Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
Ukázka z filmu 1

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

javak810i

Třetí počin Rogera Moora už je o poznání lepší. Hlavním tahákem této bondovky jsou podle mě 3 věci. Za prvé je to bondovské auto, které má nyní značku Lotus a dokáže plavat pod hladinou. Pak je tu skutečně krásná bondgirl a skutečně ohavný Richard Kiel v roli bezkompromisního zabijáka. Solidní 4* ()

Laxik

Absolutní festival sýrů, jak by řekli Američané. Bond ještě nikdy nebyl tak absurdní. Dobře to není, ale aspoň je ta zhovadilost občas vtipná a sem tam má i nějakou dynamiku. Souboj hračky vs. kočky snad nejvyrovnanější v historii, obojí na vysoké úrovni. Asi vyhlásím remízu. ()

Pierre

Tak v sobotu byla projekce Hovorů, takže Bond vyjímečně až v pátek a taky vyjímečně geniálně!!! Největším pozitivem je pro mě určitě pán Jaws, kterého jsem si pro sebe nazval ,,Zubák.´´. Když se objevil šel mi mráz po zádech a zároveň jsem se opravdu upřímně smál (kdo neviděl, nepochopí.) Prostě geniální postava. Celkově je tahle Bondovka povedená a velmi vtipná, skutečně jsem se bavil a Roger Moore je dokonalý. Akorát ke konci už krapet dochází dech, hlavní záporák je spíš takovej divnej dědek a z Barbary Bach jsem na větvi nebyl. I tak dobrá zábava a rozhodně jedna z nejlepších Bondovek. AKTULIZACE A ÚPRAVA BŘEZEN 2022: Jedna z nejlepších Bondovek? Po zhlednutí všech a odstupem můžu říct, že tohle je pro mě určitě nejlepší Bondovka!!! Mohu jenom souhlasit s názory, že tady došlo ke spojení všeho, co je na Bondovkách (případně na Moorevské éře) dobré. Špionáž, hračky, nadnesenost, humor. Vše se podařilo zdařile vybalancovat a udržet na uzdě a je to vážně skvělá jízda, ať už v Egyptě, na vodě nebo automobilové honičce. A hlavně s panem Zubem/Zubákem, že? Co se týče hlavního padoucha je to vážně takovej divnej dědek, ale zase má správně megalománskej plan o změne dějin lidstva a zničení světa  tohle všechno tak nějak k Bondovi patří. Co se týče Barbary Bach, z Bond-girl si stejně sednu na zadek málokdy a tahle má alespoň  s Bondem zajimavej vztah a příběh, kterej se propletá celým filmem. Je mu vlastně rovnocennou partnerkou, což je osvěžující změna. A celé tohle dobrodružství je osvěžující , já si vzpomínám, jak jsem z toho byl nadšenej už napoprvé. Roger Moore je pro mě největší Bond správňák, jen možná to shození ze střechy mi k němu nesedělo. ()

numi

První desítku bondovek uzavřel The Spy Who Loved Me stylově. Stejně jako všechny předchozí bondovky je jako celek velmi nevyrovnaný a jednotlivé scény - i vlivem neustálých změn lokací, ve kterých se děj odehrává - působí příliš rozháraně a nekompaktně. Jako takové malé epizodky ze života jednoho agenta. Rámcový příběh je pak docela zajímavý a motivem konečně nejsou jen peníze, ale vkrádají se nám tady i myšlenky a principy terorismu. Symbolické pak je, že se v takovém případě zapomene na vzájemnou nenávist dvou světů a oba se spojí proti společnému nepříteli. Tohle byla dost odvážná myšlenka na dobu, kdy se film točil. Byl by to docela průměrný film, kdyby opět nepřišla závěrečná hromadná bitva - nejdříve mariňáci hážou kolem jaderné hlavice jeden granát za druhým (celkem asi 15) a pak je začne polévat pot, když jí Bond chce otevřít... No tak, pánové! A takovýchto kopanců se podařilo udělat hned několik - za všechny ještě uvedu změnu zakódovaného cíle ponorky podle na stole ležícího manuálu za deset sekund... ;o) [srpen 2006] ()

blackrain

Nemám žádný problém s tím, že Jamese Bonda hraje Roger Moore. Je pro mě oživením celé bondovské série, i když mám přece jen radši Seana Conneryho. James opět jezdil zajímavým autem. Tentokrát to byl Lotus Espirit. Q se na něm pěkně vyřádil, protože s Lotusem šly dělat hotové divy. Vůz byl prodán v listopadu 2008 přibližně za 50.000 liber. ()

kaylin

To, že film s Rogerem Moorem hrají více na vtipnou notu, je celkem dobře známo. Ono mu to hláškování sedí. Jenže "Špion, který mě miloval" je už místy přece jen trochu hloupý a ten humor až moc podbízivý nebo spíše vlezlý. Vyvažováno je to zajímavými postavami a vychytávkami, kdy z postav vyniká hlavně Jaws, který se zařadil po bok takových záporáckých přisluhovačů, jako jsou Tee Hee, Nick Nack anebo Oddjob. Egyptské reálie hodně pomáhají exotičnosti. Jsou zde vskutku výborný vychytávky - ponorka je výborná - ale bohužel to neznamená, že by i celkový dojem byl až tak parádní. Dobré, cool, ale ne výborné. Na druhou stranu je tohle nenáročná podívaná se zajímavými prostředími, na kterou se v televizi celkem rádi podíváte. ()

slord

Opäť veľmi podarený Bond, atraktívne destinácie (Alpy, Egypt, Sardínia), sympatická Bond girl a aj keď hlavný zloduch nebol nejaký extra zaujímavý, tak jeho pobočník ala Lurch zo železnými zubami bol parádny. Prehľadné akčné scény aj naháňačka s rôznymi prenasledovateľmi mala šmrnc a ponorkové auto tiež malo čo do seba. 8/10 ()

Desperado

Jedna z najspektakulárnejších bondoviek vôbec. Roger Moore sa konečne našiel v úlohe agenta 007, no záporák mi pripadal nevýrazný a Barbara Bach v úlohe ruskej agentky XXX (ako z pornofilmu) bola síce krásna, no jej postavu musel písať zrejme sexistický scenárista. ()

decouble

Trochu mi to celé připomíná pornofilmy ze 70. let s tím rozdílem, že když tady má dojít k akci "na ostro", tak z ní vidíme jen to, co povolí přístupnost nižší věkové kategorii. Tudíž namísto akce sexuální je tu řetězec poměrně nudných přestřelek a soubojů (obzvlášť hromadná přestřelka na lodi zavání těžkou nudou), a to nejzábavnější tak jsou drobné vtípky, (často předvídatelné) hlášky a špičkování mezi Bondem a povolnými ženami. Takže klasické porno schéma. ()

swed

Velkolepá podívaná. Až tady našli tvůrci tu pravou polohu pro Rogera Moora, se kterou si ho spojujeme dodnes. Nemůžu si pomoct, ale vždycky, když se Bond dostal na tanker, moje pozornost začla upadat a vrátila se, až když nasedl na vodní skůtr. ()

salalala

Minimálně tři mooreovky mám radši, ale The Spy Who Loved Me rozhodně není špatný. Od začátku poměrně slušně jede a nedává divákovi moc šancí vydechnout a řešit tradiční logické kopance. Navíc představuje i famózního Zuba a krásnou Barbaru Bach, která má na dobu vzniku filmu až nezvykle moc prostoru a není jen krásným přívěskem 007. Dál tu máme nádherného Lotusa sloužícího zároveň i jako ponorka, což je neodolatelné a moc pěkně vypadající. Se záporákem je to horší - ne že by Jürgens byl málo charismatický, ale není tu tolik, vždyť v první hodině se objeví jednou jedinkrát a to mi osobně přijde trošku málo. Akční scény jsou super, i když samozřejmě mnohdy s využitím zadní projekce, ale to k tomu tak nějak patří. Moore se nebere vůbec vážně, což je takový jeho sériový trademark, hlásí tu docela solidně a některé scény jsou záměrně na hraně sebeparodie. Bodíky tak sráží asi až příliš nelogičností (manuál hned u řidícího zařízení), trošku přetažená stopáž a již zmiňovaný nevyužitý záporák. Klasická bondovka ve své nejryzejší podobě. 75% ()

major.warren

Výtečná Bondovka. Jedna z Mooreovo nejlepších (2.). Špion, který mě miloval je nasátý bondovskou atmosférou od začátku do konce, Moore je zde šarmantní a plný energie, hlavní padouch (skvělý Curd Jürgens) má ďábelský plán na zničení současného světa a vytvoření nového - podmořského, sovětská Bond girl je kráska, a vůbec poprvé se tu objevují legendární postavy generál Gogol a především pak nekorunovaný král filmových zabijáků, nesmrtelný Jaws v podání Richarda Kiela. Špion, který mě miloval je svižný, akční, vtipný, napínavý. Má tedy vše, co má správná Bondovka mít! Podvodní Lotus Esprit z dílny pana Q je pak nestárnoucím symbolem celého filmu. ()

Colonist

Takový slepenec několika různých bondovek, ale to vůbec nevadí. K bondovkám to klišé prostě patří a to mám na nich rád. Bondgirl sice není nic moc (narozdíl od ostatních se mi Barbara Bach nikdy moc nelíbila), ale je tu výborný zabiják Jaws a Stromberg je také jeden z nejlepších záporáků. Akce byla povedená. Moore sice není Connery, ale v této bondovce je stále ve formě. ()

higuain

Krásná Bond girl, vynikající úvodní píseň, parádní lyžovačka a po Astonu Martinovi asi nejstylovější auto, co kdy 007 měl. Aneb nejlepší Mooreovka a zároveň film, jímž měl Roger svou Bondovskou kariéru ukončit. ()

L_O_U_S

Pro mě rozhodně jedna z těch výraznějších bondovek – už jen z toho důvodu, že úvodní píseň mi ze všech dosavadních filmů přijde nejlepší, a pak taky proto, že Lewis Gilbert nepokrytě skládá poctu Davidu Leanovi. Když jsem na začátku filmu zaslechl pár tónů z Doktora Živago, byl jsem potěšený, ale když se naplno rozeznělo ústřední téma z Lawrence z Arábie, ocitl jsem se v sedmém nebi. (1 025., 18. XII. 2014) ()

kajas

Myslím, že po třech zhlédnutých mooreovkách můžu prohlásit toto: Roger je agent, kterého jsem si nezamilovala. Jeho eskapády mě zoufale nebaví a ze zubatého padoucha jsem se na zadek taky neposadila. Nemám ani jednu chuť v 007 maratonu pokračovat... ()

kinderman

Ačkoli je mi R.Moore v roli Bonda protivný, rvačky jsou tak pomalé, že si soupeři před inkasováním rány téměř stihnou odběhnout zakoupit přilbu baseballového chytače, homunkulus Čelisti směšný a celý film paroduje kdeco (včetně monumentálního hudebního motivu Lawrence z Arábie, když agenti klopýtají pouští), beru ho na milost kvůli neodolatelně roztomilé bondgirl B.Bachové a opravdu nepřebernému množství dvojsmyslných sexuálních narážek. ()

GILLWANDER

Vydarená Bondovka plná slušnej akcie a bitiek, ktoré boli sem tam na pohľad vtipné. Roger Moore opäť iba dohrával, charizmu stratil už dávno takže film drží iba slušný dej a dobrá zápletka. Scenár nič moc tak ako aj réžia. Priemerný Bond. 65% ()

maverick10

Barbara Bach je pro me jedna z nejhezcich Bond girl - jen skoda, ze jako nejlepsi rusky agent, byla jenom stinem Jamese Bonda a to i v posteli. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch