Temný příliv

Kate je bioložka, která svůj život zasvětila zkoumání a pozorování žraloků. Neohroženě s nimi tráví čas pod mořskou hladinou a o její bezpečí se stará manžel Jeff, který je podmořským kameramanem. Jednou se ale vše vymkne kontrole a žralok zabije jednoho z členů týmu. Po této tragické události Kate s potápěním končí, a dokonce opustí svého muže a stahuje se do ústraní. Po čase uspořádá s ženou zemřelého kolegy výletní plavby pro turisty. Moc dobře se jim ale nedaří, většina turistů se touží potápět se žraloky. O výpravy za velrybami, tučňáky a lachtany moc lidé nestojí. Kate je na tom mizerně, stále se nepřestala vinit z kolegovy smrti a sotva zvládá splácet loď, do které zatéká. Její přátelé se ji snaží přesvědčit, aby dala Jeffovi druhou šanci a urovnala si svůj život. (Nova Cinema)

Wade

Moc dlouhé a moc nudné. Jedna jediná hvězda za pěkného žraloka,protože jinak nemam co hodnotit. Zkrátit stopáž a vyměnit hlavní herečku a možná by bylo hodnocení lepší. 16% ()

zolo23

Neviem čo na to povedať. Dark Tide je pre mňa úplne zbytočným filmom. Videl som mnoho filmov o žralokoch, niektoré vynikajúce iné zas priblblé. Stále nechápem ako sa taká herečka ,ešte k tomu oscarová mohla nahovoriť na takú nudnú blbinu. Je pravdou, že som ju už dlho nikde nevidel hrať, ale že by bola až taká zúfalá? Tento film obsahuje 3 dobré scény, na začiatku, v strede a na konci. Všetko medzi tým je totálna prekecaná nuda. Jediný bod dávam za reálne natočené žraloky (neviem či ,alebo vôbec bola nejaká scéna natočená s digitálnym žralokom), na ktoré som sa díval s väčším nadšením ako na poloobnaženú stále sexy Halle Berry. ()

jefff

Dark Tide je místy napínavý, zábavný, zdobí ho pěkné záběry, žraloci a pěkné moře. Bohužel to je vše co může nabídnout. Většinou se nic neděje, klábosí se o ničem, dialogy stupidní, nudní herci a závěrečná scéna je bez atmosféry. Veliká škoda, mohl to být opravdu pěkný Shark film, kterých není zrovna moc. Útes smrti je o dost lepší. ()

Lukoboss

Film totálně o ničem, naprostá nuda... ukázky lákají na H. Berry a žraloky ála Čelisti, nicméně když se ani po cca 40 minutách vůbec nic nestalo, normálně jsem přepnul jinam. Čekal jsem, co přijde, kdy nastane nějaká zápletka nebo něco, co by mě vtáhlo do filmu, ale bohužel. H. Berry tam akorát řeší svůj bývalej vztah a tíživou finanční situaci. Nic. Konec. ()

Holina

Nevěřil jsem ale je to opravdu bída. Na první akci čekáte přes hodinu, do té doby se autor šťourá ve svědomí hrdinů a nechá nás poslouchat debilní kecy. Jedna hvězda za podmořské záběry. Taky jich nějak extra moc není ovšem. ()

MareT.

Hodne lidi to tady zminuje, ale ja se musim ptat taky. Ja nemam tucha, co chtel autor rici. Komu jsme meli fandit, proc jsme resili pribeh nejakeho anglickeho magora, ktereho nikdo nezajimal?! Plno otazek tohoto typu me napada, ze me az frustruje absence vsech odpovedi. Nic, co by pro me, jakozto fanda zralocich thrilleru, tady neni. ()

Prochy38

Upřímně přesně nevím, za jakým účelem byl tento film stvořen... Chtěli autoři poukázat na rizikové povolání, které popisují? Nebo mírumilovnost či naopak krvelačnost bílých žraloků? Já vážně nevím. Ale co mi asi nejvíce vrtá hlavou je zdější hodnocení!! 44% (09/2012). Není to trochu málo? H. Berry je nádherná ženská a asi ještě dlouho bude. Příběh si nehraje na nic, čím by nebyl. Přijde mi to naopak hodně reálné. Obyčejní lidé s neobyčejným zaměstnáním. Objeví se prachatý blbec a chce víc, než na co má... Nehody se stávají a tato byla úplně normální. Žádné velké hrdinství, žádné nelogické chování. Nádherné záběry žraloků a nebylo jich málo. Mně se tento film líbil. Ano, nejsou tam výbuchy, litry krve a závěrečný, hodinu dlouhý, boj o přežití. A to je na tom asi to nejlepší. Dobře zpracovaný příběh s dobrými záběry a krásnou H. Berry. ()

Imrwere

Tak tohle se mi hodně líbilo. Není to typická žraločí vyvražďovačka plná kusanců, krve a ukousnutých končetin. Toho se zde nedočkáte. Ovšem pro lidi, kteří žraloky, jako takové obdivují, by film mohl být přínosem. Já jen z plného hodnocení musím jednu hvězdičku sundat opět a zase na moc protaženou stopáž. Ano, budu se opakovat, ale myslím, že i zde by bohatě stačila devadesátiminutová délka. Zkrátit mrtvé a nudné části by asi nebyl problém. Zrychlit plavání s tuleni nebo co to bylo, zrychlit hádky a nemělo by to chynu. Moc protažené. Co se ale týče žraločích útoků, pár se jich dočkáte i zde. Za mě tedy krásnách 85%. ()

Gore odpad!

Film, ve kterém nefungovalo nic, ale vůbec nic. Navíc příšerná nuda, že po 20 minutách jsem myslel, že už to sleduji minimálně dvě hodiny, a to vypovídá za vše. ()

warrenur

Nebetycna nuda. Zo 40tich percent ukazuje niektore v skutku pekne podmorske zabery (vsetkeho vsak vela skodi), dalsich, asi 35 percent, je hodne nudny dej. Nicim nevynikajuci a plny nelogickeho konania, popierajuci i pud sebazachovy. Zvysnych asi 25 percent tejto dlhociznej (mne sa zdala pridlha) stopaze, kamera spociva na krivkach trucujucej, ci pretrcajucej sa Halle. Postavicku ma sice stale peknu, avsak to, co predviedla po hereckej stranke je ubohe.. Myslim, ze ju opat dlhsie neuvidime. Neodporucam ani na zabitie nudy. Este ju znasobite. ()

pend

Žraločí filmy mám hodně rád. Tenhle mě docela dostal, i když ne každému bude vyhovovat rádoby pseudodokumentární ráz.. Příběh je samozřejmě prostinký, gore minimum, ale na Halle Berry se dobře kouká a podvodní záběry jsou úžasné. Žraločí útoky jsou udělány velice realisticky, žádná velká příprava, prostě zaútočí a vše se odehraje ve zlomku sekundy. A závěr filmu je hodně napínavý. P.S. Podruhé už bych ubral na hodnocení a noční scéna se sběrači je tam pouze pro zvýšení bodycountu. ()

MickeyStuma

Ne, tohle není film o žralocích. Tohle je příběh nadšených odvážných lidí, kteří s nimi rádi volně plavou a přivydělávají si na výletech zájemců o přímý podvodní pohled v kleci. Velmi civilní příběh dává takový zážitek i divákům. A to hned na začátku příběhu jako ukázka toho, o čem to celé bude. Pochopitelně nesmí chybět ani nečekaný útok žraloka na potápěče, který se s ním takříc doslova mazlil. I takové věci se zkrátka stávají. Polo dokumentárních záběrů je tu opravdu dostatek a tak nejeden přírodopisec nemůže být nenadšen. Zápletka je velmi jednoduchá, což by bez podvodních záběrů vystačilo asi tak na tři čtvrtě hodiny. Snímek se jeví spíše odpočinkovým dojmem. Ke konci se trošku toho dramatična přeci jen objeví, ale v přiměřeném měřítku. O špatném počinu nemůže být ani řeč. Je to povedená prezentace hrátek několika lidí se žraloky, které to mají jako zábavu, ale s ohromným rizikem. ()

Ondr@932

Podle mě pěkný a povedený a mírně nadprůměrný snímek. A určitě lepší než Noc žraloka, protože sice v tomto filmu těch minut se žralokem moc nebylo, ale aspoň nebyl trapně animovaný a počítačově udělaný. Prostě skvělé dobrodružně drama a kdyby to bylo ještě o něco více napínavé jako na konci mohl jsem dát 4* A absolutně mě udivuje, že má tak malé hodnocení tady :-o Takže dávám 6/10 ()