Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

shalash

Film skvěle ukazuje jak to chodí v politice a i přesto, že mě téma amerických primárek na první pohled nezaujalo, nakonec jsem musel uznat, že nápad to byl dobrý. Ryan Gosling i ostatní herci se ukázali v dobrém světle. Film je garancí toho, že poznáte jak to v politice pravděpodobně chodí a jak řekl S. Hoffman "dospějete", nebo vypadne z toho prohnilého kola ven. Jediné co musím vytknout a, co tento film podle mě táhne dolů, je zcela nepovedený a nedopracovaný konec, prostě alespoň nějaký náznak pointy, Proto slabé 4 hvězdy. ()

sitmin

No nevím... Osobně mě dosti se*ou politická dramata, ale řekl jsem si: "Gosling jede, tak co...". Nebylo to špatné, ale k dobrému to má daleko. Zápletka je očekávatelná a napínavé to moc není. Co zbývá? Gosling slušný, Clooney vyjímečně taky. 65% ()

johnny33

Nahlédnutí za oponu amerických primárek mě bavilo, což u politicky laděného dramatu není vždy jasné. Gosling a Clooney jsou nejprve rovnocennými partnery a poté i soupeři, oba hrají rozhodně velmi dobře. Film vyvolává docela silné otázky ohledně důvěry a morálky, nic není černobílé, vše je relativní a vše je také svým způsobem pravda. Znovu nám to ukazuje, co dokáže touha po moci s lidmi udělat. ()

nydahl

Jsem opravdu velky fanousek Clooneyho , takze s napetim ocekavam kazdy novy film ve kterem se objevi - bohuzel posledni dva snimky tohoto unikatniho talentu byli velkym zklamanim.Ve zkratce - film pojednava o zakulisnich machinacich behem primarek v Ohiu a nedockate se niceho o cem by jste uz nevedeli - dohody , manipulace , pokrytectvi a dokonce i tu preprcanou stazistku tam dokazali narvat.Pokud se jednalo o jakoukoliv snahu sokovat pohledem do zakulisi politiky v USA nebo sokovat sondou do bezcharakterni duse kandidata na post prezidenta US tak jste panove prisli asi tak o 15 let pozde.Dnes je uz tema platnosti demokracie a jejich predtsavitelu zrejme vycerpano , protoze je jasne , ze demokracie je nefunkcni model jenz funguje pouze jako zasterka pro business a veci s tim souvisejici jako jsou lobby , dealing , trade and handling.Pokud je spatne tema tak se malokdy stane , ze z toho rezie dokaze vytriskat alespon solidni film a tohle to urcite nebyl ten pripad.Nasel jsem pouze 2 pozitivni veci a to je propusteni vedouciho kampane pomoci dlouheho zaberu na Navigator - nekdo musel presne odhadnout delku trvani zaberu , aby divak dostal pocit , ze vyhazov byl jasny a strucny ale i pochopeny - dobre.No a druha pozitivni vec je sam Philip Seymour Hoffman - myslim , ze tohoto herce jeste cekaji dobre casy , protoze od dob kdy hral studentika (Vune zeny) uz uplynul nejaky cas a starnouci postavy mu teda sedi cim dal tim vic . To je asi vse co ve filmu stalo za zminku - Clooney u me propadl na vsech postech a davam 2 hvezdy - vsechno spatne. Budu asi muset pockat na dalsi film od Coenu abych si potvrdil Clooneyho status toptoptop star - na tohle bych radsi zapomel. ()

cyberMythius

Daleko příjemnější Clooneyovka než "Děti moje". Gosling předvádí perfektní formu, jestli takhle bude pokračovat, tak se máme ještě na co těšit. Celkově velmi zajímavý pohled do zákulisí politických kampaní v rámci USA... není to pecka, u které by člověk zůstal zírat s čelistí dole, ale není tomu v rámci daného žánru moc co vytknout. 7/10 ()

