• Icefist

U mě by tvůrci dostali Zlatý Globus- tvůrci traileru. Ten totiž zase jednou sliboval o mnoho víc, než divák ve finále dostane. Protože když to vezmu kolem a kolem, tak se celá stopáž pro mě osobně smrskne do pár slušných hlášek (ze kterých už si ale nevybavím žádnou konkrétní), skvělého Pivena (tady vážně klobouk dolů) a HROMADU cameo rolí (na kterých není moc co zkazit). Tudíž když se vrátím na začátek- na základě traileru jsem čekal nářez, ve skutečnosti jsem však dostal průměr. A tentokrát se udržím a v hodnocení ani uměle nepřidám za překrásnou Emmanuelle Chriqui. 50 % Oblíbená část- schůzka E v restauraci(10.9.2015)

Kdo neviděl televizní seriál, asi by byl dost ochuzen o spoustu souvislostí a vlastně i o hlubší pochopení většiny dějovejch linek, chování postav atd. Ale já to viděl, takže vim, že to je uplně stejny (stejně dobry) a vtipny, jak ten seriál. Opět exceluje Ari a Johnny Drama, ale bez E a Vincenta by prostě Vincentův svět nebyl Vincentův svět - byl by to Nevincentův svět. Prostě pohoda jazz, sympaťáci a sympaťačky / kočky, skvělá atmosféra a dobrá oddechovka... Jinak opět se potvrdilo, že krásné dětské tvářičky, když dospějí, tak jsou to ksichti. Vite o kom mluvim. Nápověda: kdysi vídal mrtvé lidi. Tady navíc vypadá jak jeden z členů kapely Bee Gees, chch.(16.5.2016)

Seriálový Entourage aka Vincentov svet v našich končinách som zachytil iba pár kedysi dávnejšie na HBO, takže s ním som iba minimálne oboznámený, no celovečerný Entourage bez problémov funguje rovnako ako zakončenie seriálu pre fanúšikov, tak ako aj samostatný film pre neznalcov. Samozrejme, v pár momentoch sa neznalý divák bude jemne strácať (hlavne postava pritepleného Číňana, ktorý plánuje svadbu je pre film ako taký absolútne zbytočná a jej „vzťah“ k jednej z postáv pochopia len seriáloví fanúšikovia), no inak sa po pár minútach aj seriálom nepoškvrnený divák v postavách a ich problémoch (teda keď sa natočenie veľkého sci-fi hitu dá považovať v našich končinách za predstaviteľný problém) zorientuje a bude cítiť ako by ich poznal už dlho. Následne ho tu čaká príjemná, good-feeling, odľahčená, letná oddychovka, ktorá namiesto toho, aby sa snažila o prehnaný humor , tak je po celý čas „iba“ decentne zábavná, tempom vyvážená a ani raz nepadne do trápnosti. A keďže sa odohráva v zákulisí Hollywoodu, tak je určená výhradne filmovým fanúšikom, ktorý si užijú mnoho popkultúrnych odkazov (takmer ikonického Neesona a „Leave No Jew Behind“ už ani netreba spomínať). Ako samostatný film by to síce mohlo mať o niečo málo viac vtipu, o niečo viac ponúknuť pohľad za oponu Hollywoodu a nechať vystrihnúť pár zbytočných línií (opäť ten Číňan), ale ja som sa tých cca sto minút cítil medzi postavami viac ako príjemne a ako taký letný odpočinkový film k horúcim lúčom s vyloženými nohami a drinkom v ruke obklopený taktiež filmovými fandami je Entourage ako stvorený. CELKOVO: 3,5* (7/10)(18.9.2015)

Nakouknout pod hollywoodské pozlátko může být občas zajímavé. Já sice obvykle chybím v místech, kde se rozhazují miliony dolarů, kde nepříliš oděné slečny vrtí svými vyrýsovanými zadečky a kde se jeví býti nemožným nezakopnout o nějakou tu celebritu, ale tentokrát jsem pozvání neodmítl. Sice se mi nijak zvlášť mezi těmi parchanty nelíbilo, ale občas vzduchem zasvištěl povedený vtípek či nějaká ta zajímavost o vzniku filmu a tak návštěvu Vincentova světa nepovažuji za ztracený čas.(2.12.2015)

Zhýralý, povrchní a stejně zábavný, jako seriál. Nostalgických pět hvězd!(8.9.2015)