Vyměřený čas

Lupes

Nepochopitelně oblíbený film ve věku Matrixu. To se přece dalo udělat jinak! A jaký je to přitom nápad! Čas jako oběživo. Tak pěkně se to dalo uchopit, domyslet a ztvárnit... Místo toho dějová nuda, sterilní exteriéry (asi za pár kaček). Kdyby byla přítomna alespoň ta myšlenka, nad kterou se tu rozplývají všichni beďaroví antikapitalisti, kteří reálný socialismus nezažili. Jenže je tu jen opravdu bídný scénář, který nakonec vlastně jen posune Bonnie a Clyda do budoucnosti a moralizuje socialistickým patosem. A Bůh ví proč se tu nakonec ty hordy "zbídačených" dělníků a dělnic bojí několika sterilních a směšných policistů... Člověk si už přeje, aby konečně proběhla ona očekávaná revoluce, a pak film skončil, pokud možno bez pokračování. Co taky dál? Buď totiž dopadnete jako Castro nebo jako Che. A ani v jednom případě není o co stát. ()

Mastersn

Nápad s časem místo peněz je opravdu nečekaně nápaditý,sice film neoplývá opulentními akčnímy scénami ale mrazení v zádech když někomu vyprší čas bylo více než časté a vše vynahrazuje.Více takových nových nápadů.Navíc Alex Pettyfer v roli zloděje času je náležitě drsný a tahle role mu fakt sedne. ()

Mira90

Zprvu to vypadalo na prvoplánovanou tragédii, aby se to následně příjemně ,zvrhlo' ve sci-fi variaci Bonnie a Clyde. Námět i zpracování originální, soundtrack suprový, ale Amanda Seyfried s tím divným účesem není dívkou vašich snů ;-) ()

Respex

Naprostá urážka. Od filmu, který měl nemalé ambice a jeho hodnocení se drží vysoko nad 70, jsem očekával na pohled líbivý a scénáristicky promyšlený film. Co jsem dostal? Naprosto nefunkční slepenec, který je postaven na nejhorším scénáři za poslední roky. Nic co se ve filmu děje nedává, smyl a nic není objasněno. Divák dostává pouze fragmenty děje a jsou mu servírovány nápady, které ovšem nejsou zasazeny do hlubšího kontextu. V podstatě jediné co na filmu funguje je Justin Timberlake. Za mě se jedná o velmi výrazné zklamání a stále jsem trochu uražen... Pokud by Andrew Niccol servíroval dva filmy ročně, tak mu možná odpustím, ale on se na film připravuje tak dlouho, že by mělo vždy jít o mistrovský kus, což zde bohužel neplatí. Za mě 2* a údiv. ()

Meriat

"Waste of my time" by byl mnohem příhodnější název pro tento snímek. Myšlenka placení časem je geniální, o zpracování filmu se to říct nedá. Nucené náhody, hloupost počinů hlavních postav je tak do očí bijící, že po prvních dvaceti minutách se moje zklamání vyšplhalo skoro k hranici nesnesitelnosti. Přibližně třetinu filmu jsem netušila, o co jim tam sakra jde! Chce pomstít svoji matku, nechce pomstít svoji matku? Pokud ji chce pomstít, proč na to jde tak hloupě a proč na to v průběhu filmu očividně zapomene? Dvě hvězdičky opravdu jen za nápad. ()

MilesTeg

Mám Niccolovy filmy rád. Tohle je velmi zábavné, ale obávám se. že je to jednohubka. Obchodníka se smrtí si taky už zřejmě nikdy nepustím, ale to proto, že mě v podstatě děsí, jak reálné to je. Tento film je ale příliš nedotažený, realita tohoto světa není dobře vysvětlená a proto to vypadá, že pouze převedli ekonomiku peněz na ekonomiku času. Koneckonců co je prvních 25 let života než dotovaný čas od rodičů, pak už se každý musí postarat sám, a někdo prostě žije na dluh a ze dne na den a někdo ne. V tomto filmu se prostě dva levicoví anarchisté rozhodli přerozdělit kapitál všem a ač obvykle s Červenákem nesouhlasím, když vytasí svoje pravičácké přesvědčení, tady mu musím dát za pravdu. A bohužel má pravdu i verbal, tohle mikádo Amandě vážně nesluší :-) ()

Reek

Film, který nadchne nápadem. V celém filmu se neobjeví peníze, jen fosforeskující čas na předloktí, který slouží jako platidlo i jako doba po kterou zůstaneme naživu. Výborně zpracovaný do detailů, kdy u telefonní budky nenajdeme díru na vhození mincí, ale pouze skenery. Neplatí se korunama (dolarama), ale za hovor si účtujou minutu. Za kafe 3 minuty. Za auto 59 let... Hezkých 75%. ()

Hunadarik

Myšlienka , povedzme si úprimne že veľmi dobrá okolo ktorej sa to celé točí a je presne tím čo vás chytí a nepustí po dobu celého filmu. Veľmi dobrý justin , viac sa mi už páči ako herec než ako spevák , no a Amanda si ma teda získala ;) .. Celkovo , dobrá myšlienka , dobrý herci , dostalo sa mi všetkého čo som chcel , no ničím ma to neprekvapilo (ešte k tomu nechajú zomrieť oliviu ) takže pekné 4* ()

Thrain

Výborné sci-fi pohrávající si s nápadem, že namísto peněz se ve světě platí s časem. A kdo si ho nestihne dobít a ten jeho mu dojde, prostě umírá. A tak jako v současném světě je i tento rozdělen na větší chudou a menší bohatou část. Zatímco chudí žijí ze dne na den, boháči mají k dispozici stovky a tisíce let. Justin Timberlake v roli Willa za pomoci Amandy Seyfried jako Sylvie se tento nevyvážený systém snaží poněkud vyrovnat. Zajímalo by mě, zda-li by se metoda aplikovaná ve filmu dala použít i na reálný svět a zda by vedla ke zhroucení systému. Samozřejmě pokud bychom brali v úvahu peníze a ne čas. Hodně velkou otázkou by asi byla jeho proveditelnost. "For a few to be immortal, many must die."..."No one should be immortal if even one person has to die." 75% ()

teddinka1

Pěkný matovaný lak auta. Nicméně příběh je děravý, takhle by to nikdo nezařídil (aby bylo kradení času tak jednoduché, ne u těch bohatých)... a Amandiny velké oči mě prostě deptají. Ale Justin gogo! ()

ZnalecH

Říkává se: "Čas jsou peníze" a tento film to vzal doslova. Musím pochválit režii, scénář, herce, kameru i hudbu. Myšlenky jsou skvostné a díky akci se u toho nebudete ani nudit. A jak by vám bylo, kdyby jste věděli, že pokud neseženete nějaký čas, tak za 5 minut umřete? ()

BDMarty007

Dobrý základní nápad a pěkné estetické pojetí / art direction. Casting taky celkem zajímavý. Po asi 20 minitách jsem byl opravdu nabuzený. Ale byť jsem se vysloveně nenudil, bohužel se to jaksi nerozvinulo v nějaký zajímavější příběh či nějaké objevnější sdělení nebo poselství a nakonec to zůstalo výrazným vítězstvím formy nad obsahem a možná i primitivní agitkou. ()

rejsek9

Myšlenka filmu byla geniální, o tom žádná. Ale to provedení bylo už horší. Celý film mě provázel pocit, že z toho šlo vytřískat daleko víc, než bylo nakonec natočeno. Ani vizuálnost na mě nezapůsobila. Navíc u takového příběhu by to chtělo trochu překvapivější zvraty. Hercům není co vytknout, obzvlášť Cillian Murphy byl jako vždy perfektní. Prostě škoda...:( ()

Psycho.R

Silná aspirace na 4*. Vždyť si jen vezměme, že kdyby se tu čas vyměnil za prachy, tak půjde o totálně shitovej film, ale takhle je to originální. Nevím čím to, ale výrazný nadprůměr, bohužel, necítím. Neměl jsem úplně pocit, že hrdinové opravdu způsobili to, o co usilují. ()

Kotsour

Velmi zajímavé téma, v němž by si lecjaký hnidopich našel spoustu příležitostí, jak shodit jeho nedomyšlenost. Já na tohle v toto případě nemyslel a užíval jsem si to "sci-fi retro", závod o čas a skvělé herce. Po dvou shlédnutích mohu říci, že je film opravdu kvalitní, nicméně nedosahuje zcela svého potenciálu, na to je příliš laciný a přímočarý, očekával bych větší filosofickou rovinu a vysvětlení motivace hlavního dua k tomu, aby dělali to, co dělali a jak. ()

Mouchal

Hlavní myšlenková originalita se zde musí ocenit, ale následná forma, která nám tuto myšlenku distribuovala už tolik ne. Vyměřený čas má své momenty, nicméně většina zápletky je podána dost naivně s často nelogicky chovajícími se postavami, který se někdy nějak zachovají prostě proto, protože to holt mají napsané v kouzelné knížečce zvané scénář. A přerod z obyčejného dělníka v nějaké továrně na hotového Jamese Bonda v méně než pěti minutách je až úsměvný. Ale přes tyto logické díry chápu, že jde pouze o film, který by měl člověka alespoň pobavit a mě Vyměřený čas bavil, takže svůj účel splnil. Amanda s Justinem si své role užili a byla mezi nimi zajímavá chemie, jen škoda té divné paruky... Člověk, co si filmy hlavně užívá a nijak zvlášť nad nima nedumá a má rád neotřelé sci-fi nápady bude určitě nadšen. Já pouze spokojen. 75% ()

Dámské posily...

Dámské posily...