František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

desnik

Čekal jsem pecku...ale asi jsem se měl držet při zemi...průměrný film, osobně bych dal přednost Hranařům, kdybych se měl rozhodovat co si pustit... ()

medveed

Mrazivý příběh, který je (bohužel) inspirován skutečnými událostmi našich nedávných dějin… Ondřej Vetchý v roli kmotra exceluje! 80% ()

ssarka

po řemeslné stránce se mi film moc líbil,po dlouhé době opět kvalitní film...po obsahové stránce bohužel věřím,že to tak funguje a je to opravdu tak jednoduché...stačí se z toho neposrat a už to jede do pekla ()

Jarda68

Viděno dnes po 2 letech v TV....Musel jsem změnit hodnocení a znovu se zde potvrdilo,jak nespravedlivá je ČFTA - Ondra Vetchý měl mít jasnou alespoň nominaci na lva!!! A vůbec jde o nedoceněnej film....Nežereš maso,nepoznáš výbornej film:-) ()

Koškin

Na pocatku byla Vica. A ukazala prsa, coz vypadalo nadejne. Pak ale z pribehu vypadla. Kdyz uz zacal byt film unavny i pro nenarocneho divaka, Vica se objevila znovu a az do bezutesneho konce udrzovala u obrazovky oci s nadeji, ze se spusti s Vaculikem a ukaze prsa znova. Neukazala, muzete to vypnout hned po uvodni scene ve sprse. ()

Lukkyn

Je jedno , že tenhle film je spíš mlhavá fikce , nežli autentický příběh pravého mafiána. Ať už to bylo tehdá jakkoliv na 110% věřím , že u nás to takhle chodí a podobných kmotrů tu máme jak hub po dešti. No nic nejsem důchodce u televnizních novin na nově a nebudu tu láteřit. Film je vizuálně pěkný a na české poměry velice příjemně stravitelný. Vetchému postavu kmotra věřím a u mě patří k nejlepším našim hercům současnosti. Souhlasím s tím, že postava Vaculíka to je takové klišé , až to hraničí s trapností. Ve výsledku ovšem zajímavý kousek o poměrech v naší krásné zemi. Doufám, že na každé prase se vaří voda , jako na Vedrala. ()

Majklkm

Ondřej Vetchý, leč je to pro mě jeden z nejlepších českých herců, mně do role jednoho z největších zločinců, co manipuloval celou tehdejší republikou, moc nesedí. Možná je to tím, že ho mám stále zafixovaného jako potrhlého čerta Vraníka z legendární pohádky S čerty nejsou žerty, nebo jako ortodoxního fotbalového nadšence Jirku Luňáka z Okresního přeboru. Ale jinak super film, který nenudí. ()

vito_s

Televizní střihy jak z Kriminálky anděl, přílišná popisnost, nepříliš velká snaha o reálnou retro atmosféru. Btw proč Vaculík (a všichni s ním) říká "paní prokurátorko" v době, kdy už více jak 4 roky platil zákon o státním zastupitelství je taky o přesdržku (ale klasika českých filmařů, umělci se takovými podružnostmi přece nezabývají). Chybí jakákoliv hloubka a vytvoření uvěřitelné atmosféry, události se skládají jedna za druhou a křečovitě se nám snaží vnutit určení doby podle zmínek. Teatrální patetický závěr pak vše korunuje. Dva body za snahu a bod za syrové vraždy. ()

Snakefinger

Jakže se jmenoval ten veliký komunistický hit? Vítr v kapse? No tak tady Sagvana nahradi Ondra Větchů a zarputilého detektiva si zahrál Luky Luke Vaculíků. Nevěřil jsem ani jednomu ani jedno jediné slovo. ()

Priest

Jedno se nám musí nechat, umíme tento typ filmů. Ať už jde o historické filmy z 2. SV nebo z trošku mladší historie, viz Příběh kmotra. Bezvadný příběh, hodně dobré herecké obsazení, herci zárověň podali kvalitní výkon a jako velké plus je tu Vica!! ()

