Temný příliv

Kate je bioložka, která svůj život zasvětila zkoumání a pozorování žraloků. Neohroženě s nimi tráví čas pod mořskou hladinou a o její bezpečí se stará manžel Jeff, který je podmořským kameramanem. Jednou se ale vše vymkne kontrole a žralok zabije jednoho z členů týmu. Po této tragické události Kate s potápěním končí, a dokonce opustí svého muže a stahuje se do ústraní. Po čase uspořádá s ženou zemřelého kolegy výletní plavby pro turisty. Moc dobře se jim ale nedaří, většina turistů se touží potápět se žraloky. O výpravy za velrybami, tučňáky a lachtany moc lidé nestojí. Kate je na tom mizerně, stále se nepřestala vinit z kolegovy smrti a sotva zvládá splácet loď, do které zatéká. Její přátelé se ji snaží přesvědčit, aby dala Jeffovi druhou šanci a urovnala si svůj život. (Nova Cinema)

tixi

Strašne ale strašne nudny film.Dej to nemalo žiadny herci hrali ako keby mali ježkov zapichnutých v zadku a ani ta priroda nestala za veľa.Ani ako dokument by to neobstalo20%. ()

Mark1983

Film mě překvapil v té dobré stránce,takže jsem spokojen jak s dějem tak i s příběhem.Scény se žraloky podle mě byly bezchybné,i když například na Čelisti to nemá,ale bavil jsem se celkem dobře. ()

fabregas1

U tohohle filmu jsem byl chladný,nijaký....3x jsem si to stopnul a dělal něco jiného.Menší napětí jsem sice cítil,ale jak to není brutální pecka tipu čelisti,tak nemá cenu si to ani pouštět,snad jen fanoušky National Geographic by to mohlo trochu zajímat. ()

zekon

Film bez nějaké hlavy a paty a dobrého scénáře. Nesmyslné zbytečné scény, jakoby na zaplácnutí času (noční lov kdy zařve ve tmě černoch), herci nic moc. Jediné co je pěkné tak záběry žraloků a zvlášť ty noční. Ale to je určitě lepší si pustit nějaký IMAX film. ()

StanleyVanH

Tak v tomhle filmu nemohlo být slané ani to moře nebo oceán nebo kde se to plavili, taková jednorázová podívaná a nic víc. Halle je pořád kočka, co si budeme povídat. Takoví nemastný, neslaný béčko no. ()

Pythonator

Tuhle ubohost hodnotím těžce nadprůměrně, protože má jedno velké plus. Je to první žraločí horor, kde nejsou ty rybky vyobrazeny jako krvežízniví zabijáci, ale působí to docela realisticky. Ve skutečnosti by byli nejspíš ještě mírnější, ale tak někoho sežrat museli, aby se dalo tu přehnaně dlouhou stopáž na co dívat. Halle Berry má na svůj věk sice stále sexy postavu, ale pořád má strašný cit na výběr filmů a stále stejně strašně hnusně krátké vlasy. Tak na co se má divák teda dívat, když ty kozy v bikinách byly v záběru jen chvilku? ()

Major776

Někomu zřejmě v dnešní uspěchané době nemusí vyhovovat lehce dokumentární tempo některých částí filmu, ale právě naopak je kvalita právě v nich. U snímku jsem si hluboce uvědomil jaké jsme NIC na této planetě a což teprve v oceánu. ()

Montmorency

Tak děj nic moc, ''hororové'' scénky se žralokem, na které se asi všichni těšili, chyběly.....ale Halle je (stále) very hot, Martinez nám nějak zestárnul ale budiž a hlavně krásné záběry pod vodou... ()

pan Spock

Kdo by to byl řekl, že se dá usínat u filmu o žralocích, ikdyž se s nimi potápí kočka jako Halle Berry? To bych rozhodně nečekal. Pravda, ke shlídnutí tohohle podmořského dobrodružství mě lákala mnohem víc hlavní představitelka, než ty krvelačné paryby z hlubin oceánu. Jenom škoda, že nemá co hrát. To mimochodem platí i o žralocích samotných:) Mnohem víc než hranému filmu se to totiž podobá dokumentu. Přesněji řečeno nepovedenému dokumentu. Každý průměrný dokument o čemkoliv má větší napětí a spád než tenhle rádoby thriller, nebo co to bylo. Postavy v něm vystupující jsou vcelku v pohodě, ale co naplat když chybí příběh. Samotné záběry pod vodou a exteriéry jsou fajn. Lépe řečeno fajn by byly, být to dokument. Ale to už jsme tu měli. A připadá vám normální, že někdo, kdo se profesiálně živí potápěním a má zřejmě za svoje klienty zodpovědnost, se nechá vyprovokovat k takhle riskantní akci. Ohrozí jejich životy a nedostane za odměnu pobyt za mřížemy, ale vesele si natáčí další dokumenty. Jako by se nechumelilo. Ale je to jenom film, tak proč se rozčilovat. ()

galfaroth

Opravdu nevím jak tenhle film ocenit. Herecké výkony spíš bod mrazu, kamera a záběry za mě dobré. Vidět Halle Berry v jejích téměř padesáti jako dvacetnici Sci-Fi...a pak že trikům ještě chybí krůček k dokonalosti. A teď přijde to, proč nevím jak film ohodnotit - sleduju National Geographic Wild a tam byl příběh o samici žraloka bílého, která uplavala cca. 10000 km na své pouti, z Austrálie a zpět. Na konci filmu se filmaři o tento příběh opírají - jedná se tedy o skutečnou událost, nebo se snažili filmaři o to, aby z podprůměrného filmu, udělali alespoň trochu zajímavý snímek? Každopádně mi ve filmu udělali radost, že tomu arogantnímu, bohatému pose*ovi zatl scénář tipec...jenže to bylo bohužel předvídatelné, stejně jako, že přežije ten její fotograf a kluk boháče. Žraloky a filmy o přírodě mám rád, nicméně to se můžu dívat na již zmíněné NG Wild a ne se nudit u 109 minut dlouhého filmu. Pokud by to byl životopis nějakého biologa, přidám jednu *, takhle 2* a to jsem zavřel jedno oko za počítačovou plastiku;) ()

JerryPilsen

Slušná porce napětí,ikdyž na úkor spádu.Děj je poněkud utahaný,trochu chybí vysvětlení motivace hlavní postavy.Konec bohužel očekávaný.Ale vizuál je dokonalý a zbytek filmu je krásná dokumentární ukázka světa pod hledinou. ()

vinson003

Hale Berry a její krásné křivky uvádějí skálopevné fanoušky v úžas a extázi. A výjimkou nezůstává ani tento malý snímek o žralocích. Celé by to dávalo smysl, pokud by to dopadlo trochu jinak, ale dopadlo to, jak to dopadlo, a tak nezbývá říct: Hey Pretty, it was a mess. No, je to tedy za ty svrchní plavky, ve kterých se promenáduje celou dobu, za 70 %, ale musím přimhouřit obě oči, no. Haly, Haly, ta převrácená loď byla na mě moc...ale budiž...:) ()

andy60

Na to, kolik je tam děje, stačila slabá půlhodina. Záběry se žraloky slušné, jinak nuda (kromě poslední čtvrthodiny). ()