Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
Ukázka z filmu 2

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

HAL

Další žánrově čistá bondovka se vším co k tomu patří... ale kromě toho že postrádá originalitu a tudíž je pro člověka který viděl předchozí díly velmi repetivní, nemá ani pořádný zajímavý děj který by ji dokázal utáhnout celé dvě hodiny. Vysoce explozivní akční scény sice výpravou konečně začínají vypadat k světu i podle dnešních měřítek, ale chybí jim dravost a dynamika... a těžko říct jestli je to chybou režiséra, či Rogera Moora. 7/10 ()

mzss1

[83%] Za mě hodně kvalitní Bondovka. Roger Moore tu má ještě více hlášek než v předchozím snímku. Moorova éra téhle slavné série se vyznačuje často nadlehčenými scény a rozhodně to není na škodu. Velkým kladem tohoto dílu je ohromný záporák s 218cm Richard Kiel, zde zvaný jako JAWS. Jeho „přinýtované zuby“ jsou top. ;) To jak vše zničí a rozkouše nepůsobí trapně, ale cool. Nejlepší scéna asi byla s tím jak udělal z auta natrženou konzervu. ;) Jinak co se týče akčních sekvencí, tak jsou rozděleny po celém filmu. Úvodní pronásledování na lyžích je sice krátké, ale potěší. Následní skok, kdy se Bondovi otevře padák mi připomněl hru na PS1 (konkrétně bondovský díl Tomorrow never dies). Následují rozmanité akční sekvence, které jsou ok. Vrcholem je asi honička Jamesovým, klasicky upraveným vozem, které se umí i potopit a plout pod vodou. Finální sekvence je taková klasická, Bond tam má více lidí, kteří mu pomůžou atd. Tempo snímku je vcelku rychlé. Hluchá místa zde nejsou, jen to není extra moc napínavé, ale to je fuk, zápor to není. Hlavní padouch je suprovej, prostě nepříjemný, starý dědek, který klasicky touží zničit svět. Jeho plavidlo či základna vypadá tvarem jak přízrak (spectre), i když tu ta organizace není. Hlavní bondgirl je jako vždy krásná, i když má takový chladný pohled, ale v rámci její dějové linie to chápu. Nechybí tu ani M, Moneypenny a Q. Barryho zde v hudbě nahradil Marvin Hamlish, jehož OST se zde poslouchal docela dobře, až na pár divných tónů. Myslím, že jsem nezapomněl nic dále podstatného, co bych zde napsal. Dějem to působí jako klasická Bondovka s typickým Moorem. Takže spokojenost. ()

HoneyBunny

Napadlo někdy někoho, že ten špion, který miloval, nemusí být Bond (nechce se mi věřit, že by toho byl schopen). Já mám za to, že to je ten zabitý milenec agentky Amasové. To jen tak na okraj. Jinak tahle bondovka určitě patří k těm lepším (minimálně si pamatujete zápletku). A ta roztomilá titulková písnička (... nikdo to nedělá líp než ty...) - producent Brocolli prohlásil, že by konečně měla vzniknout píseň, která je opravdu o Jamesi Bondovi... ()

Anderton

Pre mňa dovtedy najlepšia bondovka. Možno aj preto, že predchádzajúce dve moje očakávania nenaplnili. Podobne, ako si Connery sadol k bond girl v Pozdravoch z Ruska, tak to Mooreovi sekne s Bach. Konečne aj on nepôsobí trápne pri nakopávaní prdelí. Kvitujem už 50 rokov tvorcom, že dokážu variovať dokolečka tú istú blbosť a nás to stále baví. Moore sa tu konečne vyrovnal Connerymu a bol jeho solídnym nástupcom. ()

nascendi

Keď som si robil nahrávací plán, zaujal ma názov filmu i jeho takmer 80 % úspešnosť u užívateľov. A potom nasledovali tri prekvapenia. Prvé, že to je bondovka, o ktorých som sa kedysi vyjadril, že never more. Druhé, že tento more, vlastne Moore predstavujúci Bonda namiesto Conneryho, je 50 ročný pánko so sklonom k obezite, ktorý má akčný maximálne jazyk a viac ako legendárneho agenta jej veličenstva pripomína obchodného zástupcu alebo sobášneho podvodníka. O filme sa ani zmieňovať nebudem, aby som nedráždil, pretože tretím prekvapením je, ako pozitívne je tento film užívateľmi hodnotený. Sympatické sú mi hodnotenia, v ktorých užívatelia ho považujú za najlepšiu z bondoviek, v ktorých tento pánko hral. Keďže som žiadnu z nich nevidel, a ani nehodlám, môžem s ich názorom súhlasiť. Na súhlas s ostatnými by som potreboval nejaké zvláštne receptory, ktoré mi príroda neposkytla. ()

