Texaský kat

• USA Texas Killing Fields (více)

Texas City, Texas. Detektivové z oddělení vražd se potýkají se sérií nevyjasněných úmrtí, ke kterým v posledních letech došlo v bažinaté oblasti zvané Vražedná pole. Pragmatický detektiv Mike Souder (Sam Worthington) a jeho newyorský kolega Brian Heigh (Jeffrey Dean Morgan) jsou jednoho dne povoláni k případu pohřešované dívky ze sousedního okresu. Nemají žádné stopy, dokonce ani tělo nebylo objeveno. Když ale zmizí Anne (Chloe Moretz), mladá dívka, kterou si Brian vzal pod ochranná křídla, oběma detektivům je jasné, že Anne musí hledat někde v polích. Ani jeden z nich ale neví, jestli se z Vražedných polí někdy vrátí… (Bontonfilm)

Riddick77

Temný kriminální thriler, který je zasazený do ponuré současnosti nejchudších částí Texasu, kde kriminalita a zločinost je na denním pořádku. Snímek působí neotesaným, špinavým a velmi bezprostředním dojmem, který navozuje skutečný pocit sociální a společenské beznaděje, ve které se obecně tamější obyvatelé a následně vyšetřovatelé ocitají. Příběh plyne pomalu, přičemž je pomalu vykreslována právě ona ponurá atmosféra, která mě na konci zcela pohltila. Dobře funguje i chemie mezi Worthingtonem a Morganem, kde je nám představena perspektiva místního jedince, který postrádá iluze a naopak člověka, který naději ještě neztratil. Pomalu zvolené tempo je z mého pohledu jasným kladem vzhledem k výstavbě příběhu a vykreslení atmosféry. Navíc skvělá hudba a nesmím zapomenout na Chloe Moretz, která má neskutečný talent!! 8/10! ()

Ferry

Prostředí Texas Killing fields je opravdu skvělé, film už bohužel ne. Děj je velice útržkovitý, takový nemastný neslaný. Režisérka se spíš měla zaměřit na jednu věc a udělat ji pořádně, nikoliv na spoustu věcí, které tákhle odflákla. ()

blackrain

Po pravdě řečeno jsem podle názvu filmu očekávala něco úplně jiného. Příběh měl sice obrovský potenciál, ale by trestuhodně zahozený. Herecké obsazení bylo povedené, ale taky pořádně nevyužité. Aby si herci za nějaký čas neříkali, že hráli v pěkné konině. Pokus o rádoby atmosferickou kriminálku vyšel tak nějak na prádno. ()

AlistairMir

Silný příběh, dobré herecké výkony a depresivní atmosféra dodávají tomuto snímku vše potřebné. Poctivé kriminální drama inspirované skutečnými událostmi. ()

vegetol.mp

Skvěle natočenej film s charismatickou ústřední dvojkou a hutnou atmosférou, u kterýho si divák uvědomí, odkud čerpali tvůrci první série True Detective. ()

Eldrick

Takový casting a taková sračka. Psal k tomu vůbec někdo scénář, nebo improvizovali na place? Nebyl rejža náhodou zfetovanej? Kde je kurva nějaká dramaturgie?! Monotónní otravná břečka bez špetky nápadu. Tenhle typ filmů asi pouští v armádě při mučení zajatců, jinak už nechápu. ()

dyfur odpad!

.....odohráva sa do v úplnej riti......dej - nedej -úplny guláš o ničom.....nie je potrebné viackrát pozerať..... ()

lioncel

Nenápadný, výborně obsazený temný krimi příběh podmáznutý skvělým soundtrackem .. pokud máte trochu představivosti, mohlo by vás to dostat jako mě .. odlehlá rozsáhlá močálovitá krajina nedaleko Texas City .. krásná, téměř nekonečná přírodní scenérie, k tomu místní složení obyvatelstva s velkým množstvím mladých žen a dívek, které nikomu tak nějak moc nechybí a nebo je nikdo doma nečeká - to přímo osudově láká zvrhlé devianty k úspěšnému dlouhodobému sadistickému ukájení jejich nízkých pudů, kterému policie většinou jen dlouhodobě bezmocně a smutně přihlíží - to je bohužel zřejmě každodenní místní realita … ()

Martin741

Doprdele, laskavo si uvedomte to, ze ked sa film odohrava v Texase, hra tam Worthington a vylozi si kopyta na stol - to este neznamena ze je to slusny priemer. Chastain je tam pomaly az zbytocna, 6 % ()

shyster

Těšil jsem se na další mrazivý horor, ale jenže ono ouha. Tohle bylo šlápnutí vedle a to mám JDM a SW rád. ()

sulimo

Některý filmy by člověk měl sledovat slepej, poslouchat hluchej a to jen pod podmínkou, že před tím asi nikdy žádnej jinej film neviděl a neslyšel, pak je tohle pětihvězdičkový luxus. Nevim, co to mělo být. Atmosférou si to až neuvěřitelně neúspěšně hrálo na Sedm, onou sociální tématikou v čele s teenagerem, kterej nic nemá, nikdo ho nechce a snaží se přežít, to pravděpodobně aspirovalo na druhý Winter's Bone - opět nesmírně neúspěšně. A do toho všeho máte dva vyšetřující policisty, kde se jeden permanentně vzteká a druhej nic nedělá, k týhle směšný dvojici připočtěte totálně zbytečnou a přehrávající Jessicu Chastain a máte výsledek, který dost pravděpodobně nestojí ani za tu jednu hvězdu. ()

Juto

Dej je chaosom v nerozvinutých vzťahoch a voľných koncoch, ale Mann robí veci tak často, že sa zdá, že to nie je záležitosť dezorganizácie príbehu, ale komentár k anarchii, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou akéhokoľvek vyšetrovania. 6/10 ()

papaJA21

Velmi zajímavá detektivka, která plyne ve velmi podmanivém plíživém tempu. V příběhu není ani tak rozhodující vypátrání a nalezení vraha, který je vcelku jasně předvídatelný, ale především v mikropříbězích všech zučastněných postav, jejichž motivy jsou tou pravou zápletkou. Mimoto mám slabost pro filmy z prostředí jihu USA, močály, Mississippi, New Orleans a tak podobně. Dám tomu nějaký čas a mrknu se ještě jednou a možná přidám pátou hvězdu. Upozornění: film má příšerný český dabing, takový silně afektovaný. Proto doporučuju originál. ()

ecceHOMMO

Film nemá potrebný spád, je ľahko podpriemerný svojím spracovaním a skôr pripomína TV produkciu. Plusom je len samotné obsadenie, inak je to snímok nevýrazný ( výnimkou je len obsadenie). ()

Johnny.ARN

Obsadenie na úrovni a presvedčivé, len tá investigatíva im nejak viazla. Na úkor toho to malo o pár minút viac ako bolo potrebné a nemalo to absolútne žiadne tempo. Z vôd podpriemerného Bčka to ťahá len to obsadenie. Krok vedľa. 2 z 5 ()

Tosi

Až překvapivě velká plejáda známých hereckých jmen, ke které nemůže být ani nejmenší výtka. Jen ten scénář kdyby byl o fous silnější, byla by to poctivá kriminálka. Těsně pod čtyři. ()