Císařův pekař - Pekařův císař

• Československo Cisárov pekár a pekárov cisár (více)

Mrtvobog

Napriek svojmu roku vzniku a zámeru, ktorý je jasný v záverečnej piesni a vlastne aj počas filmu, je to môj obľúbený film. Proste klasika, Werich je pán herec, kam sa hrabú dnešní tzv. herci. Nie je to tak veľmi nabité humorom ako Byl jednou jeden král, ale aj tak je to vynikajúca komédia. Čo z toho, že to natáčali komunisti, radšej si pozriem toto, ako súčasné pičoviny tvorené v ČR a SR. U mňa nekompromisne výborný film, nech si hovorí kto chce, čo chce. ()

prometheusll

Je to starý ale trošku špatný. Werichovi ta role jednoznačně nesedla. Divím se že to má 86 procent a je to 152 nejlepší film. Já bych tomu nejvíc dal asi 70 procent. ()

mentos.

Jedna z nejkrásnějších pohádek pro dospělé, které kdy vznikly na území tehdejšího Československa. Hned po Byl jednou jeden král další oblíbený film s Janem Werichem. Občas mi teda trošku vadí ten utopický komunistický podtext, např. u písničky "Ten umí to a ten zas tohle", jinak je to ale skvělá podívaná. 80% [sledováno 26.12.2012- TV] ()

mine.slayer

Veselá pohádka vlastně spíš historický film o tom, že i císař se může stát jen "obyčejným" pekařem, ale co by císař byl bez pekaře že? Velký smích za překlad do angličtiny, další laskomina, kterou tento web nabízí. Jednu hvězdu beru za herecký výkon Jana Wericha působící na mě arogantně. ()

Otan

Tohle uměl pouze M.Frič.Společně s hromadou vynikajících herců vzniklo dílo,které degradují naše tv stanice jeho neustálým zařazováním,pro mne nesmyslně o svátcích.(Já vím,existuje červené tlačítko).Tentokrát odpouštím budovatelské nadšení,protože jak je to sehráno a zrežírováno,to je klasika.Nezapomenutelný Werich,Záhorský...95% ()

bimbama

Kolikrát jsem to už asi viděla......? Mockrát a stejně se podívám ráda znova. Jan Werich je bezkonkurenční. ()

lisbethsally

Klaním se panu Werichovi, který se po této roli může právem považovat za císaře českého filmu. Na svoji dobu perfektně natočeno s krásnými dobovými kostýmy a skvěle vykreslenými tehdejšími poměry. ()

pesbara

nezapomenutelná klasika s děsivě mrazivou připomínkou padesátých let, kdy ještě i Werich evidentně věřil a Voskovec ho se zděšením pozoroval. ()

demovka

Řekla bych, že co se týče budování, je tam jen jediná písnička. Jinak dokonalé na filmu je hodně humoru, hodně nápadů, excelentní výprava, excelentní herecké výkony a samotný děj. Zkombinovat výměnu postav, podvodníky královského dvora a jejich spiknutí proti císaři, excentrickou povahu císaře Rudolfa II-hého, jeho špatné vztahy se svým bratrem Matyášem, romantickou zápletku, příběh Golema a jeho oživování do dvou úžasných filmů dokáže dokonale jen málokdo. Jsou tam jen dvě ženy, jinak samý muž. Jsou výrazné a důležité a divákovi to ani nepřijde. Excelentní je herecký výkon pana Wericha, tuto postavu mu už nikdo neodpáře. Podle mě je jeho nejlepší. ()

Flippy

povedeny film se super hlaskami napr. nadcasova "A co vy tady pekneho delate?" - "Chci zhmotnit tmu." (coz se bohuzel ve skutecnosti opravdu podarilo ;). Minusem je pak ta komunisticka budovatelska skladba na zaver, tu si raji meli strcit do (_!_) ()

Tishe

Tak jo, komunismus jak vyšitej, ještě, že Wericha tohle období potom přešlo. Ale jako pohádka je to jedna z nejlepších, to už mu nikdo nevezme. ()

Chlo0opek

Nebýt tak silné socialistické propagandy především v druhém díle, mohlo to být za plný počet. Takhle jsou z toho jen lepší 4*. Každopádně asi nejlepší role Jana Wericha, mnoho hezkých kostýmů i fajn příběh s pěknými dialogy. ()

ardeas

Toto je moja československá legenda, proste nikdy nevybledne. ˇužasný a neprekonateľný humor i prevedenie Wericha nezastúpi nikto, aj keď miestami mi to tým náborom "pracujme všetci pre všetkých " zaváňa dobovým réžimom, je to krásny film, no historickým by som veľmi nevnímala, skôr ako rozprávku :) ()

the_weaver

"Když všichni všechněm všechno dáme, tak budem všichni všechno mít dohromady."↵  Keby Frič do toho nedal túto sprostú propagandu znárodňovania, mohla to byť podarená crazy rozprávka. A navyše i zábavne vzdelávacia - vďaka skutočným menám len tak nezabudnem, kto všetko žil s Rudolfom II. na kráľovskom dvore. Najviac pobavil Alessandro Scotta, a nielen so svojím leštidlom.↵  Žiaľ, takto je to akurát trójsky kôň, určený na šírenie dobovej propagandy KSČ. ()

Věra Chytilová 1929 - 2014

Věra Chytilová 1929 - 2014