Skupina přátel na cestě do Jakarty pomůže osamělé dívce, která je poprosí, aby ji svezli domů. V odlehlém sídle dívčina rodina v čele s přízračnou matkou pro hrdiny připraví lahodné občerstvení, po kterém ale upadnou do bezvědomí. Když se proberou, čeká je osud polotovaru v obchodu s lidským masem. (JFL)

Traktorista

Jeden z těch lepších vykošťováků, řekl bych skoro hlavně díky originálnímu znění. Zápletka není nikterak složitá, celý děj je vlastně jasný už od pár prvních minutek - takže človíkovi nezbývá než se jen připravit na to, co příjde. A to je celkem slušná práce se střihem a maskami. Atmosférka tu celkem funguje, trochu mě ke konci už unavovalo, jak hlavní hrdinka asi po šestý těsně před smrtí našátrala něco rukou. Jinak ale velice slušný film, rozhodně to není ale zas takové maso pro otrlé jak tady Flipnic popisuje .) ()

RISOvonVODKA

Tento krát tu bude o trochu menej duchov, respektíve žiadny. Zažijeme však nekompromisný boj o prežitie, na hranici ľudských možností. Aby si postavy utvrdili právo svojej existencie na tomto svete, na obranu budú používať všetky predmety, ktoré budú mať po ruke. Sú to presne filmy ako tieto, ktoré vo mne pomaly budujú fóbiu na motorové píly a ich deštruktívne účinky na ľudskom tele. O tých sa presvedčíme hneď úvodnou dekapitáciou. Au! Po zvyšok filmu nebudete mať čas si ani odbehnúť na záchod. Je to jeden z filmov, ktoré Vašu psychiku naštrbia litrami krvi. A keď vravím litrami, tak si za tým stojím. Predstavte si tečúci, radostne zurčiaci, potôčik. Ten vytvára kaskády, keď sa prebíja cez nerovný povrch a na svojom konci ústí do priestranného jazera. Macabre by to jazero s prehľadom naplnilo. Ak nemáte radi násilie, tak radšej siahnite po klasických ducharinách, pretože tu sa nedočkáte ani „BU BU“ momentov, ani ľakačiek. Oproti predošlým filmom, kde Julie Estelle hrala, si môžete všimnúť perfektné obsadenie. Herecké výkony sú neporovnateľne lepšie. Postavy majú vlastný príbeh a sú perfektne zahrané. Sedia ako uliate a nepletú sa jedna s druhou (čo je v ázijských filmoch veľká vzácnosť). ()

Kaylar

To se vám takhle jednou zželí stopařky v dešti, vezmete ji domů a než se nadějete, stanete se nechtěnou a nedílnou součástí domácí zabíjačky, a to i spolu se svými kamarády... Brutální asijská záležitost, maličko oděná do hávu mysteriózna, je určena pro diváky, kteří se vyžívají jak v kalužích krve, tak v množství různých nechutností. Není vhodné pro běžného diváka hororů (pro tyto diváky bude vhodnější film Klíč). Z této bilance vyplývá, že se mi filmy, v nichž jsou postupně eliminováni účastníci děje, stály neomrzely a film tedy hodnotím jako nadprůměrný. ()

Mykie

Přiznám sem, že jsem se bál na ten film podívat. Martyrs a Inside se mi zaryly hluboko do kůže a nevěděl jsem, jestli podobnou divočinu zvládnu i v Indonéských kulisách. Ale světe div se, Mo Brothers jsou jiní páni a k žánru přistupují s podobným nadhledem jako Sam Raimi v Evil dead. Vzory, ze kterých vycházely jsou patrné, ale celkové vyznění mi přijde přístupnější než francouzská nová vlna. Epizodka s policisty je krásným příkladem odlehčeného, přitom kulervoucího přístupu bratrů Mo. Macabre mě přesvědčilo o kvalitě Indonéských hororů a donutilo mě dohledat si další snímky Tima, Kima a následně i Joko Anwara. Zatím jsem nebyl zklamaný. ()

Meraxes

Rozbiehalo sa to tak dlho, že už som myslel, že povesť tohto filmu je nadsadená, ale rozbehlo sa to nakoniec poriadne. Od pomalého úvodu postupne pritvrdzuje a pritvrdzuje až po naozaj extrémny masaker v závere, ktorý pokryje celý dom krvou. Bohužiaľ nie všetky gore scény pôsobia úplne uveriteľne, ale aj táto stránka sa postupom filmu zlepšuje. Prekvapivo pôsobí Rumah Dara relatívne európsky a je aj na solídnej formálnej úrovni, aspoň neobsahuje nič čo by nejako významne vadilo. Avšak emocionálny rozsah filmu je prakticky nulový. Celý film mi tam boli úplne všetci ukradnutý a tým pádom som sa po začiatok jatiek a aj v ich ľahšom úvode zľahka nudil. A aj tie jatky, hoci extrémne, sú len neoriginálnou kombináciou už videného, navyše v intenzívnejšom a emocionálne silnejšom prevedení. Najviac sa kradlo v A l'interieur, v podobe zranenej tehotnej ženy zavretej v miestnosti bez úniku alebo príchodu policajtov aj zo zadržanými vyvrheľmi, ktorí to pekne schytajú. Ale variáciu prakticky každej scény som už niekde inde videl, aspoň mi to tak prišlo. Jediným závanom originality je mysteriózna podstata a scéna s videopáskami. Každopádne je Rumah Dara neuveriteľne krvavá a brutálna a aj dávka napätia v závere je veľmi solídna. Ale čo z toho, keď nepriniesla žiadnu scénu, ktorá by ostala v pamäti, čo vidím ako najväčší problém. Celý film nemá jediný moment, ktorý by som vyzdvihol alebo na ktorý by som si po čase spomenul. A teda neexistuje žiadny dôvod prečo by som sa mal niekedy k Dare vrátiť. 3* 67% ()

mdf

Asíjský gore slasher,který byl směšně stupidní,bez žádného nápadu.Krev tam byla a hodně,ale mě byli všichni úplně lhostejní,pro skalní fanoušky,to bude asi lahůdka,ale u mě,i když mám slashery rád,tak to až na pár scén,ničím nezabralo. ()