Císařův pekař - Pekařův císař

• Československo Cisárov pekár a pekárov cisár (více)

SG-1

"Počkejte, počkejte... vejce, slanina a pivo. Já tady čtu Čechy, Morava a Slezsko. A že vzdávám trůnu." -Matěj Kotrba- ()

herr_carter

Jedna z mála pohádek, která mi prostě určitým způsobem nesedí (stejně jako například Sůl nad zlato) a už vůbec ne do času Vánoc.................moje hodnocení = 6 z 10. ()

klúčik

Film patrí k tomu najlepšiemu ,čo sa vo svojom žánry natočilo. Je to výborný film zo všetkým čo k tomu patrí. Mám ho moc rád. Ja ho hodnotím 100%. Je to neuveriteľné, že v 50tych rokoch, takých smutných v našich dejinách sa podarilo M.Fričovi natočiť toto neprekonateľné dielo. Keď si odmyslíme vsunuté "budovateľské" náznaky, ktoré tam asi museli byť, lebo by sa to nedalo natočiť, je to herecký koncert všetkých predstaviteľov ale hlavne nezabudnutelného Jana Wericha. A preto:" hop sa hejsa do Brandejsa!!!!" ()

rozbris

Tento film jsem se rozhodl okomentovat, po dokumentu, který jsem viděl v televizi na Martina Friče a měl to fakt těžké v té době natočit něco tak velkolepého, smekám před ním a dávám 4* ()

anura

Čtyři hvězdičky, i přestože budovatelský podtext prosákl výrazovými prostředky a citelně se vmísil mezi dialogy. Ten film patří ale mezi právě tu snesitelnou ukázku kinematografie své doby a co pozitivum, že nese výrazné stopy humoru Osvobozeného divadla. ()

bari68

Budovateľský, nebudovateľský film,je to proste klasika vtedajšej éry s nezabudnuteľným Janem Werichem v titulnej úlohe. ()

iXtr3m3

Stará zlatá klasika, ktorá nikdy ale nikdy nezostárne a budú ju poznať aj deti mojich detí. Ak sa nájde generácia, ktorá túto rozprávku už poznať nebude, tak to bude posledná pred koncom sveta... :-) ()

see_sawandrew

Nezapomenutelná pohádka s excelentní dvojrolí Jana Wericha a skvělým kvartetem záporáků. Kritika aristokracie jasně patrná a závěrečné zpěvy poněkud okaté, ale to nejsou adekvátní důvody, proč tuto skvělou záležitost zatracovat. Rozhovor "Chápeš teď lásku? Mluv! Co cítíš?" - "Rum." je tak kultovní a pro mě automatický, že slovem Rum odpovídám pokaždé, když se mě někdo zeptá, co cítím. 80% ()

velkyvezir

Dvojfilm lámající charaktery některých zdejších komentátorů, kteří u jiných prosocialistických film spílajíí komunistům, aby u tohoto Fričova díla uváděly pseudovysvětlení, proč ten budovatelský tón filmu omluvit a naopak ho cenit jako veledílo. Jenže on tento film žádné veledílo není. Je to socialistická verze hry Osvobozeného divadla a tečka. Na film se dá dívat opakovaně, vždy pobaví, ale v kontextu doby vzniku, původu námětu atd. musím dát jen tři hvězdy. ()

Billie777

Moje oblíbená vynikající komedie s naprosto geniálním panem Werichem, krásnou Gollovou a spousty nezapomenutelných scén a hlášek. Frič byl pan režisér. ()

xaver

Bezesporu jedna z nejlepších Fričových komedií vůbec, která předčí i jeho předválečné snímky. Samozřejmě proti ním na atraktivitě tohoto snímku hodně přidala barva, ale hlavní přednosti je samotný námět a skvělé herecké výkony, kde nade všemi ční Jan Werich. No a budovatelský závěr filmů je zřejmě úlitba bohům. Každopádně ale nejmíň 5* a umístění na 153. místě mezi nejlepšími filmy nedpovídá tomuto snímku a už vůbec nic nevypovídá o jeho kvalitách. ()

666Carnage

Tohle považuji za klasickou českou pohádku, na kterou se vždy rád podívám znova. Jako malej jsem chtěl golema :D ale né na chleba :D ()

Zagros

Není mnoho filmů, u kterých bych vůbec nepochyboval o nejvyšším hodnocení, Císařův pekař - Pekařův císař je jedním z nich. Proč? Famózní Jan Werich, skvělí i všichni ostatní herci (Burian, Štěpánek, Filipovský, Gollová, Černý... asi je můžu vyjmenovat všechny), přímo neskutečná výprava, naprosto minimální zprznění filmu dobou, ve které vznikal, vtipný příběh, parádní dialogy, ... chválit bych mohl dál, ale asi by mi dříve došly superlativy. Zkrátka naprosto jasných pět hvězd. ()

wosho

Rozhodně jeden z nejlepších naších filmů, se spoustou skvělých herců a s krásnou režií Martina Friče. Dokonce mě nevadí i ona levicová rétorika kterou do filmu museli tvůrci dat, přeci to byl velkofilm. A to VELKOFILM, který se může hrdě srovnávat s americkou tvorbou. Když opomeneme ony malé nedostatky, stojí před námi opravdový klenot zábavy zabalený do toho největšího luxusu z dob montérek od oleje. ()

Věra Chytilová 1929 - 2014

Věra Chytilová 1929 - 2014