Clevelandská mafie se ho pokoušela poslat na věčnost pěstmi, kulkami i bombami. Svému osudu ale čelil s odhodláním keltského válečníka... V 70. letech zuřila v ulicích Clevelandu válka gangů. Jen během léta roku 1976 explodovalo více než třicet bomb přímo v centru města u Erijského jezera a Cleveland získal nelichotivou přezdívku „Bomb City“. Místní organizovaný zločin měla pod palcem italská mafie, která vedla zuřivou válku s irským gangsterem Dannym Greenem (1933–1977). Ten se stal ústřední postavou války podsvětí, která jednou pro vždy změnila organizovaný zločin ve Spojených státech amerických. Snímek Jak sejmout Irčana zachycuje Greenův vzestup z přístavního dělníka v jednoho z nejobávanějších gangsterů, jenž dokázal přežit několik pokusů o vraždu. To v něm utvrzovalo dojem, že je potomkem mytologických keltských bojovníků a sázel na pověstné irské štěstí. Svou kriminální kariéru začínal jako vymahač dluhů, ale rychle se dokázal stát velkým hráčem, jemuž šli usilovně po krku italští mafiáni i policejní detektiv Joe Manditski. Ten měl zároveň pro Greena určitou slabost, protože v prostředí clevelandského podsvětí představoval velmi rozporuplnou osobnost. V hlavní roli se představil severoirský herec Ray Stevenson, pro něhož se jednalo o jednu z prvních větších hereckých příležitostí. Ve vedlejších rolích se objevili slavní herci jako Chris Walken, Vincent D’Onofrio nebo Val Kilmer. (Česká televize)

Hanys_

Zajímavá postava ten Danny Green. Jeho cesta od obyčejného robotníka v docích až po jednoho z nejobávanějších mužů Clevelendu a zároveň člověka, kterého nejde zabít, nepostrádá nic, co by správná gangsterka měla mít. Chvílemi se ani nechce věřit, že tohle všechno Danny mohl přežít..7/10 ()

divak84

další biografický snímek, jemuž jsem naletěl. film ne pro každého. chudý dělník, který si nenechá srát na hlavu se vzepře zločinecké organizaci a pak už to jede...pro někoho fajn kino, pro mě nuda. ()

MTHRFCKR

Ne úplně ideálně zvolený Ray Stevenson do hlavní role a místy i dost spletitý příběh s velkým množstvím postav ve výsledku vytváří dojem snahy o vytvoření kultovní záležitosti, který se však všemi směry ubírá spíše do tuctového mafiánského dramatu. K tomu všemu ještě tak mizerný efekt výbuchu auta, který máme tu čest vidět během filmu dokonce několikrát. ()

Rapikk

Téma to bylo pěkné. Však mafiánské drama Italové vs. Irové je vždy sázkou na jistotu. Navíc snímek Kill the Irishman je inspirován pravdivým příběhem. Ovšem prostředí Clevelandu v Ohiu v průběhu 70. let, kdy se mafie zajímá zvláště o ovlivňování místních odborů, mě nijak nenadchlo. Přiznám se, že jsem od tohoto filmu očekával trochu víc. ()

Litvicek

Ha, jak jsem zahlédl zmínku o filmu poprvé, pomyslel jsem si, že to asi nebude nic extra, opak je ale pravdou a já jsem rád, že jsem se spletl. Náramná podívaná, která neomrzí a raz za čas si ji s chutí pustím. Ray je v roli přesvědčivý jako nikdo a celkově děj se mi prostě zamlouvá a hladí po duši. Prostě 4 hvězdy jsou nutností a za sebe musím říct, že je tento film hodně nedoceněný, ačkoliv nechápu proč. ()

kolemjdouc

Čítanková gangsterka.Od všeho trochu.Scénář se nesoustředil jen na jednu osobu ale zapřáhl spoustu dalších.Skvělé exteriéry a rouzhoupané silniční "koráby".Příběh z doby ,kdy i v Evropě platilo zub za zub.Famozní výkon Stevensona.A kvalitní kamera bez filtrů.A pak že se bez nich nedá obejít!!!!!!To mě vždy vytočí.Byly tam vůbec digitální záběry? ()

ondrula

Docela dobrý, hlavně díky mnoha skvělým hercům a atmošce 70. let. Ve druhý půlce už ale film docela ztrácí tempo a ukazuje už jen nekonečný sled výbuchů aut. Ray Stevenson s plesnivým knírem je k nepoznání a tlustej Val Kilmer je jako vždycky špatnej. ()

Ještěřák

Vše zpočátku nasvědčovalo tomu, že se daný Ir zlatým písmem zapíše do mé osobní černé kroniky, sestávající z největších filmových pitomců, jimž prozatím kraluje De Niro jako La Motta v THE RAGING BULL. Dobrá, vystupuje zde sice od začátku příjemná brunetka, jedna vlaštovka ale jaro nedělá, a člověk jenom čeká, kdy ten cápek šlehne přes tlamu i jí. Druhá půlka filmu je o 200% lepší a vlastní konec je prostě stylový. Ne inteligentní. Ne racionální. Stylový. Želé jako od maminky, mafiánka jako od Scorseseho. I když ji natočil nějakej nounejmr. Hodně podobnej flák jako CASINO, jenom vejbuchů je tu víc. ()

Darth Maul

Veľmi príjemná záležitosť, pri ktorej si fanúšikovia gangsteriek prídu na svoje. Ja som bol spokojný, páčilo sa mi to a vôbec som sa nenudil. Herecké výkony boli nadpriemerné, strih dynamický a hudba chytľavá. Predtým, než som film videl, myslel som, že to bude len jednorázová záležitosť... Potom som však neodolal a musel som si ho uložiť do zbierky. Určite si ho ešte pozriem. Takýchto poctivých filmov sa dnes rodí málo. ()

ApsidalTill

Kill The Irishman, snímok založený na reálnej predlohe príbehu jedného muža írskeho pôvodu, ktorý sa za pár rokov v NY, postaral o zloženie najväčšej mafiánskej siete, ktorá išla s jeho zatknutím do basy za ním. Nadpriemerná záležitosť kde predovšetkým atmosféra starého NY, autá, správanie a hudba - dotvára auru dobrého zážitku. Celý film je potom prekladaný reálnymi zábermi autentického charakteru, ktoré to celé povyšujú na štyri hviezdy ako z praku. Bavil som sa viac než dosť a určite pre fanúšikov príbehu takéhoto razenia, odporúčam. Síce obsadenie nulového Kilmera do pozície tučného policajta s hlavou jak demižón, niekoho môže skorej pobaviť, tak výkon hlavného hrdinu (Ray Stevenson), to celé kvalitne vynahradzuje. ()

aLPaC

Mě se to líbilo opravdu nadmíru. Gangsterky mám všeobecně rád a když jsou navíc z odbobí 70. let a z prostředí odborů jako například Hoffa nebo zde velmi špatně hodnocená, dle mého názoru však výborná FIST, tak jsem ještě radši. Ray Stevenson byl skvělá volba. Svůj part odehrál se ctí (hodně se mi líbil i Švarcův dabing), škoda méně prostoru pro Vinnieho Jonese. Závěr byl sice předvídatelný, jak zde někteří namítají, mě to nicméně nevadilo a někdy si to určitě pustím znova. ()

Marys

Pri rozhodovaní, ako ohodnotiť tento film som zvažoval medzi 3 a 4, no nakoniec som sa priklonil k tomu slabšiemu, pretože prešli len 2 dni odvtedy, čo som film videl a už takmer neviem, o čom poriadne bol. Mal celkom zaujímavú atmosféru aj zápletky, no akosi ma daná téma neoslovila natoľko, aby som si film zamiloval. ()

KM Phoenix

Solidní mafiánské retro s dobrým obsazením, tedy Ray Stevenson mne tedy moc nebral, ale v podpůrných rolích Christopher Walken, Linda Cardellini, Vincent D´Onofrio, Fionnula Flanagan a dokonce i Val Kilmer byli velmi dobří. Na to, že šlo o film o Irovi z Clevelandského podsvětí, které ho jsem předtím neznal, jsem si ho užil, stejně jako dobré dialogy pronášené tu s irským tu s italským přízvukem. Trochu mne překvapilo, že na židli výkoného producenta tu seděla Tara Reid. ()

Garch

Irský bard Danny Zelený vs mafie, odbory, židovský lichvář, policie... Dobrá skoro-rekonstrukce reálií 70. let v Clevelandu. ()

zdenur

Že by ještě nebyl všem dnům konec? Že by to filmy z gangsterského prostředí z dob dávno minulých ještě neměly spočtené? Kill The Irishman tomu buď svědkem! Budu si muset dát ještě jedno kolo abych to všechno vstřebal, ale tohle je nejlepší film tohoto formátu za poslední kupu let. Nesympatický Stevenson je prostě k sežrání! ()

ursinko

Dávam 70%. Ray Stevenson mi sprvu vadil, ale v priebehu filmu mi začal byť sympatický a vydržal s tým až do konca. ()

masiko

Solidni gangsterka, ktera ma daleko do zanrovych velikanu, ale docela dobre to o sobe vi a nabizi neco docela jineho. Trochu humoru, trochu reality... A ja jsem stravil prijemny vecer. ()

majo_svk

Kill The Irishman je po dlhšom čase tou gangstrovkou, ktorú sa oplatí vidieť. Je to film natočený podľa skutočnej udalosti, hrá tam môj obľúbený herec Ray Stevenson a nechýba mu akcia. To sú tri parametre, pre ktoré mám slabosť. K tomu všetkému je to o klasickej mafii, ktorá človeka vždy dokáže zaujať. Ray nie je žiadny namakaný búchač, ale je drsný, má tvrdé údery a je hrozne fajn. Ak máte radi podobné filmy (Verejný nepriateľ, Americký gangster a pod.), Irishmana by ste si mali pozrieť tiež. PS: Nechápem, prečo tam dali Kilmera, ktorý danú postavu nevie ani zahrať a len sa motá pred kamerou. Otras! ()