František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

MJMilan

Hodně povedený film. Konečně i v ČR se našel režisér mající koule, jako kdysi v Itálii při natáčení Chobotnice. Škoda, že u nás se většinou vše zamete pod stůl a vyjde na povrch až v době, kdy to nikoho nezajímá. ()

alchac

Zcela na rovinu přiznávám, že jsem po zhlédnutí osudů dobrého kmotra Mrazíka váhal, zda za tři, či za čtyři, přičemž výsledné hodnocení je mírně ovlivněno úslovím o jednookém mezi slepými, více pak výstavními horními partiemi mé oblíbené zrzavé Horné Uhorky. Nicméně leč ne vše bylo z důvodů pochopitelných možné podat na férovku, jedná se o záležitost bezbolestně koukatelnou, která byla naštěstí osazena převážně předrevoluční hereckou gardou, pročež jsem při sledování nemusel tlumit nutkání k dávení z pohledu na děsivě přehrávající hvězdičky českých fekálseriálů. Takže u mě dobrý. ()

Radiq

Tak tohle mě docela příjemně překvapilo. Nečekal jsem, že v našich končinách se vůbec něco takového (podobného) mohlo dít a že někdo takovej (podobnej) existoval. Takže asi budu realista a budu předpokládat, že takový svině existují i teď, akorát o tom nevím, protože se o to nezajímám. K filmu: začne to jako solidní retro a rozjede to seznamovací scény s jednotlivými charaktery. A pak to přijde - začnou lítat miliony, miliardy, podvody, vyhrožování a nějaké to zabíjení. Hmm, docela mě to chytlo. Víc mě ale chytla Vica Kerekes, a já bych ji na oplátku chtěl chytit taky, třeba i za prsa, které nám tady ukáže. Ale bohužel její postava zůstala dost nevyužitá. Škoda, protože je to asi nejkrásnější československá herečka. Duo Vaculík/Vetchý standardní kvalita. Přece jen se ale necházíme v česku, takže žádnou velkou akční jízdu nebo drsnou školu nečekejme. Je to prostě výpověď doby a toho, co nám obyčejnejm lidem zůstalo skryto. Ke zpracování nemám žádné výtky, až na ten často epileptický/schizofrenický střih, kterej mi k tomu neseděl. ()

Ogen

Film také velice slušný, dávám 4 hvězdy z toho důvodu, že je to po dlouhý době velice dobrej krimi film z českého štábu, který se i vydařil. Jediné co musím vytknout jsou nepatrné chyby a neuzavřený konec, Velmi neuzavřený. Vetchý ovšem ve velice dobré formě. takže pochvala ()

wader

Na české poměry a možnosti to je výborná věc. Neběhal mi sice mráz po zádech, jak vyhrožuje/slibuje trailer, ale rozhodně to mělo co sdělit. Respektive, v ČR ten film asi nikoho nešokuje - všichni ví, nebo aspoň tuší, jak to tu (ne)funguje. Ale "PK" ukazuje to JAK. To JAK se to tu dělo a pořád děje. Zdá se, že Vetchému ta role vyloženě sedla - tak přirozené herectví bylo k vidění už jen v S čerty nejsou žerty (žertuji). Zbytek ansáblu funguje taky dobře, a celkově to vypadá náramně :-) Prostě: pokud jste fanouškem kriminálek, českého filmu, nebo mafiánských praktik, jděte do kina! ()

chelseaman22

"Zahrňte mne přepychem, všeho nezbytného se mohu vzdát." Aneb whiskypič Wilde z krajiny jetele by se obracel ve své cele na krchově v Pere Lachaise! Vetchý alias Mrázek: "Hele Áňo! Vidíš tohle dětský hřiště?" Áňa: "No jasně Franto!" Mrázek: To zkurvený hřiště zbourám, ty parchanty s bábovičkama vyženu směr centrum a postavím si tu vilu, jež Babylónské věži bude konkurovat!" Áňa: "Kdybys nekecal Franto!" Naneštěstí Franta nekecal, půjčil si desítky mega ze Živnostenské či Agro Banky, jež po pár letech lehli popelem jako stohy bankovek podpálené herr Joker. Franta: "Hele tati, tady máš dárek k narozeninám (podává krabici), ale nestihl jsem ho zabalit." Pan otec: "Kolik to je Franto?" Franta: "Patnáct melounů, viď že máš radost?" 78% ()

VaHo

Jednostranně zaměřený film, po jeho shlédnutí by si měl divák říct, že stejně měl pravdu, když říkal, že tady všichni všechno rozkradly. Každý je podplacený nebo podplácí, spravedlnost tu neexistuje, mafiáni si tu dělali co chtěli a všechny měli zavřít. Film, který přesné cílí na náladu Čecha, který se každý večer rozčiluje u Televizních novin a tajně si říká, že za minulého režimu by se tohle nestalo. Asi se příběh zakládá na nějakých reálných podkladech. To zveličení a "jediná pravda", která je tady předkládaná mi ale opravdu lezlo krkem. ()

Doudis19

Vetchého už bylo dost. Ačkoli oceňuju jeho komediální talent, tady mi přijde, že tu 100% svini nezvládá a kazí trošku dojem z originálně pojatého snímku, který se nebojí posunout hranice trefnosti českého filmu. Jinak Vaculík, to je jiná káva. Ten jako by vyšťaveným kriminalistům, otloukaným životem z oka vypadl :-). ()

HonzaBez

"Existuje jediné pravidlo, právo silnějšího" X "Pravidla existujou, jenom se musí dbát na to, aby se dodržovala." Zajímavá konfrontace světa podsvětí se světem elitního policisty. Ve chvíli, kdy onen policista pochopí, že "když chceš bojovat s hajzlem, musíš zapomenout na pravidla," ocitá se mafián Vedral v ohrožení. A když jde najednou "ptáčkovi" o život, pronáší zcela absurdní věty o tom, že "tady už nefungujou vůbec žádná pravidla" a že "tahle republika je vytunelovaná i lidsky." "Porevoluční doba" či-li doba "divokého kapitalismu" v Čechách byla v lecčemž vskutku absurdní, ať už ji tvořily kauzy jako tunelování bank a privatizačních fondů (vzpomeňme i na dnes aktuální kauzu H-systému) či postavy jako Viktor Kožený či Stanislav Gross (postava premiéra ve filmu asi ne zcela náhodou připomíná ve filmu právě tohoto dnes již nežijícího politika). Literální předloha Jaroslava Kmenta je vskutku mrazivá. Film působí taky dost mrazivě, ať už v něm umírají nejprve kladní hrdinové (novinář, prokurátorka) či později i ti záporní (mafiáni). Na otázku, kdo zabil "kmotra", sice film jednoznačně neodpovídá, přesto ono závěrečné poselství o tom, že "žádný strom neroste do nebe, ale na každýho jednou dojde", vyzvívá vcelku optimisticky. ()

Johnny.ARN

Mám rád tieto kvázi mafiánske filmy. Hranari ma potešili a toto je tiež vysoko pozeratelné. Prvá polovica mala pekné tempo a úplne som zožral ten jeho nástup, to ako okabátil banky a celkovo sa dostal do biznisu. Potom keď sa to prehuplo do tej druhej polovice už to bolo iné. Fízli, peniaze, korupcia, sem tam nejaká vražda. Ale Vetchý zase výborny, Vaculík po zlome taktiež. Pozeratelné, zábavné, pravdivé. A samozrejme prsia Vici si zaslúžia hviezdičku samy o sebe. 3 z 5 ()

Mrkvič

České krimi jak od Scorceseho :) Charismatičtí hrdinové i záporáci, drsné praktiky a poetický konec. Snad je jen škoda, že jde o takovýho kočkopsa mezi čirou fikcí a autentickým příběhem. Přitom přiklonit se to ke kterékoliv z těch stran by bylo fajn. Film je totiž silný svým námětem, ale i svým podáním a stylem. ()

LiborGondek

Boží mlejny melou pomalu, někdy ještě pomaleji, někdy se skoro netočí, ale jistě, aneb na každou svini se někde vaří voda. Dostal po zásluze, co si zasloužil a nemohu říct, že bych Vedrala (Mrázka) litoval. Zase jsem po delší době viděl film, český film, který za něco stojí. Scénář dobrej, sice to není přímo podle reality, ale účel to plní, herci výborní. 80% ()

Sfinkter

Vypravěčský styl, obsah, kvalita - vše mi připomnělo počítačovou hru Mafia. Ta byla také z české dílny, měla vysokou úroveň a rád jsem si ji zahrál několikrát. Příběh kmotra je výborný film, herci byli vybráni dle mého gusta a ani chvíli jsem se nenudil. Tyto filmy by se měly podpořit - nestihl jsem kino, doháním originálním diskem. ()

LadyPupu

Mafiánsko - politický thriller typu Hádej, kdo je kdo. Což mě vždycky ruší. Respektive odpoutává moji pozornost, protože místo toho, abych se věnovala důležitým věcem (zde například apartní dobové kotlety Ondřeje Vetchého) přemýšlím, kdo představuje jakého politika, lumpa apod. Jinak jde o sólový koncert Vetchého (Vaculík promine, ale jeho herectví se pro mě zaseklo někde ve Třetím patře). Bohužel, jakmile Vetchý zmizí ze scény, tak to nějak není ono. Napětí a zábava jdou k ledu. ()

BS

Nemohu si pomoct, ale celé to na mě působila nějak levně a uměle... Asi si spíše přečtu předlohu, než se na to dívat znovu. ()

venison

Žádnej šlágr teda.. Hodně to celé zachraňoval Ondřej Vetchý, kterému herecky věřím takřka všechno (kromě sexu teda).. Hezky polopaticky vysvětleno, kterak banda vyčůránků se silnými žaludky k hromadám bankovek přišla.. Kdyby to býval miniseriál ČT a trošku víc by se to téma rozvedlo a přeobsadil se Vaculík, tak by to byla i celkem vkusná podívaná ;-) ()

geklon

Za tenhleten výron měl Vetchý dostat Lva....... On to totiž celý táhne, společně s výkony představitelů jeho kumpánu a posluhovačů. Vaculík je zoufalej a jeho fantastiš fír jakbyzestolusmet. Z kina bych asi odešel. Parametry lepšího televizního filmu, tento Nikolaevůj snímek prostě nepřekročil. ()

noriaki

Námětem sympatický pokus, který bohužel ztroskotal na nulové atmosféře a kompletní předvídatelnosti. Viděl jsem ho dvakrát a uvědomil jsem si to až v poslední čtvrtině. Takhle zapomenutelný je. Vizuální stránka je vyloženě špatná a prapodivná kamera, evokující cokoliv jen ne přelom osmdesátých a devadesátých let, je jen jednou z výtek. Ani casting neoslnil. Vaculík se do role nehodil, zato zahrál uvěřitelně, Vetchý se hodil skvěle, ale toho Mrázka jsem mu prostě nevěřil. Chápu že Nikolaev není žádný Scorsese a na 99 minutách se nedá natočit žádný Vlk z Wall Streetu, ale já bych se spokojil i s odvážným filmem o síle Kousku nebe. Toho jsem se ale nedočkal ani náznakem. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc