Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

Mikecat

Výborný film, dobrý rozbeh, super zápletky, zamotáva sa to čím ďalej tým viac a zrazu - BUM, koniec. Chýba tomu dopracovanie konca príbehu, vyzerá to ako odfláknuté, škoda, R.Goslingovi to celkom išlo! ()

Paladin25

Skvelé politické drama, kde Vás bude fascinovať prerod hlavného hrdinu z idealistu na absolútneho realistu, ktorý sa už neštíti ničoho. Skvelé. Vrelo odporúčam. ()

Efreeti

Výborný politický thriller, který diváka dlouho udržuje v napětí jakým způsobem se to vlastně celé rozuzlí. George Clooney má můj obdiv, že se v posledních letech nebojí riskovat a natáčet politicky nepříliš košer filmy. I když co vlastně riskuje, že? Když se bude potřebovat finančně zahojit natočí další díl Dannyho parťáků :) ()

gotham

Vynikající politický thriller se skvělými hereckými výkony Clooneyho, Goslinga či Giamattiho. Den zrady (nejspíš) ukazuje běžnému občanovi, jak to asi chodí v zákulisí té nejvyšší politiky a to nejen v USA. Pohled to není příliš pozitivní, ale to asi těžko někoho překvapí. Něco málo do exkluzivního hodnocení však přeci jen chybí, možná větší zapojení protikandidáta Clooneyho či více dramatických a emotivních situací. Také Seymour-Hoffman mi přijde poměrně nevyužitý. 80% ()

lobo87

Clooney natočil precízny a perfekcionistický film, ktorého hlavnou devízou je Ryan Gosling. Celkovo skvelo zahrané, atmosferické, zobrazujúce nekalé praktiky i zákulisné ťahy. Výborný žánrový film... 75% ()

Ados12

Skvělý film, který je ze zajímavého prostředí. Ale kdo ví jak to funguje doopravdy. Ryan opět bezchybný, akorát tomu něco chybí, aby to bylo za 5. ()

VanBradley89

Všechno jsou to stejný hajzlové, kterým jde vždy a především o to vlastní dobro. Za jakoukoliv cenu. Co si budeme povídat? Vždyť to známe. Jinak k filmu. Jsem na vážkách mezi třemi a čtyrmi. Tři hlavně za pomalejší úvod a finále, které ve mě zanechalo rozpačitý dojem. Ale co to táhne víš jsou herecký výkony. Každého, ale hlavně především Goslinga, který je sympatický a strašně talentovaný. Hodím si mincí.....je to za čtyři. ()

IZFNP

Už len na základe hodnotení som mala voči tomuto filmu asi priveľké očakávania. Sklamal ma, a pri tom ukázal slušnú robotu. Jeho najväčšími problémami sú ale zápletka a jej spracovanie. Zápletka nepriniesla nič originálne a nezachránilo to ani spracovanie, ktoré ničím nevyčnieva taktiež. U mňa sa film nálepky "priemer" nezbaví. ()

nikus120

Politiku neznášam dokedy vlastne existuje a tento film len pritvrdzuje všetky špinavé praktiky, ktoré sa okolo toho dejú. Herecké obsadenie je výborné len celková zápletka ma nejak neoslovila. ()

spotczek

Když už si má Clooney vybrat jenom mezi demokraty a republikány, sáhne po demokratech. Ale politika je jinak, zvlášť pro jeho aktivistické já, svinstvo. Nic nového pod sluncem. Alespoň s diváky komunikuje, hned od počátku víte, že někdo někoho vypeče. Já sázela na lži praktikantky. Akorát jsem myslela, že pracuje pro republikány a svého perspektivního nadřízeného využije pro špionáž (Woodová má prostě smůlu, ale vypadá jako mrcha a hraje často mrchy, tak jí tady tu nezletilou naivku moc nebaštím), a ne že chrápe s budoucím prezidentem. Její sebevražda je nečekaná a trochu přehnaná, ale jako záminka pro lámání vazů, obzvlášť mezi přáteli či učitelem a žákem, perfektní. Na druhou stranu se mi nechce věřit, že by ještě dneska někdo věřil v neposkvrněnost a čistotu politiků jako náš hlavní hrdina, obzvlášť je-li tak perfektní, jak se tam o něm většina vyjadřuje. V životě zkrátka o iluze přicházejí jak básníci, tak mladí lídři volebních kampaní. ()

