Seriálový Entourage aka Vincentov svet v našich končinách som zachytil iba pár kedysi dávnejšie na HBO, takže s ním som iba minimálne oboznámený, no celovečerný Entourage bez problémov funguje rovnako ako zakončenie seriálu pre fanúšikov, tak ako aj samostatný film pre neznalcov. Samozrejme, v pár momentoch sa neznalý divák bude jemne strácať (hlavne postava pritepleného Číňana, ktorý plánuje svadbu je pre film ako taký absolútne zbytočná a jej „vzťah“ k jednej z postáv pochopia len seriáloví fanúšikovia), no inak sa po pár minútach aj seriálom nepoškvrnený divák v postavách a ich problémoch (teda keď sa natočenie veľkého sci-fi hitu dá považovať v našich končinách za predstaviteľný problém) zorientuje a bude cítiť ako by ich poznal už dlho. Následne ho tu čaká príjemná, good-feeling, odľahčená, letná oddychovka, ktorá namiesto toho, aby sa snažila o prehnaný humor , tak je po celý čas „iba“ decentne zábavná, tempom vyvážená a ani raz nepadne do trápnosti. A keďže sa odohráva v zákulisí Hollywoodu, tak je určená výhradne filmovým fanúšikom, ktorý si užijú mnoho popkultúrnych odkazov (takmer ikonického Neesona a „Leave No Jew Behind“ už ani netreba spomínať). Ako samostatný film by to síce mohlo mať o niečo málo viac vtipu, o niečo viac ponúknuť pohľad za oponu Hollywoodu a nechať vystrihnúť pár zbytočných línií (opäť ten Číňan), ale ja som sa tých cca sto minút cítil medzi postavami viac ako príjemne a ako taký letný odpočinkový film k horúcim lúčom s vyloženými nohami a drinkom v ruke obklopený taktiež filmovými fandami je Entourage ako stvorený. CELKOVO: 3,5* (7/10)(18.9.2015)

• luka4615

Seriál jsem neviděl, tudíž mé dojmy pramení primárně z tohoto filmu. Jediné čím se tento film může chlubit je velké pozlátko, pod jehož pokličkou se až na pár vydařených hlášek neskrývá zhola nic. Sice potěší camea některých hvězd (Liam Neeson, Ronda Rousey), nicméně i to filmu Entourage nějak zvlášť nepomůže. PS: Jeremy Piven je vážně řízek! „Hey Schindler, leave no Jew behind!“(7.9.2015)

3,5* nic jsem nečekala a byla jsem celkem mile odměněna a občas jsem se i bavila, některé hlášky a narážky se povedly. :-)(18.6.2015)

Viděno během Challenge Tour - Filmový lov: Úkol číslo 16 - film, u nejž bys chtěl, aby byl příběhem Tvého života. Jeden dlouhý díl milovaného seriálu určený téměř výhradně fanouškům seriálu, ostatní se sice dobře zorientují, ale nemohou pochopit jednoduché finesy, narážky, celkovou poetiku a historii jednotlivých postav. Jako vždy na sebe strhává největší pozornost Ari Gold, ta postava byla Jeremy Pivenovi ušita na tělo a bez jeho cholerických záchvatů to nejde. Stará dobrá čtyřka přátel nás nezklame a asi ani nepřekvapí. Liam Neeson, Jessica Alba a další zástup známých jmen ze všech možných oblastí lidského života jsou třešničkou na mimořádně povedeném dortu. Ale nezapomínejme na toho, díky němuž Entourage vůbec vzniklo - Marku, díky, díky, díky !!!!(4.7.2015)

L.A. se po několika letech útlumu vracít zpět do žebříčku žádaných filmařských lokalit. A tady to máme hned v tom nejtypičtějším a pro L.A. nejpříznačnějším slova smyslu. Protože banda třicátníků v čele s manažerem Jeremym Pivenem se rozhodla natočit trhák, a aby to nebylo tak jednoduché, tak jim to začne značně ku*vit ten milý klučík ze šestého smyslu co stihl tak dospět a obtloustnout! Jsem seriálem nepoznamenán, takže hodnotím čistě to, co jsme viděl. No a to je solidní bordel na plátně, spousta scén vytržených z kontextu, nějaký ten luxus, prachy, baby, baráky, život jak ze snu a tak nějak to celé funguje asi stejně, jako samotný Hollywood. Uspěchaně, zbrkle, chaoticky a navenek tak krásně. Herecky to celé táhne Piven, který mě bavil. Zato hlavní hrdina Grenier absolutně bez projevu. Plus za všechny ty skutečné herce (fakáč Liam Neesona) a autentické záběry. Tenhle námět bych rád vzal a narval ho do ruky bandě Setha Rogena.(16.9.2015)