Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

J-o-k-e-r

Film dokazující pravidlo - jaká je politika jedno velké svinstvo! Oblast, ve které figurují pojmy jako loajalita, intriky, pomsta atd. Výborná práce G. Clooneyho (jako režisér i guvernér), ovšem největší pozornost na sebe asi strhává skvělý R. Gosling (nechápu neúčast v Oscarových nominacích). Moc se mi tenhle film líbil, a to i přesto, že se občas v těch politických nesmyslech opravdu ztrácím :). ()

blackJag

George Clooney opět politický, sice neobjevně, přesto zkušeně a přitažlivě. K dobrému výsledku mu samozřejmě do značné míry slouží skvělé obsazení, které je přesné takovým způsobem, že co postava, to trefa do černého. Líbila se mi i Desplatova hudba, některé scény a dialogy mi přišly vybroušené jako diamant a vyloženě výborný je “two face“ plakát… Že je politika na draka ví každý, aniž by si do toho svinstva musel namáčet frňák (že se močůvka nemaže na tělo víme všichni bez pokusů) – stačí večerní zprávy libovolného dne. Není ale na škodu si takové ty obecné poznatky občas připomenout (bez ohledu na politický systém), třeba zrovna podobným filmem. Zůstat občansky ve střehu :-) 80% ()

Myrreczech

Poslední podobně kvalitní snímek, jaký jsem viděl, byl Drive. A tam, stejně jako tady udělal 90% práce Gosling. Asi mu začínám přicházet na chuť. Ides of March je sám o sobě velice precizně natočený, perfektně zahraný a dokonale ozvučený film, který ani chvíli nenudí a výborně vás vtáhne do temné atmosféry vysoké politiky. Podle místního hodnocení si troufnu říci, že je dokonce podhodnocený. ()

Puyi

Moc nechybělo k plnému hodnocení, vážně nevím, co by se dalo nějakým způsobem vytknout, tak o tom nevím, přesto jsem nakonec po filmu ten 5 hvězdičkový pocit úplně necítil. George Clooney u mě opět o něco stoupl a nejen jako herec, ale herecky to bylo skvělé od všech. Velmi dobré. :) ()

klima777

Je to hezky natočený a hezky zahraný film. Jenomže "hezky" představuje nesmírně zrádnou estetickou kategorii.----- A nebo jinak: Formálně takřka není co vytknout; uhlazenost a žvanění o morálce (případně neetičnosti, bezpáteřnosti atd.), však není žádné umění. 1) Nikterak nepreferuji, když filmař divákovi předhodí dokonalý produkt. 2) Pokud se jedná o produkt, divák logicky nemá možnost subjektivního (různo)čtení. 3) Po několika málo minutách se z děje stává snadno odhadnutelná fraška. Čili chybí výraznější přidaná hodnota & vše jest příliš jasně a nezpochybnitelně nalinkováno.----- Suma sumárum: Dvě hvězdy (zarytě subjektivní a nejspíše nespravedlivé). ()

D28

Neverím.Tomu, že je to vo voľbách vlastne tak jednoduché.Že sú všetci tak naivní a médiá všemocné. Neverím tomuto dôvodu samovraždy, je toľko oveľa "rozumnejších". Možno neverím politike ako takej.Alebo nechcem veriť, že práve takáto je. ()

Roseinka

Politický témata mě strašně nebaví, takže prvních 45 minut filmu pro mě bylo utrpení. Potom se to však rozjelo zajímavým způsobem. Psychologie dobře zapůsobila a bylo to už koukatelný. Průměrný film. ()

vyfuk

Jednoduché drama z prostředí polikářských intrik. Nějak k tomu asi nemám co říct. Skvělé herecké výkony, které podkreslují hezký a uspokojivý příběh. Filmů tohoto formátu je asi hodně, ale tohle je jednoduše moderní pojetí toho co se děje již stovky let, ale nyní je to prostě ve větším a hnusnějším měřítku. Hezký film. ()

dinsdale

Standardní film o zákulisí politiky/ politické kampaně, který ničím nevyniká. !SPOILER! Jednu pointu filmu, že politika je špinavá, i když se to běžný občan nedozví, jsme viděli mockrát. Docela zajímavé jsou dvě možná vyznění filmu podle toho, co by postava Goslinga udělala po závěrečném střihu- druhá pointa filmu je o proměně člověka a teď záleží, kterým směrem. Tak či tak, v daném kontextu byla Goslingova postava neúměrně naivní, a za to jdou body dolů., ()

