František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

Callie

Z toho, jak je to všechno jednoduchý , věci, které slušné lidi nenapadnou, je mi na blití. Vaculík a Vetchý na 100%. ()

wesker

celkem slušná kriminálka herecké výkony výborné i když Vetchého 2x nemusím tady mi seděl.."tady máš dárek táto,promiň že jsem to nezabalil".. to mě zabilo :-D ()

DjLibnei

Rozhodně na české poměry výborný film, který dokáže vtáhnout a fascinovat. Dobře zahrané a inspirované podle p.Mrázka, takže za mě je to 70% // zvyšuji hodnocení, Vetchý je famózní a celý ten film má šťávu! ()

MiniRecenze

Konečně....konečně má česká kinematografie ve svých "archivech" další film,který není žádný pleps a má hlavu i patu.Silné,příjemné herecké obsazení dokáže vystihnout každou z postav,která se ve filmu objeví a dokáží Vás vtáhnout do děje a protože se jedná o český snímek,tak nepočítejte s nějak nákladnou režii,hodně se tu právě vsadilo na herce a scénář.A úspěšně.Co bych naopak zkritizoval ,tak to,že režie chtěla film natočit moderně a to co se v zahraničních filmech objevilo před deseti lety,tak to vidíme zde.Myslím tím konec v začátku a rozkmitané,roztřepané ,sestříhané prolínačky.Někdy to působí trochu trapně.Ale i tak neváhejte a nenechte se odradit touto kosmetickou chybou. LÍBILO!!! ()

Pavlosos

Tak tohle jsem mohl, můžu, a budu moci pořád... :) :) :) jeden z těch ryzích pohledů na naši nedávnou minulost, která je přitom všem tak blízká... pět hvězd, o tom žádná... Petr Nikolaev po Lidicích stále dokazuje, že umí... ()

Popinodan

Tak takhle to bylo s tou zkurvenou kuponovou privatizací.....Samozřejmě že nevím co vše je ve filmu pravda a co jen záměr tvůrců,ale je mi jasný že největší špína pochází z politiky,a tento film nám to jen lehce nastiňuje. Všichni se dají koupit,nebo prodat.......Film je strhující, a pro mě osobně...hodně dobrej! Ondra Vetchý opět naprosto perfektní. ()

SZYslak

U me dobry. Sametovi vrazi strejchnuti Vlkem z Wall Streetu. Remeslne a herecky (skvely Vetchy) velmi dobre zvladnuta kriminalka, coz se u nas dnes bohuzel nevidi (viz Kajinek), takze uz jen proto davam 91%. Co mi trochu vadilo, byla zasifrovana jmena a nazvy. Pokud clovek necetl knihu nebo se neorientuje v problematice politicke a financni mafie v CR, mohlo mu lecos utect. Co asi slo hlavou Grossovi, Pitrovi, Klausovi a spol. po shlednuti filmu (nepochybuju, ze by film ze zvedavosti a jesitnosti nevideli)? Stanicek se pro jistotu smiril s Bohem a Vasik si zalozil homo institut. U Vicy Kerekes se marne snazim odmyslet si, ze je pekna, zrzava a ma velke narazniky, abych pak mohl objektivne ohodnotit jeji herecke schopnosti. Tahle zeme je ale fakt pekne zkurvena. ()

wick

Z mé strany trochu nadhodnoceno...tak nějak mi to ten večer sedlo, navíc takový styl jako Bony a klid. Filmařsky nic zvláštního, herecké výkony dobré, scénář ale spíše slabší. Ale pořád jeden z mála českých filmů, který mě v posledních letech zaujal. ()

Rodriguess

Cely dej plynul velmi rychlo, skor by som privital aj detailnejsie zobrazenie skutocnosti danej doby. Ani som sa nenazdal a bol koniec. Vetchy skvele zapasoval. Herci to celkovo zvladli na vybornu, nemam tomu co vytknut. ()

H3LLraiser

Musím se přiznat že jsem se chystal přečíst si knížku, nakonec se ke mě ale dostala Lilinova Sibiřská výchova místo tohohle a nemůžu tedy posoudit jak je to v porovnání s ní rozdílné. Na druhou stranu můžu ohodnotit film, a to musím kladně. Vetchý výborný jako vždy, Vica okouzlující, Vaculíka moc nemusím ale dejme tomu... co se děje týče... no je to fikce ale kdo ví, proč by to zrovna takhle být nemohlo... zpracování vynikající, k tomu není co dodat, vizuálně líbivý český „novácký" film ()

zigy

Standard ničím nepřekvapující, ale tak dobře odvedený, že si pět hvězd zaslouží. Mě to připomínalo časy staré dobré francouzské kriminálky s Delonem, kde paralelně sledujeme hlavní hrdiny - policajta a padoucha postavené proti sobě. Vetchý by za to měl dostat min. Českého lva. Fakt z něj šel strach, úplně se vymanil ze škatulky "Jirka Luňák z Okresního přeboru". Stačí už jen kouknout na plakát a vidíte to... ()

mouzi

Film ohromi mozna tak zapadni divackou klientelu, ktera muze jen kroutit hlavami nad tim, jak to na tom vychode bylo a je. Nicmene nasinec, zejmena pak ja, neveri Nikolaevovi ani nos mezi ocima. Snimek se snazi byt vskutku drsny a prekvapujici, nicmene zadne prekvapeni se nekona. Herci hraji to, co hrat maji a ani ten alibisticky odstavec na konci filmu nezachranil to, ze je to cele hodne sci-fi. Protoze pokud je jednou nametem filmu kniha, zalozena na skutecnych udalostech, nemuze si z toho nekdo jen tak udelat pohadku pro dospele s odkazem na to, ze je to knihou inspirovano jen tak volne. Tohle mu proste nezeru. ()

pan_ponozka

Spíš podprůměr. Pro mě film, který se stejně jako Kajinek veze na PR správného hocha, který se postavil autoritě a stal se z něj hrdina. Laciný scénář, postavy nepropojené s příběhem a tolik nelogičností, že to muselo i režiséra kopnout do obličeje. Beru jako facku Vendetě, kde Vetchý skutečně exceloval, ale film dojel na nedotaženém PR. ()

Kozlowski8

Film, inspirovaný životním příběhem kontroverzního podnikatele Františka Mrázka... Skvělý Ondřej Vetchý v dobře napsané titulní roli, ovšem jinak z průměru nevyčnívající záležitost. Život kmotra Mrázka byl plný zvratů, excesů, extrémů a výbuchů, tedy vděčné téma pro spisovatele či scénáristy. Čekal jsem emočně vypjatější atmosféru, větší zaujetí, více mrazení po těle. Nic z toho se režisérovi nepodařilo do filmu dostat v hojnější míře a navíc se snažil ozvláštnit dílo rádoby progresivními experimenty s kamerou, které měly opačný efekt. Film ne špatný, avšak čekal jsem trochu víc. 60%. ()

johnnie78

Bylo to takové nemastné, neslané, absolutně nechápu, co tam dělala Lenka Bradáčová... Vetchý byl ve své roli opravdu dobrej, stejně jako někteří další herci, ale výsledek bych zhodnotil jako promarněný potenciál. ()

superzurda

Technicky bez chyby. Nicméně když vemu v potaz, co hlavní média ( televize, novinky.cz....) sypou do lidí, tak mé nadšení z filmu postupně vyprchává. Jakoby lidi měli být utvrzeni v tom, že nemá smysl se vůbec snažit, protože karty jsou už rozdaný, zkrátka by měli držet hubu, držet krok a v hloubi doufat za pokrok. Zkrátka aby si řekli: Jo takhle to bylo, že mám hovno za to můžou zloději, politici a všichni ostatní kolem mě. Já jsem vlastně oběť, jen poslušnej beránek. Kéž by to tak nebylo. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc