Počítačově animovaný 3D snímek Velká vánoční jízda studia Aardman konečně nabízí odpověď na otázku, která nedá spát žádnému dítěti: Jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky? Odpovědí na ni je existence Santovy provozní základny ukryté pod Severním pólem, která je plná veselí a té nejmodernější techniky. Jádrem celého filmu je ale příběh, jehož složky jsou jako vystřižené z klasického vánočního příběhu – úsměvně nefunkční rodina a nečekaný hrdina: Santův nejmladší syn Arthur. Když Santův fascinující podnik omylem vynechá jedno dítě ze stovek milionů, o které se stará, vydává se nejméně schopný člen rodiny Clausů na bizarní a vzrušující závod s časem, během kterého má za úkol doručit poslední vánoční dárek na světě dřív, než se rozední. (oficiální text distributora)

Mates Hradecky

Mission Impossible : Christmas Edition. Santa Claus v zastoupení všech generací místo Tomáše Cruise. Pár opravdu vydařených gagů - nejvíce mě dostal ten s veverkou. Doporučuji ke konzumaci v čase adventním. ()

Pa.ja

Zpočátku jsem se obávala, že takový styl humoru nebude to pravé do takového filmu, nicméně po chvíli jsem změnila názor. Film je vzhledem k ostatním moderně laděným vánočním animovaným snímkům povedený, i když věřím, že jej ocení a pobaví se u něj spíše děti. Co mi zde příliš nevyhovovalo byla místy až přehnaná divokost a dynamičnost některých scén a občas i ten humor. Všechno to ale nakonec do sebe tak hezky zapadlo, že jsem nezaregistrovala zřejmě nic, co by kazilo celkový dojem z filmu. A mimochodem, vyvrcholení příběhu je opravdu vyvedené a pro citlivější povahy i dojemné. ()

zeromen

Další animák se santa clausem který vymývá naším děckám hlavu nějakým bachratým vousatým dědou, který byl původně jenom reklamou na jistý nápoj. Ale na druhou stranu je to svižné, vtipné a pěkně udělané. Rozhodně pěknější než kravina Legendární parta. ()

jenspifa

U me spokojenost, hezkej vanocni pribeh, prijatelna, nekdy i opravdu hezka animace, vtip a samozrejme velky stastny konec :) co taky vic chtit od vanocni pohadky? :D 75% ()

P@\/EL

Film je určitě příjemným zpestřením svátků vánočních. Moc se mi líbilo, jak nápaditě a s důvtipem tvůrci ztvárnili veškerou techniku, kterou Santa používá, a celkový proces doručování dárků dětem. Trochu tu možná postrádám nějakou komicky výraznější postavu, popřípadě pořádného záporáka, nicméně film je dostatečně dobrodružný, má svižný děj a nabídne několik dobrých vtípků. ()

KraLuban

Není to možná nic objevného, ale je to svěží, chytré (armáda skřítků plnící Santovu misi), v originále i vynikající armádní žargon. Taky Santa jako zaměstnání namísto osoby je vtipná představa. Přes poněkud hluchý střed celkově velmi hezká předvánoční oddychovovka:).***a zhodnocení po druhém shlédnutí...asi to má přímo na Vánoce jiný účinek, protože pokud tohle není duch Vánoc, tak už nevím co. Svkělé:) ()

NikiVai

Jooo, tuhle pohádku mám ráda, už jen proto, že saně vyhrají nad kosmickou lodí :))) Je to vtipné, hezky animované a plné vánočních tajemství :))) ()

AdelleR

Tohle bylo milé překvapení. Líbilo se mi zobrazení vztahu mezi sourozenci, chvílemi jsem začínala mít strach, aby to nesklouzlo do násilně tlačeného záporáctví nebo podobně, ale tady to všechno šlo, jako bych opravdu sledovala existující rodinu - věčné trable, ale pořád to je přece rodina. Vtipnými momenty to jen hýří, je to kreativní a milé, popravdě jsem se bavila víc, než jsem čekala. ()

DannyFreedom

Arthur je syn Santa Clause, ale rodiný podnik nejspíš nepřevezme. Přesto je to právě on, kdo vyvíjí největší snahu v okamžiku, kdy se jeden z dárků nedostal k jeho majitelce. Stylový animák nabízí úchvatné akční scény, skvělý humor, výtečné dialogy i nějaké ty rodinné hodnoty v extrémně zábavném balení. Skvělá práce, u které se nebudete nudit, ať je vám let, kolik chce. ()

Norri

Fajný film. Ale vytkl bych mu dvě věci. Jednou jsem měl pocit, že se to moc táhne, ale to nebylo moc výrazné. Druhá věc je to, že se mi doteď dařilo vyhýbat se Justinu Bieberovi ale před filmem jsem byl donucen shlédnout jeho videoklip... :-) Jinak ve filmu byla spousta výborných hlášek. Také vysvětlení některých věcí jako třeba proč dítě dostalo dárky i když zlobilo. Má to jedno ale. Pořád se snažíme dítěti říkat, že nám dárky dává Ježíšek a oni nám takhle naservírují výborné vysvětlení na Santu :-) ()

Ollivander

Svižný animák, který nemusí sednout každému, ale já jsem se po většinu filmu bavil. Akce je tu dost a dost, takže nudit se nebude asi nikdo. Hudba (Harry Gregson-Williams): 4z5 (80%) ()

p.hubicka

Některé hlášky např. "tak nás alespoň doraž kamenem" byly super :) jako 4* si to zaslouží určitě:) mě se to líbilo :) nekonvenčně pojatý film o tom, jak to chodí na Vánoce:) ()

Bednobuch

Velice pěkná a originálně pojatá vánoční pohádka. Můžou být protinázory, že je tam Santa a ne Ježíšek, ale kolik pohádek s Ježíškem znáte? Mě se tam líbilo vtipné pojetí santových skřítků a santových synů. Moc pěkná, vtipná, milá vánoční pohádka. ()

Assshack

Arthur je trouba, o tom není pochyb. A že Vánoce dají pánovi v červeném pořádně zabrat jakbysmet. A co se stane když ... ? Snímek je svižný ( nekdy až příliš ) a ačkoliv to říkám nerad, méně "akce" a více sentimentality by mu možná prospělo. Ale i tak to byla jízda a vcelku zábavná podívaná. Před Vánocemi je zapotřebí si k hodnocení připočíst ještě tak půlhvězdu za asmtosféru. Jinak 3 a půl. ()

killerko13

Výborná animovaná komédia s nezabudnuteľne moderným a zábavným zobrazením kúzla Vianoc. Skvelá hudba, pekné spracovanie a chytľavý dej. Je to to pravé osvieženie pre celú rodinu. Najlepšia postava: dedko Santa vo všetkých 3 jazykových prevedeniach eng/sk/cz ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby