Císařův pekař - Pekařův císař

• Československo Cisárov pekár a pekárov cisár (více)

lykan9

Vlastně ani není, co dodat. Císařův pekař - Pekařův císař je nestárnoucí klasika s vynikajícími umělci jako Werich, Gollová, Filipovský, Trégl a mohl bych pokračovat. Klenot české kinematografie. ()

mcleod

Ten umí to a ta zas tohle a všichni dohromady uděláme moc. (...) Když ten dá to a ta zas tohle, tak všichni dohromady budeme mít dost. (...) A budem společně svět a mír milovat a budem společně pro ten svět pracovat. Když všichni všechněm všechno dáme, tak budem všichni všechno mít dohromady. Krásné. Zdegenerovaná a zhýralá šlechta a pekař jako nositel těch pravých hodnot (s výsadním postavením práce). Nádherné. Císař, který uteče někam do Brandýsa z dost pochybných důvodů, a pekař, který se odvážně ujímá vlády a vládne lépe než vzdělaný císař. Dokonalé. Ale jinak jde o docela hezký film... dnes už ani ta propagandistická rovina filmu nijak neškodí. Naopak se člověk může s chutí zasmát a nebo ji porovnat se současnou v mnoha ohledech až nepříjmně se podobající propagandou. ()

Ev.D.

Moje oblíbená pohádka. I když ji vidím asi po sté nikdy mě nenudí a vždy se směju jako bych ji viděla prvně.. :) ()

Autogram

Už ako veľmi malý som nevedel pochopiť, ako sa niekto môže báť nemotornej železnej opachy aj keď bola horúca so svietiacimi očami. Okrem Golema je film celkom fajn. ()

ghatos

Výpravné, na svou dobu určitě skvělé. Dodnes zábavné, ale ty komunistické kecy (např. "musíte se historicky znemožnit" nebo "pravdu máme my") + konec s Golemem - pekárnou a ta slavná písnička o práci....to je ultraprasárna. Chtě, nechtě musí divák respektovat, že byl rok 1951. 74%. ()

vyfuk

Nekompromisně dokonalé. Film, který mi byl kvůli rodinné nevoli dosti dlouho odporován. První část tak vidím asi v roce 2012 a na druhý díl si budu muset ještě dlouho počkat. Konkrétně skoro do dnes. Do nádherného momentu, kdy se dívám na první část a už po dvaceti minutách vím, že to je jedna z nejlepších komedií, co jsem kdy viděl. Werich opět geniálně, jinak to neumí, dává do scénáře se svými spolupracovníky nádhernou poetiku života, hravost a především zdánlivě jednoduchý a přece neotřelý a nikdy neomrzující humor. V tom samozřejmě skvělá souhra všech herců a snad i jejich láska pro filmařinu. Dohromady dosti nápaditý scénář, který dokáže překvapit určitě na české poměry v době totality. Skvost českého filmu. VŠECHNO SEM! ()

headcrab

Spolecne s "Byl jednou jeden kral" nejlepsi vanocni kulty! Naprosto genialni dialogy a scenar, radost pohledet a poslouchat pana Wericha a ostatni! Magistr Kelly! Lakyrnik :))  Topi to je kult co :) "Aspon kukuricna kase! Ja ji sice od malicka nenavidim, ale ted by kapla! Kdyby kapla! Ale ona asi nekapne!" ()

Aqualung

Sakra vážení, no tak tohle je tak krásně český film.Pan Werich byl zde diskrétně proti, manifestně tu a tom pro.Divák si to jistě přebral.Vy parchanti, vy kujóni, já vám dám fedrpuše, všichni ven! No za chvíli zase všichni sem! No a jak se planety točí kolem Slunce s pikly kolem, rozlitým vínem, tak to je snad nejlepší ukázka toho, co se tenkrát dělo! A ústřední, císařská, alchymistická laboratoř, tak kdo by ji neznal! Co? No a pak hopsa, hejsa do Brandejsa a ať se práší za kočárem ! Parádní a vypečená komedie stejně jako ty rohlíčky.Ale občas zamrazí.Sakra hluboko jsme zaťali naši národní sekeru a dodnes vyrovnáváme ten dluh! Ale naštěstí je to už pryč! Ale je tu cosi nového, snad ještě horšího! Ale to se netýká jen naší země..... ()

giovanni3

Výborná dvojice filmů s dokonalými momenty, ale také občasnou nudou. Co k tomu napsat víc? Werich je snad někomu málo? Tak zde je hned v dvojroli a obě postavy zvládá bravurně. Nejlepší scény jsou při ukázkách nových čistidel, leštidel atd.. Slabších 5z5 ()

zsn odpad!

Z protestu dávám Odpad! To snad není možný - na Vánoce na třech kanálech, na Velikonoce i po nich 8.4.? Ať už jdou ty naše televize do hajzlu! ()

Jello Biafra

Nestarnúca filmová klasika, ktorú režisér Martin Frič natočil s tými najlepšími hercami z prvej republiky. Nezabudnuteľný film nacpaný hláškami (nedělejte nám tyhle efekty, když to nečekáme) a vtipnými situáciami. A hlavne, moje vysoké hodnotenie je ovplyvnené mojou sympatiou k osobe Jana Wericha, ktorý tu stvárnil dvojrolu. ()

Rousse

Když pominu tu komunistickou agitku "a všichni všechno budem mít dohromady", ze které se mi vždycky otevírá kudla v kapse, musím smeknout a uznat, že na tehdejší dobu, poměry a podmínky je tohle fakt fajnovej kousek. Se skvělým humorem podaná legenda o Golemovi a dvoře Rudolfa II. Geniální hlášky, jako "No počkejte vejce, slanina, chlé - já tady čtu Čechy, Morava a Slezsko a že se vzdávám trůnu." "No pánové, to byste mě ale vážně otrávili, kdybyste se nenapili!" mě vždycky dostanou do kolen. Jen mě vždycky tak trochu zamrzí smutný osud velmi talentované Nataši Gollové. ()

Marty89

Skvělé filmy, jenom mě mrzí závěrečná budovatelská scéna a za tu dám jednu hvězdu dolů. Přesto je to ale na český/československý film silný nadstandard. ()

Ferinka

Jako studentku historie mě fascinuje fakt, že většina Čechů si pod jménem "Rudolf II." vybaví Wericha. Už trochu chápu proč. Jediným kazem filmu je budovatelský závěr... ()

Věra Chytilová 1929 - 2014

Věra Chytilová 1929 - 2014