Bývalý agent CIA Frank Moses (Willis) dává znovu dohromady svůj svérázný tým elitních agentů, aby s jeho pomocí vypátral ztracenou přenosnou jadernou zbraň. Aby uspěl, bude muset odolat hordám zabijáků, teroristů a mocichtivých vládních úředníků, kteří se superzbraně snaží zmocnit. (Bontonfilm)

sedm.1

Snad ještě nikdy na mě nezapůsobilo jakékoliv pokračování tak totožným dojmem, jaký jsem měl z prvního dílu. Tady se prostě jen změnila zápletka, zbytek ale zůstal naprosto stejný, až bych oba díly RED normálně přirovnal spíš k běžné seriálové produkci, než ke dvěma klasickým filmům na pokračování. Každopádně, když to trochu více rozeberu, jako samostatný film je RED 2 zábavná ptákovina, která disponuje svižným tempem, svěžími postavami, příjemnou akcí, poměrně povedeným stylovým vizuálem, docela funkčním humorem a samozřejmě i výborným obsazením, tedy opět až na nesympatickou a trapnou Mary-Louise Parker, naopak hodně mile mě překvapil Anthony Hopkins, od kterého jsem už něco takového vzhledem k jeho věku už vážně vůbec nečekal. A Willis, Malkovich a Mirren odvádějí standartně výrazné výkony. Jinak i s dvojkou mám ale stejný problém jako s prvním REDem, a to, že ikdyž ve výsledku jde o poměrně dost zábavnou jízdu, nemohu se zbavit zároveň i pocitu, že je to i zcela zbytečný film, který mě sice pobavil, ale po pár dnech si z něj už prakticky nic nepamatuji, což ovšem určitě není zas až tak úplně dobře. Nicméně, jeden podstatně výrazný rozdíl mezi oběma filmy mě ale přece jen napadá, a to že jednička měla více a vlastně i lépe zpracované akce, u dvojky mě zas o něco víc oslovila propracovanější zápletka, která byla smysluplnější a držela pohromadě. Každopádně, pro mě jde o poctivou krimi/akční zábavu, která se od ostatní podobné produkce liší především svou větší uvolněností a celkovou přestřeleností, ale jelikož se to pořád drží v nějakých těch soudných mantinelech, jde o příjemnou, nenáročnou pohodovku. ()

herr_carter

Od plynulé, originální a vtipné jedničky to bohužel přešlo v křečovitou, klišovitou a nudnou podívanou - pro mě zbytečné pokračování................moje hodnocení = 3 z 10. ()

charlie_ando

Při zhlédnutí jsem si připadal, jako když člověk nakupuje v diskontu. První díl mě vcelku mile překvapil a tak jsem se těšil na pokračování. Vše se točí kolem vylomenin ústřední trojice, která pátrá po atomové bombě zvané Rulík, kterou CIA tajně propašovala během Studené války do rudé Moskvy. Na plátno se vrací penzista a veterán tajných operací Franka Mosese (Bruce Willis). Stejně jako jeho milá Sarah Ross (Mary-Louise Parker), která velmi touží po citovém a adrenalinovém uspokojení. Překvapivě nejvíc pozornosti na sebe strhává absurdní postavička Marvina Boggse, kterého si zahrál zdařile John Malkovich. Je vidět, že si tu spoustu gagů a grimas, které mu dvojice scénáristů Erich a Jon Hoeber napsala přímo na tělo, náramně užívá. Z druhé vlny se rovněž výrazně prosadil Anthony Hopkins jako svérázný vědec Bailey, které mu se v očích lesknou střípky geniality Hannibala Lectera. Šarmantní okouzlující ženy zastupuje Catherine Zeta-Jones jako ruská důstojnice Katja a Helen Mirren se s grácií vrátila jako specialistka MI6. Za zarputilé záporáky tu jsou osmahlý tajný agent Jack Horton (Neal McDonough) a asijsky mladík Byung-hun Lee, který hraje nebezpečného nájemného vraha Han Cho Baie, jenž má nevyřízené účty s Frankem a přináší čerství vítr mezi veterány. Film občas ztrácí tempo a přišlo mi, že se v některých pasážích lehce vleče. Jako celek mě nenudil, ale že bych se výrazně bavil, se nedá říct. Na rozdíl od předešlého dílu mi přišlo, že se nový režisér Dean Parisot spíš snaží hrát na strunu vypjatého akčňáku a chybí tu čerstvost minulého dílu. Velmi se mi však líbily dvě akci scény. Nejprve ta, která se odehrávala v tajné budově FBI a druhá, která udělala kůlničku na dříví z ošuntělé moskevské večerky. Co říct na závěr… toto upocené pokračování, které mě po shlédnutí nechalo v rozpacích, do lehkého nadprůměru táhnou opravdu povedené a profesionální herecké výkony všech protagonistů. ()

Chipsonator

Tak nakonec za čtyři hvězdy, ale s odřeními koleny, ušima, nosem a vším co se odřít dá. První půlka filmu je suchá, postrádá šmrc a energie, akce je sice zručně zvládnutá a o vtipné (nebo aspoň se pokoušejíc se býti vtipnými) dialogy a situace není nouze ale prostě to není ono. Naštěstí v Kremlu se to zlomí a začne ta pravá odlehčená řacha a já si film začal konečně stoprocentně užívat. Navíc herecká partička tu je víc než sympatická, vlastně kvůli nim jsem se přesvědčil abych dal ty ušmudlané čtyři (a taky za ten parádní soundtrack od mistra Silvestriho). 69,5 % PS: Nejvíc z obsazení mě bavil Byeong-heon Lee které jsem doslova žral (sorry Bruci). ()

Seti

Staříci z RED sice dokáží stále ještě solidně pobavit a řádně potrápit všechny tajné složky několika světových velmocí; když jde do tuhého, tak dokáží přibrat nějaké ty staré i nové známé a slušně se stýmovat, ale jejich prvotní kouzlo je již nenávratně pryč. Red 2 je tak ve finále celkem fajn jednohubková špionážní týmovka, ovšem stín pouhého odvárku ze svého předchůdce se jí setřást nepodařilo. ()

Michelle75

Jediné co mě na dvojce baví, je mimika téměř všech herců a také počáteční epizoda s Anthony Hopkinsem. Setkání s ním je prostě balzám jak pro oči,tak pro uši.:) Na odlehčení ponuré nálady-DOBRÝ!!! ()

bruceman7

Pro pobavení adekvátní, ale stejně mi přijde, že Malkovich a M-L Parker docela dost přehrávají. Ale tak jestli to bylo cílem .. 6/10 ()

KoRner

Bitky a dej je tu fakt na nič, lenže to mala aj jednička, ale predsa dokázala zaujať nejakými cool scénami v spomalených záberoch. Tu nanešťastie nič také nie je, akurát snahy o opakovania, ale žiadna nová myslienka. Akoby režisér nemal dosť času vymyslieť niečo originálne, tak narýchlo zbúchal pokračovanie, ktoré si snáď divákov nájde. Pobavila ma akurát Helen v roli "Alžbety I." ()

iXtr3m3

Síce slabšie ako prvá časť, ale stále sakra dobré a tri hviezdy sú v tomto prípade omnoho viac ako v iných rovnako hviezdami hodnotených snímkoch. ()

Finskej

Jak byl první díl nečekané, milé a zábavné překvapení, dvojka už taková není a silně se projevuje určitá utahanost daná nastavováním původně nové polívky. ()

Junglista

Trochu ukecanější, ale téměř stejně vtipný jako první díl. Potěšila mě přítomnost Lee Byeong-heona, i když by mu slušelo trochu víc vážnosti do role zabijáka, tohle spíš zavánělo parodií (zbytečně). A dobře, že Malkovich měl možnost se víc utrhnout ze řetězu :-) ()

barlow

Pohodová letní oddechovka, u které se nádherně uvolníte... Je to sice plné akčních klišé, ale ta jsou postavena tak, že se u nich spíše zasmějete. Hvězdičku navíc za Malkoviche, který je vtipnější než Jack Sparrow ;) ()

Tessie

Bruce Willis byl jenom taková nepatrná ozdoba celého filmu, hlavní hrdina Malkovich vypouštěl jednu super hlášku za druhou. A k tomu zmatený Hopkins se špionkou Catherine. Po slabší polovině RED přišla teprve pořádná akční podívaná, na kterou jsem se těšila. ()

Fary

Sympatická podívaná, co neurazí. Faktem ale je, že jednička měla větší šmrnc. Parkerovou si klidně mohli odpustit. :) ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci