Učitel Tomáš Majer si zavolá ve škole tři chlapce do tělocvičny, kde jim oznámí, že se je chystá mučit a vytahuje z tašky různé mačety a tyče. Poté všechny nějak napadne. Jednoho střelí, další zmlátí. Poté se probudí ve své posteli. Byl to sen. Z televize se dozvídáme, že Tomáš Majer je skutečně podezřelý z vraždy tří studentů. Sledujeme Majera, který vzpomíná na své působení ve škole. Děti zde byly sprosté a bez jakékoliv autority k učitelům. Novináři sledují paní Majerovou a chtějí jí položit nějaké otázky. Ona zajde do domu, kde naopak čekají sousedé a stěžují si, co vyfasovali za sousedy. Ve škole se okleštěnému učitelskému sboru představuje nový ředitel Halbich. Majer opět vzpomíná na to, jak byl ve škole. Jeden z rodičů romského chlapce si k němu přišel stěžovat, že mu prý mlátí syna. On tedy řekne, že ho mlátit nebude a že mu bude psát poznámky, které pak pošle na město a to rodině sebere přídavky. Otce to samozřejmě zneklidní a náhle otočí a pustí se do svého syna. Do školy přijde inspekce, která řediteli oznamuje, že ministerstvo bude chtít školy tohoto typu zrušit. Tomáš Majer opět vzpomíná. V rádiu hlásí, že na zvláštní škole byla zavražděna jedna učitelka a to pravděpodobně samotnými žáky. Také vzpomíná, jak při vaření děti nasypaly do polévky marihuanu a tu pak snědla i jedna učitelka. Jistý pan Dostál chce, aby se Majer co nejrychleji našel. Posílá jednoho svého muže na radnici, ale tam se dozvídá, že se Dostála už nikdo nebojí a že už nemá takový vliv. Do školy přichází novinářka, která chce psát o zdejších vraždách. Baví se s jednou zdejší učitelkou a říká, že nemůže uvěřit tomu, že by učitel zabil tři žáky, stal se ředitelem a poté na škole ještě rok učil.  Ministerstvo vnitra řeší, zda v případu nedošlo k velkému pochybení policie. Do školy nastupuje nový zaměstnanec, zjišťujeme, že je to muž, který pracuje pro Dostála. Do ředitelny vtrhnou rozzuření rodiče, kteří nejsou rádi, že jejich děti chodí do školy, kde se zabíjejí děti. Kapitán Ševčík jde do nemocnice za mužem, který tady leží ve špatném stavu a chce se zeptat na Majera. Bývalý školník však nechce s policií o ničem mluvit. Ve škole skupinka romských dětí napadne a šikanuje chlapce. Majer si v novinách přečte, že zemřel jeho dědeček. Vzpomíná, jak mu babička říkala, že by se měl policii vzdát. Když je nevinný, tak ho soud osvobodí, ale děda naopak namítal, že v této republice ne. Policie chystá zásahovou jednotku, jelikož si myslí, že Majer navštíví pohřem svého dědy. On se na hřbitově skutečně ukáže a policie si ho všimne. Jemu se však podaří nastoupit do auta a ujet.  Zásahovka ho dojede, zablokují mu cestu a zatknou ho. Zpráva okamžitě proletí všemi médii. Šéf chce po jednom ze svých právníků, Václavu Mádrovi, aby se ujal případu. Jde o velmi mediálně sledovanou událost. Mádr s tím souhlasí a případu se chopí. Do školy nastupuje nová učitelka a okamžitě zjišťuje, jací jsou zdejší žáci. Vulgární a bez jakékoliv autority. Jeden z žáků na ní má sexuální narážky. Manžel jí po práci vyzvedává u školy a mladík má opět nevhodné řeči. Manžel se k němu vydává ale on ho udeří a povalí na zem. Majera ve vězení navštěvuje předseda jedné nacionalistické strany a vyjadřuje mu plnou podporu. Věnuje mu knihu s názvem Pravda o cikánech. Majer knihu vezme a udeří ho s ní. Nastává den procesu. Před soudní budovou jsou velké protesty romů. U procesů vypovídá velké množství svědků. Školník, který byl až do této chvíle v nemocnici také předstupuje. Vypovídá, že všechny ty děti měly zemřít. Nikdo z nich prý netuší co dokážou. Starostce poté vyhrožují muži od Dostála, který je nyní v domově důchodců. Má si prý uvědomit, díky komu je starostka. Starostka vzpomíná na to, jak jí šikanovala skupinka mladých romek, když ona sama byla malá. Poté je také jako svědek u soudu a i ona je na straně Majera… (TV Prima)

Mrkvič

Škoda že Tomáš Magnusek neumí točit filmy. Takový námět by si to rozhodně zasloužil. Téma pro učitelky a diváky, kteří trochu vědí vo co gou. Magnusek není rasista (má i černou manželku), ale celkem jsem chápal to pohoršení některých diváků. Spíš se ale trefuje do těch zmrdů, kteří asi i jemu museli někdy pít krev. Bohužel je ale film natočený jak nějaký videoklip s nijak úchvatnou hudbou. Už se asi poučil, že dialogy neherců oslnit nemohou, a tak tu je většina věcí řešena dlouhými pohledy podbarvenými hudbou. Škoda. ()

Ryuuhei

Mnohem zábavnější, než dvojka. Filmařsky pořád jen kousíček ode dna a stejně přikrášlené, co se množství sociopatů v jedné třídě týče. Děj se ubral napůl vzpomínkovou a napůl dramatickou stránkou završující celé dějství. Sám jsem po celou trilogii stál na straně Majera, který, jak jsem se dozvěděl, vražedný čin nakonec nespáchal a byl k tomu všemu jen rafinovaně donucen. Jenže film je natočen tak špatně, že bez znalosti detailů skutečné události, na níž je celý snímek založen, si k tomuto výsledku dojde opravdu jen velice vnímavý jedinec, který se bude rýpat v detailech. Správně má film svou myšlenku alespoň naznačit. A nebo jsem idiot, který to jako jediný nepochopil. Kdo ví? 55% ()

eugeene

Když chci natočit víc dílů jednoho filmu, tak v ději musím postupovat a neomílat furt to samý ve všech dílech dokola. Problémů třetích bastardů je hned několik. Jak tu již někdo napsal, jedná se o totální výmysl. Na zvláštních školách sice může být úroveň sebevíc katastrofální, ale rozhodně nedosahuje takových kritických úrovní, které jsou ve filmu popisovány - o tom mluvím zejména proto, protože pan Magnusek napsal scénář podle osobních zkušeností s učením na podobných školách. Další, podle mě tragický faktor filmu je množství sprostých slov. Nevadí mi, když se ve filmu mluví sprostě, ale podle mě i takováhle věc musí mít ve filmu "úroveň" a ne, že nasekám co nejvíc nadávek do co nejkratšího limitu v domění, že se lidi zasmějou (v mém případě se v sále při padnutí sprostých slov smálo jen pár lidí - převážně romů). Zkrátka humor založený na sprosťárnách není moje kafe - zejména sprostě mluvící herečka Obermaierová, kterou mám velice rád, mi způsobila menší újmu. Herecký výkony jsou katastrofální (Vyskočil WTF???), prkenný a naprosto bez jakýchkoliv emocí a nebo naopak z přehnanou emoční stránkou, která je však pro smích. Krampol opět exceluje svým rádoby tvrdým pohledem gangstera a příjemě mě překvapilo obsazení pana Zavřela, i když je jeho role až přehnaně "tupá". Technicky je film asi ze všech tří dílů nejlepší, ale i tak bych kameramana poslal s jeho prací do háje a stejně tak i zvukaře - proč je sakra film ve stereu (dodatek: filmová kopie pro kina je prý podle kolegy z Prahy dokonce MONO - patrně kvůli ceně) kde navíc chybí centrální kanál? Chápu, že technika je drahá, ale pořídit kvalití sadu mikrofonů, aby zvuk nezněl jako ze sudu a bez ozvěn v místnostech není zas takový problém. Hudba (pan Frk Mrk) je laciná a tak nahlas, že dost často v kombinaci se stereo-sudovým zvukem není slyšet jediného slova, které herci říkají. K dějí: trilogii je třeba nějak zakončit, ale proti trojce v oblasti dějové linie mám snad všechno: první půlka o ničem, kdy jsem zažil i několikanásobné Déja-Vu, jehož důvodem byly opakující se scény v úvodních titulkách a jejich následné repetice po 10ti minutách. Následuje rychlý spád, kdy pana Majera chytnou jen tak během jedný minuty, soud (tady mě snad nejvíc dostaly rozhovory, který se tam absolutně nehoděj s kolemjdoucíma o tom, jak by měl Majerův konec dopadnout) a konec filmu. Chápu, že se může stát, že někdě učitel zabije pár žáků, ale mluvit o tom ve filmu tak, že "případ sleduje celý svět" mi přišo až moc naivní. Vadí mi taky začlenění naprosto nelogických scén, kdy je vidět, že některé byly přidány jen proto, že mají zapůsobit vtipně - viz scéna "můžu udělat zvoneček?" nebo třeba nasazení dostálovy "gorily" na místo školníka, které ve filmu nemá žádný důvod a zrovna tak když jde Dostálova banda řešit něco co zcela nevhodné restaurace - opravdu by si mafiáni vybrali první pajzl, co se naskytne? Zdaleka tu však nepopisuji "důležité" části děje, protože si to nepamatuju a ani na to ani nemám náladu. Líbí se mi konec, kdy to prostě nekončí zrovna nejlíp s hlavním aktérem i důsledky zavření zvláštních škol dopadající na "školy obyčejné" - i když scéna se zpívajícíma holčičkama, který se smějou do kamery a pokukujou po sobě s úšklebkem typu "oni nás natáčej" taky není zrovna nejlepší. Osobně jsem rád, že vím, jak to dopadlo, ale celá trilogie (pravda až na první díl) na mě působí nelogickým, zcela vysněným dojmem a absolutně nezachycuje možnou pravdu v dané oblasti. Co se mi ale na trilogii (a dalších filmech od Magnuska) opravdu hodně nelíbí je fakt, že se o Náchodě na internetu nedozvídám zrovna nejhezčí věci a to mě, jako náchoďáka s prominutím sere... PS: sorry za chyby. () (méně) (více)

anli

Tomáš Magnusek nedal na rady mé ani jiných a střihl si třetí film o"nepřízpůsobivých školácích".Technicky je tu vidět posun k lepšímu(a asi jde o nejkvalitnější film trilogie),i když kamera není víc než sotva průměrná a zvuk je opravdu velmi špatný a nekvalitní.Zřejmě se mixovalo v koupelně,nikoliv ve studiu.A točit dvoukanálové stereo v době,kdy se i dokumenty točí na šestikanál je opravdu skoro k smíchu.Hercům je špatně rozumět a ta neustálá ozvěna mě taky moc radost nedělala.Scénář je v duchu předešlých svou filmů,je stále plný společenských témat(velmi často i klišé),hlavně rasismu a školství.Ale to samé rozebírat potřetí už opravdu moc nefunguje a ani nezaujme.Tomáš Magnusek si tu poprvé střihl i režii a i když je vidět,jak se snaží,pořád vše zůstává daleko za průměrěm jako výukové video pro školy.Příběh je tak rozmělněný,že je skoro o ničem,stále a hodně se mluví jen sprostě a hlavně co nejvíc,takže po nějakých 30 minutách už to opravdu leze na nervy.Nijak zvlášť zdařilá není pro mě ani hudba, i když se sem celkem hodí,ale je zbytečně příliš hlasitá,což je důsledek celkově nevyváženého zvukového mixu.Za odvahu řešit tohle téma stále a pořád a stále a pořád se nebát,dávám 20% a doufám,že tímhle je tohle téma zcela vyčerpané. ()

Jazzzz odpad!

Napsal jsem dlouhý komentář, moc dlouhý a pak jsem se podíval co zde ostatní píší a připadalo mi, jako bych to opsal... Maximální souhlas s komentářem uživatele: DuanBerry... Svými slovy jen zmíním, že film je po filmové stránce nekonzistentní, nakvalitní, herecké výkony jsou slabé, ba dokonce jako tomu je u Magnuska samotného tak - Žádné. Myslím se, že ač Magnusek upozorňuje filmem na jistou aktuální otázku českého školství, tak zdůrazňuje opravdu pouze ty negativní aspekty, které to s sebou přínáší. Film je tudíž jednostraný a dá se říci, že opravdu působí silně rasistickým dojmem (On tak jen nepusobí, on v mnoha místech rasistický je). Rozhodně nejhorší z celé serie, a já spolu s ostatními radím Magnusku nech toho dokud si ještě někteří myslí, že alespoň trochu točit umíš, a myslel si to dobře... ()

Dawid199

Když uděláte pokračování sračky, nemůže to v podstatě dopadnout jinak, než další sračkou, Bastardi jsou exemplárním příkladem. Jak jinak chcete nazvat film plný "herců", kteří neumí hrát (dobře, někteří ani nemusí), který má nejspíše za účel prodloužit něco, co prodlužováno být nemělo a vidělat tak jen další peníze? Dávám jednu * za prostředí, na které mám přeci jen ještě docela živé vzpomínky, ale dále to už ani nepotřebuje komentáře. ()

lennyd

Učitel Tomáš Majer (Tomáš Magnusek), který je obviněn z vraždy svých tří žáků, je nadále na útěku před spravedlností. Leč na pohřbu svého dědečka je dopaden, a začíná soudní pře, která vyvolává v celé zemi rozporuplné reakce... Stejně jako u předchozích dvou dílů se mi moc nechce hodnotit Magnuskovo filmové umění (je totiž hrozně jednoduché do filmu nacpat co nejvíce sprostých smluv za sekundu). Ale stejně jako u předchozích dílů se mi z tohoto filmu chce zvracet, a viděl jsem se v naprosto stejné pozici jako matka-starostka Kateřina Brožová, která přestává hledět na politickou kariéru ale začíná se zabývat bezpečím své dcery. A úplně děsí spousty různých aktivistů, kteří se na podobném póvlu (bez ohledu na barvu pokožky) šplhají do výšin svých politických kariér. Ale zpátky k filmu - první polovina je úplně o ničem, učitel Majer ani tak neutíká jako se spíš schovává, a v prostřizích vzpomíná na chování svých bastardů. Druhá polovina je o řád zajímavější, dovedl bych si představit i celý film o takto kontroverzním soudním jednání, leč nestalo se. Magnuskovi se opět podařilo sehnat kvalitní herecké obsazení - kromě bandy cikánů i Tříska, Töpfer, Obermaierová, Vyskočil, Přeučil, Čenský a další.. ()

venison odpad!

Tak trojka byla ještě mnohem zpoufalejší, než dvojka.. Více rádoby umělecká.. Opět spousta nesmyslených záběrů bez hlavy a paty, vesměs děsná nuda, hromada sestříhaných scén z předešlých dílů hozených do sépiové barvy, a když už se tam něco zajímavého dělo (např. soud), tak se tam pro změnu nemluví a je to "pocitové".. Brrrr.. Jasný důkaz, jak si napakovat kapsu na úspěšné jedničce ještě dva filmy.. :-/ ()

Danny F.

Pomalý rozjezd i tempo. Snad jen skvělá hudba. Strašně slabé pokračování. Žádná pořádná zápletka. Za to v jednom záběru mě utvrdili že policie nemá žádný respekt a naší spoluobčané jsou nejvíce diskriminovaní. Náš stát prostě stojí za hovno. No co už, s bastardama se má jednat jako s bastardama. Dotyční si za to můžou sami. 45% ()

Compadre odpad!

Změť scén s větším či menším počtem cikánů...od prvního dílu Bastardů mám pocit, že Magnuskovi vůbec nešlo o nějakej příběh, ale o to, ukázat lidem prostředí cikánů a jejich prohřešky vůči společnosti (dost realisticky a bez okolků, to uznávám a je to asi jedinej klad, kterej se cení)..jak řáděj ve volným čase, ve škole, všude..jenomže půlka těchhle scének je samoúčelná a hlavně příběh je úplně v pozadí. třetí díl je už úplná amatérskej a je šílený, že v něm hraje opět celá skvadra našich nejlepších herců..smutné. ()

nevermore odpad!

Myslel jsem, že Bastardi 2 jsou naprosté filmové dno, pod které v dnešní době nemůže snad ani Troškla klesnout. Ale ten přetěžce sympatický mladý muž Tomáš Magnusek vyvrátil toto mé přesvědčení s drtivou razancí. Taková snůška sra*ek se v jednom filmu/člověku hned tak nevidí. Plné stereotr(y)pů, dementně nazvučeno (kolikrát jen odchytáváte dialogy) a přehlídka herců staré gardy, která už měla možná jen vzpomínat na ztracené mládí a popularitu (Obermaierová a Krampol), případně nikdy nehrát (Brožovka, ale HLAVNĚ Magnus) " "" "" "" "" "" "" "" ". K Tomáši Magnus(k)ovi: Všechno za mě řekl woody." :) ()

Krustyburg

Jednička byla dobrá, dvojka tragická, a u trojky jsem byl připraven na nejhorší. Ale nestalo se. Trojka je návratem k jedničce - bastardi opět hláškují, a oddávají se kriminalitě. Mimochodem, v dobách, kdy ještě T. M. učil, tak jsem ho s partou bastardů potkal. A ty bastardi, to byla to fakt síla (přesně jako ve filmu). A vzpomínám si, že T.M. nadával na plánované sloučení s normálními dětmi. Teď to dal i na plátno... :-) ()

Proky odpad!

první díl byl celkem ucházející však pak to šlo z kopce 2 velmi pod průměrná a třetí díl katastrofa pokud stojíte o film tohoto tématu puste si první díl zbytek na h****.určitě nedoporučuji ODPAD ! ()

ZeroCZ1233 odpad!

Na začátku tohoto filmu jsem dostal rakovinu, která po deseti minutách začala rychle metastázovat. Autorský film, jehož genialitu nikdo nechápe, těším se na čtvrtý díl :) ()

ghatos odpad!

Strašně špatně natočené, kde není co řešit. Magnusek namasíroval své ego přes učitele Majera. -50% (septik). ()

Mr.KarlAdler odpad!

Vostuda, ve všech směrech, kategoriích a postupech. Ta Magnuskova samohoňka nad vlastní stylizací do role smutného, nepochopeného hrdiny je doslova k popukání. Ve výsledku je ale právě úplně nejvíc smutný, jak je sám přesvědčenej o tom, že to myslí dobře. ()

NoFiction

O filmu to rozhodně není, je to o myšlence. Tahle trilogie je naprostá dokonalost v tom, co se snaží (podle mě scénarista) říct obětem tohohle filmu. Perfektní ukázka toho, jak se nepřizpůsobiví nedokážou zaintegrovat mezi NÁS. Tenhle snímek nejde bohužel hodnotit jako film, ale jako myšlenka, která má někoho probudit..... ()

Kosmik 1

Tak mi to nedalo a shlédnul jsem i poslední díl této trilogie. Co by si měli všichni odnést, přes to všechno, co se dá v Bastardech vidět, je poslední věta Majera: "Všechno záleží pouze na tom, zda všichni budeme jen přihlížet, když se bude někomu ubližovat..." ()