Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
TV spot

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

902 10

nobody does it better. roger moore je nejlepsi bond. zaprisahly conneryovkar si ted asi odplivnul a vyslal k me pojizdne zemljance hitmana ivana, takovy je zivot. tohle je bezpochyby jedna z top 5 bondovek a i kdyz misty pusobi trochu unavene (hlavne ty pomerne dlouhe trikove sceny, ktere by prokoukl i nezkuseny dement), je to proste obrovska klasika. a roger jede! jak ze to zpivala carly simon...? ()

Ištván87

Rád bych alespoň na tomto místě oznámil/dal na vědomí/prozradil, že všechna má hodnocení Bondovek platí pouze v rámci Bondovek a nesnažím se je porovnávat s jinými špionážními, akčními ani jinak podobnými filmy. Hodnocení Bondovek je pro mě osobně platné pouze v žánru Bondovek. A Roger Moore patří mezi mé nejoblíbenější Bondy. A tahle jeho Bondovka je výborná. ()

Necrotongue

Vida!Roger Moore už hraje a hláškuje naplno,scénárista tentokrát stihl dodat materiál včas,takže před natáčením mohly proběhnout nutné finální úpravy a film konečně šlape,jak má.Navíc se v něm poprvé vyskytuje Richard Kiel,podvodní automobil a sovětská agentka,která díky Bondovu působení mění "deathwish" v "sexwish".Jasných 5* ()

ARI50

Opět slabší 007 v podání, příběh zajímavý a celkem místy u slušně provedené ale málo akce a rychlejšího příběhu jsem dostal. ()

Bauer

No nééé.To je ale pokrok od Žít a nechat zemřít ( ne že by to byla špatná bondokva to vůbece ne ale tahle je zase o něco lepší ).Skvělěj scénář a hlavně je tu legendarní padouch Čelisti. No jo prostě bondovky s Rogerem Moorem ( pouze s Moorem nepočítám žádného jiného představitele Bonda ) jsou čím dál tím lepší. ()

luka4615

007-10 Velkolepá bondovka! Tak přesně takto bych v jednoduchých dvou slovech popsal snímek The Spy Who Loved Me, ve kterém funguje všechno od hlavního antagonisty až po akční stránku jako dokonale promazaný stroj. Režisér Lewis Gilbert pevnou rukou drží režisérské otěže, pročež zde zkrátka musel vzniknout výtečný filmový zážitek. Musím zde samozřejmě zmínit i futuristické sídlo Atlantida, nezastavitelného zabijáka Jawse či krásnou ruskou agentku s povolením zabíjet. Samostatnou kapitolou pak zůstává obří supertanker sloužící jako epická plovoucí základna pro tři atomové ponorky. Co se vozového parku týče, James Bond tentokráte sedlá kultovní Lotus Esprit S1, který zazáří ve vysokooktanové automobilové honičce a následně i jako efektivní miniponorka. V tomto snímku se zkrátka opět dokonale snoubí všechno, co činí snímky s Jamesem Bondem atraktivní i po těch letech! (HBO GO) „Mmm, maybe I misjudged Stromberg. Any man who drinks Dom Perignon '52 can't be all bad.“ ()

Lucasion

Nejen ženy, ale Anglie znovu potřebuje svého hrdinu! Agent, který mě miloval a Roger Moore se vrací a staví laťku svých bondovek velmi vysoko. Lotus Esprit jako legendární nezapomenutelné auto, které zvládá scény na silnici i pod vodou. V úvodu si James skvěle zajezdí na lyžích a během filmu si to bude v pěstním souboji rozdávat s bourákem jménem Jaws (Richard Kiel). Roger Moore se posouvá na žebříčku a nebojí se vytvořit nejlepšího britského agenta tajné služby. (86 procent) ()

ScarPoul

Rozhodne sa jedná o jednu z najlepších bondoviek s Rogerom Moorom. Exotické lokality - hlavne Egypt nám ukáže všetky svoje krásy, ktorými je známy a ktoré by sa oplatilo navštíviť, vedľajšie postavy ako Q a M dostávajú viacej priestoru ako zvyčajne. Moore je opäť krásne sofistikovaný a tentoraz vždy po nejakom drsnom súboji utrúsi nejakú pamätnú ironickú hlášku. Absolútne skvelo mu sekunduje Barbara Bach v úlohe ruskej agentky. Krásne to medzi nimi iskrý a scény s nimi sú vysoko pozerateľné. Čo sa týka hlavného zloducho v podaní Jurgensena tak je extrémne nevýrazný. A aj keď by som normálne k tomu mal veľké výhrady, pretože filmy o Jamesovi Bondovi sú hlavne o šialených zločincov - tak je tu stále postava, ktorá zatieňuje Jurgensena a stala sa akýmsi kultovým predobrazom klasických bondoviek. Jaws - alebo čelusť. Tento záporák je absolútne neprekonateľný. Jedna z mála postavičiek, ktoré boli vytvorené pre bondov svet a ktoré sa tam pekne krásne hodia. osobne som nadmieru spokojný - plus sa jedná o jednu z najlepších titulných melódií. ()

Lacike

Konecne Moore natrafil na solidnu zapletku v tom najtradicnejsom Bondovskom style. Magor s megalomanskym planom ako znicit svet. K tomu vyuziva obrovsku lod s ktorou unasa ponorky. Takze finale je riadne velkolepe a skvele natocene. A druhou velkou liniou je postupne zblizovanie sa Bonda s nadhernou ruskou agentkou XXX (ked zaznelo jej meno, tak som najprv cakal, ze sa objavi Vin Diesel). Akcnych scen je tu dostatok. Najviac ma zaujala nahanacka najprv na suchu a potom pod vodou so specialnym autom, ktore sa meni na ponorku. Specialnu zmienku si zasluzi samozrejme neznicitelny Jaws, ktory si zakazdym po nepodarenom pokuse o jeho eliminaciu ocisti sako. Hlavny zaporak je slusne zahrany ale trochu blbo napisany a postupne sa sprava cim dalej tym hlupejsie. Moore za tie 3 roky od poslednej Bondovky uz v xichte trochu zostarol a v bitkach pôsobi stale neohrabane (a to radsej nespominam ako trapne vyzera na lyziach so zadnou projekciou), ale inak si svoju ulohu vychutnava. Hlavne zvadzanie zien a vtipne hlasky. Celkovo je film taky mix serioznejsich Conneryho bondoviek hlavne co sa tyka zapletky a v akcnych scenach to je zase klasicky Mooreovsky blaznive. Ale ono to nakoniec celkom dobre funguje. Slabsia mi pripadala len hudba a uvodna pesnicka. Dost zriedkavo tu zaznie Bondovska tema a namiesto nej tu su nove motivy, ktore mi nepripadali nijak zaujimave. Ale to je malickost. Vysledkom je kvalitna Bondovka, ktora patri k tym najlepsim s Mooreom. 8/10. ()

Terva

CITÁT - Bond. James Bond.......... Scénář : Richard Maibaum a Christopher Wood. Kamera : Claude Renoir. Hudba : Marvin Hamlisch - Ocenění 1978 - Golden Globes, USA - nominace (za nejlepší instrumentální soundtrack) 1978 - Golden Globes, USA - nominace (za píseň "Nobody Does It Better") 1978 - BAFTA Awards - nominace 1978 - Grammy Awards - nominace (za nejlepší instrumentální soundtrack) 1978 - Oscar (Marvin Hamlisch) - nominace (za nejlepší instrumentální soundtrack) 1978 - Oscar (Marvin Hamlisch) - nominace (za píseň "Nobody Does It Better") http://www.youtube.com/watch?v=OMOd1JJvwlM 1989 - ASCAP Film and Television Music Awards - vítěz (za píseň "Nobody Does it Better") CITÁT - A pán si dá vodku a martini. Protřepat, nemíchat. ()

MrCreosote

Chybí tomu šmrnc a energie, kterými oplýval Thunderball - o pár let starší bondovka taktéž z podmořského prostředí. Umělé roubování romantických motivů zbytečně zdržuje tempo a dědkovský arcipadouch nebudí ani trochu respektu. Jako tradičně se povedlo obsazení zlého pomocníka, takže po černochovi s hákem místo ruky nebo dvojici homosexuálů tu máme další zapamatováníhodnou postavu - tentokrát se jí stal nesmrtelný Jaws se zuby náchylnými ke korozi. Doufám, že Moonraker bude i přes napohled přestřelenou zápletku zábavnější a především svižnější. ()

corpsy

Prvé dve Mooreove bondovky sa niesli v odľahčenom až parodickom štýle. V tomto snímku sa vracia opäť tá klasická bondovská atmosféra v spektakulárnom prevedení. Znamenitý film, ktorý je úžasnou filmovou zábavou. A aby som nezabudol na obludu menom Jaws, ten sa jednoznačne zaradil na špicu najlepších zabijakov v Bondovej kariére. ()

ConanVJ

Určitě jedna z nejlepších Mooreho Bondovek. Film je plný skvělé akce, parádních hraček (včele s ponorkovým Lotusem) a krásnou ruskou agentkou. Také se tu objeví Jaws, jeden z legendárních zabijáků. 95% :) ()

Adman

Zkušený a otrkaný anglický tajný agent Bond, James Bond, se dnes dostává do další šílené a životu nebezpečné šlamastiky. Dvě atomové ponorky se z čista jasna vypařily z vody a důvodem je nejspíš zachycení jich jinými radary. Jamesův osud se setká s agentem (agentkou) "troité x", která je pod velením Rusů (Sovětského svazu). Nejdříve pracují každý zvlášť na získání mikrofilmu, který nakonec nemá takovou hodnotu, nicméně Anglie a Rusko se poté dají dohromady a společně utvoří dokonalou dvojici agentů do akce. Píše se rok 1977 a nová triková studia dobývají svět, kdy i například George Lucas začal svou fenomenální fantasy Hvězdné války. Je tu k vidění obrovský pokrok od minulých dílů. Q připraví pro 007 obojživelný vůz na čtyřech kolech, který se určitě nezalekne ani helikoptéry. Oněch okoukaných zadních projekcí už vskutku ubývá a filmaři se předhánějí v akčnosti záběrů. Že je náš lamač ženských srdcí nesmrtelný asi dodávat nemusím, že. Velikou zbraň protivníků v podobě "Zuba" tak nakonec 007 stejně odvrátí. ()

Z0oMb3E

Desiaty film o nezničiteľnom agentovi 007 sa nesie v znamení vykrádania nápadov a scén z predošlých bondoviek. Hneď úvodná scéna na lyžiach, kradnutie ponoriek tankerom (podobnost s kradnutim satelitov-5. Bond), bitka v kupé vo vlaku... Podobností a inšpirácií je veľa. V predchádzajúcej časti sa z auta stalo lietadlo a preto je logické na výber prostredia, že súčasná zmena je zmena Lotusu na ponorku. No táto bondovka sa pýši najkrajšou agentkou XXX a bondgirl aká sa v sérii objavila. Mám na mysli Barbaru Bachovú. Ďalej je tu jedna z najnezabudnuteľnejších postáv, aké sa kedy postavili proti Bondovi a to Richard Kiel v roly Jawsa(Zuba). Prostredie je vybrané veľmi zaujímavo, ale ťažko uveriteľné, že by si agentské superveľmici poľnú centrálu rozložili uprostred archeologických pamiatok. Veľmi dobre zvládnutý film, čo sa tíka aj produkcie. Moore si opäť drží svoj štandard a je zaujímavé, že i po rokoch na rovnakej úrovni, v akej sériu začal. Film jedoznačne zaútočil na prvú priečku bondoviek. 4+pol* ()

MartinezZ

Po několika mdlých dílech zase Bondovka s velkým B, srážena z výšin jen kvůli zbytečné přílišné délce dvou hodin, které filmu neprospívají a zbytečně se tak některé věci nááátáááhujííííí. Tedy není to špatné, jen dlouhé, s několika logickými hloupostmi v ději a praštěným koncem, jakoby zatmívačka a domýšlení si divákem nestačilo. ~~~ 3.5* ()

Terter

Zatímco se v prvních dvou bondovkách Roger Moore spíše hledal, ve svém třetím filmu se dostal do toho správného bondovského "feelingu". Rozhodně nejlepší jeho bondovka a v mém osobním žebříčku se dělí o první místo s Goldfingerem. Má totiž vše, co by správná bondovka měla mít: lepé děvy, dobrou zápletku, schopného protivníka a jeho nezapomenutelného pomocníka v podobě nezničitelného Jawse, účinné vynálezy a v neposlední řadě je tohle bondovka s nejlepší úvodní písní. ()

mysiak

Vynikajúca Mooerovka, vtipná, so super záporákom - Stromberg a skvelý "Čelusťák", ktorý vytvárajú podľa mňa jednu z najlepších bondoviek, ktoré boli... ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch