Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (CinemArt)

misterz

Ninja korytnačky sú proste pojem. Aj keď dejovo typicky pukancovo nevýrazné, vizuálnym spracovaním celkom pekné, akčné a zábavné. A páčilo sa to aj deťom. Na priemer to bohato stačí. 60/100 ()

mzss1

|50%| Tak co bych k tomu asi měl napsat ? Trailer mě nenadchnul, podobné filmy nemusím, takže jsem na to ani do kina nešel, když chodím tak cca 25-30x ročně. Takže v pohodlí domova jsem si film v dobré kvalitě stáhnul a vrhnul jsem se na něj. Nečekal jsem vůbec nic, takže to jako jednohubka šlo, i jsem dostal víc. Čekal jsem, že to bude úplná blbost, to se naštěstí nestalo. Příběh je obyčejný, herci moc nezaujmou až na borce William Fichtner, který mě baví snad v každém filmu, kde zahraje, dokáže zaujmout. Akce je dobrá, sice dost digitalizovaná, ale dá se na to v pohodě koukat. Želvy Ninja určitě potěší, občas jsem se pousmál. Je to dost dětské no, kdybych byl menší, možná by mě to chytlo víc. Přesto to má dost nevyužitý potenciál. Mohlo to být velkolepější a lépe pojato, takhle je to celkem obyčejné. No, solidním kladem je hudba od mého nejoblíbenějšího hudebního skladatele, Briana Tylera. Sice už dost své hudební motivy využil, ale i tak se mu hudba povedla. Sice to připomínalo dost hudbu z druhého Thora, ale nevadí. Nevím, co k tomu mám ještě víc říci. Hlavní hrdinka nebyla špatná, ale její roli by snad každá zvládla. Takže jsem film dodíval, ani nenudil, takže to vidím tak na slabší průměr. Tu 3* nakonec dávám, páč mě to vůbec neurazilo a jako jednohubka na sobotní dopoledne je to úplně ideální. ()

kingik

Celá rodina se na to do kina v pohodě může vypravit. Pro tatínky je tam Megan Fox. Pro dětičky se tam toho najde hodně. A pro maminky tam toho moc není, ani žádný fešák tam nehraje, ale co by pro svoje dítka neobětovaly. Píše se rok 2014 a podle slovutného producenta Michaela Baye nazrála ta správná doba naservírovat nové divácké generaci legendu na které vyrostla předchozí generace, konkrétně ta z let devadesátých. A tak nějak vyzkoušet, co to s novými diváky udělá. Podle neutrálních reakcí v kině nelze úplně přesně odvozovat, ale rozhodně se film nemá za co stydět a předchozí hrané verze hravě strčí do kapsy. Ano, strčí je do kapsy svým technickým zpracováním. Příběhově to moc nepřekvapí. Jedním z problémů, který vidím jako velké negativum je, že čtyři zmutovaní želví hrdinové nemají dostatečně sympatický vzhled. V detailních záběrech jsou dokonce vyloženě odpudiví. Jistě, jedná se o zmutovaná stvoření, přímo obří monstra, která podle toho tak vypadají, ale nebylo myslím nutné zajít do nepěkných detailů spočívajících v nevábné fyziognomii obličeje, kdy se menší děti želváků spíše polekají, než jim bezmezně nakloní svoje sympatie. Hned v závěsu jsou otřesné dialogy, které se snaží být ultra cool, ale Jonathan Liebesman není právě Michael Bay, který umí i slabší chvíle podržet úžasným nadhledem spojeným s dobrými hláškami. V jeho režijním podání bez extra rukopisu působí veškeré hlášky otravně a nefunkčně. A další výhrada směřuje k tempu filmu, respektive k jeho akčnosti. Na první větší akční scénu je nutné čekat až do poloviny filmu. Pak se to rozběhne jako nezastavitelný rychlík. Jenže kdykoliv je k mání vynikající scéna, tak Liebesman to natlačí až za hranici dobrého vkusu či snesitelnosti a s vědomím, že to natočil "cool" je spíše u toho vůl, když každou scénu musí završit rádoby "krutěhustopřísnou" hláškou pronesenou některým z želváků. Abych jeho režijní práci jen nehanil. Akční scény a bitky vypadají perfektně. Mají velmi dobré načasování. A jsou na plátně efektní, dobře se vyjímají a rozhodně se to nedá srovnat s akcí ve filmech, která byla k vidění se želváky v devadesátkách. Jen taková drobnost. Každá sebevypjatější scéna postrádá vypjatost, protože je dopředu čitelné, že tragédií se neskončí. Megan Fox animovanou April O´Neil převedla do "lidské" podoby opravdu nad očekávání dobře, ale akční atrakce ve druhé polovině filmu ji tak nějak postaví mimo centrum dění nebo spíše zájmu. Záporáci byli dva. Zlý vědec Sacks v podání (nad)standardně záporácky kovaného Williama Fichtnera, jehož zásluhou želvy zmutovaly, má nyní pod palcem celý New York a Trhač, který je vůdcem nebezpečného klanu, je ještě lepší a zvláště jeho střety s želvími hrdiny patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí. Nudit se u toho moc nestihnete, ačkoliv první polovina je na akci skoupá, tempo je pomalejší a spíše diváka seznamuje s postavami i s příběhem, a to i prostřednictvím retrospektivních prostřihů. Druhá polovina je o poznání svižnější. A z mého pohledu lepší i ucelenější. Ale i tak bych na scéně uvítal Bebopa a Rocksteadyho. Tak snad příště. Jonathan Liebesman dostal evidentní příkaz shora, který zněl: Budeš mít k dispozici solidní rozpočet, nejmodernější trikovou technologii a nic nevymýšlej. Hlavně, aby to bylo barevné, hýbalo se to a koukalo z toho nejméně ještě jedno pokračování. Zkrátka, aby to nebyl komerční ani kvalitativní propadák. A je vlastně vedlejší, že z toho kouká především spotřební hodnota. Tak zdar renesančním umělcům, želvám, a zvláště Donatellovi, Rafaelovi, Michelangelovi a Leonardovi, aby se jim v kinech dařilo i v 21.století. Ke čtvrté hvězdičce nechybělo moc. Možná je to tím, že želvy nežeru:-)) Mé hodnocení: 60% () (méně) (více)

dr.horrible

Korytnačky na snehu, alebo Michael Bay sa zase činil. Vyrastali sme na nich, a kým sa raz dočkáme poriadne krvavej korytnačej polievky, tešia ma aj pre celú rodinu. Len Megan, zlato, toto bol najhorší výkon roku ()

topr harley

Super pohodová zábava. Jako původním želvám to nesahá ani po kotníky. Ale nijak to neurazí. Prostě je to ale stejné ja většina nových akčních scifi / fantasy filmů. Strašně super vizuální stránka ale obsahově už tak moc ne. Je to prostě jen jako odreagování. ()

IQ Tiqe

Vznik želv se mi víc líbilo v seriálové verzi, kde byl Hamato Yoshi. Co k tomu říct? Je to akční jízda, která vás nenechá se na chvíli zamyslet, hudba mi evokuje Avengers (nebo něco podobnýho) a v ději mi chybí právě ta chvilka, kdy zpomalí, všichni se zamyslí a dostane trochu větší hloubku. # příběh *** | hudba **** | humor * | akce ***** | napětí – | pustil bych si znovu *** ()

Carol Pifková

Len ja som mala ten pocit, že tie korytnačky sú krížené s Voldemortom? Nie, ďakujem ale boli fakt nechutné a okrem toho sa mi nepáčil ani film. No a ten transformer Shredder ako vidieť kto mal v tom prsty.... Podľa mňa Bay každý večer masturbuje nad výbuchmi a nad auto naháňačkami. Asshole. ()

Anderton

DVD TMNT som videl v regáli v nemenovanom hypermarkete zlacnené na 2 eurá. Je leto, máme zmäknuté mozgy, je tam Megan, no nekúpte to. Na obale je navyše napísané, že nonstop akcia. Ale kdeže. Akcia príde niekedy po vyše hodine a vtedy som začal doceňovať prvé dve tretiny bez nej. Turtláci chcú vyzerať ako od Baya, ale Liebesman je niekde inde (v režisérskych kanáloch). Nepochopil som, či si z neho robí srandu, prípadne si ju robí aj Bay v úlohe producenta zo seba, alebo Liebesman ho iba nepodarene kopíruje. Ak chceli byť nindžáci letnou akčnou zábavou, tak si ich mal natočiť megalomansky Bay sám. Vtedy by aspoň splnili účel. ()

Frajer42

A trošku lepší než jsem čekal. Počkal jsem si samozřejmě na tu nejvyšší kvalitu, kterou moje gigantická televize zvládne přelouskat, protože podobné blockbustery nemá smysl vidět v kvalitě nižší. V dětství mě vše se želví tématikou poněkud minulo, takže moje chabé znalosti obsahují pouze informaci, že nějaké želvy ninje jsou. Příběh nemá smysl rozepisovat, ten je enormně debilní. Dialogy stojí také za hovno a bohužel jich není málo. Megan Fox mám rád, protože je to číča. Ovšem jako herečka je vhodná maximálně do lepších vedlejších rolí. Celý film prostě neutáhne a tady se to nepěkně ukázalo. Zde nejlépe hráli ti 4 retardi s krunýřem, potkán a ten plešárd v super obleku. Ostatní nestojí za zmínku. Akce se zpočátku odehrává v naprosté tmě, takže to chce extrémně dobrou představivost, abyste si představili alespoň něco. Jedna před závěrečná naháněná na sněhové skluzavce to do značné míry kompenzuje. Tahle scénka se mi líbila opravdu moc. Naopak třeba takový humor je zde absolutně trapný a vhodný jen pro ty nejmenší z nejmenších a možná i oni jsou na něj příliš velcí. Sečteno a podtrženo. Snímek je sice vydatná blbost, ale to se přeci dalo čekat. Mockrát jsem si během stopáže klepal na čelo s enormní stupidity snad všeho, ale výrazněji jsem se nenudil. Takové slabší 3 * tady tedy zanechám. ()

Kothy

Další blbost z produkce Michaela Baye. Kupodivu se mi to ale celkem líbilo. Už jenom samotný jejich vznik byl zajímavý. Souboje byly taky povedené. Megan Fox je jako April O'Neil pořádný kus. :) Akorát by už konečně mohla začít dostávat jiné role. Želví čtyřka společně s jejich mistrem Třískou bojují proti dvěma záporákům a to proti samuraji Trhačovi a proti vědci Saxovi. Nakonec samozřejmě všechno dobře dopadne. Hlavně závěrečný souboj na střeše je docela zajímavý. Každá ze želev je v něčem jiná. Místy to bylo i vtipné, třeba scéna ve výtahu. Ale přišlo mi divné, že by tak blízko New Yorku byky tak vysoké hory... "Pizza z 99-ti druhů sýra." :D ()

swamp

Byl jsem velice zvědavý, jak tentokrát dopadne další film, ve kterém se objeví tihle čtyři zelení bojovníci se zlem. Tentokrát v produkci Michaela "buch-buch-hláška-hláška-buch" Baye. Tenhle osmdesátkový seriálový hit jsem totiž jako malý neskutečně žral a je pro mě něčím opravdu kultovním. Upravený "vznik" zmutovaných želviček mi nevadil, ale docela mě štvala Megan Fox v roli April. Kašlu na její zadek - úplně mi tuhle postavu znechutila svým "herectvím", jakákoliv rádoby dojemná scéna s ní byla k nevydržení (navíc je její postava úplně blbá a naivní). Jinak se ale tyhle korytnačky docela povedly - až na pár nelogičností (novodobá bluetooth kamera ve flashbacku z minulosti je spíš omyl, než hi-tech výdobytek doby), ale ty lze odpustit - musíte ovšem spadat právě do kategorie lidí, kteří na Želvy ninja vzpomínají s nostalgickou slzou v oku. Můžete se pak těšit na super 80s atmosféru s geniálními hláškami Michelangela (MC Mikey ve výtahu mě dostal:D) a padoušskými chromovanými udělátky s různými hadičkami, kterými proudí všemožné radioaktivně vyhlížející tekutiny, zabírají půl místnosti a lze na nich samozřejmě spustit odpočet, po kterém vše vybuchne - prostě řádný oldskul, ale správně odvedený. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Kreslený seriál o těchto ninja korytnačkách jistě všichni známe z dětství. Alespoň já, jako malý kluk, jsem hltal jejich příběhy s nadšením. S nimi půvabná reportérka kanálu 6, April O'Neilová, která se jim neustále pletla pod nohy a neustále ji někdo unášel. No zkrátka idyla pro prepubertální mládež. Vstupem na veliké plátno v hrané verzi ovšem trochu přestřelili. Bylo to zábavné, ale místy až trapně. Byly tam pěkné akční scény, ale mnohdy až nesmyslné. Byly tam vcelku slušné dialogy, ale často přecházely v totální bláboly. Zkrátka a jednoduše, je to takový čistý průměr, ze kterého nebudete ani nadšení, ani zklamaní. Řeknete si "Ale jo, občas jsem se zasmál a ty nesmysly se dají prominout. Vždyť jsou to Želvy ninja.." 50% ()

PetrPan odpad!

Původní animovaný seriál bavil svou hravostí, lehkostí a vtipem, želváci byli sympatičtí hláškující chlapíci, Mistr Tříska uhlazený guru a April krásné a milé děvče. Liebesmanovo filmové zpracování je načančaná srágora pro americký fakany prosycená vtíravým "vtipem" o dvě generace staršího muže mezi chichotajícími se lolitkami. Želváci alias gangsta tlustí čuráci tlačí na pilu své infantilnosti takovou silou, že "pičo, vole, matka je kráva" bude po tomhle filmu pro Vás balzám na uši. Mistr Tříska s vizáží Roberta de Nira bez make-upu dává všemu téměř korunu. Téměř proto, že královnou a hřebíčkem do odpadové rakve je samosebou Megan Fox, ke které se dá říct jen jedno: Zase piču neukázala, ale aspoň ji zahrála. Už jen třešničkou na dortu je Optimus Trhač Megatron. Nikdy víc. ()

Ratemus

Jestli existuje něco horšího než produkty Asylumu, je to herecký talent Megan Fox, která se hodí tak maximálně do průměrného porna či do zmiňovaného Asylumu, kde by mohla hrát v Giant pussy vs. giant Fox. Ve scénáři je plno děr a o režii a střihu ani nemluvím. Hlavní záporák je vycucaný z prstu a vytvořený tak nějak na koleni mi přijde. Jistě, možná před 15 lety bych to žral, ale teď? Některé filmy by prostě měly zůstat u kresleného zpracování a již se nedávat do filmové podoby , protože z toho potom vyleze tento nudný, směšný paskvil a pozor: již byla potvrzená dvojka. ()

silentname

Asi si budem musieť pripomenúť staré Teenage Mutant Ninja Turtles, len aby som sa utvrdil v tom, že to v roku 1990 zvládli tvorcovia preniesť do filmu oveľa lepšie. Títo nindžáci akosi mňa osobne nebrali. Nechcem povedať, že je ten film absolútne zlý, alebo niečo podobné, no rozhodne je tu obrovské množstvo momentov, ktoré ma o chuť pozerať oberali. V prvom rade neskutočné množstvo moderných reklám (mimo iné obrovská na film Project Almanac, product placementu, slow modu a okrem toho neskutočne strašný dizajn Schredera, ktorý vyzerá ako okovaný Wolverine v kombinácii s Nožnicovorukým Edwardom. Miestami som sa nudil, sem tam ma to celkom bavilo. Ale nie je tu nič, čo by som mal pocit, že stojí za to vidieť. Jediné čo je podľa mňa na filme naozaj dobré je troška nostalgie a Splinter je podľa mňa celkom dobrá postava. Občas je akcia dobrá a naši ninjovia sú okey... ale celkovo je to proste detinská dávka akčnej nudy s veľmi priehľadnými momentami, nudným príbehom a pár zaujímavými postavami. Takže sa asi o pár dní ani neteším nejako výrazne na pokračovanie. Hodnotenie: C ()

hammer_head

Po Hněvu titanů se jedná o nejlepší Liebesmanův počin. Co se týče Baye jako producenta, tak je to podobné jako u Transformers. Bay se zřejmě drží posloupnosti, kde jsou na prvním místě perfektní efekty, skvělá akce, zábava a až pak nějaký ten děj. Nové želvy mě nicméně bavily především svýma hláškama (vtip na Batmana, rap ve výtahu) a po vizuální stránce se mi také líbily. Megan Fox je kus baby, takže za mě 4* ()

klerik

Mám veľmi rád TMNT z roku 2007, lebo rozohráva aj temnejšiu stránku (pôvodného) komiksu. Bayova verzia je však totálne detinská. Chvíľu ma bavilo pohrávanie sa s trademarkmi a sebazhadzovačný humor. Ale príbeh je trápny, napätie nulové. TRANSFORMERI mi teraz prídu ako poctivá dráma... ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)