Josh Kovacs je manažerem jednoho z nejluxusnějších hotelů v New Yorku. Nejvyšší patro má pronajaté burzovní magnát Arthur Shaw. Když ho zatkne FBI za podvod, považuje to Josh nejprve za omyl. Pak se ale zjistí, že Shaw zdefraudoval nejen obrovské částky, ale i peníze hotelových zaměstnanců, kteří je vložili do penzijního fondu. Cítí obrovskou vinu, protože on sám Shawa o jeho spravování požádal. Vrátný Lester, který se jako ostatní ocitl na mizině, se pokusí o sebevraždu. Teprve tehdy Josh prozře a v záchvatu vzteku roztříská červené Ferrari, které Shaw vystavuje ve svém bytě. Spolu se dvěma dalšími kolegy je okamžitě propuštěn. Poté se rozhodne vzít odplatu do vlastních rukou. Od agentky FBI se dozví, že v Shawově bytě je ukrytý trezor s 20 miliony dolarů. Josh k připravované loupeži přibere bývalého burzovního makléře, který kdysi v hotelu bydlel, a dávného spolužáka - profesionálního zloděje. Trezor je ale prázdný. Ve chvíli čirého zoufalství si Josh uvědomí, že poničené Ferrari je ze zlata. Teď už jen zbývá vymyslet, jak dostat nepozorovaně Ferrari z nejvyššího patra mrakodrapu. (TV Nova)

JimWayne

Na Tower Heist som sa celkom tešil už z toho dôvodu ,že sa na filmovom plátne objavili spoločne také hviezdy ako Stiller,Murphy,Affleck,Broderick a iný.Očakávanie bolo vysoké ale celkový výsledok priemerný.Komédia len s malým počtom vtipných situácií okrem konca filmu teda záverečnej lúpeže.Murphy bol neviditeľný a keby sa tam neukázal filmu by to vôbec nezaškodilo.Scenár bol nemasný neslaný a tak troška nasilu zbúchaný dokopy.Nebyť záverečnej scény tak by som dal len dve hviezdy ale záver to aspoň trocha zachránil. ()

SaNcHeZ_cz

Brett Ratner strikes again! Předsudky stranou, Mistrovský plán je hodinu a třičtvrtě dlouhá šílenost, která se vás bude snažit bezvýsledně přesvědčit o faktu, že je zábavná. Jediné o čem vás ale dokáže přesvědčit je fakt, že Eddie Murphy je dávno odepsaný, Matthew Broderick je na tom podobně a o zbytku ani nemluvě. Pokud nevolíte film jen jako kulisu, doporučuji sáhnout po něčem jiném, zde hrozí poškození mozku. ()

MartinezZ

Mínusy: Poměrně nuda s nenápaditým příběhem , natočená prostě proto, aby se pár herců zase objevilo před kamerou. Některé postavy vysloveně zbytečné, policistka tele, co vše vykecá, navíc mi bylo doslova líto těch mravenců, kteří otročí pár zbohatlíkům. Místy zbytečné pitvoření se Eddieho. Casey Affleck mi přestává připadat jako herec, navíc by ho měl někdo dabovat.~ Plusy: Druhý filmová role Gabourey "Precious" Sidibe, Ben Stiller se nepitvoří a nesnaží se dělat hloupý nebo trapný humor, nedělá žádný humor (!). Přítomnost Alana "Howkyeho" Aldy. ~ Není těch plusů nějak málo? ()

Terter

Problém celého tohoto filmu tkví v tom, že neví, jestli chce být komedií o partě ňoumů, kteří se rozhodnou spáchat zločin, anebo seriózním "heist-movie" se vším, co k tomu patří, a tak ve výsledku lavíruje mezi oběma polohami. Bohužel tak nečiní s grácií a nenuceností, ale jednotlivé předěly jsou až příliš okaté. Navíc film ani zdaleka nenaplňuje škatulku "heist movie". Chybí zde oponent, který se snaží zmařit plány hlavních postav (Alan Alda zde funguje pouze coby cíl loupeže, ale už ne jako aktivní oponent, a agentka FBI hrdinům spíše pomáhá), nevíc jednotlivé fáze, kterými podobné filmy procházejí (plánování, příprava, provedení atd.) jsou zde kvapně (pokud vůbec) odvyprávěny. Film tedy funguje lépe jako komedie. Některé momenty jsou dobré a herci se rovněž snaží, ale bohužel neutáhnou celý film. ()

Lamiczka

Navzdory nízkému hodnocení jsem snímek shlédla a ani toho nelituju. Komedii v tom zas tolik nevidím, na Stillera je to celkem dobrá akčňárna. Role hlavních "hrdinů" ucházející, příběh je protkán originalitou, ale jo .. mrkněte na to. ()

JJ.Gibson

Tower Heist není špatný film, sám o sobě si stojí dobře. Ale nabízí se zde srovnani s Dannyho parťáky a zde tento snimek nemá šanci obstát. Tower Heist je založen na šílených plánech, ktere víceméně vycházejí a to mě právě bavilo ;) Co bylo, ale zvláštní, bylo obsazení: Stiller, Broderick, Murphy a Affleck. Tato čtveřice mi přišla málo sehraná. Takže to je trošku škoda, ale co mě potěšilo byla role Alana Aldy, ten se na prohnilého bankéře hodil perfektně... ()

blackrain

Tak odkud to vezmeme? Nejlépe od začátku. Námět není kdo ví jak originální, ale léty prověřený. Podobných filmů tu prostě bylo dost a další na sebe nenechají dlouho čekat, protože jde o velmi vděčné téma ke zpracování. Tenhle film měl buď hrát na vážnou notu a nebo být komedií, ale nedá se zařadit ani do jednoho jmenovaného žánru, protože se ani jedno pořádně nepovedlo. Partička okolo Bena Stillera byla celkem fajn a Alan Alda taky. Mohla to být parádní zábava. Škoda, že potenciál, který se tady nabízí prakticky zadarmo, je tak trestuhodně nevyužit. ()

SarumanKo

Ratnerova prehra na každom fronte. Tower Heist definitívne potvrdzuje, že Brett je ťažký rutinér, ktorého lepšie kúsky nahor ťahajú jedine scenáre. A tento film medzi tie lepšie kúsky teda nepatrí. Majstrovský plán je nenáročná oddychovka v každom slova zmysle, ale ani s oboma prižmúrenými očami nedokážem akceptovať, že ten film nefuguje v žiadnej rovine. Nefunguje ako heist movie, pretože je to nepremyslené a nezmyselné a nefuguje to ani ako komédia, pretože v ňom skráka nie sú žiadne vtipy ani hlášky. Nemal som žiadny vzťah k postavám, pretože ani slušné obsadenie neprebilo ich celkovú mdlosť. Na druhej strane – konečne sa objavil film s Eddiem Murphym, ktorého najzábavnejšou súčasťou je Eddie Murphy. A starý pán Alda je tiež perfektný, ale to sú len kvapky čistej vody v nánosoch plytkého blata. (4/10) ()

kaylin

Ekonomická krize zanechala v Američanech velmi rozporuplné dojmy o tom, jak je vlastně jejich ekonomika silná. Ti frajeři z Wall Street se najednou - zase - stali hyenami, které si nezaslouží obdiv, ale zlobu. Bylo na čase, kdy se objeví nějaký další film, kromě pokračování legendárního filmu "Wall Street". "Mistrovský plán" je jednou z těch vlaštovek. Stačí jmenovat obsazení - Ben Stiller, Eddie Murphy, Alan Alda - a hned je jasné, že se jedná o komedii. Ovšem je to komedie, která má silné dramatické základy. Přece jen, přijít o všechny peníze vadí, i když se to v té písničce zpívá jinak. A tak se zaměstnanec hotelu rozhodne, že spolu s dalšími lidmi okrade člověka, který okradl je. Makléř má tvář Alana Aldy, který je pořád ve skvělé formě. Člověk se sám sebe ptá, jestli věk Alana Aldy a jeho drobná podoba s Ruppertem Murdochem je čistě náhodná. Téma aktuální, navíc s dobrými hereckými výkony, a to i v případě Eddie Murphyho, který ukazuje, že má stále na to, aby byl komediální hvězdou, jen si musí vybírat lepší filmy. Skupinka zlodějů si sedla, Casey Affleck ukázal, že mu na žánru nesejde a že bude stejně dobrým hercem, jako je jeho bratr režisérem. V herectví ho přece jen překonal. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/mistrovsky-plan-nerdi-bel-ami-susi.html ()

slunicko2

Dá se na to kouknout...jednou... 1) 46letý štíhlý Ben Stiller (manager rezidenčního domu) neztratil svůj sexy půvab. Bohužel však pro něj platí totéž, co i pro tento film - není špatný, ale za srdce nechytne. 2) 50letý (proboha, to to letí) Eddie Murphy (zloděj Slide) je stále stejně štíhlý a drží si svůj typický herní projev. 3) No a Alanu "Hawkeymu" Aldovi (defraudant Shaw) je už 75 let. 4) Ještě mě zaujala 28letá 165 cm vysoká a 122 kg vážící Gabourey Sidibe a hezké pohledy do Trump Tower na manhattanské 5. avenue. ()

decouble

Spíš než jako zlodějská komedie vypadá "Tower Heist" jako utopický sen o pomstě obyčejného člověka na bohatém a proradném makléři jakožto ikoně reprezentující zlo v levicovém vidění světa. Postava Bena Stillera tedy odpovídá moderní verzi Robina Hooda, který zde vede amatérskou sebranku, jež má ovšem stejně jako zálesáčtní zbojínící patřičnou dávku kuráže... Po komediální stránce ale "Tower heist" příliš neoslňuje. Ovšem, opravdu se dalo od rutinéra Ratnera a dvou vyhaslých hlavních hvězd čekat více? ()

Philcze

Nenechte se zmást zdejším průměrným hodnocením, Tower Heist je překvapivě svěží a vtipnou komedií, která úspěšně resuscituje zašlé hvězdy let minulých (jak Murphy, tak především unavený, ale legrační, Broderick) a je po celou dobu pohodovou jednohubkou na jedno zhlédnutí. Klidně jdu na 80%, bavil jsem se královsky. ()

MATADOR

Od Tower Heist čekal každý víc, než se mu ve výsledku dostalo. Ostatně čekat, že tohle bude jedna z těch lepších komedií je pochopitelné, už jen dle obsazení a reřiséra. Jenom by ten scénář nesměl být tak kostrbatý a nezáživný, za tohle bych scénáristu pověsil do průvanu, že zahodil takovýhle potenciál. Koukat se na to dá a závěrečná část má i co do sebe! ()

Thomassi

No tak nevím, co má tento film znamenat. V prvé řadě jsem doufal a dokonce si myslel, že by to mohlo být zábavné a stylové ve stopách Dannyho parťáků. Ale už tak v polovině a hlavně ke konci jsem hodně rychle vystřízlivěl. A přitom nápad a hlavně hvězdné obsazení nasvědčovali, že to bude koukatelné. Ale setsakramentsky jsem se mýlil. Za celou dobu jsem se snad jednou zasmál, což je na stillerovskou komedii hanebné. Poslední třetina byla naprostá sračka se scénami, které by do filmu nedal snad asi nejhorší režisér. Auto na výtahu a pak v bazenu? WTF. A ještě jednou WTF. Naprostá nelogičnost, která musí mlátit do oči i úplnýmu debilovi. Když už ne samotný děj, tak alespoň Eddie Murphy a Téa Leoni rozzářili trochu tmu před očima. Na ty se skutečně dívat dalo. Tím ale pozitiva končí. Bohužel. Místní hodnocení naprosto odpovídá realitě. 45%. ()

salalala

Mně to zas tak hloupé, jak jsem si myslel, nepřišlo. Naopak mě to docela překvapilo. Ratner není žádný kouzelník, to rozhodně ne, ale Mistrovský plán se mu docela povedl. První půlka solidně šlape a odsýpá dopředu a kupodivu moc nenudí. Stiller v pohodě utáhne celou stopáž svým charismatem, moc fajn je po delší době vidět Matthewa Brodericka, který si roli užívá a je hodně dobrý, Cassey Afleck a Michael Peňa taky. Alan Alda je tu málo, ale i on je poměrně dobrý. Druhá půlka pak sice začne hodně skřípat a dostává se do nepravděpodobných rozměrů a je opravdu dost přepálená, přesto mě to tak nějak pořád bavilo. A kupodivu mi nevadil ani Murphy, i když mi přišlo, že bylo hodně znát, že mu jde o comeback, protože se někdy snažil až moc a to mlácení "hubou" už se k jeho věku taky moc nehodí. Celkově vzato se mi to překvapivě líbilo a jde o moc příjemný film. Poctivých 70%. ()

Derek

ked clovek od filmu nic neocakava, tak sa obcas moze stat ze bude prijemne prekvapeny, ale to by sa rezie nemal chytit brett ratner, podpriemerny remeselnik ktory nikdy neovplyval myslienkou ani vizualnym okom... prestarnuti ansambel sa marne snazi vydolovat humor z velkeho mozstva tupych vtipov ktore sa obcas trafia do cierneho (improvizacia o lesbach), ale vacsinou minu ciel... skoda ze obrovsky potencial ktory bol v kradezi (predstavte si ake mnozstvo skvelych situacii sa dalo vydolovat z faktu ze vsetko su to zamestnanci hotela ktory poznaju ako vlastny byt, nieco ako sam doma ale na ruby) sa nenaplnil a prave v poslednej tretine sa to meni v absurdnu tupost bez zakladnej logiky... ()

FilmFan24

Že loupež může být velkou zábavou bylo už několikrát dokázáno. Tady se k velké loupeži odhodlají naprostí amatéři, kteří tímhle způsobem chtějí dostat zpátky svoje peníze. Zábavné je především zaučování protřelým zlodějíčkem (Eddie Murphy) v nákupním středisku. ()

Colonist

Průměr, nuda, šeď, nemastné, neslané. Ani vtipné, ani napínavé. Největší síla snímku je v kvalitním hereckém obsazení. Alan Alda potěšil (pořád je to sympaťák), Eddie Murphy se konečně po hodně dlouhé době objevil v normálním snímku, kde ztvárnil jen jednu postavu (v první chvíli jsem si myslel, že hraje i tu tlustou pokojskou, u něj člověk musí být obezřetný) a Téa Leoni je stále pěkná ženská. Trochu mě ovšem zklamal Ben Stiller, jeho postava neměla moc co nabídnout, jako hlavní hrdina mě nebavil a vlastně ani moc nezajímal. O Broderickovi ani nemluvím, ten tam byl vyloženě navíc a nějak jsem nepochopil, proč ho vlastně Stiller přibral do své partičky. No ale chlápek, co zkoumal obří žížaly, se hodí vždycky... Scénář byl děravý jako ten sýr, co o něm na začátku pořád mluvili. Mnoho logických bugů a čas v tom filmu ubíhal hodně divným způsobem. Co se týká závěru, tak to byl jeden z nejpodivnějších "happyendů", jaký jsem za poslední dobu viděl. Tower Heist není vysloveně špatný, ale od zlodějské komedie bych toho čekal víc. S takovým obsazením mnohem víc. ()

Eddie Murphy touží po Oscarech

Eddie Murphy touží po Oscarech

07.09.2011

A dostane je. Protože je bude moderovat. Jistě, je to především součást kampaně před uvedením pestře obsazené krimikomedie Mistrovský plán, kterou natočil Brett Ratner. A Ratner je i jedním z… (více)

Brett Ratner v Spielbergových službách

Brett Ratner v Spielbergových službách

12.05.2011

Posledním filmem, který jsme od něj viděli, byla Křižovatka smrti 3 z roku 2007. Pak měl velké plány se čtvrtým Policajtem v Beverly Hills, ale nic z toho nebylo. Momentálně dokončil krimikomedii… (více)