Ukradené Vánoce

• Česko Ukradené Vánoce Tima Burtona (více)

Jack Skellington je oblíbený vládce městečka Halloween, který dohlíží na tvoření všech morbidních potěšení, hrůz a překvapení. Jack je svou každoroční neměnnou rutinou absolutně znuděný. Jednoho dne se ocitne v sousedním Vánočním městě a za zvuků vánoční hudby prozkoumává zdejší tradice a obyvatele. Rozhodne se, že unese Santu Clause a uspořádá si Vánoce podle vlastních představ. Na pomoc si pozve své přátele ze záhrobí a vyrobí nádherné dárečky pro všechny hodné děti. Naloží je na sáně tažené kostrami sobů a vyráží nadělovat vánoční pohodu. Co na to budou říkat děti, až jim dárky budou předávat duchové a vlkodlaci? (Nova Cinema)

BlackTom

Tim Burton mi splnil sen. Nápadito spojil dva najkomerčnejšie americké sviatky, pripojil chytlavé piesne a množstvo bizarných postavičiek a morbídnych scén. Po výtvarnej stránke je to úžasné, to sa nedá s dnešnými sladkými sračkami z Pixaru ani len porovnať. Za spomenutie určite stoja sobí kostlivci, šialený Boogieman, psí duch Zero (ktorého ňufák neskôr zohral dôležitú úlohu) a samozrejme "pumpkinking" Jack Skellington so svojou milou Sally. Nightmare Before Christmas je dokonalou esenciou Burtonovej fantázie a nemala by chýbať v zbierke každého aspoň trochu potrhlého diváka. ()

Zagros

Nechápu tak vysoké hodnocení. Jen protože je to netradiční? Až na jeden! zajímavý nápad, pár vtipných situací to byla neskutečná nuda. Částečně je to tím, že nemám rád muzikály obecně. Písničky jenom zdržují děj. Tady se mi navíc nelíbila ani animace. V jiných filmech Tima Burtna je rozhodně povedenější. Třeba hlavní hrdina vypadá jako záchodový pavouk. K tomu se přidal doslova zmršený dabing. Věta anglicky, věta česky, písnička anglicky... střídání doslova po větách. Co to má být? Dabing ale do hodnocení nezapočítávám, protože to není chyba samotných tvůrců. ()

borec999

Nemusím animáky, nemusím rozprávky A hlavne- NEZNÁŠAM muzikály. Aj tak som to s Predvianočnou nočnou morou skúsil a dúfal som, že Burtonova predloha a všetky tie strašidlá+ netradičné poňatie a príbeh+ vysoký počet %  možno spôsobia, že ma film zaujme. Nestalo sa. Príbeh ma nebavil, animácia od 90. rokov zostarla a aj tých 70 minút bola pekelná nuda. Aspoň som si však potvrdil, že muzikály fakt, ale fakt nemám rád, pretože po každé keď sa vo filme začalo bezdôvodne spievať, mal som chuť film v sekunde vypnúť. 15% ()

Hopper

Nádherný muzikál duo Burton/Elfman, ktorý má iba jednu chybičku a to, že je trochu krátky. Nie je to však na úkor deja, alebo, že by tu niečo chýbalo, len by bol o niečo dlhší pobyt v "mestečku Halloween" s Pumpkinkingom Jackom a jeho bizarným osadenstvom. Soundtrack je takmer dokonalý, najmä Oogie Boogie ma úplne dostal. ()

eagle-eye

Genialita Tima Butrona ve spojení s loutkovým světem, to je pošušňánícko. Moc jsem se na tento kultovní snímek těšil a rozhodně mě nezklamal, naopak, předčil má očekávání, přesto dávám za 4*, protože mám prostě problém s muzikálem, muzikály obecně nesnáším, ale v tomto případě se to dalo vydržet...;-) ()

cab

Loutkovy animak o Halloweenovem mestecku a jednom velkem nedorozumeni o svatcich Vanocnich, ktery vyrobne predchazi znamejsi Mrtvou nevestu, ale co do kvality a zabavy je na stejne urovni. 80% ()

Milan25

Film, který nemam rád. Odpudivé prostředí a vyloženě hnusné postavičky (konkrétně ten vědátor). Jako dítě bych se u toho asi bál. Viděl jsem dvakrát, a mám pocit že i to bylo moc. ()

Stružák

Roztomilý příběh, velmi vkusná hudba, přiměřený humor, vhodná délka. Skvělé na pobavení i odreagování. Nejen o Vánocích. :-) ()

1860

dobré písničky, dobrý příběh, dobře kreslené postavičky, dobrá zábava.. Bohužel to bylo pouze dobré.. ()

Rssa

Možná jsem jediný, ale mě to opravdu přišlo nezáživné a z popisku můžu souhlasti jen se slovem "animovaný". Dá se pochopit, proč tato hříčka vznikla, ale rozhodně se nedá pochopit proč je tak velebena. Možná to jen plyne z mé nevraživosti ke všemu, s čím má něco společného Tim Burton. 60 % ()

DocBrown

Bohuzel, nemam rad muzikaly a tento film tedy neni vubec pro me. Hlavne kdyz je dej zcela podrizen pisnim strasidel. Nedeje se tak prakticky vubec nic, az na zku... vanoce. Jedine co se mi libilo byl usek, kdy Jack jede rozdavat darky az do chvile, nez ho sestreli protiletecka obrana. Invence ve vymysleni vzhledu priserek uprit nelze, bohuzel ta animace mi pripada tak na urovni Jaji a Paji. Ne, tohle neni film pro me, ale netvrdim, ze je to spatne dilo. ()

Honzick

Typická Burtonovská ujetina s výborným soundtrackem a průměrným scénářem. Ovšem řekl bych že toto dílko bylo míněno spíše pro děti něž pro dospělé a proto nemůžu dát jinak než tři hvězdy. Tima Burtona miluju ale toto mě opravdu nijak zvlášt nechytlo... ()

Pussycat18

Tak konečně jsem tento počin zhlédla. Musím říct, že to bylo příjemné, dobře znějící, zábavné... animace výborná, i když logicky už zastaralá, songy pěkné a námět neotřelý. Přesto mi na tom něco nesedí. Burtona uznávám naprosto nejvíce, ale budu-li objektivní, Ukradené Vánoce mi příště budou v televizi asi ukradené. Jednou jsem viděla, pěkné, milé, ale děkuji, jednou stačilo. ()

Hanys_

Nevím proč je tuzemský název tak stupidní, protože slibuje "tím jménem" více, než nakonec nabídne. NBCH jsou pohodovým animákem pro neděti, ale i přes tu fain zábavnost, je mladičká Corpse Bride úplně jiná liga. Nebo spíš sport. 6/10 ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)