chci Trhače s charismatem a aby ho ovládal obří mozek Crank a chci aby želvy ukázaly co nejvíc z jejich dojo kanálů. Ne aby lídr Leonardo dostával furt jen na prdel a aby se všechna akce odehrávala v duchu King Kongova CGI festu od Petera Jacksona. Méně je často více. Radši uhlazenou a přehlednou akci, něco co si rádi pustíte znova..... a ne digitální bordel, který ve vás nevyvolá absolutně nic. ()

JohnCZ

Rozverná pubertální akční řezanice, která se však místy snaží být funny a cool až moc násilně (závěr) a působí to dost vynuceně. Přitom samotné korytnačky jsou rozanimované velice dobře, kamera je dynamická a akční scény klasicky Bayovské v tom dobrém i v tom špatném. Filmu však zoufale chybí nějaký scénář, postavy jsou ploché a nezajímavé a herci tak nějak nehrají (William Fichtner je trapně nevyužitej). I Megan Fox, ačkoli si nemyslím, že by byla vyloženě špatná herečka, byla dost strašná. Jako odpočinková audiovizuální řežba se to dá, ale nic víc bych od toho nečekal. ()

Pegas1632

Kupodivu jsem se fakt bavila. Když vemu v potaz cílovou skupinu (teenagery), nemohlo to asi dopadnout líp. Želvičky jsou přesně takové, jaké si je pamatujeme z animáku (Michelangelo-největší puboš, Raphael-svalouš a drsňák, Leonardo-vůdce a Donatello-vědec/chytrolín). Je to vtipný tím nenáročným způsobem, ujetý a trhlý, má to spád (ještě že jen 101 minut, neustálo by to asi ani minutu navíc) a ucházející hudbu. Dějová linka není nijak náročná a ani jsem to nečekala - o to přece vůbec nejde. Jde o to se bavit a to si myslím splňuje slušně. ()

corpsy

Je mi tak trochu ľúto, že táto celovečerná verzia podkopáva mytológiu originálneho korytnačieho príbehu. Podobne snímku neprospieva detinský scenár, ktorý by patril medzi to najslabšie aj v pôvodnom animovanom seriály. Sú to veci podstatné, no v tomto prípade sa dajú odpustiť. Títo štyria titulní hrdinovia sú proste skvelí, keď dôjde na akciu je spektakulárna ( a v 3D je to vidieť ) a Megan...je proste Megan, hrať nevie ale do filmu pasuje ako nikto ( snáď by som ju na mieste tvorcov vytuningoval viac do podoby April z animáku ). Ak by som mal byť objektívny, tento trhák by si moje vyššie hodnotenie nezaslúžil, ale ja Mladé Ninja Korytnačky zbožňujem už viac, ako dve dekády a aj v tomto prípade svoju charizmu potvrdzujú. Bez nich by to bolo horšie. ()

Torision

Trailer sliboval temnější verzi TMNT, to se nakonec nesplnilo. Jediný, co se mi na tom líbilo, byla Megan Fox, pár hlášek a taky, že se autoři pustili i do originu želv. Jinak to celé bylo celé křečovité a bez šťávy. Myslím, že se děti ani pamětníci TMNT z devadesátek z toho na větvi nebudou. ()

liquido26

Ninja želvy jsou moje srdcovka z dětství, kdy jsem koukal na animovaný seriál. Filmy, které v 90. letech vznikly se mi moc nelíbily, ale tohle byla skvělá sranda. Prostě jednoduchej akční film plnej hlášek a skvělejch efektů s kapkou nostalgie. ()

salisbury

Želví polévka s krysím ocáskem mě překvapivě zachutnala a to hlavně díky vtipným okrunýřovaným hláškám, které mi velmi jasně naznačily, že se mám smát ač jsem se snažil ze všech sil kabonit. Přeci jen jsem šel na film určený spíše upovídaným děckám jejichž fantazie není ještě narušena dospělostí. Uvítal jsem po dlouhé době na plátně Whoopi Goldberg, která mi přišla z celého hereckého ansámblu nejlepší a Megan Fox mě bohužel svým projevem minula jak lučištník sousedův terč. Pokud hlášky budou stále tak vtipné jako doposud, tak se na další setkání s Michelangelem, Donatellem, Leonardem a Raphaelem nesmírně těším. ()

DEXTER099

Nooo tak tohle je pro mě celkem zklamání..Byl jsem jako malý opravdu velký fanoušek a divák želv ninja jak animovaného seriálu tak obou filmu ze začátku 90 a let a musím říct,že tohle k tomu nedosahuje i když jsem si vědom,že dřív jsem se na to díval dětskýma očima a zbyla ve mě ta nostalgie,ale za prvé v dnešní době plné pc efektu,určitě většího rozpočtu a po takové době bych si představoval lepší film.Vadí mi několik věcí:za 1)Nesympatická Megan Fox,která je zde jen kvůli vzhledu a vůbec nepasuje do tohoto filmu.2) Za mě tehdy želvy působily uvěřitelněji (i když je to vtipné samo o sebe -uvěřitelné želvy 180 cm vysoké :-) )než v tomto filmu a to tenkrát měli jen převleky a dnes celou škálu pc efektu.3)Celá akce založená jen de facto na zpomalených záběrech mě nic moc neřekla a scény na horách....no to už bylo docela moc i na mou fantazii.4) Kdo o želvách před tímto filmem moc nevěděl tak nevím jestli byl rád,že zde nebylo vůbec řečeno kde se vzal a kdo pořádně je Trhač a klan Foot.5) Whoopi Goldberg se asi už hodně nudila doma když vzala roli jen kvůli jménu na tři minuty filmu....No závěrem bych řekl,že to na mě působilo odbytě a potenciál byl nevyužit.Přemýšlel jsem,že tomu i tak dám čtyři hvězdy už jen z toho ,že to jsou prostě želvy,ale nejde to,je tam toho až moc co mi překáží.Proto za mě 60 % a tři hvězdy a ještě dodávám-kde je sakra super melodie z původních želv?? ()

ConanVJ

Želvy Ninja mají úplně jiný zrod než v původním seriálu a i jiný než v předchozích filmech. Pro starší fanoušky, kteří na želvácích vyrostli to může být hlavní překážka jak k filmu najít cestu, ale mě to nevadilo. Film si jde vlastní cestou a mě se to líbí. Dál mi ani nevadí, že to nebyla Rková verze. Co mě na filmu zklamalo bylo v IMAXu hodně slabé 3D, které bylo tentokrát hodně zbytečné. Příběh filmu byl pěkně vymyšlený a celý film hodně rychle utekl. Je zde spousta vtipných scén a parádních hlášek, takže jsme se v kině dost nasmáli. Akce byla přehledná a bylo jí hodně. Efekty byly hodně povedené a souboje s Trhačem občas otevřely hubu. Zvuk filmu byl hodně povedený a zvlášť scény s Trhačem občas připomínaly zvuky Transformerů. Želvy i Tříska byly pěkně vytvořeni. Megan to zde fakt seklo a jako April byla parádní. Za mě 100% :) ()

F.man

Jak já ty Ninja Korytnatčky jako dítě žral. Dodneška si pamatuju, jak jsem na asi šesté narozeniny dostal kazetu plnou songů ze seriálu. A taky jak jsem šel o rok později na maškarní za Leonarda... Střih. Dvacet-něco let plus a já se po dlouhé době odhodlal kouknout na nějaké moderní želvy. Nemohlo to asi dopadnout jinak, takže jen ve zkratce. Blbost, kravina, Baye pověsit do průvanu, vedle pak nešikovné animátory a lenivé scénáristy. Dvě hvězdy za to, že mě motivovali kouknout alespoň na několik dílů původního seriálu. Maybe she is jedi! ()

PauloZ

MC Mikey! Nejzábavnější popcorn roku 2014? Pro mě dost možná ano. Liebesovi želvy mají všechno, co by mít měly. Zábovnost, nadhled, skvělou akci (sněžná paráda patří rozhodně do top 10 roku) a neskutečný vizuální kabátek! Jsem potěšen, pobaven a všem mudrcům a škarohlídům posílám pizzu zdrama :). Jen ten děj je pravda průstřelný až běda. Původ želv mě neurazil a rozhodně tahle verze nedělá ostudu svému jménu. Doufám v další a snad i trošku vyzrálejší a potemnělejší díl. PS: Opět jsem se po Transformerech zamiloval do Megan :-))). ()

monsieurR

Hloupější film jsem už dlouho neviděl. O filmu Tři Bratři jeho tvůrci prohlásili, že je to film pro nejmenší. Tento film je tedy asi ještě pro nenarozené, jinak si to neumím vysvětlit. Hvězdička za počítačové triky a druhá za obsazení, i když v tomhle braku by mohli hrát i lidi z ulice a rozdíl by v tom velký nebyl. ()

draggo

Naprosto průměrný pásový produkt, vyráběnej očividně bez jakýhokoliv nadšení. Původní seriál nebo dřívější filmy jsem neviděl, tohle bylo moje první setkání s želvákama, takže nebudu jako ostatní rozebírat jak moc věrohodný je to oproti původní látce. Beru to jako samostatnej film a byl to pro mě po všech stránkách průměr - jako film na zabití večera dobrý, ale že bych se do toho nějak zamiloval nebo si to vyloženě užíval, to určitě ne. Efekty jsou pěkný, pár vtípků je povedenejch, ale závěrečná akce ve městě mě už vůbec nebavila, jsem toho ničení velkoměst už trochu přejedenej, je to v každým druhým filmu. Jediný, co vyloženě pochválím, je moje milovaná Megan, který to jako vždycky neskutečně sekne a je tím hlavním důvodem, proč tomu dávám poctivé 3 hvězdy a ne něco mnohem horšího. :) /60% a 3*/ ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)