František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

PTuranyi

Ďalší film zobrazujúce divoké 90te roky podobne ako film Sametoví vrazi. Tentokrát je príbeh rozprávaný zo strany policajtov. Film má dobrá produkciu, obstojné herecké výkony, nápaditý strih, ale je ukecaný ako Gangster Ka. Chýba mu však humor a Vedral je na rozdiel od Kravjeca "uhladený diplomat", hoci dôjde aj na brutálne vraždy. Príbeh troch kamarátov, ktorí spolu zarábajú na divokej privatizácii, korupcii a podvodoch. Kým držia spolu nikto ich nedokáže nachytať. Stačí však naštrbiť ich vzájomnú dôveru a ich impérium sa rozsype. ()

Grimaldi

Jeden z nejlepších českých filmů vůbec jsem měl možnost tehdy spatřit v kině. A i po více než deseti letech si stále dokázal udržet své kvality. Příběh Mrázka, pardon Vedrala je skvělým exkurzem jak do dob končícího komunismu, tak i divokých devadesátých let a počátku tohoto století. A režisér Petr Nikolaev spolu s Ondřejem Vetchým a zbytkem herců si za to zasluhují jen a jen chválu. Film nemá moc hluchých míst, rychle odsýpá a i když přesně víte jak to skončí, stejně neodtrhnete svůj zrak od obrazovky. Takovýchto filmů by naše kinematografie potřebovala víc. ()

sha.piro

Po filmu DonJon jsem si chtěl dnes malinko spravit chuť českým snímkem a tak jsem se vydal na svůj druhý u nás premiérově vysílaný film - Příběh kmotra. Film utekl rychle. Určitě nezklamal, ale čekal jsem více prokreslených situací, i některých postav. Dějově to bylo trochu takové "letem světem", ale dobře zvládnuté. Jedinou připomínku bych měl (kromě Lukáše Vaculíka, který mi tu moc "nevoněl") jen k několika málo drobnostem, které by se ve filmu, u kterého se zobrazují ubíhající léta, neměly vyskytovat. Myslím tím některé věci z budoucnosti. Nejčastěji ukázanou takovou věcí byl např. telefon Nokia 6303, který byl uveden na český trh v roce 2008, nikoliv v období 2001 - 2006! Film: 70% ()

reccal

Vynikající snímek balancují na hraně absurdity a uvěřitelnosti. Vetchý výborný jako vždy, a až na malé nesrovnalosti a především typy aut, které v té době ještě neexistovaly, se jedná o jeden z nejzásadnějších českých filmů posledních let, tedy aspoň pro mě. A protože jsem na film koukala s otevřenou pusou a odmítala se jakkoli hnout, aby mi něco neuniklo, a vzhledem k tomu, že ve filmu "hraje" má pračka:D, nemohu jinak, než z pět. ()

Hanver

Slabé, dějově nezvládnuté, herecké výkony průměrné (omlouvá je jen to, že herci byli obsazeni mimořádně špatně). Nezbytná náležitost současné české tvorby, a sice, že hlavního hrdinu musí vždy obskakovat nadržená ambiciozní Slovena, sráží film na úroveň Románu pro ženy. Parta "policajtů" pod vedením Lukáše Vaculíka působí nesourodě, nefunkčně a zejména zcela neškodně, Vaculík svou roli absolutně nezvládl, nic jí nedal a spíše působí jako přestárlý Kamarád do deště. Ještě, že mu nesekundoval Sagvan Tofi. Zlatého papoucha za nejhorší výkon ve filmu by tak měl dostat Kryštof Hádek. Co se týká lotrů, Honza Vondráček nedosáhl své laťky nastavené v Samotových vrazích, Andrej Hryc nebyl špatný a Ondřej Vetchý odvedl slušnou práci, ale děj neděj mu nedovolil příliš realizace v roli. Film jsem měl tendenci porovnávat právě se Sametovými vrahy, zaměřením podobný, ale Příběh kmotra působí vůči Sametovým vrahům jako králík proti kobře. Neporovnatelné. ()

NeverEver

Takova delsi a hodne vypravna Kriminaka Andel. (mysleno pozitivne) Je pro me moc tezke hodnotit tento film, protoze takovou depresi a bezmocnost jsem v kine uz dlouho nemela. Navic neslo o fiktivni pribeh ceskeho scenaristy, ale o skutecne udalosti, ktere se u nas dely (a jeste porad deji), jen prevypraveny tak, aby byly atraktivni pro filmove platno a dosti odlisne pro pripadnou zalobu Mrazkovi rodiny (nebo jinych rodin rovnez filmem dotcenych). Je mi z toho akorad na bliti... ne z filmu, ale z te hruzy tady u nas... A proto je tezke hodnotit samotny film "nezaujate":-( Jak jsem rekla na zacatku - dobre odvedena, svizna, obcas i nechtene krute vtipna Kriminalka Andel. Se vsim, co k tomu patri. Za me 3*** a dobry pocit, ze se na nektere ceske filmy da zase chodit do kina.... a potvrzeni stare pravdy, ze "ti co meli pred revoluci, meli i po revoluci".... ()

spalep

Na české poměry dobrý thriller. Pokud to v této republice takto funguje, tak se ani nedivím, že většina národa pije. ()

ricky4

To, jak je film přímočarý, si zaslouží pochvalu. Tvůrci se ničeho nebojí a sypou jednu lumpárnu za sebou a je jedno kdo v ní jel... Kvalitní herci nezklamali. Hudba navozuje víceméně tu správnou atmosféru. A to, že se i v tak složitém dramatu najde prostor pro plno kvalitních vtipů a narážek (Vedralovo hodnocení politické situace) si zaslouží obdiv. 80% ()

montel

František Vedral (Ondřej Vetchý) je vekslák, který v tom umí chodit. Ještě před revolucí začíná s menšími kšefty, aby se pak pomocí vysoce postavených přátel, dostal až na špici české podniaktelské mafie. V patách je mu po dlouhá léta policista Cajthaml (Lukáš Vaculík), který ač se snaží sebevíc, stále se mu nemůže dostat na kobylku. I když je nadřízení odvolají s případu, šance se opět naskytne ve chvíli, kdy mu začne pomáhat Vedralova bývalá milenka Zuzana (Vica Kereks)... Do kina jsem šel s opatrností, protože už jsem se spálil s Kájínkem. Tentokrát jsem se ale vůbec nenudil. Ondra Vetchý ztvárnil mafiána na výbornou, Vaculík už tak dobrý nebyl, ale co. Nezapomínejme, že takovýchto českých filmů moc není a i když poukazuje na fakt, že je celá naše republika zkorumpovaná i přesto, že to přece všichni dobře víme, dokázali z toho tvůrci vymáčknout maximum. Já byl spokojen. 65% ()

ko.mi

Má to svý mouchy. Je vidět, že to neni narvaný prachama jako filmy z halyvůdu. O to víc vyniká Vetchý! Příběh je jednoduchej, má díry, ale je neskutečně silnej! Jako celek je to na českej film nadprůměrnej film! 4* ()

JJaannee

Výborný filmek o korupci v Česku...napínavý od začátku do konce,bohužel to asi tak chodí,jen my do toho až tolik nevidíme...Vaculíkovi perfektně sedla role policajta, bohužel O.Vetchý mě jako kmotr moc nepřišel...možná bych si tam představovala někoho jako třeba Al Pacina :-) ()

Salman

Zklamání. Strašný naivní scénář s plytkými schematickými dialogy, které zeschematizovaly nevyhnutelně i hlavní postavy. Snaha vyřešit 20 let českého pseudokapitalismu během 90 minut. Patetické postavy Cajthamla či té, co ji hrála Kerekesová. ČErnobílý náhled na věc. Nezachránily to ani dobré herecké výkony Vetchého, Hryce a Vondráčka.... ()

Jevablo

Není to tak úplně film, spíš dokument. Film by museli oddřít herci sami, tady jim výrazně pomáhá přelomová hudba a podkresový komentář, takže spíš tak celou dobu jedeme po povrchu. Na druhou stranu, právě kvůli tomuto zjednodušenému stylu to drží celé pohromadě - nacpat do 100 min. dvacet let života totiž není nic jednoduchého, soudruzi. Inspirace Kmotrem Mrázkem je skutečně velmi volná - o samotné činnosti Mrázka se de facto nic podrobného nedozvíme - všechno prostě "jede jako po drátkách", Mrázek si něco usmyslí a už je bohatý (tedy knížku od Kmenty jsem nečetl, ale doufám, že tam nějaké detaily budou, když už má tři díly). Postavy jsou schematické - policisti jsou ti dobří naivové chránící dobro, mafiáni ti zlí, politici zkorumpovaní apod. Herce nelze za nic kritizovat, navíc tyhle konkrétně mám rád, jen je blbý, že se část příběhu odehrává na fotbalovém hřišti, to se pak člověk těžko ubrání představě Vetchého jako Jirky Luňáka:-) Navíc Vetchý je skvělý herec, ale prostě to není hajzl a je to na něm vidět, některý texty mu nejdou do pusy. Ale oblečen byl stylově, s pravým mrázkovským nevkusem...Hodnotím za tři, za Vicu (která je mimochodem v ději úplně zbytečná) hvězdička navíc (ale i jako zaujatý pozorovatel musím říct, že už je v českých filmech "převicováno" - to sakra v Čechách máme jen dobrý, ale ne hezký herečky?) ()

Bondík

No byl jsem celkem spokojen. Lepší průměr. "Nejlepší" na tom všem je, že je to pravda. Asi si nikdo dneska nedělá iluze o fungování naší společnosti, ale když se nad tím člověk zamyslí tak je to mazec. Z filmového hlediska, ale na naše podmínky velice povedený film. Proto dávám 4 hvězdy. ()

moorks

Tohle nebylo drama ani krimi, tohle byla parodie na tyto témata. Nevěrohodné scény, tragické herecké výkony a až na pár světlých výjimek je to podívaná úplně o ničem! Navíc se tam režisér snažil vtěsnat dosti velké časové období a to mu jaksi nešlo a sled scén působil chaoticky a nedotaženě! Nikolaev je režisér, který má rád různá témata a žánry,ale tento žánr mu vůbec nesedl. Pokud by se chtěl trochu něčemu přiučit, jak se mají takové filmy točit, měl by zajet k našim východním sousedům, ti točí velkou spoustu kriminálním a kvalitních filmů. třeba by mu to pomohlo nebo by se už nikdy neměl vracet k něčemu podobnému. Po " Sametových vrazích" a " Kájinkovi" je to velké zklamání a vystřízlivění! ()

Poppy

Já jsem chtěla dát tři, ale zeptala jsem se výjimečně i na názor doma:) A jsou z toho 4 hvězdy. Když jsou ty Vánoce... Ta jedna navíc je tedy pro herecky výborné trio Ondřej Vetchý, Jan Vondráček a Jiří Dvořák. Bylo tam toho zbytečně moc, a proto moc povrchně. Bylo to chvílemi takové upatlané a udýchané. Víc bych se soustředila na některé období. Třeba na to gradování a stahování smyčky na konci. A nemusí se taky všechno vysvětlovat a komentovat jak pro "blby". Ale i tak mě to téma aspoň vede k tomu si o tom něco víc dál přečíst, podiskutovat a poptat se. Poznámky bez ladu a skladu: Já nejsem detailistka, ale v tom filmu se prostě nestárne:). Jistě jste taky večer po filmu přišli s teorií, proč se František jmenuje Vedral - Vedral - Vedro X Mráz - ..... Ti chudáci detektivové byli úplně ve stínu těch zločinců:( ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc