František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

Ekenc

Nejvíc se mi líbila scéna, kdy Vetchý a Vondráček stojí u okna a dívají se na tu frontu lidí s kupónovejma knížkama a smějou se jim jak sou blbý, že jim ty prachy nosí sami. Jinak film je dobře zvládnutej. Vaculíkovi vousy měli zjevně značit drsnost a nekompromisnost hlavního klaďase. Tedy poldy, kterej je tak oddanjej svý práci, že ani nemá čas se oholit. Nicméně na Vaculíkovi působili spíš směšně. Nechápu ale proč v každým českým filmu musí teď hrát ta maďarka Vica Kerekes. Žádná extra krasavice to teda není a jako herečka stojí taky za velký kulový. ()

Widlicka4

Obrovská škoda, že si autoři nedokázali dát větší pozor na poměrně do očí bijící časoprostorové nesmysly (série registračních značek, layout Mladé Fronty, cyklistické značení apod.), jinak je to totiž na české poměry až překvapivě dobrý film. Na rozdíl od tragických Hranařů se totiž nepouští do konstrukce virtuálního gangsterského světa, ale poměrně věcně a věrně převádí na plátno knižní předlohu, která je zase poctivou investigativní novinářskou prací. Samozřejmě že je to ve filmu dovedeno trochu do absurdna šablonovitým charakterem postav (čestný policista / zkorumpovaný policista / mafián / bývalá milenka mafiána / investigativní novinář / neúplatná státní zástupkyně / nájemní vrazi / vydíratelný a úplatný politik apod.), ale člověk může žít s pocitem, že takhle nějak to tady skutečně mohlo chodit (ba dokonce dost možná i chodilo). Ale přeci jen ještě jedna výtka - co přesně měla znamenat ta rádoby anonymizace postav? Nevím, asi se to nedalo natočit "na plnou hubu", ale pak to chtělo se scénářem víc pracovat a udělat to přeci jen více jako autorský film jen volně inspirovaný knižní předlohou. Nejlepší scéna: když Oldřich Vlach od mafiánského syna dostane k narozeninám krabici s pár miliony v hotovosti. ()

Dussanek

Pěkně zpracovaný film. Ukazuje, jak se těžko vyskakuje z rozjetého vlaku. Zvlášť tam , kde se neodpouští. Člověka zamrzí, když se zlodějna zvrhne ve vraždění ve jménu vyšších výdělků. Film stojí za zhlednutí a baví po celou dobu trvání. ()

andy60

Námět jako hrom, tady prostě nešlo šlápnout vedle. Přesto mám pocit, že to šlo natočit lépe. Takhle to působilo jako skládanka faktů chronologicky poskládaná. ()

Martazoe

Velmi, velmi, poučný příběh o tom, že hajzlům se nemá ustupovat a že nakonec každý dostane, co si zaslouží. Negativní je to, že politika a policie je plná zkorumpovaných jedinců a není to fikce, bohužel je to česká realita. ()

smajki

Petr Nikolaev nabídl svým divákům částečně pravdivý a částečně zkreslený a smyšlený pohled do zákulisí života a kriminální činnosti tuzemských kmotrů, mafiánů a gangsterů. A nutno dodat, že velmi povedený. Z celkem nenápadného podvodníčka a veksláka se s postupem času vyklube vůdce organizované kriminální skupiny, která se i přes počáteční odpor k násilí vyvine ve skupinku, která se neštítí ničeho vůči lidem, kteří jejich konání ohrožují, ani vůči sobě samotným. Některé scény byly opravdu velmi mrazivé a autentické. Ondřej Vetchý byl skvěle vybraným kmotrem. Je to jeden z chameleónů současné české kinematografie, který umí zahrát v podstatě cokoliv. A Lukáš Vaculík byl bez pochyby také výtečný a role posledního spravedlivého, osamělého a zásadového policisty s buldočí povahou mu sedla jako na míru. ()

flegmos

Konecne mal niekto u nas v Ceskoslovesku odvahu natocit film ako sa to vo svojej dobe robilo. Okradalo - bohatlo - korumpovalo a zabijalo. Lukas a Ondrej su trosku vykalkulovane obsadenie hlavnych postav ale neurazim sa. Zvladli to celkom prijatelne. Za odvahu a za pribeh davam plny kotol lebo tento film si to zasluzi viac ako hociktora zahranicna produkcia. ()

k.rakonos

Výborné české krimidrama s dobrý hereckým obsazením, jeden z nejlepších svého druhu z české tvorby. A bohužel dle skutečných událostí, takže další střípek kapitalistického Česka... ()