silentname

Tak som sa po dlhej dobe konečne vrátil k agentovi 007. Naposledy som film hodnotil ešte niekedy minulý rok a podľa viacerých reakcií a aj hodnotení bol "The Spy Who Loved Me" jeden z najlepších. Ja som osobne počas minulých dvoch filmov nebol z Rogera Moora nadšený a vôbec som z neho nemal pocit, že by zachytil správnu charizmu Jamesa Bonda, no reálne by som povedal, že za za mínusy v tých filmov som považoval víziu režiséra, ktorá bola viac komická a nepasovala mi tam. A aj tu máme trošku komédie, no je to oveľa sofistikovanejšie a lepšie to dopĺňa film ako taký. Mám pocit, že to funguje dobre a viac sa sústredíme na akciu a aj príbeh... príbeh, ktorý je v tomto filme veľmi zaujímavý a konečne som mal pocit, že sme sa vrátili do James Bond filmov. Plus aj romanca v tomto filme funguje vynikajúco a Moore s Barbarou Bach sa skvele dopĺňajú. Tento film budem môcť ohodnotiť ako jeden z mojich obľúbených. Zloduch je skvelý a jeho človek - "Jaws" ešte lepší. A teším sa na neho aj v ďalšom filme. Takže spokojne hovorím, že tohto Bonda vám všetkým určite odporúčam vidieť. Stojí za to. Dokonca aj vizuálne efekty sú na oveľa lepšej úrovni. A držia sa aj po rokoch. Až na pár výnimiek. Tak dúfam, že budeme takto pokračovať aj v Moonraker. Hodnotenie: A- ()

Willy Kufalt

Taková hodně drahá, výpravná špionážní jízda říznutá spoustou akce, dobrodružství, romantiky, kapkou sci-fi a občas i trochu komedie/ parodie... nezní to atraktivně a velkolepě? Do jisté míry zní, ale nemohu si pomoct, mě osobně tenhle spektákl s výjimkou několika málo scén z první poloviny vůbec nebavil. Na můj vkus to bylo celé až přehnaně akční, až příliš často to probíhalo ve znamení spousty nekonečných výbuchů, honiček, soubojů, v přepálené dvouhodinové délce. Snad i vzhledem k tomu, že všichni předem u Agenta 007 předem víme, jak to vše dopadne a kdo tu bez jediné újmy ve finále přežije, na mě tu nijak výrazně nefungovalo napětí. Škoda, že se tvůrci nerozhodli pro řádnou parodii, scény s ozubeným predátorem Jawsem, které do tohoto žánru (ať už záměrně nebo možná i trochu nechtěně) spadají, patřily k tomu úplně nejzábavnějšímu. Ty si asi z Agenta, který mě miloval hodně budu pamatovat, zdařilý byl třeba i úvodní seskok na lyžích s padákem, ale vcelku jsem se u toho cítil jako u již časem prošlé a vyčpělé žánrovky, kde sice z času na čas přijde velmi povedená scéna, ale na tu si vždy musíme dlouho počkat, přičemž pokaždé to čekání bylo jen delší a delší... Ještě mě celkem pobavilo pár ironických hlášek ze strany Rogera Moora coby Bonda a Barbara Bach má v sobě jistý půvab, ale celkově ani v případě herců nemohu říct, že by mě dokázali zaujmout nějak nadprůměrně. Podíval jsem se na tento film na základě milého doporučení, ale je mi líto, moje krevní skupina to rozhodně nebyla. [45%] ()

klerik

Naivná a zábavná bondovka. Scenár je možno trochu pozliepaný a snaží sa hlavne ukázať čo najviac lokácii, ale malo to fajn "prázdninovú" atmosféru. Výzorovo bol pre mňa Moore vždy ten najlepší Bond a tu to len potvrďuje - akciu a odľahčenie vie skvelo skĺbiť. Zubatý zabijak je nezabudnuteľný... Barbara Bach je moja bľúbená bondgirl... ()

SeBig

Hned na začátku honička na lyžích, vodní auto a Jaws. Bond v podání skvělého Rogera Moora opět zachranuje svět po boku s krásnou Barbarou Bach. Parádní hudba tomu dodávala grády. ()

classic

Tentokrát ide o výpravnú „bondovku” , ktorá sa očividne dosť inšpirovala legendárnym snímkom Stevena Spielberga - Čeľuste (z roku 1975), podľa toho tu vystupuje aj postava - Čeľusť, úhlavný nepriateľ Jamesa Bonda, ktorý mu je neustále v pätách, aj si zároveň myslím, že je vôbec najlepší Bondov zlosyn v celej, bondovskej hierarchii. S každou postupnou sekvenciou, keď sa tí dvaja «kamaráti» vlastne stretávajú, tak to jednoznačne patrí k tomu najzaujímavejšiemu v tomto prípade. Vskutku, jedna scéna slávnostnejšia, než druhá, a tak tým pádom už musím automaticky vychváliť jeho predstaviteľa, čiže Richarda Kiela, ktorý svojimi 218. centimetrami naozaj naháňa veľkú hrôzu, a to ani nehovoriac o jeho oceľových zuboch, ostrých, ako britva, skrátka, Jawsa som si veľmo obľúbil. No, bohužiaľ, má to aj svoje negatívne stránky, pretože - Agent, ktorý ma miloval, je de-facto ZLEPENCOM takmer všetkých predchádzajúcich bondovských misií, a to od: Srdečných pozdravov z Ruska, Goldfingera, Thunderballu a Žiješ len dvakrát, či taktiež aj V tajnej službe Jej veličenstva (s novopečeným Georgeom Lazenbym) t. j. z každého rožku trošku, že čím sa viac pohybujete v týchto kuloároch, ešte s prvým Jamesom Bondom (Seanom Connerym), tým vás to bude čoraz viacej iritovať, ale zase extra vadiť, by to v konečnom dôsledku, príliš nemalo ? Režisér Lewis Gilbert si pre zmenu dovolil zložiť poklonu, napríklad Lawrencemu z Arábie, a to veľmi vkusne, svižne, že »každý« divák si na to ihneď spomenie, akonáhle naďabí na túto scénu v púšti s Rogerom Mooreom v danom kostýme, a za sprievodu hudobného motívu. Trebárs aj citovaný Štefan Spielberg použil neskôr pasáž z vlaku vo svojom Indiana Jones a Chrám skazy, čo iba stále podtrhuje, že všade navôkol mňa prevládala (panovala) samá, filmová iniciatíva zo všetkých svetových strán. Pokračujem. Majorka Aňa Amasovová (Barbara Bach) patrila k tým najvzrušujúcejším Bond - girls v celej svojej histórii, keď som doslova pozoroval pomerne častý výskyt všelijakých krásavíc v negližé, bolo ich neúrekom. Roger Moore je, dá sa povedať, atypický, a tiež i charizmatický REPREZENTANT tohto fiktívneho charakteru. Zatiaľ mám z neho celkom dobrý, obstojný a pohodový dojem, veď v bondovskej koži bol najdlhšie zo všetkých hercov, ktorí si ho postupne zahrali. Bondovkám musíte prísť na chuť, inak Vás asi len ťažko budú môcť interesovať ! ()

Yardak

Titulní song: Carly Simon - Nobody Does It Better (na Oscar nominovaná), hudba a slova: Marvin Hamlisch / Carole Bayer Sager. ()

jojinecko

Roger Moore nemá "bondovskú" charizmu, v súbojoch je strnulý a toporný, ale táto bondovka sa mi fest páčila. Opäť ide o poriadnu nadsádzku a Bond je nadčlovek, ale zábavka je to skvelá, sekvencie pod vodou na svoju dobu bombastické, bond girl tiež nie je na zahodenie..:) Príjemne strávené dve hodinky. ()

mcb

Jedna z nejlepších bondovek vůbec. Může se na to hlavně neskutečná nadsázka a humor, které dělají ze Špiona jednoznačný vrchol, co se týče ohledně dotažení typických "bondovských" propriet do maxima. Záchrany na poslední chvíli, šílené vynálezy, záporák sídlící v nedobytné pevnosti, velká porce naivity a nadsázky, výborná chemie mezi ústřední dvojicí a především naprosto dechberoucí akční scény, u kterých lze vidět, jakým inspiračním zdrojem se staly pro budoucí filmaře. Nevyslovitelnou radost mi dělala také hudba - hlavně krásná úvodní píseň a pozměněná bondovská melodie pro akční scény. Moore zde, na rozdíl od ostatních dílů, není vůbec pro smích - takhle bych chtěl taky umět lyžovat! ()

sharky

Po odstoupení producenta Harryho Saltzmana se rozhodl hlavní producent bondovek Albert R. Broccoli pro bondovku ve velkém stylu. diváci si počkali o rok déle, ale vyplatilo se jim to: exotický Egypt, atomové ponorky, podmořské město, obojživelné auto, krásná ruská špiónka, úvodní scéna na sněhu, nejlepší zabiják celé série dvaapůlmetrový Čelisti s ocelovým chrupem a snad nestrašidelnější padouch série Karl Stomberg v podání legendy německého filmu Curta Jürgense (v některých filmech je Curt jinde Curd), proti kterému vypadá Goldfinger jako "hodný strýček." Jako malej kluk jsem se u toho vždycky strašně bál:) ()

honajz

Slabý průměr. Hodně scén je recyklovaných ze starších bondovek, takže už nemají drajv a kouzlo, Scény v Egyptě jsou sice efektní a turistický průvodce by zaplesal radostí, ale pro příběh jsou zcela zbytečné. Nakonec se nám z toho vykulí moderní kapitán Nemo vs. Bond a sovětská agentka - ha ha, s označením xXx, tohle Vin Diesel ve svých filmech poněkud převzal. Pořádné akční scény začnou až po hodině (!) filmu, ale nakonec i to zachránění světa na poslední chvíli, zničení zloducha, je takové nějaké bez nápadu. Čelistňák, bo jak se jmenuje, už byl dávno rozebrán v MythBusters jako neuvěřitelná ptákovina, který by svými čelistmi sotva ukousl polystyren, ale tady je ten dvoumetrový a těžko se skrývající habán skoro za neuvěřitelného padoucha s až nepřirozenými sklony přežít vše - doufám, že v příštím dílu mu někdo vypálí konečně do hlavy díru. Na závěr filmu se objevuje hláška, že bude následovat For Your Eyes Only, ale natočil se nejprve Moonraker. Za mne průměr, i ty vtipné hlášky přišly příliš pozdě, i když potom byly alespoň vtipné. Navíc sovětská agentka je podle mne hodně unylá, usmát se neumí, taková zaprdlá zmalovaná kost. Škoda, že se ten mořský domeček na nožičkách nejmenoval Nautilus místo Atlantida. ()

eraserhead666

V mnoha ohledech (hlavní záporák, bondgirl, zápletka, akčnost, bondovo neocenitelné a na lopatky pokládající kouzlo, humor) hodně slabá a místy dost nudná bondovka. Takový šedý průměr, který se mezi ostatními bondovkami lehce ztratí. Už jen to, že ač jsem již všechny bondovky viděl, při názvu této jsem si nebyl schopen vybavit, o čem to vůbec je, zřejmě o něčem svědčí. A navíc, Barbara Bach je hrozně škaredá a nesympatická bondgirl). Nejvíc mě pobavil konec závěrečných titulků, kde je napsáno, že se Bond vrátí v příběhu Jen pro tvé oči, když následující bondovka je Moonraker a Jen pro tvé oči až po ní. ()

Othello

Tříletá pauza tomu rapidně pomohla a ačkoli je tentokrát scénář, trpící asi tuctem přepisů, řádný kripl, z The Spy Who Loved me se pro mě stává zástupce TOP3 dosavadní trojice bondů. Dělící se o druhé až třetí místo s Majesty's Secret Service ve chvostu za Goldfingerem. Může za to zejména úcta produkčního týmu k práci scénografa Kena Adama, jež dostal po usilovné a neustávající práci na všech předchozích dílech bianco šek na tvorbu exteriérů i interiérů a mohl se tak vyřádit jak kreativně, tak ve vší velkoleposti. Ať už pak Ejzenštějnem inspirovaná kancelář generála KGB, tajná základna britské tajné služby pod Abú Simbelem, monstrózní tankér-ponorkolap či famózní stavba podmořského Atlantis v sobě uchovávají přesně ten kreativní dobový esprit technologického pokroku kombinovaného s novátorskými designy, jakým jsou bondovky proslulé. Navíc závěrečný ponorkový šmajchlkabinet je jedno z nejútulnějších míst filmového plátna, ve kterém bych se dokázal pohupovat celé dny. Tentokrát opravdu můžete vesele ignorovat toho trapnýho dědka v saku a tu gumovou pannu, která se vás snaží přesvědčit o něčem, co nedokáže ani vyslovit. Zde si jde totiž naplno užít hlavně to prostředí, kde se to odehrává i trnout u divokých akčních scén, na kterých se nešetřilo. Své o tom ví Leicesterské kino, kde se film promítal v premiéře i za asistence prince Charlese a během úvodního seskoku z hory se nevědomky celé osazenstvo v tichosti strnule postavilo. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch