Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 2012, 124 min

Super, časom možno zvýšim na 100%. Čo je v podstate šok, nakoľko scenár je miestami skutočne, skutočne, ale fakt že skutočne hrozný. Na strane druhej, aj práve "diery v príbehu" ma bavili a hoci od premiéry ubehlo už pekných pár rokov, stále rád čítam rôzne "teórie" a "iné pohľady na dej". Čo je takmer nevídané, ale Ridley Scott ozaj dokázal vyťažiť maximum aj z najväčšej slabiny svojho projektu. Inak, mnohí diváci nadávajú na nelogický dej, absurdné správanie postáv alebo na čas, ktorý s nimi strávime (niektoré nepovedia ani jedno slovo, iné z deja doslova vypadnú - šéf bezpečnosti povie, že by bolo lepšie, ak by išiel s nimi, na čo mu povedia, aby nešiel, tak nejde a do konca filmu už nemá žiadnu "poriadnu" scénu). Ale, kovboji, len si spomeňte na Votrelcov, ktorých tak milujete - niektoré postavy tam povedali dve vety a zomreli a, ruku na srdce, aj správanie profesionálnych vojakov tam občas riadne haprovalo. Prometheus navyše dokáže šokovať - taký tvrdý a odporný krvák za takú vysokú sumu peňazí som nevidel už skutočne poriadne dávno.(14.11.2016)

Když to vezmu kolem a kolem, vidím, že se toho tady ohledně Promethea už nakryndalo dost. Ale že mám potřebu taky k tomu něco nakryndat a čerstvě, hned po návratu z kina, tak jen v kostce: Tohle bylo, ty kráso, nejlepší čistokrevné sci-fi za poslední desítku let. Sci-fi, které si na nic nehraje (John Carter), nikde neopisuje (Avatar), nepřihazuje jiné žánry (všechny ostatní sci-fi/westerny/komedie/fantasy apod) a je inteligentní jako Vetřelec. Těším se na druhý díl. Neee, dělám si prdel!(8.6.2012)

PROMETHEUS má dnešní tvář novodobého Hollywoodu. VETŘELEC nepotřeboval tolik gigantických motivů a otázek do kterých se musí divák navrtat. Ridley Scott chtěl, vytvořil filosofický rozsáhlejší obsah, který mu bohužel proklouzal mezi prsty, ale v jeho oblíbeném prostředí (atmosféra) se pohybuje jako korunovaný tvůrce science-fiction (neoddiskutovatelná sofistikovaná imerze). Přes všechny nedostatky, které lze PROMETHEOVI oprávněně vytknout se stále jedná o nejlépe vypadající Sci-Fi poslední dekády a i když je v mnoha momentech zkráceně prostřihaný - kompletně to na mě působí jako vysněný snímek (po posledním Vetřelci). Může to trvat dalších dvacet let, ale stejně se probudíme předčasně ve stázové komoře jako Ripleyová a budeme čelit novému nebezpečí (bytosti z vesmíru).(16.9.2012)

[imdb: 7.7/10] | me: Do namakaného vizuálu plného pozoruhodných efektov zabalený film o pra-kulturistoch, ktorý je po dejovej a charakterovej stránke deravý ako grécky štátny rozpočet. Nelogickosť je jediný jav, ktorý sa drží filmu celý čas. Nepochopiteľné reakcie hlavných postáv, ktoré sa menia z minutý na minútu sú len kvapkou v celkovej nezmyselnosti, ktorú film prezentuje. A práve preto vďaka za efekty a Michaela Fassbendera, ktoré dodali filmu istý ráz, ktorý sa síce snaží prezentovať neuveriteľný vesmírny zážitok, ale topí sa v obrovskom množstve totálne nelogických chýb a rozhodnutí. Je to film, pri ktorom sa človek nenudí, ale proste - nedá sa brať vážne ako kedysi Alien. ... hmm, sklamanie. [2 a pol *] How far would you go to get your answers? (18.6.2012)

Po těch horrorových sci-fi sračkách, co jsem viděl letos, je tohle skvěle natočený film. Pěkné prostředí, dobré herecké výkony, občas trochu napětí. Nesrovnával jsem to s Vetřelcem. A Michael Fassbender - excelentní. Já jsem se bavil.(16.6.2012)

• Idris Elba

• - Během natáčení kolovaly na internetu zvěsti, že se ve filmu má objevit Ben Foster. (S.U.E.S.)

• - Také společnost Weyland Corporations, která se ve snímku objevuje, dokazuje spojitost filmu se sérií Vetřelec, kde se coby vlastník vesmírné lodi Nostromo objevovala společnost Weyland-Yetani Corp. (JayZak)

• - Do role Meredith Vickers (Charlize Theron) byla původně zvažovány Angelina Jolie a Michelle Yeoh. (S.U.E.S.)