Počítačově animovaný 3D snímek Velká vánoční jízda studia Aardman konečně nabízí odpověď na otázku, která nedá spát žádnému dítěti: Jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky? Odpovědí na ni je existence Santovy provozní základny ukryté pod Severním pólem, která je plná veselí a té nejmodernější techniky. Jádrem celého filmu je ale příběh, jehož složky jsou jako vystřižené z klasického vánočního příběhu – úsměvně nefunkční rodina a nečekaný hrdina: Santův nejmladší syn Arthur. Když Santův fascinující podnik omylem vynechá jedno dítě ze stovek milionů, o které se stará, vydává se nejméně schopný člen rodiny Clausů na bizarní a vzrušující závod s časem, během kterého má za úkol doručit poslední vánoční dárek na světě dřív, než se rozední. (oficiální text distributora)

Jiriczzcek

Příjemná vánoční podívaná. Je to vtipné, barevné, místy moc ukacené ale je to fajn, ideální rodinný film pro vánoční období. Ve srovnání s Kocourem v botách, je Velká vánoční jízda jednoznačný vítěz a pokud jsem dal kocourovi 2*, tady musím 4. ()

Kanibal

Vynikající! Moderní/klasický vánoční příběh (západního santa-clausovského střihu) s hromadou hlasitě-vtipných hlášek a detailů, které jsou jen tak ledabyle poházeny v okolí. Jen dva nepříjemné detaily: co takhle titulky pro nás neděti? Co takhle nepojmenovat v české distribuci film naprosto bezpohlavním sračkovitým názvem, ale držet se originálu? Doteď nejsem schopen udržet ten bezpohlavní blábol a film označuju jako "Arturovy Vánoce". ()

BluT

Hezky to vypadalo, ale vánoční atmosféru to ve mně nepovzbudilo. Dokážu si představit lepší filmy na prožití svátků. Ale věřím, že pro Anglány to může být jeden z neoblíbenějších vánočních filmů. 60% ()

Han22

Vánoční pohádka o rodině Santů, která je nejlepší na začátku. Zvědavá holčička se ptá, jak to Santa všechno stihne, jaktože při rychloletu neshoří, proč ho nikdo nevidí a jako odpověď vidíme úžasnou akční sekvenci, kdy se ze supermoderní základny a lodě vydávají tisíce skřítků splnit "misi Vánoce". Pak už je to jen obyčejný příběh o jednom zapomenutém dítě, střetu starého s novým, který je na jednu stranu šíleně zběsilý a přitom na druhou stranu příšerně sentimentální a plný rodinných hodnot. Být Vánoce, možná něco přihodím, ale takhle jen za 3*. ()

Hanys_

Jestli vás taky vždycky zajímalo, jak Santa Claus (potažmo Ježíšek) zvládá za jediný večer navštívit všechny děti, tak tady máte parádní vysvětlení. Nejlepší letošní vánoční pohádka. 7.5/10 ()

Mafiapau

Jeden z mého žebříčku žánru skoro zapomenutého "real-time filmů". Též jeden z pár vánočních filmů které dokáži shlédnout, ba se mi přímo líbí. Technicky je film na výbornou a nemám mu snad nic co vytknout. Pak už tu je jen "Bad Santa" a "Happiest Season". Přál bych si ten film vidět opět v kině, jelikož na obrovským plátně to byl skvělý zážitek. ()

angloumene

Přesně takhle by vánoční pohádka neměla vypadat. Je to zběsilé, je to hloupé a objevují se tam sexistické narážky (nechci působit jako puritán, ale podle mě takové věci k rozdávání dárků a vánoční náladě prostě nepatří). Celkově jsem byla dost překvapena nízkou kvalitou filmu. ()

Darik

Velice příjemná Vánoční jednohubka, která by se mohla pro mrňata stát skvělou vánoční klasikou (a nejen pro mrňata ;)). Velmi příjemných 70%. ()

PetkaW.

Z tohoto animáku mám neskutečně rozporuplné pocity. Byly tu scény, kdy jsem se rozplývala nadšením a královsky se bavila a pak zase pasáže, během kterých jsem odcházela, protože mi přišly nudné, kýčovité a zbytečné. Ambice tvůrců byly asi velké, ale z mého pohledu zůstalo právě jen u těch ambicí. Ve filmu je spousta věcí, které by si rozhodně zasloužily větší pozornost a propracování. Na animovanou pohádku tu bylo dle mého názoru až moc rychlých střihů a skoků, na úkor děje. Ale abych jen nerýpala, tak je tu několik i opravdu povedených scén a nápadů, které pobaví. Dětská generace bude určitě nadšená. ()

Zombi

Nadělování dárků jako výsadek hitech komanda skřítků z kosmické lodě? bomba! Začátek je opravdu parádní a pobavil, dál už je to trochu slabší, ale stále celkem dobrá podívaná, jen malým dětem bych to nedoporučoval, bubou mít z Vánoc totální mišmaš. Silnější 3 hvězdy. ()

bohemia_regent

To, že město Aarhus leží podle tvůrců na východě Dánska (na východě sice opravdu leží, ale jen na východě Jutského poloostrova, který je nejzápadnějším územím dánského státu), ani nepřekvapí: odborný poradce se nejspíš poprvé v životě podíval na mapu Evropy a přehlédl, že od Aarhusu směrem na východ jsou ještě velké ostrovy Fyn a Sjaelland s hlavním městem Kodaní. Co už je ale na pováženou, je skutečnost, že ani po dlouhých 20 letech se do USA (popř. do Británie) nedonesla zpráva o rozpadu SSSR; nebo snad existuje nějaký jiný důvod, proč na arktických polárních stanicích visí v roce 2011 kromě americké, britské, německé a norské taky rudá vlajka se srpem a kladivem? Určitě není nezbytně nutné, aby pohádka vzdělávala (na druhou stranu to při citlivém přístupu může být bonus navíc), v žádném případě by ale neměla do dětských hlaviček vtloukat faktické nesmysly. Škoda, film je to jinak povedený, vtipný. -------- V titulcích filmu uvedeno: režie (pouze) Sarah Smith. ()

Eterninox

Trochu překvapivě sympatická oddechovka, která se díky výbornému hlasovému obsazení, nápaditému humoru, dobře napsaným postavám, a důmyslnému snoubení tradiční sváteční motiviky s moderní technokulturou rozhodně řadí mezi ty lepší "vánoční" filmy. Jen toho Justina Biebera při titulcích si tvůrci opravdu mohli odpustit. 75% ()

betyn

Abych byl upřímný dlouho jsem se takto nezasmál :-) a když se k tomu přidá originální příběh,je postaráno o zajímavý filmový zážitek. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby