Vyměřený čas

anli

Představa,že peníze neznamenají nic je příjemná.Ovšem představa,že se za vše platí časem,který je každému nemilosrdně odpočítáván,už tak příjemná není.Je to jeden z nejoriginálnějších námětů posledních let,to bezesporu.Ztvárnění budoucnosti i stylizace v ní je velmi zajímavá(mírně připomínající"Gattacu") a nápaditá(technika,budovy a třeba i vozidla).Nekonají se žádné počítačovbé orgie a akční sekvemce místy připomínají"Správce osudu".Každému,kdo se dožije 25-ti let se zapíná počítadlo času.Od teď už musí kažou vteřinu dostat,vydělat nebo ukrást.Nebo si půjčit(úrok 38%-neberte to!).Osobně mě představa,že za kafe zaplatím 3 minuty ze svého života docela děsí.Na druhou stranu,by si člověk kupoval jen opravdu potřebné věci.A tím myslím opravdu potřebné.Běžný občan,žijícím v dnešním světě,by tak zjistil,že 80% věcí,které si dnes kupuje,vlastně,vůbec nepotřebuje.Film se zamýšlí nad společností,jako takovou,nad jejím stavem a úrovní každého člena v ní.Taky nad tím,jak je současná společnost konzumní a nesvobodná.Bojí se totiž vybočit ze svých zajetých kolejí.A taky je nespravedlivá,protože člověk chtivý peněz(tady času)se neohlíží na nic a na nikoho.Korupce bují stále a pořád a vykonavatelé moci to vědí,ale protože jsou součástí korupčního systému,který je slušně živí,dělají,že je vše vpořádku.Justin Timberlake je jako rebel příjemný a divák mu opravdu fandí.Pozoruhodně dobře sem zapadá Amanda Seyfried a s Justinem vytváří "Bonnie a Clyde"budoucnosti.Vynikající je též Cillian Murphy v roli velmi nelehké-strážce času.Každý jejich nápad divák hltá a drží jim obě pěsti.Škoda,že scénář místy ztrácí nápad a tempo a občas se člověk ztrácí v logice a taky mu chvílemi není úplně jasná motivace postav.Taky s kamerou,střihem a zvukem si chtělo trochu pohrát,zejména v momentě akčních scén a honiček.Režisér Andrew Niccol téma společnosti,kde má každý na ruce počítadlo,zpracoval s nápadem a gustem,jen mu chvílemi chybí gradace a šmrnc,pořád je to ale velmi slušná a nadprůměrná podívaná,kde jsem se ani na chvíli nenudil.Zajímavé je,že tu není žádná vyložená super-scéna,ale jako celek je to výborně fungující podívaná,na kterou se opět rád podívám.Potěšila mě i přítomnost Olivie Wilde,ač je na plátně jen pár okamžiků.Taky je zajímavá myšlenka,že člověk od 25-ti let nestárne a vypadá tak pořád stejně.A když umí dobře šmelit,nebo obchodovat,což je vlastně to samé,může být nesmrtelný.Kdo by to nechtě a na druhou stranu,koho by to nebavilo?Opravdu spousta otázek.A taky zamyšlení nad stavem naší společnosti a místa,jaké každý z nás v ní má.Chvílemi má film přímo bondovský nádech a jedna zajímavá scéna střídá druhou.Pak jakoby tvůrci rezignovali a film ztrácí tempo.Působí tak trochu nevyrovnaně,což je škoda.I přesto všechno mě to moc bavilo,takže(i díky opravdu skvělému závěru)dávám časově neomezených 80% a koukám,že mi žádná zelená čísílka na ruce zatím neskáčou. ()

KitFisto

Skvělý potenciál pro nadprůměrně chytrý film. Bohužel se tak nestalo a je z toho jen nadprůměrná popcornovka, u které jsem se dobře bavil. Na začátku to seznamování se světem a vysvětlování jeho principů je fajn. Pak už se přejde na čistou akci. Zklamaný nejsem, ale čekal jsem větší pecku. ()

Pavlínka9

Ale jo, šlo to... :( Od tohoto filmu jsem čekala mnohem víc. Námět je úžasný, zpracování jakžtakž taky, ale mohlo to podle mého názoru být víc vypilované. Na herecké obsazení nemám vůbec námitky - Justin a Cillian v jednom filmu pospolu, hmmm ;) :D Jen si myslím, že si film mohl víc pohrát s akcí, s nastíněním a vysvětlením toho, jak to tedy v "tomto světě" chodí a proč je to takhle a takhle, a víc se propracovat s tím tématem do hloubky. To mi tam hlavně chybělo. Pro mě tedy dost velké zklamání. ()

