Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

kedu

Film je sám o sobě poměrně neokázalou ukázkou varietního umění dnešní amerických scénáristů placených za to, aby vytvářeli vyrtuální pohledy na politiku, která je ale ve své podstatě od té filmové verze mnohem, mnohem primitivnější a brutálnější - ostatně každý kdo má chuť a čas ať se podívá například na tento odkaz: http://dotsub.com/view/fefabe81-084e-47fc-a95b-435c6e108fdd a pak ať se znovu zkusí podívat na nějaký US film o politice - snad jedině film Hráč - The Player od Roberta Altmana z roku 1992 je ve svém cynismu docela sympatickou pohlednicí těch, kteří řídí svět. Je škoda sledovat charizmatického G. Clooneho jak se utápí v charakterovém klišé ve snaze napomoci demokracii. Osobně si myslím, že tímto typem produkce jí spíše škodí, ale předpokládám, že to samozřejmě myslí dobře a upřímně. Film zachycující reálnou politiku asi neexistuje, ale nezoufejme, třeba to jednou nakonec klapne a podíváme do opravdového zákulisí. Na druhou stranu je nutné si umět položit otázku, zda o to opravdu stojíme a zda jsme připravení nést důsledky. ()

radys.v

Ryan Gosling má obrovský dar v mimice tváře. Jeho ztrnulý pohled je mrazivě dechberoucí. Snad jediný herec současnosti, který nemusí za celý film říct téměř ani slovo a divákovi to vůbec nevadí, a ba naopak je k uvytržení (např. snímek Drive). ()

subic

Politika a zejména volby v Americe, to je na zcela samostatnou kategorii filmů. Volební systém se sice liší, ale intriky jsou všude, pokud nemáte ve vsém volebním týmu toho nejschopnějšího, postarejte se, aby ho neměla ani konkurence. Takže George Clooney si splnil svou hereckou/občanskou povinnost a střihnul si tu guvernéra kandidujícího na prezidenta. Všechno by bylo fajn, kdyby neměl tak trochu problém s pícháním stážistky, kterou nenapadne nic jiného než se předávkovat prášky. A Ryan Gosling? Šeď, nuda, nuda, šeď, takže žádné překvapení, střihnul si tu roli tiskového mluvčího kampaně, který je sice hodně schopný, ale skočí na špek protivníkovi a z toho se už v podstatě nevykroutí. A pak je tu ještě Philip Seymour Hoffman jako šéf volební kampaně, který ho musí vyhodit. Mezi chlapci to tak nějak vře a v podstatě ty čestné to semele. Film má slušné obsazení, ne nijak zvlášť napínavý děj, který ani časově nepřeskakuje, akorát je dost náročný na pozornost. Šťastnou ruku měli s výběrem autora hudby, tu nedělal nikdo menší než Alexandre Desplat. ()

epoh

Má to sice pomalý rozjezd, ale zhruba po půl hodině to nabere takové obrátky, že člověk s napětím čeká, jaké svinstvo kdo tady na koho ještě vymyslí. A ta pointa... prostě good! ()

teba

Áá, další kus o americkejch volbách... - říkala jsem si na začátku. Ale ačkoli jsem čekala nudu, nekonala se. Ano, hrál tam Gosling, takže sleduju, i kdybych nechtěla :o)) Ale taky Philip Seymour Hoffman (škoda ho) a Clooney - ten mě jako režisér fakt dostává: točí dobrý filmy a k tomu v nich hraje takovým stylem, že nemá potřebu vyčnívat nad davem, vlastně jen tak do počtu, přitom skvěle... klobouk dolů! Další smutně mrazivá výpověď o tom, jak to vlastně dneska ve skutečnosti chodí... ()

kubilov

Tak tohle mi k naprosté spokojenosti bohatě stačilo. Špinavé prostředí současné americké politické scény při primárkách ve stanu jednoho z kandidátů Demokratické strany, Mike Morrise. Totálně skvělý výkon Ryana Goslinga jako suverénního mladého "muže v pozadí", jenž spolu s přisprostlým Philipem Seymour Hoffmanem vymýšlí (nejen) kampaň svého lídra-guvernéra, kterého si zahrál mimochodem i brilantně režírující George Clooney. Navíc pak rozhodně zaujme i svůdná nezletilá stážistka, neboli dcerka předsedy strany Evan Rachel Wood. Max. ()

Guran

Pomalý rozjezd, který trvá 50 minut, pak snímek nabere obrat a upoutá vás do křesla politických hajzlů, jako si tady zahrál George Clooney. Margin Call je film podobného typu, ale zde jde úplně o něco jiného. Clooney poukázal na světovou politiku, kde se v dnešním světě nachází spousta padouchů, kteří neprávem vyhrávají. ()

Tominni

Georgovi C. tyhle politický filmy jdou. Ano, takhle může politika vypadat, někdy záleží na ideálech, někdy na kompromisech, někdy na ambicích, někdy na loajálnosti. Hlavní hrdina se pouští do spousty rozhodnutí a ne všechny jsou správný. I souboj o Ohio může udržet diváka v dostatečným napětí díky své nečitelnosti, hereckým obsazením a zajímavým pohledem pod pokličku demokratických primárek - to, co většinou moc vidět není. ()

PlysovyMacko

Dráma odohrávajúca sa počas politickej kampane, v ktorej sa ani samotný guvernér, ani jeho poradcovia neštítia rôznych špinavostí. Hlavný hrdina na začiatku plný ideálov vďaka vlastnej chybe a afére so stážistkou o ne veľmi rýchlo príde. Film je plný zvratov a drží diváka v napätí. Výborne napísané a zahrané. ()

DonBraso

Takže další politika made in USA.Jak jsem na to postupně koukal,tak takováhle problematika podobného zrnka už jsem viděl v seriálu The Wire,samozřejmě tam to bylo excelentně podaný,ale zase více do hloubky a tady by to spíše nudilo.Musim říct hnedka,že jsem se bavil a v jedný scéně úplně nedýchal,jak z ničeho nic díky dobrýmu střihu,byl člověk napnutý jak špagát jak to tedy dopadne v ten moment.Když čtu,kdo ty role odmítnul,tak snad díky bohu,protože výběr herců famozní.Vývoj šel směrem kupředu a ten chtíč stát se něčím,dosáhnout mety prostě vynikající.Scenář neřikám,že byl bůhví co,ona když je tam zas láska,tak je to vždycky kvůli tomu,aby se natáhnul balast o hodinu film.Nejhorší na tom je,že víceméně víte jak to dopadne,ikdyž závěrečná scéna mohla taky navnadit :) ()

praethoria

tento film som mal priznám sa chuť vypnúť po cca 10 minútach.. ale rozhodol som sa zostať. a neoľutoval som. v prvej časti filmu sa iba zoznamujeme s hercami ich postavami a až v druhej sa to rozbehne. Dejové línie, dialógy sú na fakt solídnej úrovni, všetko má peknú chronológiu a práve v druhej polovici filmu u mňa znovu boduje RYAN GOSLING. Po vzhliadnutí fimu Drive som si povedal, tento herec má niečo do seba a sedia mu filmy, kde sa všetko točí okolo neho, kde môže byť ticho a jeho výraz tváre dokáže hovoriť viac než slová. Tento film, mne osobne priniesol také malé posolstvo : vždy majte zadné vrátka, či sa to týka vzťahov s priateľmi, či v práci, vždy majte v ruke tromf, a keď bude treba použite ho, buďte kurvy, lebo život je jedna veľká kurva. raz si hore , raz si dole... Záver: Odporúčam vidieť, dávam 4* ()

Seev

Film o zákulisí americké prezidentské kampaně zaujme především zainteresované (zvláště v období, kdy se v USA opět rozjíždí kola primárek), ale přináší i zajímavé drama jednoho muže hrajícího o vše, které by bylo platné v každých kulisách. Ryan Gosling rules (po kolikáté už?). ()

Dextwer

Příjemné nahlédnutí do zákulisí americké politické kampaně, kde můžeme vidět, že jakákoliv maličkost může narušit nebo spíše zničit kariéru politika. Ryan Gosling je každým filmem lepším a lepším. Je otázka času, kdy mu napíší roli na tělo a oskarová nominace ho nemine. Zajímavosti: * Ústředí roli filmu odmítl Leonardo DiCaprio a u snímku tak zůstal jen na pozici výkonného producenta * Originální název filmu Ides of March je reminiscencí na den zavraždění Julia Caesara, tedy 15. březen roku 44 př. n. l. Slovo "Idy" označovalo v římském kalendáři vždy 15. den v měsící březnu, květnu, červenci a říjnu. Moje hodnocení: 70 % ()

Mr.Keli

Vyjadřovat se o ději nemá smysl. Stačí říct, že v politice je více sviní než kdekoliv jinde, to ví každý. Snímek nejde do hloubky, pohybuje se pouze na povrchu a tím se jeví jako jednorázová záležitost. Režie v rukou Cloonyho je dobrá (tipoval bych, že nastudovaná), ale využívá klasických postupů (při třetím mluvení mimo obraz se objevuje sterilita v posloupnosti záběrů). Je to jasné, příběh šlape i bez "akčních" scén a hlavní výhodou je Ryan Gosling, který dokáže utáhnout i tak několikrát omývané politické drama. Viděno 2D, 65% ()

elpin

Po dlouhé době film kdy není tak úplně jasné kdo je vlastně tím padouchem a jestli dobro zvítězilo nad zlem či naopak. Aneb všichni jsme tak trochu vinni. ()

Vasyl

Dopředu jsem věděl, že mě to nebude bavit. Americkou předvolební šou bych na vlastní kůži zažít nechtěl a taky nemusím filmy, kde se nic neděje a jenom kecá. Ale příjemně mě to překvapilo. Teda jen tím že to nenudilo tolik a docela rychle to uteklo. "Můžete rozpoutat válku, můžete lhát, můžete podvádět, můžete přivést zemi na mizinu, ale nemůžete píchat stážistky." ()

Cannonball

Všetci vieme, ze politika je špinavá a keby ešte niekto váhal George ho presvedčí. Je to dosť politické a nemyslím tým len tému ale aj rozprávanie. Práve spomínaný spôsob mu zabráni sa stat masovkou ale zas je to to najlepšie na tom celom. Pre mňa tento film bol Clooneyho filmom roka a nie v na oscaroch ospevované "Moje deti". P.S.Hoffman je asi najlepší vedľajší herec a Gosling konečne povie viac než 3 vety:) Veľmi poctivých 80%. ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)