Dojemné drama o ilegálních přistěhovalcích vypráví o tvrdě pracujícím Carlosovi Galindovi, jenž sám vychovává syna v pubertě. Ze všech sil se mu snaží vytvořit prostředí pro lepší život, a tak se rozhodne opustit svou práci zahradníka v L.A. a odstěhovat se z města, aby své jediné dítě uchránil od tamních gangů a dostal ho na slušnou školu. Koupí si vlastní náklaďák, takže si může dovolit přijímat více zakázek. Jenže v nelítostném městě není lehké žít s americkou lehkostí, zvláště, když jsou na každém rohu imigrační agenti anebo grázlové, kteří se snaží zlákat jeho syna na cestu zločinu. Carlos se každý den bojí toho, že bude deportován…
Režisér Chris Weitz natočil silný ovšem povznášející pohled na každodenní heroický boj imigrantů ve snaze konečně žít svůj americký sen. (oficiální text distributora)

predators

Na motivy přistěhovaleckých rodin už byly natočeny mraky horších či lepších snímků. A Better Life se právem řadí mezi ty nejlepší a troufám si tvrdit, že on sám může být tím nejlepším. Ale pozor, nic velkolepého, nic, co byste mohli hmotně uchopit, tady nehledejte. To pravé kouzlo úspěchu se skrývá v úplně něčem jiném! V lidech, starostech, útrapách, soucitu, lásce a porozumění. To vše za doprovodu hudby Alexandra Desplata! 80% ()

Arsenal83

Dráma ako sa patrí, ťažko si predstaviť a posúdiť ťažké osudy Mexičanov snažiacich sa o lepší život v USA. Často ani nevedia po anglicky. Tento film ale nechce súdiť. Chce skôr ukázať, že nie každý Mexičan je gangster, nie každý sa chce živiť kriminalitou, hoci je k tomu často donútený. Veľmi dobre sa to pozerá a výborný výkon Demiána Bichira ťahá film. ()

iamek

Z filmy o přistěhovalcích mám jeden velký problém. Zásadně fandím USA a to je hlavní problém, protože mě nedokáže tak zaujmout příběh a utrpení přistěhovalců. Navíc scénář je nalinkovaný a ničím prostě nezaujme. Na podobné téma už bylo natočeno spoustu lepších filmů. ()

Chrustyn

Optimistické vyprávění o tom, jak nelegální přistěhovalci, chtějí žít svůj americký sen. Potěší výkon Demián Bichira, ale jinak se film nikdy neodváží jít dál, než jiné, žánrově podobné snímky. Pobaví a během chvilky vyšumí. ()

marhoul

Moc pěkný film. O dřině a píli lidí, kteří v nové zemi začínají od nuly a chtějí pro své děti jenom to nejlepší... ()

Roman.Ticka

Zajímavá sonda do problematiky imigrantů versus hostitelská země. Působivé scenérie, důraz na charakteristiky postav, kulervoucí příběh, procítěné hraní neokoukaných herců, pro našince exotika jak prase. Celkově efektní a funkční. Pokud jde o můj osobní postoj k jedné či druhé straně barikády, není jednoznačný. Vím, že bych se v těch místech nacházet nechtěla, riziko různé újmy (nejen krádež auta) je přímo úměrné neustálému přísunu nových ilegalistů. V globálu se není co divit pohnutkám přistěhovalců, ani striktnímu přístupu Ameriky. Obojí je v současnosti nezvladatelné a neudržitelné, žádné uspokojivé řešení nevidím. Snažím se chápat a nejintenzivněji mě napadá slovo lítost. ()

Sofia

Trochu jiný obrázek Los Angeles než nám předvádí BH 90210. Jednoduchý a pomalu plynoucí film o tom, jak sviňský život někdy může být. Především bych vyzdvihla herecké výkony otce i syna - zvláště otcovo (Demián Bichir) úžasné herectví očima, do nich se vešlo opravdu hodně smutku a beznaděje. ()

evapetra

Jak tak pročítám komentáře ostatních, zjišťuji, že nejsem jediná, které při sledovování tohoto filmu přišel na mysl Vittorio De Sica a jeho Zloději kol .I když tady se jedná o imigranty. Do rolí otce i syna byli vybráni moc sympatičtí představitelé přistěhovalců, člověk jim o to víc musel držet palce v jejich honbě za ukradeným vozidlem, jediným zdrojem ke získání možných prostředků k vytržení z bídy a k naději pro vysněné zlepšení jejich životů. Otec, jako přistěhovalec ilegální byl navíc vystaven neustálému strachu z odhalední a následné deportace. Řešit v bohatších zemích problémy s imigrací je určitě hodně složité. Rodiny by se neměly rozdělovat. Ale zase, kdyby se přílivu uprchlíků z Mexika volně otevřely hranice, asi by v původní domovině nezůstal téměř nikdo a USA by nápor nezvládly. ()