Phietros

Verzí na na budoucnost tu bylo už několik! Jenže zde je originální nápad s časem, který nahraźuje veškerou měnu! Perfektně vybrané a zahrané postavy, hlavně výkon Justina Timberlaka s tak trochu depresivního prostředí v blízké budoucnosti. Platidlem je čas a každý se narodí se svou časomírou nabitou na 25let. Poté si musí čas hlídat a shánět, aby se časomíra bez převedení času nezastavila! V getu jsou všichni odsouzeni k tvrdé dřině a ke každodenní kontrole aby se ráno vzbudili a mohli jít do práce, jelikož mají čas na doraz. Naopak za několika sektory na opačné části města žije smetánka, s časem který jim umožňuje žít staletí... Když Willovi umře v náručí matka rozhodne se vzít bohatým jejich čas. V baru se zastane člověka, který má na ruce život na několik staletí a pomůže mu se ukrýt. Ráno když se probudí, má veškerý jeho čas převedný na své ruce a tím se rozjíždí ta největší akční jízda. V patách mu jdou jednak strany zákona, ale ještě více strážcové času. Poznává se s mladou dcerou jednoho z nejbohatších lidí, která se do něj zamiluje a zjištuje že jí vyhovuje více život na ulici. Společně vyloupí banku a svrhnou bohatou smetánku na dno! Akce, napětí, romantika, žal, vše co by tu mělo být tu je a já se nesmírně bavil ! ()

marvan

Už to bylo napsáno na více místech, že tenhle film je především trefnou paralelou k současné podobě kapitalismu a už teď se nemůžu se dočkat, až ho důkladně rozpitvá lacanovský marxista Žižek. Jediné, s čím se nemůžu smířit, je obsazení hlavních rolí Timberlakem a Seyfriedovou. Z Timberlake přímo vyzařuje hvězdná sebestřednost a uvěřit mu dělnický původ je zhola nemožné, Seyfriedová je na tom obdobně. Není divu, že chemie mezi takovými egomaniaky je téměř nulová. ()

Iroquaise

potenciál jako kráva, ale výsledek chaboučkej...unylý, nudný, nedodělaný...a hlavně to stupidní robinhoodovský levičáctví...krásní, vyčištění zločinci...hrdinové pro časy krize...jako dystopie je to naivní, až vypatlaný...hlavně to v podstatě dystopie není, protože to nabízí jednoduché řešení cestou revoluce, která si ani na chvilku nepřipouští, že by velká krádež a rozdání času chudým mohly mít jiné než záchranářské důsledky...jako akčňák je to toporný a nemastný neslaný.....Timberlake dobře vypadá, ale je unylej jak celej ten film...plus další bezvýrazný herecký výkony...melodramátku jsem nevěřil ani na chvilku...nemá to koule, šťávu, živelnost...jedno schéma za druhym......obecně problém toho filmu není v tom, že by obsahoval klišé, ale nedokáže ty klišé dobře, plnohodnotně podat.....hlubší propracovanost mu chybí i na dalších úrovních...například z hlediska výpravy a prokreslenosti jednotlivých prostředí..........a soudě podle Tower Heist to vypadá, že lupičství se začíná dařit...ale ne v tom smyslu "krademe proto, že nás to baví" ála Past, ale" krademe proto, že je spravedlivé vzít si nakradené"...to už začíná docela smrdět... ()

ivan bohatyr

Dobré, sice možná zas ne až tolik, ale tento zajímavý scénář s vyměřeným časem si jistě zaslouží pozornost. Akce dobrá, občas to trochu přibrzdilo, ale celkově to plynulo dost svižně. ()

ywo666

Dosť dobré sci fi. Ale kvôli pomerne vysokému hodnoteniu (teraz už je nižšie) som od toho čakal až príliš veľa. Ono je to vlastne taký gýč. Výsledok je asi futuristická zmes Bonnie a Clyda, marxizmu a Orwellovho 1984. Timberlake je možno povahou čurák a ako spevák "totally sucks", ale herec je dobrý. Za to Amanda ma až tak nebere, ale to je skôr môj subjektívny pohľad. Atmosféru to má dobrú, myšlienka aj záplatka sa mi páčili, režisér to vedie slušne a už dávno som pochopil, že Cillian Murphy je výborný herec. Celkovo za 4*, ale chýba mi tam nejaká pridaná hodnota. ()

noriaki

Andrew Niccol už zase burcuje diváckou obec. Ve skvělé Gattace si vzal na mušku sociální nerovnost a společenskou predestinaci, v trochu méně podařeném In Time zaútočil na samotnou podstatu kapitalismu. Námět je jednoduchý, ale geniální a režisér na něm postavil celou fungující dystopickou společnost. Právě díky onomu nápadu charakterizovanému řadou zelených číslic na předloktí celý film funguje přesně jak má. Osud "vykořisťované dělnické třídy" vystihl Niccol perfektně, bohužel celou společnost tak krásně zobrazit nedokázal. S tím souvisí i vizuální stránka snímku. Žádný z režisérových filmů neoplývá barokní výpravou a přemrštěným rozpočtem, ovšem Vyměřený čas působí nuzně i v této společnosti. Více osobitosti a sci-fi prvků by určitě neškodilo. Herci nejsou špatní, nikdo nepředvedl extra výkon, ale "Červená Karkulka" Amanda Seyfried si svou letošní druhou velkou rolí trochu vylepšila můj dojem z ní, a dokonce i Alex Pettyfer mi přišel jako slušný herec. Vyměřený čas je velice slušně natočený, technicky se mu dá vytknout máloco, ale kvůli jeho lacinému vzhledu a nebombastickému ději se z něho žádná pecka nestane. ()

