František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

arcticsky

A teď si vemte, jaká to byla tenkrát idylická doba proti dnešku. To byly jen hrátky "amatérů". Dnes už se nová rakovinná agrofertní sněť jen tak nenechá rozházet...na nejvyšších místech vše ošéfováno a obsazeno, další dotace pro ničivý žlutý mor pohodlně schváleny, dosazena nová ministryně spravedlnosti pro ochranu bosse atd atd atd - v čele krajů, obcí, vlády, ministerstev - pojištěno. ()

Mona-Lisa

V jaké žijeme zkorumpované zemi a co všechno se mohlo a může, to už přeci běžný občan ví. Proč kvůli tomu trávit čas v kině? Poslechnout si dialogy co šustí papírem? Nebo střídavě otevírat ústa nad surovostí některých scén a následným pocitem paradoxní bezúčastnosti a bezemočnosti, který vyvolávají? No, ještě že za to přijde výplata, jinak bych do konce nevydržela. Hvězdy jsou teda za informační přínos těm, kteří netušili, jak moc může jeden zatoužit po emigraci z této zemičky. ()

Mr.Hudson

Po dlouhé době kvalitní český film. Navíc s nádechem násilí a mafie, což já mám rád, tedy aspoň na plátně filmovém. Režisér Petr Nikolaev se nezalekl velkého tématu a očekávání a během hodiny a půl nám ukázal, jak se z řadového veksláka stát úspěšným popravčím a miliardářem. Výběr dvou hlavních herců byl parádní a kromě vždy vynikajícího Vetchého se mi líbil i Vaculík, kterého jsem měl již ve škatulce komunistických vysloužilců, ale ukázal, že umí zahrát i v době kapitalismu. Tento film mapuje zkaženost a prohnilost českého justičního systému, ale i touhu po moci po níž František (Vedral) Mrázek tolik toužil a také jí dosáhl, ale zaplatil za to daň nejvyšší. To je mu dnes již jedno, ale stejně bych chtěl vědět, komu tak ležel v žaludku a kdo nařídil jeho popravu. Až se to zjistí a nebo se třeba najdou ty jeho materiály na různé politiky a pražské špičky, tak to bude ještě zajímavé, no máme se na co těšit. Film za 4 hvězdy. ()

Mallinali

Svižný, skvěle zahraný a skvěle zrežírovaný film, který měl dvě hlavní vady, jež mu zahradily cestu k pěti hvězdám: 1/ Přílišné zjednodušení - Pitr a Provod narvaní do jedný postavy, do Mrázkovy postavy se vešli i Starka, Gottwald, Chvalovský, stejné to bylo i u jiných. Premiér ala Gross je šest let stejný i když se to střídalo jak plíny v jeslích, válka kmotrů se zhustila na rozbroj mezi Mrázkem a jeho kamarády, přičemž taková těžká váha jako Krejčíř, zůstala nepovšimnuta. Stejně jako Babiš, Bakala nebo Starka. Ani toho Mrázka napoprvé nezkoušel sjetej blonďák sejmout pistolí, ale banda nezkušenejch Arménů ákáčkama. Skutečnost byla prostě mnohem bohatší a i když to Nikolaev dělal kvůli větší dynamice, efektu a přehlednosti, ztrácí ten film na plastičnosti a uvěřitelnosti prostředí. Příkladů je víc a to nehodnotím ty zkomolený jména a alibismus typu "portrét doby a ne Mrázka". 2/ Málo vygradovaný závěr. PS: Všimnul si někdo, že Slovenka, která nemluvila jinak než slovensky, měla dělat novinářku v českojazyčné Mladé Frontě? Trochu úlet, ne? PS 2: Díky Bohu za Vicu a za to, že není lakomá se ukázat.. ()

dawe787

Syrový a upřímný příběh z českého podsvětí, kde se mi hodně líbily scény před 89 rokem a rozjezdy v dobách, kdy se teprve rozdávaly ty nejdůležitější křesla a začala tvořit kuponova privatizace. Zklamáním pro mě byla zbytečně krátká minutáž a velice rychlý konec. I když jsem byl v podstatě celkově spokojen, tento film nepokořil moje oblíbené Sametové vrahy, ale po dlouhé době se natočil opět snímek, který dokazuje, jaké svinstva se v naší české kotlině staly, jsou a budou i v budoucnu dít. Na závěr - Někdy to vypadá, že lidi jako Vedral (kmotr) můžou všechno, ale žádnej strom neroste do nebe, na každýho jednou dojde,jediný co po něm zůstalo je tajemství jeho archívu, vsadím se, že jednoho dne někde vypluje a spoustě lidí se ještě slušně spotí zadek, tak ať nejste mezi nima!! ()

KOZEL84

Ale jo,na naše překvapivě dobré,svižné a nenudící.Vetchý je celkem dobrý a na Kerekes se dobře dívá.Je fakt,že Tony nemusel vztávat z hrobu ani z té šestnáctiny a film je to bananální,ale holt obraz doby.Které?Loni?! ()

malypivo

Na české poměry velmi zdařilý krimi-film. Životopisné rysy filmu dovoli divákovi si udělat obrázek o tom jak to možná mohlo být s Františkem Mrázkem. Jako rozeného Kladeňáka mě také potěšilo, že se právě většina filmu natáčela tam. ()

Camac

Trochu jako Mafiáni od Scorseseho a trochu jako Lepší zítřek od Woo, ale samozřejmě o dost slabší. Na naše poměry je to ovšem solidní thriller. Nízké hodnocení dávám za manipulaci nedávné historie a snahu (úspěšnou) svézt se na vlně "politici a veksláci nám všechno rozkradli a obyčejní lidi jsou na tom pořád hůř", se kterou zásadně nesouhlasím. ()

piranha

Tohle bylo fakt divný. Byť se mi na to koukalo vcelku dobře, dojmy mi z toho jako z filmového díla zůstaly veskrze negativní. Možná proto, že to bylo tak okatě zjednodušené. ()

Woodstock

Docela rád bych si přečetl komentář uživatele Mrázek, co by na to říkal. Škoda, že už "skončil" a nepíše :-) To já jsem z tohoto pokusu o česko-sicilskou koprodukční krimi moc na větvi nebyl. Jako kmotrovina nějak bez šťávy, ale ani jako (v krabici od banánů) volně ložený dokument nic moc. Vlastně nejzábavnější na tom byl fórek v závěrečných titulcích: "Film vznikl pod záštitou Nadačního fondu proti korupci.". Tak ona má u nás korupce dokonce už i svůj nadační fond... :-)) Zajímavá informace. Řeknu vám, v tom fondu bych chtěl dělat ředitele! ()

Platom

Obyčejný film o tom, jakým neobyčejným způsobem šlo využít pádu bývalého režimu. Obvykle mi z našich filmů poslední doby naskakuje vyrážka, ale Příběh kmotra byl koukatelný a celkem dobře zpracovaný. ()

helloween93

Snímek mě nezklamal a po opuštění kinosálu jsem z něho měl dobrý pocit. Ten přetrvává doteď. Čekal jsem od filmu biografii života kmotra Mrázka, a toho jsem se dočkal. Vetchý roli zvládl skvěle a Vaculík také, rovněž potěšilo mnoho záběrů z Kladna. Celkově jde o dobře zrealizovaný příběh Mrázka, který má klišé, ale zabaví. 3*, čtvrtou hvězdu přidávám kvůli Kladnu.:) ()

montongery

Jak bych začal. Film byl řemeslně doopravdy zvládnutý. Kamera super, herci taky, Vetchý se snažil někdy až moc, aby vpadal jako De Niro v legendárním Kmotrovi. Ale 90 minut je na takovej příběh asi málo a nebo nebyl zvládnutý scénář, scény na sebe moc nenavazovaly a celý film se mi zdál takový neplynulý. Prostě o hodně zkrácená verze trilogie Jaroslava Kmenty, kde se snažili vypíchnout to nejdůležitější a moc se jim to nepodařilo. Takže jako informační zdroj bych to určitě nebral, ale jako film na české poměry celkem povedený. Zřejmě lepší než české gangsterky typu Kájínek nebo Expozitura. ()

Doomedx

Tak jsem si po delsi dobe zase pustil nejakou tu novodobou ceskou produkci a musim rict, ze jsem se tohoto "skoro-zivotopisu" Frantiska Mrazka lomeneho Godfatherem a okořeněného Mafií (tou hrou) velice bal a nedokazal jsem si predstavit co od tohoto ceskeho dila vlastne muzu ocekavat, ovsem prvni 2/3 filmu me velice bavily. Dost tomu pomohl i Vetchý, který hraje uplne jinou ligu nez ostatni herci na place. Co bych ale vytknul, tak zhruba posledních 30 minut filmu uz nebylo ono jak pribehove, tak herecky [dejte si 1:12:16 a sledujte prave oko (z naseho pohledu) mrtveho typka - imo vrchol amaterismu], ovsem na ceske pomery velice, velice pekne dilo a urcite si to nekdy zkouknu znovu. 75% je zaslouzenych. ()

Evander

Příběh kmotra je pro mě obrovským a hlavně pozitivním překvapením. Takto kvalitní film z našich luhů a hájů bych v posledních letech rozhodně nečekal. Silný příběh, velmi dynamický děj a vynikající výkon Ondřeje Vetchého z příběhu kmotra dělají asi nejlepší český film posledních let. Opravdu doporučuji ke zhlédnutí. Mé hodnocení je 85%. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc