Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

Slasher

Uznávám, že jsem omezenec. Být totiž tohle plný nasvalených američanů namísto těch umaštěných šikmookých šupáků, síla radši než rychlost, cením hodně vysoko. Protože tohle je brutální přímočará mlátička a střílečka s výbornou choreografií bez otravného střihu a nějakých dějových odboček, s krásně likvidačním přístupem k akci. Fighty s nožem - top. Ale klasicky já versus asijská kinematografie, mi nevoní... ()

Flipnic

Tohle je tak strašná řežba, že to snad není ani možný ... Na to, že film v podstatě je jednou velkou martial-arts přehlídkou, je to nezvykle brutální, násilnej a krutej snímek. Tady fakt těm týpkům tu bolest věříte. Celkově to působí hodně temně a z počátku naprosto depresivně. Žádná šance jednotky zavřené v bytovce, odevšad se ozývá nářek a křik zraněných ... Jo, tohle je film, kde bojová konfrontace podobně jako v real-fight nespočívá v úplném knockoutování protivníka do bezvědomí, nebo jeho zabití, ale jemu znemožnění dál bojovat. A tak Iko zapíchne třeba týpkovi kudlu do nohy, rozřízne podélně a jde dál... V soubojí nejsou žádná pravidla, Iko (a nejen on) to tady mlátí hlava nehlava vším co je po ruce, zabíjí všemi možnými způsoby. Atmosféra, hudba, akce, adrenalin, rychlost, napětí, brutalita, bojové prvky, jednotlivé postavy - prostě VŠECHNO je dokonale sladěné do milníku nového akčního filmu!! Stejně jako pro mne bylo období před Tonnym Jaa a po něm, stejně je tak tomu u Raid jako filmu. Nic takového a podobného jsem ještě neviděl a i když je to jen prostý film, kde se řeže banda borců, v rámci subžánru ten film dosahuje aktuálně naprostého světového vrcholu a rozhodně bych ho zařadil do první desítky akčních filmů a bojových martial arts filmů. Iko má teď našlápnuto naprosto nejlíp a nejvíc a v rámci zmíněných snímků může převzít žezlo po Tonnym (pokud ten se konečně nevzpamatuje ...). Opravdová dokonalost, Asie vládne!!! ()

Lateef

Kurwais! Jako tohle už není normální. Zajímalo by mě, kolik stuntmanů tuto domovní prohlídku přežilo. Podle toho, co jsem viděl, jenom ti, kteří z toho činžáku vyšli. Zbylých třistapadesátsedm borců tam muselo fakt zařvat, tak brutální a přímé záběry prostřelených hlav, probodených hrudníků a podřezaných krků jsem opravdu nikde jinde nezaznamenal. Jakmile se odloží bouchačky a v úzkých chodbách se rozjedou pentjak silat feat escrima sekvence, budete potřebovat 1/ sakra rychlé oči, abyste vůbec stíhali sledovat tornádo Iko, které smete všechny protivníky na podlahu a za 2/ fyzioterapeuta, který vám bude muset zmobilizovat temporomandibulární kloub, jinak vám zůstane huba navždycky otevřená. Nespočet útoků, úhybů nebo krytů, které plynně přechází zase v útok a úhyb, práce s mačetami, noži, tonfou, bleskurychlá a špičková choreografie (Iko Uwais, Yayan Ruhian) a hlavně už zmíněná drsná zakončení téměř všech soubojů. K tomu dobrá hudba, správně vlezlá kamera, napětí, atmosféra a demoliční mašina Yayan Ruhian. Možná působí trochu nevyváženě přechody mezi akcí a oddechovými pasážemi, ale jinak naprostá bomba, na kterou se vyplatilo počkat a která uvedla filmy Tonyho Jaa v šach... Teď je na tahu Prachya Pinkaew a musí si sakra pospíšit, protože Gareth Evans bude po úspěchu Serbuan Maut určitě chystat nějakou další šílenost, mluvilo se o Berandal, tak uvidíme... 95% ... 30.5.12: Berandal se bude natáčet jako sequel The Raid a plánuje se dokonce celá trilogie!!! ()

Bloody13

Dlouho očekávaný akčňák je tady, a s klidem můžu potvrdit, že je to fakt nářez. The Raid je testosteronem nacpaná jízda, neutuchající akce od začátku do konce. A ta je poměrně brutální, jelikož se kromě samopalů hojně využívá bodných a sečných zbraní, takže ty špinavé a krví zbrocené chodby podle toho vypadají. Hlavní hrdina to tu mlátí, láme a řeže hlava nehlava, své nepřátele nelikviduje po hrstkách, nýbrž po tuctech. Výborná je i postava zabijáka, co si vraždění policistů náramně užívá, a v závěru předvede neskutečný fight. Samozřejmě, má to svoje mouchy (třeba neustále třesoucí se kameru i při bitkách, tudíž se člověk může chvílemi ve všech těch rychlých úderech trochu ztrácet), ale ty jsou proti kladům vážně minimální. ()

pan Hnědý

Pětihvězdičková úvodní třicetiminutovka. Srdce žánrového milovníka akčního kung-fu bude bez přestávky rozechvěno na maximum, ale pro náročnějšího diváka, který chce myšlenku a kvalitní scénář půjde o akční snímek (bez ohledu na perfektní bojové scény), který se stane sezonní záležitostí. Můj pohled je velmi kladný, protože z tak pragmatického námětu vytěžit tak výbornou a přitom tak nepraktickou (působivou) akční jízdu, bez aspektu jak vypadá můj pohled s otevřenou kamennou tváří musím dát vysoké hodnocení. RAID nepředčil ONG-BAK v technickém boji, ale ve filmovém zpracování střihu a kamery, kde má RAID rozhodně navrch. Formální vzhled herců (Iko Uwais, Yayan Ruhian) a epická zkušenost Evanse se RAID pohybuje na špičce v akčním žánru a pokud bude mít trvanlivější scénáře může se stát novodobým tvůrcem v akčním ultimátu. Bravo! ()

Jara.Cimrman.jr

Neumím v pohodlném limitu jedné sekundy někomu šlápnout na kuří oko, prolomit mu koleno, otestovat tvrdost jeho pohlavního ústrojí, vyzkoušet pružnost žeber, zlomit mu obě ruce a nakonec mu třikrát prostřelit hlavu. Jenže v jakartských panelácích to umí kdekdo, takže jsem pevně rozhodnut, že podobné rozebírání lidí budu raději sledovat na obrazovce než osobně na dovolené. Zátah je zkrátka solidní masakr, ale já jsem tak nějak doufal, že se při něm budu bavit o něco víc. Takže ta čtvrtá hvězka je spíš poděkováním za to, že jsem se bez problémů orientoval v postavách, ač mi v civilním životě činí neskutečné problémy rozeznat Nguyen Van Loie od Anh Tuan Phama. ()

EdaS

70% Akce libová a opravdu drsná. Škoda, že to nedrží líp pohromadě jako film. Viděno v Shepherds Bush Vue, Londýn. ()

H34D

Zátah, neboli jedna elitní policejní akce - film přímo z místa činu odehrávající se v reálném čase, bez vysvětlování, bez odboček, téměř bez příběhu... Někteří to mohou přirovnat k bezdějovému, hodinu a půl dlouhému "videoklipu", jiní zase mohou žasnout nad ryzím žánrovým filmem přinášejícím přesně to, co publikum u akčních filmů vyhledává. Kousek pravdy mají oba tábory. Chápu, že se někdo může akce "přejíst", díky čemuž může mít následně problém se ve filmu něčeho dalšího chytit, ale milovníci akce a mlátiček budou jako v sedmém nebi. Atmosféra naběhne do úžsných výšin hned od počátku, akce je masivní, choreografie špičková a kamera z ní ještě ždímá maximum. Bitky jsem si přehrával ještě několikrát, takže doufám, že se Zátah zapíše do dějin akčního filmu podobně jako Hard Boiled či Fist of Legend. 9/10 ()

xxmartinxx

Akční symfonie. Když je ten film v pohybu, je to pecka maximální jakosti. Když se byť na okamžik zastaví, začne blikat červená kontrolka. Naštěstí se nezastavuje tak často, aby to bránilo zážitku. Větší poměr soubojů oproti slovům bych ale přece jenom bral, protože ta jsou tu zbytečná. ()

Skejpr

Dokavaď se pracuje s policejními manévry, je Zátah precizní. Fyzické souboje vynikají precizní choreografií, to je ale právě důvod, proč si je nelze naplno užít, neboť film, navzdory pekelné brutalitě v takovou chvíli ztrácí svoji autenticitu a stává se z něj "jen" žánrová rubačka, byť stále precizní. Překvapení jsou herecké výkony, které jsou výtečné i na psychologické drama, natož na akční řezničinu. ()

BadoXXII

Chlapci z Raidu by vymlátili celý Hollywood! Naozaj pôsobí veľká vačšina amerických akčných filmov (aj prvý Expendables) oproti tomuto masakru ako rozprávky pre kojencov. 100 minút je tak natrieskaných akciou, že som ani nemal kedy ísť na záchod, dokonca sa to začalo celé bez zbytočných kecov a predstavovaní. 10 minút a už som musel odkladať chipsy aby som mohol poriadne vnímať ten rachot a dokonalú choreografiu bojov. Takto si predstavujem akčné filmy a u mňa sa to rozhodne radí k špičke žánru. Spokojnosť. ()

Dadel

Nostalgie po 80. letech a velké osvěžení oproti vyměklé americké produkci. Snad bych jen uvítal, kdyby jednotka nepřišla tak brzy o střelné zbraně, následné kung-fu bitky už byly přeci jen trochu zdlouhavé. Pobavily závěrečné titulky plné bezejmenných očíslovaných gangsterů. ()

M.a.t.t.

Spočiatku indonézsky Counter Strike, neskôr prvotriedna bojovka s perfektnou choreografiou a množstvom nápadov. A napriek očakávaniam má predsa len popri slabšom a béčkovo vystavanom deji aj fungujúce charaktery a vzťahy medzi nimi. Tento žáner síce nepatrí medzi mnou primárne preferované ale to nič nemení na tom, že v v rámci žánru je The Raid prvotriednou záležitosťou, ktorá rozruch vzbudila oprávnene. ()

flanker.27

"Takovouhle akci by vymyslel snad jenom Mickey Mouse. - Mickey Mouse? To by nenapadlo ani Rampu!" Mít to aspoň trochu týmovej charakter, promyšlenou taktiku policejní zásahovky a o něco víc střelnejch zbraní, dokázal bych asi překonat svojí nechuť k asijskýmu pojetí akčního filmu. Výsledek je však víceméně klasická mlátička, která prostě jen potřebuje postavit hrdinu do pozice 1 vs. barák plnej nepřátel, navzdory vší logice. Je to však intenzivní a docela napínavé, navíc sympaticky přímočaré a na nic si nehrající (na rozdíl od pokračování pokoušejícího se o hlubokomyslný mafiánský film), takže tu čtvrtou nakonec přihazuju. ()

Morien

Takových skvělých příkladů ticha před bouří a bouří... Srdíčko. Zvlášť když si vzpomenu, že jsem spoustu podobných chvatů uměla. Ach mládí. Iko Uwais na hrad. -"Policajti se nestřílí. Policajty si kupuješ." #bratrskáláska ()

choze

Temný a drsný akčňák bez zajímavějšího děje, postav nebo dialogů, který vše sází na dlouhé, intenzivní a brutální bitky. Ale do gatí jsem si cvrkl až z druhého dílu. ()

Segrestor

Poprvé mě indonéská kultura udivila z hlediska hudby, respektive metalu, kdy jsem se dozvěděl, že indonéské metalové kapely jsou striktně fašistické. Když jsem viděl film Serbuan Maut neboli The Raid: Redemtion, zjistil jsem, že ti drobní Indonésané mají i sklony k docela brutálnímu a skálopevnému přesvědčování diváka, že mnozí místní jsou prostě neskutečně odolní lidé. Že mají místo pěstí buchary a žebra z ocele, a že v Indonésii se dají sehnat neskutečně kvalitní zářivky, které prostě neprasknou, ani když je narvete tomu malému hajzlovi do krku. Když pominu, že si z filmu odnese divák jen to, že fízlové jsou všude stejný svině, musím podtrhnout, že je to opravdu našlapané skvělými bitkami a přestřelkami. Jakoby se člověk ocitl uprostřed nějaké videohry. ()

Sarkastic

Pár magorů (rozuměj nájemníků) v teplácích může být podstatně větší problém, než se na první pohled zdá…Solidní akční nálož, která mě po celou svou stopáž maximálně bavila. Škoda těch několika do očí bijících much (zřejmě máte trochu pohmožděná záda, když padáte z okna několik pater na tvrdý balkón, asi se vám hůř dýchá, když vám něco ostrého trčí z krku a možná jste trochu pomalejší díky předchozí důkladné masáži vašich žeber) a také by nezaškodilo o něco více střelby (s postupujícím časem přestřelek znatelně ubývalo, ale to je spíš moje osobní přání), jinak velká spokojenost a slušné 4* směr Indonésie. ()

Gilmour93

I na nikdy neperspirujícím Chucku Norrisovi by se při "desinfekci" tohoto malebného činžáčku objevila krůpěj potu, ale trvám na tom, že by nebyla jeho.. Serbuan Maut v indonéštině kupodivu neznamená "Vytrhnutý brzlík", ale "Smrtící invaze" a nutno dodat, že svému názvu bez problému dostojí. Úchvatný balet soubojů na palné zbraně, ruce, nohy, mačety, tonfy, nože, zkrátka všechno, co je po ruce, přímočarý tah na márnici (branku), explicitní brutalita, zajímavá hudba a v hlavní roli mrštný Eric Bana z Jakarty, který řidiče kamionu už asi dlouho dělat nebude. Nechci řešit, že poslední pucflek z drogové laboratoře bojuje líp, než Jackie Chan, že hlavní hrdinové mají tělo z vulkanizované pryže a jedí hodně kosti zpevňujícího vápníku, protože snést tolik úderů není v lidských silách, nicméně k páté hvězdě jsem postrádal, ..úplně se to bojím napsat.., solidnější příběh a věrohodnost interakce (nekrvavé) mezi postavami, co by zbystřila pozornost diváka, když se zrovna nebojuje s osvětlením v krční tepně. Jen prosím žádný remake se Stevenem, vždyť by ani nevyšel schody mezi patry.. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)