Khalesi

Prečo ľudia majú deti? Presne ako vo filme odpovedal otec svojmu synovi, aby mali prečo žiť. Je smutné, že nevidia všetko ostatné krásne a vzácne na svete. Je smutné, že nechcú urobiť práve pre svoje deti tento svet lepším. Každopádne otec sa snažil, ako vedel a príbeh bol pútavý a plný emócií, netlačil však na pílu a to sa cení. Keby mal lepšie posolstvo než len to, že rodičia milujú svoje deti až za hrob a gangy sú zlé, možno by dostal odo mňa aj plný počet. Takto len slabšie štyri. ()

Tommassi3

"Ty tati, necháš mě to auto řídit, až mi bude šestnáct ??" - "Jasně !!" - "Fakt ??" - "Jo !! Když budeš mít řidičák !!" - "He, ty ho taky nemáš !!" - "Ticho !! Neříkej to tak nahlas !!" ;) ()

Bubble74

Z té hromady klacků, které život záludně hází někomu pořád pod nohy se zlatý palác postavit nedá. Nebo přece jen ano? ()

F.man

Chris Weitz chtěl ukázat, že taky umí hodnotější filmy a tak natočil ... no takové to správné americké drámo, které si rádo rýpá do vnitřních problémů. American dream bude fungovat vždy a tohle není vyjímka. Povedená čtyřková záležitost, která se ale do mysli výraznějším způsobem asi ve většině případech nezapíše. This country is a land of dreams. It can be a hard place, a cruel place. But it's where I work, and I dream of a better place for my son. ()

hous.enka

Minoritní skupiny jsou pro filmaře lákavým námětem už celou řadu let. S čím novým přichází tenhle snímek? Nesnaží se o líbivost, ale spíš cílí na city diváka. Což je asi dobře, ale zároveň se nedokážu po skončení filmu ubránit sladkobolnému pocitu na jazyku. Celé to funguje perfektně až na tu debilní písničku, která posílá film do citových lovišť. No co, i tak se mi to líbilo. ()

Verka13

Že prej s poctivostí nejdál, říká se, ale opak je pravdou... Výborné drama s velmi emotivním koncem, nádhernou hudbou a perfektním výkonem Demiána Bichira, který byl právem za tuto roli nominován na Oscara. Velmi příjemné překvapení od režiséra, jehož předešlý snímek byl k pláči. ()

italka63

Skvělé drama o životě mexických imigrantů v USA, o tom, jak je těžké prorazit, zvlášť když jste tam načerno s dospívajícím synkem o tom, jak zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Jak snadné je pro kluka být získán gangem, jak těžké je to odmítnout, jak těžké je to pro jeho otce, který se ho snaží slušně vychovat a ve své poctivosti je ještě okradem a přesto dokáže pochopit, že někteří jsou na tom ještě hůř. Ale důsledky zoufalství na sebe nenechají nikdy čekat, tak to v životě prostě chodí, i když skrze děti se dá vykřesat jiskřička naděje. A tak až budeme zase někdy všichni svorně nadávat na všechno kolem - a že to taky dělám -vzpomeňme si na zoufalé oči táty Demiána Bichira.......a přejde vás to, tak jako mě.... film s působivou atmosférou a hereckými výkony. ()

Maq

Díky za jeden příběh, který se v líčení prostředí nelegálních imigrantů nezabývá kriminálníky, nýbrž slušnými lidmi. Ale pokud si odmyslíme politické poselství filmu, příběh sám až tak skvělý není, ba trpí právě onou snahou mentorovat. ()

togaf

Tenhle film mě nějak minul. Idealistický otec, kterého osud vláčí existenciální skládkou a on každé protivenství přijme se skloněnou hlavou. Jediná rebelie proti osudu byl jeden propitý večer. Syn snažící se zapadnou do chudinské přistěhovalecké komunity najednou prozře a chová se vzorně. Teda hraje fotbal. No nevím, nějak jsem jim to nevěřila. ()

Aleee89

(viděno 2. 2. 2012) Budu se asi posté opakovat, ale i tento film mi padl do oka jen díky oscarové nominaci, a to tentokrát pro Bichira, kterého jinak znám jako uhlazeného vládce podsvětí z Trávy. Nezjišťovala jsem, o čem snímek bude, stačilo mi vědět, že o Mexičanech - to už zhruba tušíte, jakým směrem se děj bude ubírat. Po nudnější první části přišla lepší druhá polovina s větším nábojem a lepším tempem děje, všechno to dokreslovala zajímavá hudba Desplata a patřičná atmosféra. Na mysl se mi drali Zloději kol anebo třeba Božské děti. Nemyslím si, že by film přinesl něco extra nového, ale špatný rozhodně není. Má příjemnou stopáž a já jsem si ho vcelku užila. ()