Von Kempelen

Vyhejbal jsem se Příběhu kmotra pěkně dlouhou dobu, aby mi nezkazil náladu jako většina českej filmů (nejen) o zločinu z poslední doby, ale Vetchý a Vaculík mi nakonec ve slabou chvilku přesvědčili a to bylo jen dobře. Spíš pomalejc se táhnoucí děj o postupným narůstání "krakatice" s pár slušně natočenejma akčníma scénama. Možná to příště risknu a na podobnou žánrovku z český provenience zkusím zas skočit do kina. ()

stuj

Docela milé překvapení. Člověk si ani moc neříkal "No to je trapný" jak to někdy u ČR filmů bývá. Jen škoda, že člověk neví, jak to bylo doopravdy. Hlavní enemák nepůsobí ani moc zlácky. Naopak, občas je ukázáno, že je to obyč. člověk, jako každý druhý. A teď jdu googlit oficiální info o "Kmotr Mrázek". ()

limalama

Skvělý herecký výkon Pana Herce Vetchého. Ten chlap snad dokáže zahrát cokoliv a kdykoliv. Zbytek herců mu zdatně sekunduje a musím říct, že jsem se hodně bavil. Víc takových českých filmů ()

Lubyk

Češi byli mistři světa v detektivkách. Bohužel je to už dávno. Příběh kmotra je, když to vezmu právě z aktuální perspektivy, velmi dobrý. Spojení s reálným příběhem je lákavé, produkce je moderní, herci jsou vybraní dobře. Bohužel film podle mě trpí pár vadami na kráse, které ho usadili v součtu do lehkého nadprůměru. V příběhu mi chybí hloubka. Vše je hrozně přímočaré a předvídatelné. A druhou věcí je to, že většinu filmu je, až na pár škobrtnutí, Kmotr neomezeným vládcem, vše se mu daří, a policie jen bezmocně přihlíží. Stále jsem čekal, kdy se začnou karty obracet. A ony se obrátily na konci filmu, všechny naráz, a navíc dle mého názoru vlastně bezdůvodně. Vše utopí malichernost. Čekal jsem, že budou autoři rozkladu organizace, intrikám a popisu rozvratu věnovat mnohem víc času. Takže bych to hodnotil jako odpočinkovku. A člověk si příběhem připomene, jak moc je v některých případech politika, policie a další mocnosti prolezlé svinstvem. ()

kecal

Předhodit tohodle druhořadýho šaška jako šedou eminenci české republiky to může akorát fušer. Jaroslav Kmenta odvedl hodně špatnou práci a Petr Nikolaev ji ještě hůř zfilmoval. Tohle může ohromit tak leda hospodský vypitý mozky, ale oproti opravdovejm velkejm klukům je tohle ukradení lopatičky na pískovišti. Tohle má koule kastráta a ta směšná obhajoba politiků a policie, to muselo být na objednávku. Onřeje Vetchého mám rád, ale tohle mu nesedlo a Vaculíka nemá ani smysl komentovat. ()

icewhite

Český filmy poslední dobou moc nemusím, ale kmotr je perfektní. Je to banálně napsaný scénář, ale tady na ten příběh to sedí perfektně. Vetchý alá Vedral mi chvílema připomínal Luňáka z přeboru, ale když bylo zapotřebí dát důraz na to, že má bejt za hajzla zahrál to perfektně. Na pět hvězd to není, ale u mě je český film se čtyřma zářezama perfektní. ()

Ondrejiik

Čtyři hvězdy, ale slabší. Vetchý je jako kmotr Mrázek vynikající, hodně se mi líbil. Film má děj a konzistentní napětí, i když závěr šel s kvalitou trochu dolu. Ať žije kupónová privatizace ! .-) ()

jjemi

Je to Poutavý příběh o neveselých událostech a lidech - takových jací někteří mohou být, když k tomu mají ty správné podmínky. Vetchý byl vynikající, ostatní mu dobře sekundovali. Děj má spád bez zbytečných kliček a filozofování nebo naopak polopatičnosti, odpovídající studená atmosféra, občas žaludek na vodě. Ti kdo ty časy nezažili, možná neuvěří. ()

Maza2222

Kurva! To je super! Co říct. Knihu jsem nečetl a Česká republika krimi umí, a toto je kurva dobrý. Postavy jsou výborné,dej dobrý a atmosféra tak vražedná, až je to dobrý. Sice je to místy blbý, ale Jinak dobrý ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc