Novinářka Elsa Casanovová se v Afghánistánu a Pákistánu zajímá o osudy místních žen. Neváhá kvůli jejich příběhům riskovat ani svou bezpečnost. Její akce jsou nebezpečné a Elsa svým chováním na sebe a na svůj tým upozorní místní členy Tálibánu. Když se jednoho dne snaží pomoci tamní ženě Maině z moci skupiny Tálibánců vedených Ahmedem Zaiefem, je Elsa se svým doprovodem Tálibánci zajata. Francouzská vláda nehodlá nic nechat náhodě a okamžitě na místo únosu vysílá svou speciální jednotku. Rozhodnutí vojáky do akce nasadit ještě urychlí video, které teroristé umístili na internet. Na něm jsou záběry podřezávání jednoho z mužů z Elsina doprovodu. Teroristé na videu oznamují, že Elsa bude brzy také popravena. Speciální jednotka je tedy vyslána nad pákistánská kmenová území, kde má Elsu na základě zpravodajských informací objevit a zachránit. Malá šestičlenná jednotka vedená velitelem Kovaxem (Djimon Hounsou) seskočí poblíž místa, kde má být Elsa držena. Následný boj je krátký a úspěšný, vojáci Elsu i s jejím jediným průvodcem, Amenem, (druhý byl Zaiefem zabit) najdou a osvobodí. Komando však musí prchat do hor, protože Tálibáncům z okolních hor přicházejí další a další čerstvé posily. To ovlivní i ústup jednotky. Vojáci se nemohou dostat na místo, kde je měly vyzvednout vrtulníky, a musejí ustoupit do hor. Za neustálého boje musejí druhý den zamířit přes hranici do Afghánistánu, kde mohou využít pomoc spojeneckých jednotek. Znamená to však jediné – přejít hřeben Hindúkuše a zbavit se pronásledovatelů. Elsa vojákům přiznává, že pro Zaiefa je její smrt osobní záležitostí. Kovax a ostatní ihned pochopí, že se Tálibánců jen tak lehko nezbaví. Čtvrtého dne vojáci s Elsou a Amenem dorazí do malé horské osady, kde Elsa využije místních zvyků a požádá o pohostinství. To jim místní vesničané neodmítnou, a tak se vojáci mohou dovybavit na horský přechod a malinko si odpočinout. Jednotka je záhy napadena přicházejícími Tálibánci a stáhne se do hor. Na naléhání Elsy a Amena, kteří chtějí pomoct vesničanům, jež se teď Tálibánci za jejich pomoc vojákům chystají vyvraždit, se vojáci do osady vrátí a svedou prudký boj s Zaiefovou skupinou. Amen je v boji zabit a také jeden z vojáků, Victor, utrpí těžké zranění. Vojáci s Elsou se opět stahují do hor a pokračují ve své cestě přes afghánskou hranici. Ústup jim kryje odstřelovač Elias, který však nakonec v boji s Tálibánci podlehne. Zbytek jednotky s Elsou končí den v prudké sněhové vánici na horském hřebenu a pokouší se navzájem zahřívat. Druhý den ráno vojáci s Elsou zjišťují, že Victor noc nepřežil. Nezbývá jim však nic jiného než pokračovat v cestě... (TV Prima)

klukluka

První půlhodina tragická. Vážně něco příšernýho. Počínaje osvobozením rukojmích to vyskočilo o level výš. Aby ne, když opisovali od Platoonu, od Sedmi statečných s kdo ví koho ještě. ()

iXtr3m3

Klasickí frantíci. Technicky dokonalý, napínavý ale inak fádny snímok z vojenského prostredia. Uveriteľný príbeh aj priebeh a chovanie postáv, slušná výprava, ale žiadny wow efekt. Poctivá práca bez chyby ale aj bez nadšenia. Obsadenie viac ako dobré na čele s Djimonom Hounsouom a Benoitom Magimelom a ďalšími. ()

ruhebitte2010

Překvapivě dobrá zábava a téměř neustálá akce. Ano, dokonalost příběhu a občas i taktika jednotky je diskutabilní, ale to rád filmu odpustím, s porovníním s většinou žánrově podobných filmů v posledních letech se jedná o solidní nadprůměr. ()

legatio

Co udělám, když ležím ukrytý a jde na mě nepřítel? Samozřejmě nečekám, až bude na dostřel, ale vstanu a jdu mu naproti, jak jinak. A jako sniper když postřelím druhého snipera, pochopitelně ho nedodělám, ale rozeběhnu se si lehnout jinam, aby měl taky čas po mně vystřelit na oplátku. ()

Perry-

Evokovalo to ve mě tupou koridorovou střílečku, kde nedochází náboje a respawnují se nepřátele. Taktika boje odpovídá tupému béčku - naběhneme tam a budeme kosit co se hýbe. Kdo umře je divákovi celkem buřt, protože vztah k postavám je nula od nuly pojde. 30% ()

Paity

Slabota, resp. výsledný snímek, protože z námětyu se dalo jednoznačně vytřískat mnohem více. Ale to se stává vlemi často. Škoda, francouzi měli dobře našlápnuto, ale otravná hlavní postava + scénář, který si občas vybral horší chvilku, to poslali do průměrných kolen. ()

Ashar

Frantíci byli trošku neprofesionální a hodně problémů si vlastně způsobili sami. Koukatelné a zajímavé. Podobných příběhů už tu sice bylo dost, frantíkům dávám proto za tři! ()

kolemjdouc

film je takový jakoby nedotočený ale na druhou stranu - v tom prostředí ,kde se odehrával se moc kouzlit nedalo.Škoda že Kruger nedostává moc filmových šancí.Je opravdu dobrá ()

kusaj

 FRANCOUZSKÁ SPECIÁLNÍ JEDNOTKA SE SNAŽÍ ZE ZAJETÍ V AFGÁNU DOSTAT ZPĚT UNESENOU FRANCOUZSKOU NOVINÁŘKU. FILMÍK MÁ DOST NELOGICKÝCH MOMENTŮ. JE TO TAKOVÁ FRANCOUZSKÁ VERZE SLZ SLUNCE S WILLISEM AKORÁT ŽE S CROISSANTEM A BAGETOU.. HODNĚ PATOSU, OBČAS SE VOJÁCI CHOVAJÍ DOST NEPROFESIONÁLNĚ - FRANCOZSKÝ SNIPER SEJME AFGÁNSKÉHO SNIPERA TAK, ŽE VYBĚHNE NA ROVNOU CESTU MÍSTO TOHO, ABY SE ZA NĚČÍM KRYL, STEJNĚ TAK V JEDNOM MOMENTU JENOTKA KOSÍ PRONÁSLEDOVATELE - AFGÁNSKÉ ULIČNÍKY - ABSOLUTNĚ NEKRYTÁ, TVÁŘÍ V TVÁŘ AFGÁNCŮM - SKORO JAKO SCÉNA Z KOMANDA. NA ČERNÉHO JESTŘÁBA TO PROSTĚ NEMÁ. POKUD SE VÁM ALE BUDE LÍBIT, TAK DOPORUČUJI OCHUTNAT I TROCHU RUSKÉ KUCHYNĚ - FILMÍK DEVÁTÁ ROTA. ()

ondrula

Mám rád svižný filmy s přiměřenou dávkou akce a hlavně jsem úchyl přes střední Asii, takže to byla jasná volba. Dostavilo se jisté zklamání, protože bojové akce byly mdlé, jakoby snad Francouzi opět demonstrovali, že naposledy solidně bojovali za Napoleona. Jestli se nepletu, tak chvílemi postavy mluvily francouzsky a chvílemi anglicky, takže mi to hlava moc nebrala. Diane Kruger od dob své nejslavnější role - Heleny z Tróje - poněkud pohubla, takže musím (byť s nelibostí) uznat, že jí to celkem slušelo. Nejvíc mě ale rozčilovala pitomost příběhu, ve kterém celý Talibán začne nahánět bezvýznamnou reportérku (kterou navíc vlastně k ničemu nepotřebuje) a přitom přijde o 90% mužů. Samý závěr filmu, kdy dva vojáci jen tak ze srandy překračují Hindukúš, byl fakt k smíchu. ()

Teabag

Francouzi tady vymysleli parádní akční film, který určitě stojí za povšimnutí. Jen příběh dost pokulhává, ale co... Mně to hlavně pořád strašně připomínalo CoD: MW. A já mám hodně rád CoD: MW, takže asi tak :-) ()

Prochy38

Jak to říct. Začátek filmu opravdu dobrý. Hezky se to zamotalo. D. Kruger krásná, jednotka plná sympaťáků. Trochu mě mrzí, že v druhé půlce se z toho stala celkem laciná střílečka. Jak už tu kdosi nadával, speciální jendotka má asi i nějaké speciální postupy apod. ne tohle... Jako nebylo to blbé, ale trochu mě to zklamalo... ()

vander19

Milujem takéto osoby akými je slečna Elsa. Vďaka jej roztopašnosti a tvrdohlavosti prišla kopa ľudí o život. Hlúpa novinárka čo nevie, kde sú hranice. Nechal by som ju tam pekne v Pakistane a basta...Inak príbeh fakt o ničom, kamera príšerná, 1,5 minúty záber na človeka čo striela zo zbrane a ani nevieme či niekoho trafil alebo striela po kvetináčoch...Koniec príšerne sladký....Imbecilita roku 2011...Fujtajbl ()

mc.loki

wtf? ve francouzských speciálních silách se učí, že při čelním střetu s mnohonásobně silnějším nepřítelem je nejlepší utvořit řadu jako na přehlídce a čelit mu vzpřímeně, tak abychom nepříteli poskytli co nejvíce možností se do nás strefit? a co měly znamenat ty dialogy? to psal středoškolák? děsnej blábol... ()

Charon11

Chování francouzkých speciálních jednotek se buď liší od ostatních světových v celém světě nebo měli bídného poradce (nemají plán B, nekryjí se při střelbě, nedocházejí jim náboje, přejdou vysoké hory bez vybavení, nemají vysílačku.... Zlí teroristé se chovají taky hodně "podivně". Dialogy bída (nechte mě tady já je zdržím=ruský film nechte mě tady a prostřílejte se k našim....), střih bída. Klišé kamera... 60% dávám jen z důvodu mé obliby filmů s vojenskou tématikou. Na Černého jestřába to rozhodně nemá. ()

Zombi

Upřímně, příběh stojí za starou belu, tady chtěl spíš někdo natočit realističtější pohled na práci speciální jednotky a tak si prostě něco vymyslel, s tím že půjde o záchranu chrabré novinářky a zařve přitom půlka jednotky, aby ukázali jak je Francie hrdá a obětavá. Řekněte mi jak je možný, že v dnešní době si takováhle jednotka nevezme satelitní telefon, nebo tak něco, aby se domluvila se základnou, to naprosto sráží celej film a jeho vyznění. Hlavně v první půlce mi trochu vadil podivný, rychlý střih, ze záčátku z toho dokonce boleli oči. Akce je celkem dost, a vypadá i docela slušně a uvěřitelně, ale jsou tu taky výjimky, když např. jednotka, místo aby si počkala na zlomu kopce, kryla se za okraj a za balvany a střílela dolů na pronásledovatele, jde kousek dál na rovinku, tam si stoupne vedle sebe, za nic se nekryje a střílí na talibance, kteří se vlastně můžou krýt za tím zlomem co oni nevyužili. Dialogů mezi členy jednotky je tu minimum, a většinou divákovi nic neřeknou, takže si k nikomu nevytvoříte hlubší vztah. 3 hvězdy. ()