Mort09

Po filmařské stránce povedený kousek, který má všechno co současné filmy mít mají, od kamery, přes střih až po vizáž herců a stylové kulisy. Problémem je dějová linka. Ztráta ideálu je docela ohrané téma, které je navíc zasazeno do Demokratických primárek v USA. Což je pro mě, jako neameričana prostředí naprosto cizí a nelákavé. Přičemž bych rád podotkl, že mám znalost o volebním systému ve Spojených Státech, bez vědomostí o tomto typu voleb je pochopení filmu značně obtížné. Pocit z toho, že film není určen pro Evropské publikum, pak nezachraňuje ani vynikající výkon Clooneyho a Goslinga. Den zrady je kvalitní film, který však mohou naplno ocenit jen Američané, proto jen 60%. ()

surprise

Problém politiků není v tom, že by byli horší, ale v tom, že nejsou lepší. To není citát z filmu, ale můj vlastní. Z filmu jsem se totiž poučil jak se sestavují dobré slogany a jak vypadá politická strategie. Film je to výborný i když více postavený na hercích než na podívané, dialogy přesné, kamera poutavá, muzika strhující a v titulcích uvidíte jedno slavné jméno za druhým a to nejen mezi herci. ()

mnu

Jak jsem se na film těšila, tak mě zklamal. Určitě šel propracovat daleko víc, nedokázal mě do sebe dostatečně vtáhnout a než jse se nadála, byl konec. ()

TOPmoovie

no..pekne. cely film stoji na jednom priestupku, a kedze clinton urobil to iste so svojou stazistkou---musime povedat, ze to nieje ziaden vymysel na to, aby sa pribeh dostal do varu. len mi stale nejde do hlavy ,..ako mozu republikanski volici podporit demokratickeho kandidata..aj ked ide o prezidenta. ()

Jurcekk

Celkom ma to bavilo, bol som v očakávaní, napätý. Pekne im to spolu hralo. Typický Clooneyho film s Clooneyim Mal by zmeniť psychoterapeuta alebo čo. Podľa mňa má naviac, len je priposratý, aby si neskazil imidž. Marisa Tomei akú peknú rolu si zahrala. Gosling s jedným výrazom už od Larsa a Bianky. Casting sa vydaril. ()

complex

číra napätosť ako má v dráme byť, ja som spokojný a koniec filmu si môže každý domyslieť sám... veľmi dobrá politická drámička, ktorú treba pozrieť... nepovedal by som, že goerge clooney dokáže zrežírovať takúto vec.. ()

Pavlo

Vynikajúce herecké výkony, reálne pôsobiaci a interesantný dej zaručili prvotriedny filmový zážitok. Chýbalo len málo k úplnej dokonalosti. Nominácia na Oscara – zaslúžená. ()

LoArmistead

Tohle se Clooneymu moc povedlo. Při výstupech gov.Morrise se nemůžu zbavit dojmu, že tu vlastně hraje sám sebe, kdyby se místo herecké dráhy rozhodl pro tu politickou. A proč také ne. Všechny ostatní herecké výkony se mi tu rovněž moc líbí (Seymour Hoffman a jeho monolog na téma "loyality in politics" je výborný), líbí se mi i scénář (ta cesta od politických ideálů k životnímu cynismu je pro mě uvěřitelná a "živá"), vhodná hudba a i zajímavá kamera. Jedna hvězdička dolů za to, že v poslední čtvrtině film na můj vkus trochu ztrácí drive. ()

cist

Pokud český divák nezná system tzv. prezidentských voleb v USA, tak jako já, bude patrně prvních 40 minut tápat v méně přehledném ději vztahů a postav. V druhé polovině bude lehce odměněn zajímavým vyústěním zápletky. Pro mě je však film zajímavý z jiného hlediska. Opět se mi potvrdilo, že jedním z pilířů úspěchů amerických filmů jsou skvělí herci malých rolí a komparzu: 1 h. 26min. - maličká scénka truchlícího otce, avšak naprosto dokonale prožitá a zahraná. Právě tyto detaily dělají filmy věrohodnými. Za tuto epizodku dávám třetí hvězdičku! Můj dojem: 40 minut čekání na zápletku je příliš mnoho času. ()

de-andre

Před kamerou, za kamerou George nesmí stát, jinak nebudu hrát! A i když tenhle film je daleko více o všech ostatních a jeho postava zůstává ve stínu, zejména režisérská práce si zaslouží aplaus. A nakonec, kdo by ho za prezidenta nechtěl?:-) Vždyť o jeho osobním životě nikdo vědět nemusí, o vše se postará Ryan. Zachraňovat ho tentokrát nemusíme, sám si vystačí, v politice už přeci nějakou dobu dělá, a tak po pár spáleních ví, že na horkou plotnu se nesahá a jakmile jde o peníze, úspěch a kariéru, přátelství jde stranou. A svého prezidenta je třeba mít radši než holku, nebo ne? ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)