Clevelandská mafie se ho pokoušela poslat na věčnost pěstmi, kulkami i bombami. Svému osudu ale čelil s odhodláním keltského válečníka... V 70. letech zuřila v ulicích Clevelandu válka gangů. Jen během léta roku 1976 explodovalo více než třicet bomb přímo v centru města u Erijského jezera a Cleveland získal nelichotivou přezdívku „Bomb City“. Místní organizovaný zločin měla pod palcem italská mafie, která vedla zuřivou válku s irským gangsterem Dannym Greenem (1933–1977). Ten se stal ústřední postavou války podsvětí, která jednou pro vždy změnila organizovaný zločin ve Spojených státech amerických. Snímek Jak sejmout Irčana zachycuje Greenův vzestup z přístavního dělníka v jednoho z nejobávanějších gangsterů, jenž dokázal přežit několik pokusů o vraždu. To v něm utvrzovalo dojem, že je potomkem mytologických keltských bojovníků a sázel na pověstné irské štěstí. Svou kriminální kariéru začínal jako vymahač dluhů, ale rychle se dokázal stát velkým hráčem, jemuž šli usilovně po krku italští mafiáni i policejní detektiv Joe Manditski. Ten měl zároveň pro Greena určitou slabost, protože v prostředí clevelandského podsvětí představoval velmi rozporuplnou osobnost. V hlavní roli se představil severoirský herec Ray Stevenson, pro něhož se jednalo o jednu z prvních větších hereckých příležitostí. Ve vedlejších rolích se objevili slavní herci jako Chris Walken, Vincent D’Onofrio nebo Val Kilmer. (Česká televize)

John Dunbar

Asi nejsvižnější gangsterka, kterou jsem měl možnost doposud shlédnout, rychlá jako mořský vítr bičující irskou pevninu. ()

Kada80

Jsou tu i srovnání s takovými kulty jako jsou Mafiáni,Casino atd. Tak to si myslím,že je trošku moc,ale každej má právo na svůj názor. Je to prostě takové mafiánské béčko,v kterém mě nejvíc potěšila rolička pro Christophera Walkena. 60% ()

kenvello11

Ja moc tieto filmy s mafiánskou tématikou nemusím, no toto som si pozrel a urobil som dobre. Perfektný film a určite som ho nepozeral naposledy. ()

zillda

Příjemný film z "mafiánského" prostředí, který má ovšem až příliš předvídatelný děj, ale i přesto tento film má své kvality. O zabíjení v tomto filmu opravdu není nouze, ne jako ve většině amerických filmu, kde pul hodiny na někoho míří, kecají hovadiny a nic z toho. 60% ()

burton-ka

Ray Stevenson, Val Kilmer můj oblibený Christopher Walken a v neposlední řadě Vincent D'Onofrio? Tak takhle čtyřka, mě ukázala další hodně velký povedený film, kde scénář napsal sám život! ()

benda02

Nebyl jsem daleko od nejvyššího hodnocení, ale pár věcí se mi tam nelíbilo a to hlavně asi to počítačové zpracování některých efektů, nicméně tahle gangster(ovka) mě ohromně potěšila, od začátku do konce jsem ani nedutal a říkal si co bude dál, jak to vše skončí, ale stejně jako v pohádkách, dobro vyhraje nad zlem. ()

MUNRO

Dabingová společnost,která tento film ozvučila ať jde do hajzlu!!!!!Člověk,který má na starosti přidělování hlasů jednotlivým hercům nemůže být normální.Oni samotní dabéři účinkující v tomhle filmu nejsou špatní,ale ta guma,která jednotlivé hlasy přidělovala,nejspíš nepoužívala mozek a zkrátka je nalosovala.Jinak není možné,aby D´Onofria daboval teenager a hlas Vala Kilmera je tak neuvěřitelně mimo mísu,že nebýt samotný film opravdu tak dobrý,nejspíš bych ho ani nedokoukal.Nemluvě o tom,že každý z dabérů má ve filmu na svědomí minimálně 3 herce...Uf,kolik filmů už stupidní uvažování českých dabingových společností sprznilo...Ani potom není čas a chuť hodnotit samotný film,který je jinak výborný! ()

baba.milan

Nejdříve vypadal charizmatický Danny Green jako klaďas, za kterým půjde každý obyčejný irský dělník, ale po krátkém čase, kdy okusil spolupráci s mafií, krádeže a vraždy, se už stává spíše čestným mafiánským zabijákem, který nemohl dopadnout jinak, než jak dopadl. Díky ctižádosti a pýše zděděné po svých keltských předcíh je oblíbený u svých blízkých, avšak své mafiánské bose začíná brzy přerůstat a stává se pro ně velkým trnem v oku. Řekl bych, že Ray Stevenson ztvárnil postavu Dannyho celkem dobře a nebyl pro mě před tímto filmem zvlášť známý. Trochu silnější Val Kilmer nezklamal, ačkoliv se ve filmu tolikrát neobjevoval a Christopherovi Walkenovi prostě postavy záporáckých bossů sedí. ()

kolodej1

pěkný film, sice na téma, které už bylo mockrát viděno, ale tak nějak mě ten příběh vtáhnul a dokonce jsem tomu zpočátku nesympatickému Irovi začal fandit. To znamená, že příběh fungoval opravdu dobře. Napínavý i místy zábavný film. ()

Honzad007

Syrové, místy až komediální a mrazivé drama, které se místy zbytečně vleče, ale hlavně dost osobitým kouzlem hlavního hrdiny (které později zářil i v sedmé řadě seriálu Dexter) udrží divákovu pozornost. Příjemná, ničím náročná, ničím výjimečná, přesto sympatická jednohubka. 70% ()

CYP3A4 odpad!

Ray Stevenson je v roli naprosto dokonalej. Ale naprosto překroutit příběh kriminálníka, kterej zneužíval práce jinejch místo toho, aby tzv. chránil zájmy dělníků. Dělat z něho irskýho lidovýho hrdinu jenom kvůli tomu, že to téma je chytlavý, mně připadá hnusný. ()

Pjotrik

Další skvělý příklad toho, že je dobré dávat šance neprofláklým, ale kvalitním hercům. Irishman se s nikým a ničím nemaže a je hrdý až na půdu, což se mu nevyplatí. Nepřijde vám, že Christopher Walken vlastně vůbec nehraje? Jen tam chodí a mluví po svém:) ()

kolly13

Charismatický gangster a odsýpající drama. Pro mne syrovější a méně umělé než The Irishman. Víc takových. ()

PTuranyi

Slušne natočená drsná gangsterka o vzostupe Dannyho Greena. Bitkára, ktorý sa z prístavného robotníka vypracoval až k špičkám mafie pre ktorých pracoval. Danny nemá šarm a noblesu talianskych mafiánov, je tvrdý a priamočiary. Príliš veci nerieši a má viac šťastia ako rozumu, takže dusnú atmosféru zločinu narušuje vtipný nadhľad. Vďaka skvelým hercom a perfektnej produkcii plynie príbeh hladko až k smutnému koncu. ()

sitmin

Zklamani. Nuda, spatne herecke vykony, velmi spatny scenar. 1349 vybuchu aut, kdy vsichni stejne dal jezdi autama jako idioti, i kdyz pokazdy vybouchne.... nevim no. ()

Palizer

Veľmi podarený film. Skratka mafiánsky žáner ma vie dostať. A ešte ak sa jedná o skutočné udalosti čo sa stali, tak o to lepšie. Ray Stevenson dokonalé zahral svoju úlohu a Val Kilmer ma pobavil svojou obezitou. Žeby sa mu darilo? Inak tu nič moc neukázal, aspoň podľa mňa. ()