Texaský kat

• USA Texas Killing Fields (více)

Texas City, Texas. Detektivové z oddělení vražd se potýkají se sérií nevyjasněných úmrtí, ke kterým v posledních letech došlo v bažinaté oblasti zvané Vražedná pole. Pragmatický detektiv Mike Souder (Sam Worthington) a jeho newyorský kolega Brian Heigh (Jeffrey Dean Morgan) jsou jednoho dne povoláni k případu pohřešované dívky ze sousedního okresu. Nemají žádné stopy, dokonce ani tělo nebylo objeveno. Když ale zmizí Anne (Chloe Moretz), mladá dívka, kterou si Brian vzal pod ochranná křídla, oběma detektivům je jasné, že Anne musí hledat někde v polích. Ani jeden z nich ale neví, jestli se z Vražedných polí někdy vrátí… (Bontonfilm)

GOREGASM

Žánrový hermafrodit, od kterého divák po pár minutách očekává hutnou vyšetřovací symfonii temnější střihu, neuspokojí ani průměrně náročného konzumenta, natož labužníka mého ražení. Ami Canaan Mann (dcera Michaela Manna) svým debutem vyloženě nudí, protože si neumí vybrat. Chce natočit thriller o vraždách v lákavých (pro vraha i diváka) texaských bažinách, nebo psychologické kriminální drama? Ani jedno se jí nedaří a v psychologické rovině prohrává na body zcela jednoznačně především díky nedotaženosti prakticky všech postav, jejichž chování je místy zahaleno neprostupným oblakem scenáristického neumětelství. A abych nezapomněl, opravdu nudně natočeno podle skutečných událostí. 20% ()

Rokle

Detektivek za poslední roky je pomálu. Dobrých detektivek ještě míň. Po počátečních nevalných ohlasech jsem si říkal, že to přece jen zkusím. S pocitem, že to přece taková hrůza být nemůže. Slušné herecké obsazení, zápletka dle skutečných událostí a dcera Michael Manna... no to by mohl být více jak standardní thriller... a teď, po 105 minutách od začátku nevěřícně kroutím hlavou a ptám se. 1) Kdy budou detektivové pořádní borci, co na něco přijdou a ne jen figurky, kterým se musím smát. 2) Pokud nemá příběh nést pouze detektivní práci a máme mít co do činění s dramatem jedné mladé dívenky a prostředím, ve kterém vyrůstá, je potřeba vystavět kýžený žánrový oblouk a ne ukázat pár divných lulínků v matčině příbytku. Hodně chatrné 2*. ()

MickeyStuma

Temná detektivka, kde se střílí jen když se musí. A moc těch příležitostí není. Vyšetřování vražd mladých dívek má svá úskalí a složitost, ale vyšetřovatelé si s tím postupně poradí. Napínavá až mrazivá atmosféra nenechá diváka klidným a pohrává si s jeho plnou nedočkavostí konečného dopadnutí zločinců. Kdo očekává rvačky a bezduché přestřelky bude zklamán. Tady jde o poctivou detektivní práci. Takových filmů už dnes opravdu moc není a je to škoda. ()

Heroine

Tohle mně zklamalo. Vidím slušný obsazení, ambiciózní projekt... ale nic z toho. Víc řečí (o ničem) než jakéhokoli děje, celé je to prohlédnutelné, a nějak to nemá čím zaujmout. Ani drsný, ani nápaditý, ani napínavý, ani nic jinýho. Worthington a Morgan jako detektivové jsou fajn, mají ode mně jednu hvězdu. Jinak to teda nestojí za nic. ()

burton

...nic jsem neočekávala, těšila se a dostala za odměnu suprovou krimošku. Jako středoevropan se ztrácím v místním folklóru, ale to vůbec nevadí, spíš naopak, donutí vás to sepnout mozkové závity a nejen pasivně čučet. PS: zdejší průměrné hodnocení je zcela nezasloužené, neopodstatněné a mimo mísu. Pořád něco srovnáváte s něčím, čekáte tamto a ono a pak ztrácíte nadhled a jste nasraný a otrávený, nechcete se bavit a jdete spát, narvaný brambůrkama a nalitý plechovkáčem a stejnak žíznivý a hladový... ()

KNTRFKT

Při sledování těchhle americkejch příběhů z "Vesničko má středisková", jsem fakt rád, že jediný co se u nás (zatim) děje, je to, že si lidi tak maximálně záviděj novej model sandálů, občas někdo šlohne bábě chodítko a nebo voloupe sousedovi střechu. Naproti tomu za velkou louží maj trochu jiný problémy. To, že je to banda kokotů, kde se většina chová, jakoby zrovna opustila Neolit, je nám známo. Ovšem zabruslíme-li do nějakýho toho specificky roztomilýho státečku, kde otcové nutěj svý dcerky k honitbě u Hledání Nema, matky prodávaj šlapkám svejch synků fet a kdejakej zlizskej zkurvenec sem tam voddělá pár nevinnejch ženskejch, protože ho taťka jednou v tejdnu zavíral do skříně, zatimco upravoval mámě fasádu s ovčí maskou na ksichtě, je ten náš zaprdlákov s problémama typu "Tuzeman občas chlastá" opravdu ráj. Je to teda jinej svět, tahle Emérika. ()

