Bylo, nebylo

USA, (2011–2018), 114 h 2 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Jared Gilmore, Colin O'Donoghue, Lee Arenberg, Emilie de Ravin (více)

Série(7) / Epizody(156)

U dveří lovkyně uprchlých zločinců Emmy se jednoho dne objeví malý kluk, který tvrdí, že je jejím ztraceným synem. Podle něj jediná Emma dokáže zvrátit hroznou kletbu, kterou uvrhla zlá čarodějnice na celou říši pohádek... (TV Prima)

Rosaviva

"Magic always comes with a price, Deary". Na tenhle seriál jsem si brousila zuby už nějákou dobu a teď když jsem se na to konečně podívala můžu konstatovat, že jsem nadšená. Prvních pár dílů jsem sice byla mírně rozpačitá, ale jak jsem si zvykla na styl, kterým je to vyprávěné, tak jsem se do toho dostala a hltala jeden díl za druhým. Propojení pohádkové reality (která no, někdy působí hodně uměle a digitálně, ale jsem ochotná od toho odhlédnout) a "reálného" světa mi příjde geniální, stejně jako upravení pohádek, aby to nebylo jen stereotypní vyprávění, které všichni dobře známe. Narozdíl od většiny lidí, se mi to i po třech sériích nepřestalo líbit a už se těším na čtvrtou. Pravda, že první dva díly třetí řady mě moc neohromili, ale to bylo asi proto, že první půlka 3. řady byla jiná než ty předchozí. Taky se mi líbí obsazení (i když Ginnifer Goodwin to s tím krátkým účesem tak zoufale nesluší), z čehož jsem měla strach, protože Jennifer Morrison mi nikdy nesedla, ale tady mi zase tolik nevadí. Jak už to tak bývá, některé postavy mám radši než jiné (ano Snow White mě tím svým optimistickým přístupem už mírně leze na nervy a taky mě trošku vadí, že je mezi ostatními pohádkovými postavami upřednostněná a má tam obdíl flashbacky), ale není tam vyloženě nikdo, koho bych nesnesla. Taky musím zmínit Rumpelstiltskina, Robert Carlyle je úplně neuvěřitelný, styl, jakým ho hraje je tak o tři třídy výš než všichni dohromady. Jakmile se v některém flashbacku objeví, hned jsem měla radost a hned mě ten díl bavil víc. A na závěr bych ještě zmínila kapitána Hooka, Colin O'Donoghue mě totálně dostal, kdo by kdy tušil, že někdy budu mít kapitána Hooka ráda. 5* ()

HoneyBunny

Líbily se mi některé originální zápletky a hlavní myšlenka seriálu je fajnově invenční. Škoda jen, že Once upon a time chvílemi sklouzává do nudných, hloupých klišé amerických seriálů. To už vám dokáže zkazit dojem. Trochu škoda je, že Ginnifer Goodwin i Jennifer Morrison, de facto hlavní hrdinky, nejsou herecky a co se týče charismatu na takové úrovni, aby vás to ohromilo. Chvílemi jsou i otravné. Na druhou stranu tu máte vždy stoprocentního Roberta Carlyla coby Rampelníka a fajn Lanu Parrilla coby zlou královnu (kdyby se ale jen tak "náhodou" nevynořovala zpoza stromu v ty nejnevhodnější okamžiky! - to je klišé jako hrom). Několik vedlejších postav je pak zajímavě napsaných i zahraných - Lovec ze Sněhurky, Belle z Krásky a zvířete (rozkošná Emilie de Ravin), Babička a Červená karkulka. Asi tak polovina dílů je velmi povedená a má i určitou emocionální hloubku, jindy jsou bohužel díly předvídatelné. Celkově se ale tenhle seriál povedl a stojí za vidění. Jen mě tak napadá, jak by si s ním asi poradili Britové, protože ti si s podobnými náměty vždycky vypořádají o poznání elegantněji a vtipněji (a méně "Disneyovsky"). Pokud se vám líbí tohle dílko, zkuste i Desáté království. ()

Dzeyna

Výborný seriál, který vážně nenudí. Postavy jsou vybrány skvěle a příběh je také poutavý. Pohádková říše s realitou je velmi pozoruhodně vymyšlena. Řekla bych, že je to pro všechny věkové kategorie, protože to není žádná přitroublá pohádka. Zatím jsem na začátku, ale jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet a jak to všechno nakonec dopadne. ()

Eawy

Po prvej časti som mala tento seriál veľmi rada, po ôsmej ho zbožňujem. Každý herec, či v tomto seriáli hrá je veľmi veľmi príjemný. Ginnifer Goodwin je veľmi pekná, nie okázalo a práve to sa mi páči. Zlá kráľovná je zlá, princ je veľký fešák, ktorý je zároveň aj hrdina a Jennifer Morrison je správna ženská, ktorú si musíte obľúbiť. Najlepší nový seriál, teším sa na ďalšie časti. 100% ()

Zodd

No tak proč ne. Není to směšné jako Grimm (kdyby byl aspoň děsivý jako původní příběhy), ty postavy může divák mít i rád. Emoce hercům věříte, áčkový rozpočet z toho srší a nezvrhává se to v sebeparodii. Arabela nearabela, je to pro pohádky asi to, co je MCU pro komiksy. Vyjma Thora samozřejmě. ()

silentname

Už sa konečne k tomuto seriálu trošku vyjadrím. Mám ho poriadne napozeraný a sledujem ho aj ďalej. Ale myslím si, že každá séria by si zaslúžila iné hodnotene. Tak poďme na to: 1. séria - U mňa je to za 5* Všetko bolo veľmi dobre premyslené, mali sme tu veľké množstvo postáv, ktorým nechýbala logika, mali zaujímavé príbehy, ktoré nás presvedčili, aby sme to sledovali ďalej. A keď to skončilo, chcel som len pokračovanie, pretože to bol jeden z najlepších seriálov, ktoré som kedy videl. 2. séria - Mal som trošku zmiešané názory. Prvá polovica bola rovnako vynikajúca ako prvá séria a dávala nám viac zaujímavých nápadov a skvelých postáv. Stále som mal pocit, že tu máme Once Upon A Time, ktoré vie narábať s postavami a vie ich zapracovávať do svojich príbehov. V druhej polke (po smrti Cory) to nejde dole vodou, ale nebola podľa mňa až tak zaujímavá ako prvá. Mala už svoje slabšie momenty a najmä sme tu mali aj pár postáv, ktoré dokopy nikam nesmerovali (najmä Tamara) a celé to len zdržovalo. Ale stále som chcel vedieť čo bude ďalej. Celkovo dávam 4* 3. séria 1/2 - delenie robím z toho dôvodu, že mám rozdielne názory na jednotlivé polovice. Prvej dávam 5* Silný príbeh, veľmi zaujímavé rozuzlenie, máme tu síce menej postáv ale nikto sa v tom nestráca, dej sa nesústredí na Storybrooke a konečne som mal pocit, že seriál posunul niekam inam. Okrem toho Peter Pan bol jedna fantastická postava. Doteraz si myslím, že záverečný diel keď Emma s Henrym opúšťajú Storrybrooke mala byť poslednou bez poslednej minúty. 3. séria 2/2 - Dávam 1* - Toto bolo veľké sklamanie po veľkých očakávaniach. Postáv je málo, Zelena je príšerná postava, ktorú mám chuť vyraziť, celé to pôsobí hlúpo, nedáva vôbec zmysel a vyzerá to, že tvorcom došli dobré nápady. Veľké sklamanie a dokonca som si hovoril, že si novú sériu ani nepozriem. 4. séria 1/2 - 5* Toto vyzerá ako keby sa konečne tvorcovia prebudili a dali nám obrovský hit od Disneyho (Frozen) do ich vlastnej formy a bolo to fantastické. Zaujímavé a uveriteľné postavy, dobré zvraty a skvelé momentky. Plus k tomu sme tu mali Snow Queen, ktorá ako záporák funguje fantasticky a ako divák som s ňou aj súcitil a dokázal ju chápať. Skvelé zakončenie a opäť navnadenie na pokračovanie 4. séria 2/2 (zatiaľ) - odpad! - Zatiaľ asi to úplne najhoršie čo tvorcovia dali dokopy. Nedoprajú čas, aby sa veci vyvinuli, Cruela a Ursula sú postavy, že stačí ich vystrihnúť z deja a nič sa nezmení, Maleficent pôsobí miestami až pateticky a návrat Golda je priam strašný. Dúfam, že sa to zdvihne. A mimochodom - Maleficent vo forme draka sú asi najhoršie efekty aké som videl za posledných 15 rokov. ()

LoLaa

Originální seriál s velmi zajímavým nápadem - propojení dvou světů (pohádkového a opravdového). Někdy se mi zdá něco moc zamotané, ale většinou je záhy vše vysvětleno. Zatím jsem viděla jen 5 dílů, ale už teď mě seriál chytil a určitě budu sledovat dál. ()

