Seriálový Entourage aka Vincentov svet v našich končinách som zachytil iba pár kedysi dávnejšie na HBO, takže s ním som iba minimálne oboznámený, no celovečerný Entourage bez problémov funguje rovnako ako zakončenie seriálu pre fanúšikov, tak ako aj samostatný film pre neznalcov. Samozrejme, v pár momentoch sa neznalý divák bude jemne strácať (hlavne postava pritepleného Číňana, ktorý plánuje svadbu je pre film ako taký absolútne zbytočná a jej „vzťah“ k jednej z postáv pochopia len seriáloví fanúšikovia), no inak sa po pár minútach aj seriálom nepoškvrnený divák v postavách a ich problémoch (teda keď sa natočenie veľkého sci-fi hitu dá považovať v našich končinách za predstaviteľný problém) zorientuje a bude cítiť ako by ich poznal už dlho. Následne ho tu čaká príjemná, good-feeling, odľahčená, letná oddychovka, ktorá namiesto toho, aby sa snažila o prehnaný humor , tak je po celý čas „iba“ decentne zábavná, tempom vyvážená a ani raz nepadne do trápnosti. A keďže sa odohráva v zákulisí Hollywoodu, tak je určená výhradne filmovým fanúšikom, ktorý si užijú mnoho popkultúrnych odkazov (takmer ikonického Neesona a „Leave No Jew Behind“ už ani netreba spomínať). Ako samostatný film by to síce mohlo mať o niečo málo viac vtipu, o niečo viac ponúknuť pohľad za oponu Hollywoodu a nechať vystrihnúť pár zbytočných línií (opäť ten Číňan), ale ja som sa tých cca sto minút cítil medzi postavami viac ako príjemne a ako taký letný odpočinkový film k horúcim lúčom s vyloženými nohami a drinkom v ruke obklopený taktiež filmovými fandami je Entourage ako stvorený. CELKOVO: 3,5* (7/10)(18.9.2015)

Jako poslední díl seriálu tento film funguje skvěle - má děj, na který jsou fanoušci zvyklí (párty, camea filmových hvězd, sem tam nějaká ta nahota...), a určitým způsobem uzavírá osudy některých hlavních postav. Kdybych ale seriál neznal, asi bych byl docela rozpačitý - zápletka je docela jednoduchá, některé vedlejší postavy jsou pro hrdiny z nějakého důvodu důležité, ale z filmu není patrné proč, spousta věcí je zde asi jen pro parádu. Ale takový je asi osud většiny filmů vztahujícím se k nějakému seriálu - fanoušek ocení, 'neználek' jen kroutí hlavou...(30.1.2016)

Nakouknout pod hollywoodské pozlátko může být občas zajímavé. Já sice obvykle chybím v místech, kde se rozhazují miliony dolarů, kde nepříliš oděné slečny vrtí svými vyrýsovanými zadečky a kde se jeví býti nemožným nezakopnout o nějakou tu celebritu, ale tentokrát jsem pozvání neodmítl. Sice se mi nijak zvlášť mezi těmi parchanty nelíbilo, ale občas vzduchem zasvištěl povedený vtípek či nějaká ta zajímavost o vzniku filmu a tak návštěvu Vincentova světa nepovažuji za ztracený čas.(2.12.2015)

Několik let jsem čekal a končně se dočkal. Kdybych nebyl tak sentimántální k seriálu, asi (no určitě) bych si to tak neužil, ale jelikož jsem, tak si nemůžu představit lepší poctu a větší jízdu než je tohle. Hvězdy, hlášky, baby, filmy, Jeremy Piven (!!!) všechno do sebe zapadá a když vypnete mozek užijete si to jako nikdy předtím. Miluju to a nestydím se to přiznat. Ano, je to volovina, ano je to hrozně předvídatelné, ale sakra je to perfektně přepálený a nepochybně boží. Díky, díky, díky.(18.11.2015)

Původně to bylo spíš na 4*, ale druhej den v práci sem si ten film musel furt přehrávat v hlavě a po druhym zhlednuti se mi to libilo jeste vic. Ari Gold je porad stejne sympatickej parchant a Drama vali a vetsinu scen si na úkor Vince a E krade pro sebe. Mozna Turtle mi přišel trochu upozadenej, ale z hlavnich postav byl stejně vždycky nejmíň zajimavej, takze mi to bylo celkem jedno. A skvelej byl i tlustej a zarostlej Haley Joel Osment, co se jako mega buranskej syn texaskyho miliardarskyho magnáta snazi sbalit Emily Ratajkowski. Nejlepší camea meli Liam Neeson, Jessica Alba, Mark Wahlberg a Warren Buffett. Pro fanousky seriálu neskutecna pecka, pro ostatni hodne fajn komedie. 9/10(13.9.2015)