Bylo, nebylo

USA, (2011–2018), 114 h 2 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Jared Gilmore, Colin O'Donoghue, Lee Arenberg, Emilie de Ravin (více)

Série(7) / Epizody(156)

U dveří lovkyně uprchlých zločinců Emmy se jednoho dne objeví malý kluk, který tvrdí, že je jejím ztraceným synem. Podle něj jediná Emma dokáže zvrátit hroznou kletbu, kterou uvrhla zlá čarodějnice na celou říši pohádek... (TV Prima)

moviesfan

Krásný pohádkový seriál, který mě zaujal hned od prvního dílu. Dobrá myšlenky, pěkné zpracování a i zdejší romantika je pěkná, pohádková. ()

villon17

Nechtěla jsem hodnotit už po prvnim díle, ale jsem kompletně unešená. "Cameronová" se sem neskutečně hodí, pohádkovej svět (nevim, jestli má ledabyle vypadat schválně) se perfektně prolíná se skutečnym, nechybí napětí ani zajímavej nápad, tak doufám, že v nasazenym tempu bude pokračovat dál. Možná škoda, že už v prvnim díle ukázali nejspíš všechny důležitý postavy, ale jestli jenom nechtěj ztrácet čas pozdějc, tim líp. Máme se na co těšit....Po skoro celý první sérii o jednu hvězdu snižuju, ale pořád mě to baví, poznávám pohádkovej svět občas i z drsnějšího úhlu, hlavní charaktery už se stačily projevit a co víc, konečně nejde jen o prozření, že jsou zakletý, ale šerifka Swanová musí řešit do jistý míry zapeklitej případ. Moje naivita opadla, ale pořád spokojenost. S druhou sérií nadšení ještě víc opadlo, ale ty 4 si to pořád zaslouží. Ale začíná z toho bejt trochu šaškárna, snad se to z tý špíny zas vyhrabe. ()

Zeebonk

Od lalůčku čelního by to bylo za houževnaté tři, ovšem od pravé a levé chlopně čtyřku solím s přiblblým úsměvem a lidumilně prohnutým obočím. Once upon a time dělí od stupínku dokonalosti hezkých pár čísel. V romantických liniích postavy oplývají vskutku sebemrskačskými manýry a některé důvody, proč spolu nesdílet lože, bych pánům scénáristům nesežral ani po namixování do kaviáru v poměru 1 ku 8. Ve výčtu nedokonalostí dále samozřejmě nemůže chybět nějaký ten logický laps, lacinější soustava pixelů a odpudivý přehršel romantiky. Ale na tu druhou, znatelně relevantnější stranu oceňuji rozšíření barevného spektra v otázce dobra a zla, neboť černobílost charakterů je nejotravnější pohádkové dogma, bezkonkurenčního Roberta Carlyla, jehož dechberoucí kreace, silně připomínající mloka po koupeli v amfetaminu, mě svou nezměrnou úchvatností dotlačily na práh psychického orgasmu. A co víc - všechny figurky a jejich alterega jsou sympatické, až divákovi praskají oční cévky, epizody jsou vypiplané do nejtitěrnějších detailů a každá z nich můj drahocenný čas hýčkala jako v bavlnce, že snad jednoho dne sjedu i tu druhou sérii. PS: V tom červenci roku 2013 jsem musel mít nějaký zbuznělý týden, protože nedávno, při pokusu o zhlédnutí druhé série, jsem se svalil ze židle v záchvatu nezřízeného blití. ()

khedy

Jedním slovem - kouzelné. Zhlédnuto 15 epizod (za tři dny) a co se týče kvality je to lepší a lepší. ()

Lama.Lama

První řada je geniální a originální, druhá ale nestojí ani za starou bačkoru nebo babiččiny bombarďáky. Třetí řada se vzpamatovala a má grády - plno zvratů a skvělých postav! ()

ledzepfan

Tak hele-Jasně-Na plný počet to asi tak úplně není-ale co už? Mě se to prostě líbilo, oceňuju originální koncept a nápaditý přístup k jednotlivým pohádkám a usazení postav do našeho světa. Děj je barvitý, plný zvratů a ohýbání zarytých představ o pohádkovém světě. Po dloouhé době se někde objevila dětská postava, kterou nemám potřebu vyliskat. Od Carlyla bych nějáký rutinérský přístup asi ani nečekal ale tady si ty dvě polohy své postavy opravdu maximálně užívá. A Lana Parrilla(pro mě doteď víceméně neznámá herečka) je jako "zlá"královna perfektní(!) Ostatní postavy-ač většinou nevyčnívají-jsou taky zahrané velmi slušně a(snad až na některé sněhurčiny polohy)nerušivě.... Hodnocení i komentář píšu po skončení první série, která jako celek funguje. Určitě nejsem sám, kdo se obává, že dále to velmi lehce může chytit Lost-syndrom a další a další a další zbytečné a nátáhóvané série akorát zazdí kouzlo původního nápadu :/..EDIT: No- tak po druhé sérii musela jít jedna hvězda pryč protože seriál začíná trpět překombinovaností a jednotlivé dějové linky se začínají vzájemně tak hustě proplétat, že to už vypadá skoro jako nerozmotatelný uzel, který se dál šmodrchá, motá a uzluje a velmi lehce( a velmi brzy) se to může zhroutit samo do sebe...Pořád je to fajn oddechovka ale začíná to být taky pořádná pakárna. EDIT2: Takže, třetí řada naplňuje mé obavy o drastickém kvalitativním propadu a další hvězda padá dolů. Parodie sama na sebe, pokračování na sílu a laxní setrvačnost-zřetelná snad u všech zůčastněných(režie, scénář, herci, divák...). ()

phoebess

Nevšední pohádkový seriál, mnou nepříliš oblíbená Jennifer Morrison překvapila, stejně jako i ostatní herci. Potěšila mě i vedlejší role Davide Anderse. Zpracování pohádek je opravdu tak povedené a zasazené do modernějšího hábitu, až mi občas dělá problémy poznat, o kterou pohádku se přesně jedná. :) Ale to není seriálu vůbec na škodu, právě naopak. Na druhou stranu v něm ale bohužel nevidím dostatek potenciálu na více než jednu sérii. Pokud tedy ovšem scénáristé nemají už v rukou nějaké (povedené) eso v rukávu pro nadcházející sérii, popř. by se zápletka první série mohla protáhnout i do sérií dalších... i když, to už by mi už moc nevonělo. ()

Vxxx

Když sem viděla první díl, říkala jsem si, že to teda nic moc. Asi měsíc sem odkládala další díly. Teď jsem onemocněla, a za 2 dny zkoukla celou první sérii. Právě včas, protože zítra vychází 2. série. Každopádně mě mrzí můj prvotní dojem, protože seriál je úžasný. Jeho fantasy stránka mě naprosto uhranula. Jsem zvědavá, jak to bude dál. 5*///// EDIT: Po prvním díle 7. série snižuji na 4*, ale asi půjdu ještě níž. Poslední 3 série to nebylo ono a ta sedmá vypadá na pořádný odpad... 4* ()

Rosana

Celkově se na to dá koukat, docela zajímavý nápad. Oblíbila jsem si zlou královnu a pak i Hooka. První série je originální a fakt budete čubrnět. Pak už se tam ty postavy jenom míhají, ztrácejí paměť, čelí kletbám, nevím, jeslti mají být zlí, nebo dobří, pořád se zachraňují navzájem. ()

Lamiczka

Prolínání pohádkového i běžného lidského života. Postupně divák zjišťuje, že ani ten pohádkový život není jednoduchý a šťastný až do smrti. Příjemný příběh, který nás znovu zavede do dětských let, kdy jsme věřili na kouzelné bytosti. Stačí jen doufat a kouzlo je zde. // Vlivem černé magie zlé čarodějnice, se pohádkové postavy ocitnou v lidském světě bez jediné vzpomínky na svůj přechozí život. Příběh začarovaného Storybrooku se začíná rozplétat s příchodem dcery královského páru, kterou se podařilo těsně po narození zachránit od stejného osudu. Tu přivede do osamělého městečka její syn, kterého těsně po narození dala k adopci a kterého následovně osvojila nepříliš příjemná starostka. // ()

ivishka

Překrásné propojení pohádek se skutečností. Nikdy jsem neviděla nic originálnějšího než je tento skvělý seriál! Člověk si může užívat nádherné atmosféry, která čiší z pohádkových částí seriálu a dějová linie současné doby také není k zahození, protože takový způsob propojení by mě ani v životě nenapadl. Tady nejde jen o to, že to souvisí s "reálným světem" ale o něco mnohem více! A pak, že se nedá udělat v dnešní době krásná pohádka.// Lanu Parrillu beru jako nejlepší zlou královnu v dějinách jakékoliv tvorby zobrazující příběh o Sněhurce. Musím zkonstatovat, že druhá série je do 4.dílu slabá a velmi sentimentální s dialogy typu:"Už jsme se konečně našli!!!"apod...Ale bohužel moje přesvědčení a pocity z tohoto seriálu jako celku mi nedovolí snížit hodnocení. Dávám tak prostor seriálu projevit se do budoucna. ()

Tayen

Seriál vyplnil prázdné místo na trhu, námět má originální a odvážný. Pohádková část je hrozně papundeklová a na efekty asi nebyly peníze. Děj ve Storybrooku je mnohem zajímavější a každý odkaz v něm na pohádkový svět ve mně probouzel nostalgii. Štvaly mě ale některé nelogičnosti: jak to že si pan Gold pamatuje na život v pohádkově světe, když před příchodem kletby bylo vysvětleno, že si taky na nic nebude pamatovat? A Sněhurka se v prvních dílech zmiňuje o tom, že královna ji chtěla zabít kvůli tomu, že je krásnější, ale tento motiv se už dále nerozvíjí, o kráse není vůbec řeč, královna se na ni zrcadla vůbec neptá, nezajímá ji o nic více než jinou ženu a nám je odkryto, že její nenávist vůči Sněhurce je úplně jiného původu. Postavy máme ale jinak skvěle vykresleny a žádná není čistě černobílá, i když jejich pohádkové charaktery jsou přepálenější než jejich protějšky v reálném světě, ale v pohádkách je přece jenom více kýče. Kdo mě ale štval byl Henry: nemám ráda přechytračelé děti, a ten kluk je nesnesitelný.Pro mě jednoznačně nejoblíbenější postava je charkater Lany Parrilly, které mi je skutečně líto, a doufám, že s v další sérií její postava někam posune a nestane se z ní karikatura. Skvělý je i Rampelník, pan Gold, který je větší zlo než Zlá královna, ale jeho motivy nejsou tak hnány emocemi, spíše si pohrává, a nějak mu to oproti královně prochází. Každá postava má ale svoji minulost a motivaci, což nám tvůrci poodkrývají ve dvaadvaceti dílech. A možná v tom je ten kámen úrazu; kdyby měl seriál tak o 5-10 dílů méně a děj se posouval rychleji nebylo by to na škodu, protože opakované intrikaření připomíná Dallas a romantická linka pak nějakou telenovelu: shledají se, zase se rozdělí, ona hledá jeho, on hledá ji. Děj se táhl, ale finále bylo odbyté a zbrklé a prozření Emmy urychlené Trochu se bojím toho, že další série bude jen chození v bludném kruhu podobající se LOSTU, když je navíc seriál od stejných producentů. Doufám ale, že další sezóna bude stavět na jiné zápletce a nebude se v jiném kabátě opakovat první série a že seriál dostal více peněz a my se nemuseli dívat na strašně zpracované digitální draky a krapet směšné pohádkové kostýmy. řada 1. - 75 % Update: po druhé zmatené a překombinované sérii musím strhnout hvězdu. Tato řada neměla žádnou nosnou linku, vztahy hrdinů se proplétaly jako v telenovele, a stejně tak rychle měnily strany a jejich motivace. Chtělo by to u scénáře trochu přemýšlet. řada 2. - 65 % ()

oondra

Po první serii jsem dával pět hvězdiček, ale teď (po 8dílech druhé série) musím ubrat na čtyři! První série měla spád a nenudila ale začínám mít strach, aby z toho tvůrci neudělali další Lost (obzvláště, když je to od nich), kde budu čekat na konec dalších 5 let. Jen doufám, že nebudu s každou sérií ubírat hvězdičku!! ()

nirvanafan

Podmanivé, okouzlující, vtahující. Tušila jsem, že se mi Once Upon a Time zalíbí, ale dopředu bych rozhodně neřekla, že v záplavě mých oblíbených drsárek typu Spartacus, Walking Dead, Game of Thrones nebo Misfits se mi něco tak milého, nekrvavého a slušného, aby se na to mohli koukat i děti, bude líbit tak hrozně moc. Narozdíl od jiných se mi pohádková mytologie a neustále přibývající příběhy z minulosti postav líbí, protože je stále co objevovat a často to podnítí divákovu fantazii. Sama jsem se ne jednou přistihla nad přemýšlením a vymýšlením, co bude dále, připadně co bylo. Herecky jsou jednoznačně nejlepší Robert Carlyle a Lana Parrilla. Jiní herci možná nejsou vždy stoprocentní, ale Once Upon a Time se naštěstí narozdíl od řady amerických hovadin může spolehnout na scénář, který mu nikdy nepodrazí nohy. Přestože se sem tam nějaký díl ukáže jako slabší a stejně tak nějaké dialogy, výsledná pointa je vždy výborná. Edit: Kvalita ve druhé sérii klesá rapidně dolů a nejsem si jistá, zda se chci dívat na sérii třetí. Velká škoda, že se neskončilo na vrcholu. ()

Laxik

Vyškrtejte všechny ty romantický sračky okolo a dostanete super seriál, přál jsem si v průběhu první série. A jejích posledních cca pět dílů mě evidentně vyslyšelo. Sezóna druhá pak od romantiky upouští ještě víc, což jí prospívá. Postavy se vykreslují a napětí vzrůstá. Sérii shazuje pro změnu něco jiného. Porušování pravidel logiky i těch seriálem nastavených ještě přecházím, odsýpá a baví to natolik, že jsem ochotný omluvit to prostě jen tím, že jde "o pohádku". Pokrytectví ohledně toho, co je dobro, co je zlo, ale hlavně co je vražda, co trest a co jsou prostě jen vedlejší ztráty, to už odpustit nemůžu. přeci jen na řešení téhle myšlenky stojí celá premisa příběhu. A proto když se Sněhurka (která mi díky své představitelce díl od dílu leze víc a víc na nervy) trápí ohledně popravičky jedné z hlavních záporných postav, kterou spachtila (Snow zde podlehla vábení zla, zčernalo jí srdce, bla bla bla), vzpomeňme si na všechny ty pěšáky, co během všech těch předchozích dílů s Charmingem odrovnali, aniž museli. Přes to všechno se bavím, hltám několik dílů denně a momentálně se prokousávám třetí řadou. Zatím to vypadá, že jejím kamenem úrazu bude příběh. 1. série 70%, 2. série 80% ... Tak nakonec je třetí série asi tím nejlepším, co se tvůrcům povedlo. Zábavní záporáci v čele s Peterem Panem, hajzlem, co se mu v roli nejcharismatičtějšího ztělesnění zla možná ani Rampelník nevyrovná. Příběh, ze kterého jsem měl obavy, se ukázal být silným. Je promyšlený, zábavný, v rámci série inovativní a zároveň mu logika nikde vyloženě nehapruje. Půjde-li to takhle dál, budu muset na Once Upon a Time přestat nahlížet jako na moderní pohádku a začít je srovnávat s předchozím počinem jeho autorů, se Ztracenými. Vzhledem ke vzrůstající kvalitě snad všeho to nemusí být od věci. I když ano, uznávám, že první půlka (Země Nezemě) je mnohem lepší, než návrat a boj se zelenou Wicked Witch Zelenou. Kazem třetí série je tak snad jen přehnaný šmodrchanec příbuzenských vztahů aneb když jsou všichni jedna velká rodina, není koho zabíjet. 3. série 90% Ááááá propad. Telenovela vládne světu, vetřela se do Hry o trůny a rozežírá většinu čtvrté série. Její Frozen polovina má naštěstí výbornou roztomilou Annu, jejímuž kouzlu nejde nepropadnout, povedenou Elsu a zajímavou exotickou lokaci Arendelle. Příběh je taky zajímavý, bohužel celý závěr sezóny stojí na těch stejných starých klišé a telenovelovité zacyklenosti a nic moc zvratech. Naopak jarní polovina s čarodějnou trojkou se s tím moc nemaže, nejde po vyšlapané cestičce a v jedné z postav čarodějnic nám ukáže i zlo, které nebylo stvořeno, nýbrž se jedná o již od dětství vyšinutou bytost, což je tak nějak proti dosavadní koncepci seriálu. Bohužel příběh samotný není nic moc a (staro)nové postavy (Uršula, Maleficent, Lilly, ...) nezaujmou. Jejich herečky nemají charisma a beztak to jsou jen ubulený plačky, které nemají co nabídnout. Zatím nejslabší sezóna ze všech. PS: Kde tvůrci berou tu nekonečnou řadu nestárnoucích MILFek? Existuje na to katalog nebo tak? 4. série 65% () (méně) (více)

ABLABLABLA

Po 7. díle: Zatím to vypadá opravdu velmi nadějně. Už delší dobu mě žádný seriál tak neuchvátil od prvního dílu. Rozhodně neskutečně zajímavý nápad, zpracování (až na občasné triky - například v temných hradech si nešlo nevšimnout, že pozadí je počítačově vytvořené), herci byli vybraní taky skvěle. Baví mě jak svět reálný, tak svět pohádkový, myslím, že se to hezky doplňuje a vypravuje příběh. Teď se už neskutečně těším na další díl a doufám, že se zvyšující se oblíbeností, se tahle show nezhoupne opět ke standardním zpočátku napínavým seriálům, které s přibývajícími díly a později nekonečnými sériemi ztrácí na půvabu a původním kouzlu. Úprava - Konec série: Paráda...těším se na další řadu:) 28. 11. 2013: 3. série, za námi už její 8. díl a já mám neskutečnou tendenci tu něco dopsat. Největší joke aka čok a zároveň šok byl ten, když jsme se dozvěděli že otec Rumpelstiltskina je vlastně Petr Pan, čili Bealfire aka Neal je jeho vnuk a Henry aka true believer, kterého chce zabít a vlastně zabije je jeho pravnuk.. vtipné... fakt vtipné a musím říct, že to jsem nečekala ani omylem. Jakože člověk už se postupně začínal ztrácet v tom, kdo je kdo ve skutečnosti a v pohádkové říši, především když někteří jako Neal, Mr. Gold, Hook a jiní prošli aspoň 3 různými říšemi, a v každé jsou samozřejmě známi jako někdo jiný a znají různá tajemství a mají historii s jinými postavami - např. teď Neal a Wendy. Suverénně se už fakt ztrácím v tom, kdo zní koho a z jakého světa, ale tenhle zapletenec s Petr Panem mě vážně pobavil. 20. 5. 2014 - konec 3. série: Hej Frozen??? Tak to už je prostě moc (místo abych otevřela hubu překvapením, propukla jsem v nekontrolovatelný smích, jestli si ze mě tvůrci jako dělají prdel nebo ne), popravdě už bych ani další sérii nechtěla, ale vzhledem k zvratům na konci a tomu opět nenápadně otevřenému závěru série, je jasné, že bude. No co, jsem zvědavá, do jaké prekérky se dostanou příště.. ale konečně je aspoň Emma s Hookem dohromady.. sláva!!! :P Už to není čistých 5*, spíš to klesá na 4*, ale mám ten původní nápad ráda a postavy taky, takže zatím nechávám, uvidí se, jak se vyvrbí ta následující sérka. ()

gogos

Originální a zajímavě pojatý seriál řadící se do kategorie fantasy oddychovek. Akce je poskromnu a když už je, nestojí za moc. Vtípky prakticky chybí, hudba nenachne, výprava je podivná. Ač se zdá, že na tomto seriálu mnoho pozitiv nenajdeme, svou originalitou a ztvárněním jednotlivých postav si fanouška nakloní na svou stranu. Kdysi dávno má pomalejší rozjezd a chce to mu dát více času, ale po pár dílech si vás získá. Střední pasáž první série je naprosto bravurní (po obsahové a dějové stránce), ale bohužel v závěru tomu dochází dech. Několik posledních dílů je už jen zbytečné protahování a vaření z vody a naopak finále je neskutečně našťouchané, až přeplácané a dalo se klidně rozložit do více dílů. Pocity ze seriálu máme lehce rozpačité - na jednu stranu mizerné efekty, choreo akčních scén apod, ale na straně druhé originalita, skvělý nápad, slušní herci a vtáhnutí do děje. Budu doufat, že si druhá sezóna vyslouží lepší rozpočet a že scénáristé lépe vyváží jednotlivé díly - potenciál tam určitě je. Hodnocení první série: Hodně slabé 4*. ()

Kaluž

Lost versus Arabela. Na první pohled zajímavý námět - začlenění pohádkových postav do současného reálného světa - je od samého počátku rozmělněn v soup operu cílenou na celou rodinu (tedy i s mrňaty). Výsledkem je nemasný neslaný mix alternativních variací klasických pohádek okořeněný o nekalé intriky. Scenáristé na sebe epizody roubují hlava nehlava a když dojde na logický karambol, mávnou kouzelným perem a paradox smáznou z prstu vycucanou, rádoby vysvětlující větičkou. A jako bonus dostaneme vskutku příšernou výpravu a triky. Prakticky celé pohádkové flashbacky jsou točeny ve studiu s digitálním pozadím. Představte si Hru o trůny v papírových kulisách (nebo ještě lépe - smrada Joffreyho posedávajícího na digitálním železném trůnu, který pod ním "klouže"). Co se týče hereckého obsazení, je vidět, že Robert Carlyle si roli Rampelníka užívá, stejně tak bitch queen v podání Lany Parrillové. Ostatní jsou ve svých rolích příliš toporní (Emma Swanová, trpaslíci), nevýrazní (Sněhurka, Krasoň, Popelka) nebo naprosto příšerní (Karkulka). První sezóna zavání lehkým podprůměrem, dále se tomu věnovat nehodlám. Bill Willingham a jeho Fables si tímhle seriálem vytírají půlky. ()

Mikita

1.série: 85% Mezinárodně známé pohádky jsou kouzelně propletené a jejich odlesk je cítit i v novém světě mimo knihy, ve Storybrooku. Hlavně v první sérii je možné si užívat notoricky známé příběhy v jiném kabátku a prolínání minulosti a současnosti. Napínavé příběhy společně tvoří nádherný celek plný kouzel a magie v našem zdánlivě nudném světě. Občasné zbytečné zdržování je odpustitelné a finále je kouzelné a dostatečně jasné. První série je rozhodně skvělý seriálový bonbónek. 2.série: 80% Druhá série už ztrácí své kouzlo a objevují se spíše méně známé pohádky i jiné příběhy, které už nejsou tak nablýskané. Přesto jen musíte žasnout, jak jsou jednotlivé osudy propletené a stále fandíte svým hrdinům, kteří nejsou rozděleni jen na hodné a zlé. Šedý pruh nejistoty o motivech postav je ještě širší a vy se s každým dílem těšíte na v mnohém velkolepější finále. Máte lehký pocit překombinovanosti, ale už jste lapeni a své pohádkové oblíbence nebudete chtít pustit. Natěšení na další sérii je na 80%. ()

Helo

Strašná slátanina (US verze Arabely + Legenda o Mulan + Hook + Alenka v Říši divů + kdo ví, co ještě), jenomže ona je to proklatě zábavná a návyková slátanina. Těžko se na to nedívat, když je většina postav ukrutně sympatických, má to navazující a překvapivě promyšlený a proplétající se děj, lidé i nelidé mají ke svým činům důvody a nejednají bezúčelově, a ten hlavní hudební motiv je tak zatraceně kouzelný! Jediné, co mi chybí, je trošku více vtipu, který by tomuhle seriálu sednul, jak Hookovi hák na pahýl ruky. A abych nezapomněl, dostal za to Robert Carlyle nějakou cenu? Páč jeho Rampelník je absolutně skvělý a já bych klidně bral samostatný seriál jen s ním. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015