VenDulin85

Nápad uvrhnout pohádkové postavy do našeho "reálného" světa byl skvělý a mnohé části jsou brilantní, romantické, vtipné a prostě fantasy. O to víc zamrzí strohá epizodičnost a často lajdáctví ohledně scénáře, které kazí klady výše vypsané. Zhruba po devátém díle jsem si říkala, že to stopnu, že tohle nemá cenu (pět řad po dvaadvaceti dílech- woe, a já ten čas snad kradu??), ale zase mě mrzelo, že se nedozvím, jak to s některými postavami dopadne (...and they lived happily ever after, ni?). Takže zůstávám polapena v tomto mezisvětě a uvidíme, kam až to vydržím.___ Po I. řadě hodnotím jako průměr ***, oblíbené postavy- zlá královna a Rampelník (co to o mně vypovídá? :o) ___ Po II. řadě (ano, zvládla jsem ji rychle) mnou opět zmítají rozporuplné pocity. Nápady a děj se hodně vylepšily, aby se v samotném závěru totálně zkazily a práskly na sebe, že prostě chtějí (a dokáží) chrlit další a další řadu, nehledě na to, koho přes portál pošlou tentokrát. I s ohledem na tento neblahý fakt musím hodnocení zvednout na **** a uvidíme, co přinese zítřek. Oblíbené postavy- Emma is my hero! (ehm, a Rampelník) ___ Po III. řadě nechávám na čtyřech*, začátek mě pěkně naštval (Peter Pan), ale pak se vylepšili a momentální záporačka roku, Zelena, měla říz. Přesto dávám sbohem, přestože jsou k mání ještě dvě další řady. Došlo totiž i na cestování v čase a to už je konečná. Přestože se během těch tří řad mnoho věcí opakovalo (tak na koho uvalíme spící kletbu tentokrát? Atd.), přicházelo se i s novinkami a neustávající flashbacky bavily pořád, proto nechávám celkově na ****. Oblíbené postavy- kapitán Hook a Rampelník ♥. ()

Jinny

Sympatický seriál o místě bez magie, kde pohádkové bytosti žijí "za trest". Převyprávění pohádek podle svého není ve fantasy nic nového, tady je to ale obohaceno o odraz archetypálních postav v našem světě. Je znát omezený rozpočet na triky a občas i omezenost scénáristů, ale cením si toho, že leccos vyřešili už v první sérii a pro tu druhou si ponechali jen rozumné množství otazníků. ()

Ilicka

Kouzelná mozaika pohádkových vztahů, epizodu od epizody umně rozšiřována a doskládávána maličkými detaily. Některé kejkle s emocemi a liniemi postav se trochu přehání a nejsympatičtější jsou tak "záporné" postavy (Gold, Regina, Hook). Výprava je celkem laciná, obzvlášť Enchanted forrest, ale už Princezna Nevěsta ukázala, že triky a kostýmy nejsou všechno. A je výborné, že právě z ní OUAT něco zachovává. UPDATE: Druhá sezóna bohužel neustálým překombinováváním vztahů a linií trochu ztrácí. ()

MáŠa

Bylo to napínavé a docela mě to zaujmulo. Nicméně viděl jsem zatím jen jeden díl, tak hodnotit to nějak víc nebudu. Myslím, že by mě to mohlo bavit to dokoukat do konce, ale z časových důvodů jsem se zatím po dalších dílech nepídil. ()

Fevas

Obvykle si vždy oblíbím postavu, kterou všichni nenávidí, ale zde se stalo, že se musím přidat k ostatním. Klidně by mohli pointu seriálu změnit, aby to bylo celé jen o Rampelníkovi a byla bych spokojená. Opravdu neuvěřitelný výkon. Ale nejspíš jsou tvůrci jiného názoru a radši děj soustředí kam můžou, ale tak, aby se pointa stále nějak týkala Emmy. Nápad to byl sice velice zajímavý a zezačátku dokonce i dobře zpracovaný, ale pak to začalo působit hrozně uměle a já pokračovala jen kvůli Rampelníkovi a Kloboučníkovi - jehož herec mi díky seriálu ukázal, že talent má a umí ho i používat. S hereckými výkony prostě nemůžu být spokojenější. Tak doufejme, že to v druhé sérii ještě vylepší a nezkazí Růženku nebo mou oblíbenou Mulan. ()

