poster

Prometheus

 • USA

  Prometheus

 • Slovensko

  Prometheus

Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller / Mysteriózní

USA / Velká Británie, 2012, 119 min

 • Tetsuo
  ***

  Hodinu a půl se to chystá, jak to bude ohromně epické a bombastické a pak je z toho půlhodinová vyvražďovačka.(4.6.2012)

 • Dadel
  ****

  Ze scénáře, vlastně už z námětu jsem trochu rozpačitý - především všechny ty mytologické prvky nemají ve vetřeleckém univerzu co dělat. Ale jednotlivé scény jsou skvostné a film jsem si užil (zejména porod chobotničky - po této scéně jedna paní středního věku odešla ze sálu a už se nevrátila). S konečným hodnocením ale počkám až na Special Director´s Cut Ultimate Edition na DVD.______Infografika pro lepší orientaci v původu druhů._____ btw...potěšil mě Dettifoss. Stál jsem na stejném místě jako sám Tvůrce a bylo to hypnotické, wtz:-)(13.6.2012)

 • Bloody13
  ***

  Vizuálně dokonalý, ale příběhově prázdný. Prometheus je ve spoustě věcí nedořešen a probouzí nové otázky, namísto toho, aby je zodpovídal. Marketing očividně dost přestřelil, divákovo obrovské očekávání totiž nedokáže plně uspokojit. A je to fakt škoda, protože Scott si ten scénář prostě nepohlídal (ten se neliší od řady jiných sci-fi béček), takže výsledek filmu tím bolestivě trpí. Co je ale vážně super, tak průzkum a destrukce vesmírné lodi, výkon Fassbendera, zadek Theron a operace Rapace. P.S. Hodně práce mi dalo zjistit, koho si to pánové Pearce s Wilsonem vlastně zahráli. (65%)(7.6.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - V rámci virální kampaně se objevilo kupříkladu video, na kterém má Peter Weyland (Guy Pearce) přednášku na slavné konferenci TED s datem 2028, či klip, ve kterém představuje robot David (Michael Fassbender) společnosti Weyland Industries. (Lenny09)

 • - V závěru roku 2012 činil zisk filmu více jak 402 milionů amerických dolarů, což z filmu dělá 155. nejvýdělečnější film historie. Současně jde o 35. nejvýdělečnější film, jež byl uveden ve 3D, 9. s tématikou robotů, vůbec nejvýdělečnější snímek v sérii Vetřelec a konečně 335. nejvýdělečnější snímek se zohledněním inflace. (chelseaman22)

 • - Na designu filmu se podílel i H.R. Giger, který stvořil originální vzhled vetřelce. (S.U.E.S.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace