Císařův pekař - Pekařův císař

• Československo Cisárov pekár a pekárov cisár (více)

sadlokan

Parádní zábavný ,a bohužel, i tak jako ,že ten dělá to,a ten zas tohle, a všichni dohromady nakonec udělali leda hovno. ()

RedDuck

1. díl absolutní opruz 2. díl už obsah měl, ale přes ten budovatelský podtext jsem se těžko dostával. Pěkný triky, super herci, úžasné kostýmy, dobrej scénář ale nějak to nefungovalo. ()

Bejbinka

Geniální klasika s mým oblíbeným moudrým Janem Werichem v hlavní dvojroli. Ano...i když mám filmy na DVD, nadšeně je sleduju v každé televizní repríze už více, jak dvacet let, a stejně mě neomrzí. Říct, že tyhle filmy miluju, to perfektně vystihuje. Ještě musím zmínit Natašu Gollovou, která je tu prostě nádherná! ()

Luk Skywalker

Další z mých oblíbených "pohádek" (dávají to pravidelně na Vánoce, tak co). Werich je skvělý a i to poloskryté "budování vlasti" mi nevadí, navíc je tam i něco z české historie a pověst o Golemovi. ()

canucks333

Toto je nesmrteľná klasika, ktorá nikdy nezunuje, 5* dávam najmä za tú neskutočnú výpravu, herecké výkony a čarovný príbeh 95% ()

lemonova

Nestarnúca klasika, ktorá nesmie chýbať v televízii počas nijakých sviatkov.. a ja doteraz neviem prísť na to, prečo.. ()

owwidius

Moja najoblubenejsia ceskoslovenska rozpravka. Zabavny pribeh (pricom zameny nemam velmi rad a pridu mi vacsinou hlupe), inteligentne vtipy a cele je to take mile a vesele. Vzdy si to rad pozriem. [#50/2017] ()

Nerd4Dreaming

Chytlavá pohádka, dokonce bych řekl, že jedna z nejlepších co jsme kdy natočili. Jednu hvězdu strhávám za komunistickou agitku, co na konci bije do očí. Aneb jak zde napsal sadlokan, "ten dělá to,a ten zas tohle, a všichni dohromady nakonec udělali leda hovno." ()

helloween93

Další z pohádek, z které jsem jako dítě viděl pouze fragmenty. Werich je zajímavý v obou rolích, ale pekař Matěj mu sedí víc. Když se v Pekařůvě císaři ujme vlády pekař Matěj, zábava jde dost nahoru, hlavně díky intrikám jeho rádců a Kellyho. Nataša Gollová tu vypadala jako solidní milfka. :D ()

Denny

V každém případě špičkové dílo, které by "na západě" bylo trhákem. Nedávno jsem se dočetl, že roli hraběnky Stradové měla původně hrát L.Hermanová,ale nějak naštvala Wericha. ()

Miki68

Ano, Mac Frič si tímhle filmem postavil nezbořitelný pomníček. Když mě na tomhle filmu vadí ta proklamovaná budovatelská hurá-veselost. A nic na tom nezachrání ani neuvěřitelná herecká sešlost těch největších hvězd naší poválečné kinematografie. Když pohádku a Wericha, tak jedině Byl jednou jeden král... ()

Véronique

Neodolatelná historická fraška o "jediném českém Habsburku" císaři Rudolfovi se opravdu vydařila. Werich si prostě s humorem rozuměl a s legrací byl jedna ruka. Do svého filmového snu promítl jen to nejlepší a vznikla tak komedie, která právem patří do zlatého fondu české kinematografie. Klobouk dolů... P.S. Ocenila bych také angažování v té době již ve filmu pohasínající Nataši Gollové, která i po téměř deseti letech dokázala, že má pro komediální herectví opravdu cit. ()

Liduskaa

Je možné, že je tento legendární kousek bude za chvíli slavit kulaťoučkou šedesátku? Možné to je,ale téměř neuvěřitelné...Buď opravdu omládl, anebo zrezavěl:) ()

Jeand´Boa

Škoda jen, že Werichovo umění lidskosti a humoru bylo následně zneužito smutným a nelidským režimem...Výborné a inteligentní dílko - přesně jedno z těch, která umějí dělat jen Češi...když za to umějí vzít, jak by asi pan Werich řekl... ()

JimiH

Výborný film, ale dost ho zabíjí očividný komunistický manifest. Werich je ovšem jako scénárista a herec mužem na svém místě. ()

Věra Chytilová 1929 - 2014

Věra Chytilová 1929 - 2014