BoncheR

Som naozaj príjemne prekvapený. Námet je nezvyčajný a originálny. Hoci by som trochu pozmenil koniec, stále to je perfektný film. Vizuálne perfektné, ako inak. :) ()

elanius

(18/2012, BluRay1080p) / S odstupom troch dní idem zo 4 na 3*. A nemyslím to vôbec v zlom, zabavil som sa, nenudil som sa, Justin skvelý ako vždy, Amanda.....Wow.....Nápad možno nie až tak originálny, aj keď to s tými hodinkami bolo very cool :). OK a teraz, keď odmyslíme si hodinky a míňanie času a dostávame príbeh vcelku priemerný, držaný nad vodou hlavne akčnosťou a skvelým grafickým štýlom. Na príjemný sobotný večer ideál. (7/10) ()

DonHUS

Fajnový nápad pohřbený nedotažeností a nepropracovaností. Krom toho logické kiksy přibývají úměrně s tím, jak se odpočítávají minuty do konce filmu. Přes jejich množství si tak ani nelze moc užít celkem zručně natočené scény a honičky. Už teď pár hodin po zhlédnutí vím, že za nějaký čas si vybavím hlavně ty chyby. A to mě štve. 50% ()

MiCM

Hodně originální, čímž to má i hodně co do sebe.. Mohlo to být klidně ještě víc "dotažené", ale určitě stojí za to se na to podívat.. ()

venison

Tohle mě opravdu bavilo, originální sci-fi, na které si samozřejmě najdeme i spoustu současných pravd.. Skvěle vybraná a výborně zahraná dvojice Justin Timberlake a Amanda Seyfried.. Rejža Craig Armstrong po "Lásce nebeské" zase jede! A přitom to nemohlo být nijak zvlášť finančně náročné, perfekt! :-) ()

mikestiff

Originální scénář se spoustou nedostatků díky kterým nad filmem nesmíte moc přemýšlet, ale jen se bavit. Pokud nejste fanoušek scifi, tak dvě hvězdy klidně uberte. ()

neoBlast

Ačkoliv jsem velkým příznivcem a fanouškem Andrewa Niccola (sakra já mám rád i tu S1m0ne), tak jsem neodcházel příliš uspokojen. Vlastně mám naprosto stejně rozpačité pocity jako u průměrností prorostlého Equilibria, nápad milionový, provedení naprosto nevyužité a hlavně nezábavné (počítejte kolik mají tyto filmy naprosto shodných prvků). Nikdy se film pořádně nerozjede a v konečném důsledku využívání času vážně není zas až tak moc ani cool, ani chytré. Určitě ne tolik jak si naivní člověk jako já po synopsy blázínkovsky představoval. Ono by se s penězmi zas tak moc nezměnilo a Timberlake by vykrádal banky se stejnou efektivitou, ale nižší elegancí, stejně jako třeba Tom Hanks či Warren Beatty. 55 % ()

Bobik9

Možná pro mě i nejočekávanější film, na který jsem se těšil už dlouhé měsíce dopředu. Timberlake, Seyfried, Murphy, Pettyfer, Wilde - výtečné obsazení mých oblíbených herců a všichni se činili. Především Cillian Murphy myslím, že předvedl skvělý výkon. Nápad celého filmu je naprosto dokonalý, origiální a trošku děsivý. Kdyby to šlo, tak bych se moc těšil na druhý díl, ale je mi jasné, že tady pokračování asi nebude. Justin Timberlake, jako novodobý Robin Hood, bohatým bere a chudým dává. Vše skvělé, rozhodně je to jeden z nejlepších filmů a nápadů roku. ()

Maki89

dlhé rozhodovanie medzi silnými 60% a slabými 70% ... nakoniec som sa ešte raz kukol na Amandu a Oliviu a dal som vyššie hodnotenie... každopádne ale... námet vynikajúci, ale ten scenár sa dal využiť oveľa oveľa lepšie... ako jednohubka super, ale čakal som niečo viac... trailery zasa raz klamali... a Timberlake ani nie je až taký zlý herec ako by si jeden myslel.... 7/10 ()

honz

Originální nápad, dějový spád a zpěvák v hlavní roli. Z této kombinace se (nad moje očekávání) vyklubala slušná a napínavá podívaná o společnosti stejné jako je ta naše, jenom místo penězi měří všechny hodnoty časem. ()

Dámské posily...

Dámské posily...