Almásy

Dá sa povedať že Clooney voľne nadväzuje na ,Good night and good luck", ďalšia konverzačka postavená na špičkových hereckých výkonoch a excelentnom scenári. Takéto filmy mám fakt rád. A za záver by mal ísť oscar. ()

koog

Tak tohle okolo mě prošlo a nic to ve mně nezanechalo. Chladné, vztahy mezi osobami málo propracované, plytké. Klouže po povrchu a nepustí pod něj, nenabídne víc. Možná záměr, ale mně nevyhovoval. Škoda, chtěla jsem si to užít. Každopádně Ryan Gosling opět pan herec :) ()

Liqid

Koukal jsem na to jen kvůli Clooneymu a Goslingovi. Čekal jsem tada o hooodně víc. Chyběla tomu myšlenka. Politika je nuda, ale pokud se to člověk snaží okořenit smrtí a sexem, tak je to stále nuda, jen více nevkusná. Po dokoukání jsem se ptal sám sebe: "o čem to teda bylo?". ()

jefff

Velmi povedený thriller, který svým hereckým obsazením opravdu baví, bohužel nenabídne bůhví jakou zápletku a mrzel mě nijak extra napínavý konec. Kdyby se přidalo vícero napětí a propracovanější zápletka, mohl to být thriller roku. Takto je velmi snadno zapomenutelný, leč dobře koukatelný. ()

jenik71

Vzhledem k obsazení jsem očekával něco mnohem lepšího a propracovanějšího. Nějak zvlášť mě to neoslovilo a že je politika špína, hnus a svinstvo, je snad většině lidí jasné. Není tedy potřeba o tom točit ještě filmy. Pokud by byl tento snímek v něčem originální, hodnotil bych lépe. "Den zrady" nenabízí nic zajímavého a mně přišel v podstatě nudný. ()

dafidsch

Veci ktorým nechceme dovoliť aby prepukli a bojujeme proti nim, ale objavujú sa...kiež len menej a menej. Skvelý film o ťažkých veciach a rozhodnutí. Dostala ma hudba a kamera. ()

ZkuKol

Volební dramata mají vždycky velký problém ve ztvárnění dramatického oblouku na poli neustálého vykecávání se hlavních představitelů. Gosling, Clooney, Hofman i Giamatti jsou páni herci a potí před kamerou krev. Souboj ideálů s riealitou je vždy chytlavé téma a americké "primárky" jsou pozadí, ze kterého se dá tvořit mnoho zlomových momentů a budovat napětí. Clooney bohužel ještě asi není tak dobrý režisér, aby zvládl přenést kvalitní divadelní hru na plátna, protože se tu bohužel prokecá atmosféra, podrazy i napětí a veškerá síla myšlenek, atmosféry, podrazy, vše je tím rozmělněno do nevýrazna - bohužel. Za zajímavost je to 12 bodů z 10, ale forma sdělení a tempo vyprávění jde proti divákovi a i ta nápaditost tu zrovna netryská. Dělat kampaň pro kandidáta, kterému věříte, je masochismus... 70% ()

Babous

O lásce Hollywoodu k Demokratům by se dalo povídat půl dne, proto mě potěšilo, že ti záporňáci tentokrát nejsou Republikáni, nýbrž jiní Demokrati. Ryan Gosling je skvělý, opravdu si myslím, že z něj jednou bude herecké eso. Zápletka ale ničím nevyniká. ()

LuciusWlk

Politické drama je vynikající, pokud je výborně napsané, obsazené herci, kteří si s roli poradí a dají ji smysl. Tak jako zde. Spekulovat o naivitě je složité. Já neznám politicko-zákulisní prostředí, proto mě možná baví je sledovat, alespoň v těchto příbězích. Nepátrám po autenticitě, jen se bavím. Tady mi nic nechybělo. ()

OughJay

Nemám rád politický dramata a už vůbec ne když jde o demokraty nebo republikány. Proč to tady fungovalo? Protože Gosling... Skoro bych řek, že je tu politika až na druhym místě. Dlouho jsem neviděl tak dobře zahrát změnu osobnosti, jak to předved tady on z loajálního straníka, kterej věřil v to, co dělal, v zatrpklýho a pomstychtivýho sráče, kterej kráčí přes mrtvoly. Clooney už pak svojí přesnou filmařinou jen vyzdvihnul Goslingův výkon, přidal bezchybnej svůj, roztomilou tvářičku Evan Rachel Wood a snímek, kterej si zaslouží pozornost, byl na světě. Tom Duffy: "All the reporters love you. Even the reporters that hate you still love you." ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)