baclajean

zaujímavý pohľad do zákulisia volebných kampaní, no osobne si myslím, že aj táto téma sa dala rozpracovať o čosi dynamickejšie... film sa až príliš vlečie, hoci nedá sa povedať, že by bol nudný. ()

Stanmi

To, že George Clooney umí točit dramata říznutá politikou, dokázal už ve snímku Dobrou noc a hodně štěstí a ve Dnu zrady to jenom potvrdil. Film pojednává o zákulisí volebního týmu guvernéra Mikea Morrise (George Clooney) v průběhu několika primárek, které ho mají posunout do pozice kandidáta Demokratů na prezidenta. Sledujeme tak především práci jeho mediálního týmu a to prostřednictvím Stephena Meyerse (Ryan Gosling). Ten se však pomalu začne zamotávat do sítě politikaření, pomluv a také zrady, které by mohly přivodit pád guvernéra Morrise... Co se musí Georgovi nechat, tak dokázal do svého filmu sehnat opravdu kvalitní herecký ansámbl, kromě Goslinga ještě tady máme Philipa Seymoura Hoffmana, Paula Giamattiho či Marisu Tomei a co je však ještě důležitější, všichni jmenovaní navíc podávají více než dobré výkony. Navíc se však film může opřít o solidní scénář a dobře napsané dialogy a i když se jedná spíš o komorní snímek s pomalejším tempem, tak děj nenudí a dokáže ještě solidně gradovat. Takže pokud to shrnu, Den zrady je kvalitně napsaný, zřežírovaný a zahraný film, kterému však k dokonalosti přece jenom ještě něco schází. ()

wanry02

Film o politice, který se zabívá nečestnostní a hledáním špíny před volbami. Navíc v režii George Cloonyho a spoustou spoustou skvělích herců v čele s Ryanem Goslingem, co by se tak mohlo pokazit? A řeknu vám že se nepokazilo nic. George totiž dokázal vydolovat i z nudnějších scén maximum a z obyčejného příběhu vytvořit strhující drama. 85% ()

SeldomSeen

Herci perfektní, poselství jasné a dobře podané, celek ovšem nijak zvlášť nestrhne. Ale možná že toto demaskování skutečných mechanismů skrývajících se za vznosnými frázemi amerických politických kampaní zcyničtělého našince patřičně ohromit ani nemůže. Každopádně pokud ve mně víc emocí než samotný film vyvolá jedna z reklam před ním (Jeunetův Chanel No 5 - díky, Billie!), jsou tu asi patrné jisté rezervy... ()

Elassar

Zajímavý kousek. Jak se tu již píše, film do půlky funguje spíše jako zainteresování do daného prostředí volební kampaně a seznamuje nás s postavami. Ale pak ejhle, zlomový bod, který jsem opravdu moc nečekal a najednou je vše naruby. Film mě opravdu bavil, hlavně díky hereckým výkonům a scénáři (hudba taky velmi dobrá). Byly by to 4 hvězdy, ale za skvělého (jako obvykle) Ryana a milé překvapení E.R. Wood dávám 5* :) ()

veverysiak

Rýchla praktická príručka pre začínajúcich politikov, ktorí majú v sebe zbytočný nadbytok slušnosti, poctivosti a viery v ideály, a to som ešte presvedčený, že realita je oveľa horšia, len nás tvorcovia filmu nechceli načisto odradiť od volebných urien, nemyslel som si, že príbeh z politického zákulisia dokáže byť taký akčný, bravúrna réžia, výborní herci a vynikajúci Gosling, takže 75%. ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)