Vincentův svět

Scénář:

Doug Ellin, Rob Weiss

Kamera:

Steven Fierberg

Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara, Billy Bob Thornton, Jeremy Piven, Haley Joel Osment, Emmanuelle Chriqui, Emily Ratajkowski (více)

V dlouho očekávané filmové verzi cenami ověnčeného úspěšného seriálu kanálu HBO Vincentův svět se opět sejdou herci z původního seriálu, v čele s Kevinem Connollym, Adrianem Grenierem, Kevinem Dillonem, Jerry Ferrarou a Jeremym Pivenem. (Freeman Ent.)

dom156

Nic jsem nečekal a taky jsem moc toho nedostal. První půlka je spíš jako blbej vtip, kde nic nedává smysl a komedii to nepřipomíná ani náhodou. Poté to trochu dostává lehké kontury a občas se objeví i humor, ale to prostě moc hodnocení nahoru nevytáhne. Je pravda, že jsem seriál, ale vůbec neviděl tak hodnotím čistě s nadhledem a toto je odfláknuté. ()

Moena

[Filmový víkend 2015] Nikdy by mě to vlastně samotného ani nenapadlo, ale tenhle film je prakticky celý sestříhaný jen z cameí! Na pozadí hlavní čtveřice (pětice) hlavních hrdinů, zahranou několika téměř neznámými herci a jednoduchém příběhu o tom, jak sehnat dalších pár mega na film, se tu vlastně nic jiného neděje. Cameo střídá cameo, až to člověk nestačí stíhat. Některá jsou lepší, některá horší, některých si vážně ani nevšimnete. A až na pár vtipných scének jsem tady smíchy zrovna nebrečel. Očekávaní nebyla žádná, film neurazil, ale z celé víkendové šestky mi z hlavy asi vyšumí nejrychleji. ()

TheDon

Ari fucking Gold bitch ! Pokud jste neviděli seriál, možná vás to jen vlažně pobaví. Pokud ano, je to jasných pět. To je bez debat. Pár bodíků bych tomu ale ubral za řádně slizskýho šestýho smysla a hned v závěsu za ním Billy "redneck" Thornton. Jinak super, Cadillac Ciel Concept, hot chicks co víc si přát....ale ARI GOLD RULEZZZZZ !!! 90% ()

M.i.k.e

seriál neznám,ale filmová podoba mě pobavila víc než dobře...zápletka sice celkem tuctová,ale humor je příjemný a tak mile vtipný a hodně potěší nejen množství zábavných cameí,ale i obsazení samotné.Dost mě to navnadilo na zkouknutí seriálu,ale když jsem zjistil že už má 9 řad zase mě to rychle přešlo...možná časem...80% ()

Martin741

Americky serial Vincentuv Svet z roku 2004 som stale nevidel, a preto hodnotim len to, co som videl, a to konkretne tento film. Tematicky je to o Hollywoodskom zakulisi a o politike velkych studii. Film je povodom z USA, cize zaujme americkych divakov, ale co -to ma sancu dozvediet sa aj europsky divak. Len tempo je take ... nijake a nuda zas dostala dostatok priestoru. Sexy babe menom Emmanuelle Chriqui /Wrong Turn 2003/ sa cudujem ze do toho vobec sla - a u nej neviem ci vie vobec hrat. Keby bolo o trochu viac nahych samic, alebo by mi stacila xpokojnosti prachobycajna havarka hovnocucu, hodnotenie by som zdvihol, takto musim ostat len u 15 % ()

BarryLyndon

on-line Entourage je pro mne velká srdcovka, taková, že jsem se skleničkou při osamělých večerech se skleničkou v ruce měl pocit, že mezi tu partičku hovad patřím.... Z kina jsem neodcházel zklamanej, ale ani nabuzenej jako po super filmovém zážitku. Viděl jsem princeznu koloběžku, byl to film, nebyl to film. Mohlo to být daleko lepší, ale i daleko horší. Jako film v kině max 6/10, jako dvoudíl vašeho oblíbeného seriálu min 8/10, takžeš mi to v průměru dává zaslouženou sedmičku. Cameí bylo zbytečně moc, z toho jsme byl unavenej časem, hlavně některý jednozáběrový a davový, v tomhle tomu může konkurovat asi tak dokument o předávání Oscarů. Ale fakt moc jsem se bavil u Schindlera a uplně závěrečného camea. Možná by mi tahle finálová tečka sedla více hezky smaotnému doma u televize s kapkou něčeho dobrého třeba v miniseriovém vydání a tím nemyslím pití. Ale sakra, takovýhle zakončení oblíbeného seriálu bych přál každému fandovi. ()

Stanley

Zajímalo by mě, jestli je tohle skutečně alespoň trochu autentický obraz života hollywoodské smetánky. Pokud ano, pak je Hollywood opravdu jen jedno velké hřiště dospěle vypadajících dětí. ()

bourec

Dokonalá a odlehčená sonda do zábavního průmyslu se skvělym J.Pivenem,úplně odpudivym Osmentem,a krásnou Emanuelle Chriqui.Ten film funguje,a jak psal Evilphoenix,neni to žádnej tlak na bránici,ale spíš jako celek hodně zábavný a poutavý.Seriál sem neviděl,ale tohle mě dost bavilo.90%. ()

Morzael

Seriál jsem neviděl, takže jsem měl k hlavní partičce před filmem v podstatě nijaký vztah, ale i přes to si mě dokázali získat. Až dokonce zvažuji, že seriál zpětně doženu. Jinak slušná chlapská komedie, se sympatickými postavami, hlavně Pivenův skvělý, neurotický vedoucí studia mi imponoval, aneb Dr. House Hollywoodu. Třešničkou jsou pak už jednotlivá camea hollywoodských herců podtrhujících atmosféru filmu. ()

necisty

Je velký rozdíl v tom, že bez nějaké reference přijdete znuděně na nějakou komedii do kina. Děj vám nic neříká, postavy nechápete a neznáte jejich minulost, neprožili jste s nimi do této chvíle nic. ... Já ano, spoustu. ()

Juto

Hlavná dejová línia filmu, ale rovnako ako televízny seriál, a týka sa vzťahu Greniera s ľuďmi, ktorí sú z Queensu v New Yorku a ktorí ho poznajú. Film je vo všetkých smeroch slabší ako seriál. 6/10 ()

Icefist

U mě by tvůrci dostali Zlatý Globus- tvůrci traileru. Ten totiž zase jednou sliboval o mnoho víc, než divák ve finále dostane. Protože když to vezmu kolem a kolem, tak se celá stopáž pro mě osobně smrskne do pár slušných hlášek (ze kterých už si ale nevybavím žádnou konkrétní), skvělého Pivena (tady vážně klobouk dolů) a HROMADU cameo rolí (na kterých není moc co zkazit). Tudíž když se vrátím na začátek- na základě traileru jsem čekal nářez, ve skutečnosti jsem však dostal průměr. A tentokrát se udržím a v hodnocení ani uměle nepřidám za překrásnou Emmanuelle Chriqui. 50 % Oblíbená část- schůzka E v restauraci ()

Mylouch

Třeba mi někdy - ale spíš ne - dojde, o co navíc by mě obohatila znalost seriálu. Filmový příběh je nadupaným sledem dialogů ve storce ze světa šoubyznysu jaký třeba je, nebo jaký by chtěl být, ale daleko nejvíce naznačuje, že životní rozhled scénáristů možná nemusí být o nic větší, než právě zkušenost s tímto prostředím. Prostě takový popmagazín ve filmu. Vizuální stránka má své kvality, i když už od začátku naznačuje trochu slabší schopnost práce s rytmem (tady se přikláním více na obranu střihače), a ve spojení s neúnavně unavujícími řečmi staví diváka do role účastníka mejdanu s lidmi, kteří ho trochu brzy přestávají bavit. Všechny tvůrčí složky ovšem vykazují nezanedbatelnost řemeslnou zručnost a vyrovnanost, herectví neuráží, ale i tak jsem konec vyhlížel trochu nedočkavěji, než mám ve zvyku, tím spíš, že i ty ojedinělé snahy o pointování scének finální hláškou působí trochu povinně a ne vždy vyjdou. Apokalypsa v Hollywoodu vyšla podle mě přece jen líp, nebo jen měla to štěstí, že byla dřív. 2-3* ()

flyboyeda

Bylo moc fajn uzit si zas trochu naivni pop-kulturni legrace s touhle zabavnou partou pratel. Vtipky uz jsou mozna trosku predvidatelne, podobne jako zapletka. Spousta cameo roli od hostu ala Ronda Rousey vsak prebiji veskera mozna negativa. Kdyz se v tom clovek moc nestoura, je to velka zabava, ale to se da rict o Entourage vlastne od zacatku... ()

Radiq

Kdo neviděl televizní seriál, asi by byl dost ochuzen o spoustu souvislostí a vlastně i o hlubší pochopení většiny dějovejch linek, chování postav atd. Ale já to viděl, takže vim, že to je uplně stejny (stejně dobry) a vtipny, jak ten seriál. Opět exceluje Ari a Johnny Drama, ale bez E a Vincenta by prostě Vincentův svět nebyl Vincentův svět - byl by to Nevincentův svět. Prostě pohoda jazz, sympaťáci a sympaťačky / kočky, skvělá atmosféra a dobrá oddechovka... Jinak opět se potvrdilo, že krásné dětské tvářičky, když dospějí, tak jsou to ksichti. Vite o kom mluvim. Nápověda: kdysi vídal mrtvé lidi. Tady navíc vypadá jak jeden z členů kapely Bee Gees, chch. ()

Saraph

Bohužel jsem nestihl první čtvrthodinu filmu, proto mi krátký film přišel ještě kratší, ale u komedie mi to nijak nevadí. Přichází tedy komentáře legie z ČSFD projekce! Byl jsem trochu skeptický bez příliš velkého očekávání, ale nakonec mě to překvapilo. Jaksi jsem si všiml, že já se smál hlavně scénkám, které zbytek kina nepobavily tolik a naopak. Co si z toho vyvodit? ;) Těžko bych asi vypichoval chyby na komedii, která se mi líbila - tak hluboko do toho ponořen nejsem. ()

Triple H

Zo seriálu som videl možno jeden celý diel, hoci z nejakého dôvodu mám pomerne jasnú predstavu o jeho postavách a deji. Film je veľmi fajn oddychovka, ktorú si najviac užijú filmoví nerdi, ktorým na správnu strunu zabrnkajú všetky tie paródie, odkazy a požmurknutia smerom k praktikám filmového biznisu made in USA. Čiže pre mňa ako stvorené. Zabavil som sa veľmi dobre a možno aj lepšie ako keby som mal seriál napozeraný - takto mi celý koncept prišiel príjemne svieži. Hercom dominuje s prehľadom Piven, ktorého Ari Gold je boss všetkých bossov a bez jeho cholerickej energie by film nefungoval ani spolovice. ()

FaceMan

Porovnávať zo seriálom to nemôžem, pretože som ho nevidel. Možno sa raz aj k tomu dostanem to ešte neviem. Film sám o sebe neni vôbec zlý. Podľa trailerov mal však našliapnuté na omnoho väčšiu pecku. Takto mi to prišlo iba ako priemerná komédia so skvelým Jeremym Pivenom ejkejej Ari Gold is back. 6,5/10 ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)