BOURQUE

Slušné herecké výkony (J. Chastain exceluje aj v malých rolách, kde ešte k tomu má obmedzený priestor), ktoré by zaslúžili lepšiu réžiu a ešte komplexnejší a prepracovanejší dej. Predvídateľný a unáhlene ukončený príbeh, ktorý nie úplne je vypracovaný. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

kkarx

Tak hodnocení na čsfd se moc nedivím. Tohle jde přímo proti mainstreamu. Je to kvalitní krimi, které se možná i více zajímá o charaktery policistů a prostředí než o samotné vyšetřování. Dusivá atmosféra texaského předměstí a venkova, chudinských čtvrtí, špinavé ulice, prostitutky a opilci.... všechno se zdá být nějakým způsobem neblaze poskvrněné. Umím si představit, že by něco takového napsal v dnešní době klasik jako byl W. Faulkner. ()

maciii

Špatně vybudovaný příběh, plný bezúčelných momentů, které nikam nevedou, do ničeho nevrcholí a i samotná pointa, jestli tam vůbec něco takového je, vyšumí do prázdna. Přesto to mělo příjemně mrazivou, výbornou hudbou podkreslenou atmosféru. ()

Ondr@932

Převážně nudná kriminálka... Až poslední půl hodina o trošku záživnější, ale zas ne tak moc aby to aspoň vydalo na průměr. Takže dávám 4/10 ()

dalziel

Niečo tak ploché,neosobné a nelogické sa dá snáď vidieť len u filmov kategorie C a D.Avšak pri takomto obsadení a produkcii Michale Manna mi ostáva rozum stáť.Ale nie neostáva.Jednoducho taťuldo dal peniažky dcéruške nech je z nej pani režiserka.Milá Ami.To že je tata "Pán režiser" z teba režisérku nespraví. ()

Oonika

Vůbec nechápu, co to mělo být. Nevěnovala jsem tomu filmu skoro pozornost, vůbec mě to nebavilo a absolutně jsem nechápala, co tam ty dva poldové celou dobu řeší. A když už jsem nechápala ani kdo je mrtvej a kdo ne... tak to byla fakt poslední kapka. ()

Black-star

Film, který zprvu vypadá zajímavě, ale čím déle se na něj díváte tím víc vás přestává bavit. A konec to úplně zabije (v tom špatném slova smyslu). Myslím že Worthington má v podobných žánrech na mnohem víc. :-( ()

Petulka88

Tak tohle je ten nejnudnější hon na sériového vraha jaký jsem kdy viděl. Ono se ani není na co dívat. Tvůrci se totiž neobtěžují diváka obeznámit s postupem vyšetřování, takže mu nezbývá nic jiného než zoufale sledovat jak si ústřední dvojice detektivů odněkud vyhrabe podezřelého nebo jak zničehonic najdou vrahovo auto. Celý film je tak pouhý slepenec scének, které ovšem někdo zapomněl slepit lepidlem v podobě logické návaznosti. Navíc by člověk očekával, že film o vrahovi z močálů bude mít alespoň nějakou atmosféru. Tu tady ale nenajdete. Na druhou stranu, hloupých dialogů a zbytečných scén je tu přehršel. Takže nakonec zbývá to obsazení. Bohužel ani to není nic platné, když herci v podstatě nemají co hrát. ()

Honzeechec

neni to uplně špatný a atmosféra je fajn, ale bože, je to tak hrozně nudnýýýýýýýýý. Hvězda za ten vtip - Co vznitkne když zkřížíte Shi-Tzu a Pitbulla? - Bullshit ()

caba

Jedna * je za napětí,které bylo cítit.Jinak stejně jako hodnotí sochoking--zjistíš ,že jsi nic nezjistil.Bída ...škoda času!!! ()

mira.l

Mám dojem, že podle zdejších četných nevalných hodnocení asi nejsem sám, komu to moc nesedlo. Tohle vypadá, že to bylo zmaštěný už ve fázi scénáře. Dějou se tam totiž věci, které na sebe moc nenavazují, nejsou úplně logické, a vůbec to je celý nějaký divný. Třeba jak se ti dva blbci dostali k tomu, aby unesli Anne, mi bylo trochu záhadou, kde se vlastně vzali v tom krámku u pumpy. Ve finále se divák vlastně ani s jistotou nedozví, kdo, proč či jak měl na svědomí všechny ty ženský, který byly na mapě v policejní kanceláři. ()