Chickenka

Před spuštěním seriálu jsem se bála, že tvůrci z toho udělají nezáživný mix různých žánrů, ale po prvních třech epizodách jsem nadšená! Líbí se mi nápad skloubení pohádkové a "reálné" roviny dohromady, sice ta pohádková má své vizuální chyby, ale to hravě vyrovnává civilní část. Narozdíl od seriálu Grimm má tahle letošní novinka velký potenciál. ()

GeusX

První díly mi zatím moc k srdci nepřirostly abych byl nedočkavý na další díly a trávil noci sledováním podobně jako byly pro mne návykové seriály Skins, Hry o trůny nebo Sherlock. Ještě jich pár však skouknu než ohodnotím... edit: Ačkoli to vidím na nekonečný seriál (má to 3 série!), začíná mne to bavit čím dál víc... (1.série-13 dílů ...a zřejmě seriál opouštím) >70% ()

bouncer

Po sedmi dílech. Pohádkové části utrpení. Dovedete si představit to nejkýčovitější od Disneye ještě více umělé? Ne, tak se podívejte na Once Upon a Time. Náš svět působí docela dobře a stojí za tím dobrý nápad. Ovšem po pár dílech už mě začal seriálový přístup postav (hodný, zlý a ošklivý-nerozhodnutý) štvát a sledovat něco z důvodu, abych zjistil, jak tvůrci dokáží jeden nápad roztáhnout do desítek dílů mě fakt nebaví. ()

McClane

Hodnocení po 6 dílech: Pro mě seriálové překvapení letošní sezóny. K OUAT jsem přistupoval velmi skepticky, ale seriál si mě získal. Kombinace pohádky a reálného světa funguje velmi dobře a nejede se vždy v zajetých kolejích, pohádky se promíchávají dohromady, apod. Po herecké stránce to není také vůbec špatné (holt mám už od House slabost pro Morrisonku), ale nejlepší je jednoznačně Carlyle, který si obě polohy své role velmi užívá. Ale opět se bojím, jaký bude děj druhé série, která je na spadnutí a která může seriál poslat do kopru. 70%. ()

MoiJe

S2: Zatial to po dvoch epizodach vzdavam. Mozno niekedy dopozeram. // S1: Velmi naivny, ale v podstate originalny a chvilami zabavny serialik. Parilla jej rola vylozene sedi, Morrison je trochu rozpacitejsia. ()

jh666

Ne úplně originální nápad (viz Desáté království), ale v lepším podání. Je zajímavé vidět Jennifer Morrison jinak než jako doktorku z House, ale jsou zde mnohem lepší postavy. Rampelník (anglicky to zní líp, ale neumím to napsat) je první postava, která u mně v oblíbenosti dokázala zaútočit na House. Regina je úžasná. Šerifa sice zabili, ale místo něj přišel August (toho vlastně taky zabili), ale pořád je tu Hook. Ano, druhá série je horší, ale konec to vynahrazuje. Snad bude třetí řada. Edit. Po třetí sérii nemůžu být spokojenější. Na rozdíl od většina se mi líbila dějová linka v Neverlandu, kde se nám představil naprosto geniálně zahraný Peter Pan. Navíc zimní finále bylo naprosto geniální. Druhá polovina série byla ještě lepší. Rebecca Mader byla další geniální záporák a opět skvělé finále. Už se těším na čtvrtou sérii. Edit. Čtrvtá série přinesla opět dva příběhy. První polovina s Frozen byly velmi povedená. Druhá polovina byla ze začátku rozpačitější, ale jak to postupovalo ke konci, vše se zlepšilo. Konec série navíc slibuje opravdu zajímavou další sérii. Edit. Jak jsem se na pátou sérii těšil, tak jsem zklamaný, jelikož mi nakonec přišla ještě horší než druhá. První polovina by ještě šla, twist a Artušem nebyl špatný, ale celá linka Dark Swan po slibném začátku byla propadákem. Pořád tam ale byla Merida (The Bear King je podle mě jedna z nejlepších epizod seriálu). Od druhé poloviny jsem radši nic nečekal a udělal jsem dobře. Hádes se zpočátku tvářil zajímavě, ale nakonec to byla jen slabší verze Rampla. Snad bude další série lepší. Dvoudílné finále se mi opravdu líbilo, hlavně Sam Witwer jako nový záporák byl výborný. Série 1 - 100 % Série 2 - 65 % Série 3 - 100 % Série 4 - 90 % Série 5 - 60 % ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015