Haty

Jelikož jsem Kmentovu trilogii přečetl vícekrát, nemohl jsem se dočkat toho, co nám Nikolaev připraví. A musím říct, že ještě překonal moje očekávání. Když pominu závěr, který mi přijde jako naprosto zbytečný a poměrně velký úlet, je to udělaný precizně. Vetchý a Vaculík se skvěle doplňují, ač na plátně spolu přímo skoro nejsou k vidění. Pro mě jde rozhodně o nejlepší režisérův počin a rozhodně jeden z top českých filmů. 90% ()

Kodousek

Hrozný průšnih jsou nedokonalosti jako plochý televizor v roce 1992 ve Vedralově domě nebo vozy s novým formátem pozvávací značky tzv. RPZ, které se začaly dávat až v roce 2002, zde se objevují v roce 1997, dále zaparkovaný Ford Mondeo r. v. 2004 - 2012 v roce 1997 atd atd ... neodpovídající styl oblečení některých komparzistů před poštou v roce 1990 atd ... tyto detaily mne ve filmovém průmyslu ničí, nechápu tak vysoké hodnocení zde.. celý film táhnou pouze Vetchý / Vaculík. Přijde mi líto že tak vážný námět jako ´Kmotr ´se dočkal tak chabého a velmi chybného zpracování .. k tomu sekundují chabé a nepřesvědčivé výkony ostatních herců ... ()

90125

Veľmi amatérsky napísaný scenár, s lopatisticky rozpravaným dejom. Suché, jednorozmerné konštatovania. Viac nič. V podstate to pripomína narýchlo spichnutý lacný televízny film. Od takého profíka ako je Nikolaev by som tak diletantsky odvedenú prácu nečakal. Vicu Kerekes som videl, ak sa nemylim, prvy krat a dufam, že naposled. Hold, herečka byť nemusíš, stačí keď ti narastú kozy a obsadia ťa. 52 % ()

surprise

Na české poměry velmi dobře natočené krimi, které nám pomůže pochopit, co se vlastně dělo po sametové revoluci v ekonomické sféře. ()

P@\/EL

Hodně zajímavé nahlédnutí na praktiky českého mafiánského podsvětí. Filmu nechybí poutavý příběh, povedené herecké výkony a výborné vyobrazení atmosféry. Děj plný podrazů, intrik, vražd nepohodlných lidí, korupce, do které jsou propleteni policajti a politici na vysokých postech. Zkrátka jeden velký bordel, na který u nás skoro nic neplatí, kdy nezbývá nic jiného než o tom alespoň psát či točit filmy. ()

kodwin

Napotřetí zvyšuju hodnocení na plný počet, česká gangsterka, jak má být. "V tomhle státě už neplatí žádná pravidla." Bohužel, lepší se to pomalu ... Příběh kmotra na mě udělal dojem a Zahrádka je snad nejděsivější vedlejší postava v dějinách novodobého českého filmu. Vetchý s Vaculíkem podali výborné výkony a táhnou film od začátku do konce. ()

mlock

Bylo to natočeno tak narychlo, že ani holkám nenechali narost bobry z roku 1987. Celkově nevěrohodné v čele s dobrosrdečným kukučem O. Vetchého, celé to vypadalo jako díl tuctového krimiseriálu. ()

Pythonator

Pravda, na český film docela dobré. Ale kde ti erudovaní kritici berou ty čtyři hvězdičky, to fakt nechápu. Že by patriotský komplex nenáročného českého diváka zvyklého na Ulici a Ordinaci? ()

Pejda

Řekl bych jeden z dalších zásadních filmů, jak to tady fungovalo před revolucí, při ní a po ní. Ukázka toho, jak se v uvozovkách chytří lidé dostali k penězům a co si mohli dovolit...a samozřejmě pokud se to přepískne tak to skončí špatně...75% ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc