Bývalý agent CIA Frank Moses (Willis) dává znovu dohromady svůj svérázný tým elitních agentů, aby s jeho pomocí vypátral ztracenou přenosnou jadernou zbraň. Aby uspěl, bude muset odolat hordám zabijáků, teroristů a mocichtivých vládních úředníků, kteří se superzbraně snaží zmocnit. (Bontonfilm)

alchac

"Promiňte, rád bych emigroval do Íránu." :o) Mno, i druhý díl "druhé" série akčních důchodců dopadl více než dobře. V určitých aspektech byl možná i o chloupek lepší, než jednička. I když se tedy musím přiznat, že nejprve jsem měl trochu stažené pozadí z toho, že se 1/2 filmu bude nefkusně řešit krize vztahu Willis - Parkerová, což mi zajisté přivodí akutní rozbouření žaludečních kyselin s hrozbou předčasného vyvržení mého obědu. Nakonec jsem se ovšem některým eskapádám zmíněného tématu tlemil jako trotl. Willis mi tu vlastně přišel docela upozaděn, jelikož oproti jedničce daleko více dominovali John Malkovich a Helen Mirren. Což ovšem vůbec nebylo na škodu, protože oba byli naprosto dokonalí, byť každý trochu jiným způsobem. Shodně však oběma často stačil pohyb obočí či koutku úst a bylo vymalováno, resp. nejmenovaný divák v sále se opět tlemil jako trotl. No a k tomu zasejednoušílenývědec Hopkins, který sice nechal tentokrát své nekonvenční stravovací návyky doma, avšak mezi komicky působící figurkou a dr. Lecterem přepínal takovým způsobem, že mi i v tom dnešním hicu byla chvílemi docela zima. ()

Noviik

Skvělá akční podívaná, opravdu vtipná komedie a skvělá pocta starším hercům. Bohužel to má i postavu Mary-Louise Parker a Catherine Zeta-Jones, které jsou tu nejen navíc, ale i otravné. Celé to opět stojí na Johnu Malkovichovi, který je naprosto dokonalý. ()

markyz.

Oproti jedničce přidali povídání a ubrali na vtipu, Malkowich drží celej film nad vodou a Mary-Louise Parker je kouzelná na svoje léta. ()

panMartin

Celý film jsem se nudil a tolik trapných scén. Jednička mi přišla jako celkem svižný akční pecka, ale tohle bylo opravdu špatné a Bruce Willis mě jen utvrzuje v tom, že v čem se objeví to nemá smysl sledovat. Jenom tomu Malkovichovi se občas zadaří. Akce nezáživná, tempo uspávající a místy mi to přišlo tak amatérsky sestříhané, že ani některé záběry na sebe logicky nenavazovaly. Zkrátka v porovnání s prvním dílem zoufalý pokus o pokračování. ()

URBAN

Jednička a ani dvojka se mi moc nelíbila , ale je fakt že to něco do sebe má je to přehnaný jenže ne až tak aby se m to líbilo a na můj vkus je to takový obyčejný jako příběhově , některé scény jsou super , ale převažují ty jak jsem říkal obyčejné . ( 6.12.13/MAC ) ()

StanislachKo

Strašný výplach, ktorý ostatným v môj neprospech dáva za pravdu v tom stereotype, že "dvojka vždy ťaží z jednotky a je zbytočná". Pokračovania ja rád, ale tu?? Akcia nikde, Malkovich už neprekvapí ako v jednotke, dokonca je na hranici otravnosti, humor je TNN (taký-nejaký-nijaký) a zápletka zbytočne prekombinovaná. Takže výnimočne súhlasím - tento sequel sa fakt len "viezol". Faktory, ktoré udržali film strávieľným: 1) Bruco je stále neskutočný sympaťák 2) jeho ženská je zlatíčko 3) Antón si sám zo seba robil srandu 4) Helenkino cameo v psychiatrickej liečebni (Alžbeta...za ktorú vyfasovala oscara, keby náhodou niekto nevedel:) ) ()

sir-dave

Přišlo mi v červeno červeném jako jednička a komu se líbila patrně nebude příliš zklamaný. Opět dost akčních scén, některé zabíhaly až do sci-fi. Ještě jsem neviděl aby se takhle zřítil vrtulník a chlapi byli v pohodě. Záporák Hopkins hrál podobného maníka jako v Nebezpečný rychlosti. Mary-Louise čím starší, tím jí to svědčí. ()

Deyw

oba dily red jsou to nejlepsi co willis a asi i malkovic v poslednich letech udelaly.. :D chcipu ztoho..dvojka vic akcni a asi se mi libila o trochu vic..je to fakt pecka - plati pro oba dily. ()

Ogen

Srovnat to s jedničkou nelze, ptž děj je jednoduchý a příliš nemastný, Willis nezazářil, Helen ve výborné formě. Kamera celkem zajímává jednu hvězdičku musím přenechat pro Hopkinse. :) A ta Mary-Louise Parker?? trapka od začátku do konce nedalo se na ní dívat, scénárista co napsal její roli se jí asi za něco pomstil, protože to bylo strašný :/ ()

Saraph

Od druhého filmu jsem nečekal ani víc, ani míň. Tým elitních srandistů, co se uprostřed akce rozhodne řešit naprosté kraviny, vlastně docela připomíná Expendables či A-Team. Zase jsem si říkal, co tam sakra dělá ten ninja z G.I. Joes. :D ()

AntonG.

Po zábavné jedničce přichází trpké zklamání. Tentokrát to zkrátka nefunguje. Komedie? Možná v pár scénách v druhé půli filmu, ale i tak není o co stát, lehký úsměv se mi vyloudil na tváři maximálně tak 5x, jestli vůbec. Zbytek zůstal jen u křečovité snahy o humor. Spíše než komedie je tak druhý RED jen sled průměrné akce + špetkou vztahového dramatu. Willis a Parkerová jsou totálně nudní, Malkovichovi scénář trestuhodně nenahrává a zůstává nevyužitý, Mirren ujde, ale je ve filmu celkem málo, to samé platí o Hopkinsovi a Thewlisovi. Zeta-Jones jen prošumí a přišla mi naprosto zbytečná. Největší tragédií je ale nudná režie, nezajímavý a až k pláči předvídatelný děj a naprosto kreténské jednání mnoha postav (elitní zabijáci asi nikdy neslyšeli o slovech "krýt se", proto jsou akční přestřelky spíše na výsměch; útěk hlavního záporáka z vězení no comment...). Velmi dlouho jsem uvažoval o 1*. 30% ()

chelseaman22

Proti bezduchým akčňákům nemůže nikdo nic mít. Problémem je výskyt známého to endoparazita, jež živoří na lidských citech. Řeč je samozřejmě o lásce, a láskou je RED prošpikován jako svíčková slaninou. Naneštěstí, vždy, když si začnete drbat hnízdo ve vlasech rozpačitostí, tak přijde nějaká ta akce, jež je skrz naskrz komorní, avšak definitivně originální. Jedná se definitivně o vůbec první film, kdy byl hlavní hrdina Brůc naprosto eliminován hereckým kumštem vedlejšího hrdiny. Nice work, John! 75% Celosvětový výdělek k 26. 1. 2014: $142,078,971, což je 1,69 násobek budgetu, což je mimo jiné 18. nejvýdělečnější počin od DC Comics ()

Lachtaan

Jedničku jsem si pustil před x lety a jako nerozhodný (poměrně) malý kluk jsem ji z velkého nezájmu po pár okamžicích vypnul. Bez toho, abych jí jako starší divák dal někdy druhou šanci, vrhl jsem se loni v zimě hned na druhý díl jako odreagování u prostě vypadajícího akčního filmu. Zásluhou velmi pestrého obsazení jsem se nenudil jedinou chvíli, ale žádný zázrak pro mě spojení sil neohroženého Willise s hláškujícím Malkovichem rozhodně nepřineslo. Lehký nadprůměr. ()

LiborGondek

Dvojka minimálně stejně dobrá jako jednička. Vtipný, akční, prostě super film, u kterého se dobře pobavíte, přesto to není sentimentální krávovina bez děje. Plní přesně tu funkci, jakou plnily původní Smrtonosné pasti - napínavá, akční, trochu scifi, detektivka křížená s komedií. Obsazení, no to by byla kapitola sama. Nemůžu vytknout naprosto nic, ta jména jsou jako ze snu. Od Stormshadowa až po Dr. Hannibala Lectera. Všichni jsou přesvědčiví, věrohodní a hrají přesně tak, jak se na držitele mnoha filmových cen patří. Režie, hudba, scénář a koneckonců produkce DC Comics tuto kapitolu jen uzavírají. Sladká tečka na závěr? Tak tou je konec, který přímo nabízí další pokračování. No paráda, už teď se těšíme. :)) ()

Mr.Bulanek

V hlavní roli Malkovich, kterému asistuje Willis a Mary-Louise Parker. Kterým asistuje zbytek vysloužilců a Zeta-Jones a Byeong-heon Lee. Příjemně strávené 2 hodinky v kině. Možná je to slabší než RED, ale možná to bude tím, že je to jiné, ale pořád vtipné. A každá hospodyně, která nemá doma v mražáku pár těl by se měla chytit za nos. ()

Liznic

Dean Parisot je takovej nudátor, že nemá obdoby! Místy mi přišlo, že film točil nějaký puberťák, kterému něco přišlo hrozně cool, ale nemá absolutně žádnou soudnost. Ve scénáři by se nějaké ty eye candy momenty našli, ale to je prd platný, když to někdo neumím zaznamenat na kameru... Jinak je to prakticky stejné jako minule, jen slabší. Malkovich, Mirren a Zeta-Jones fajn, potěšil i Hopkins, Lee, Cox a McDonough (toho chlápka mám rád). Bruce je prostě Bruce. Mary-Louise Parker mne byla v jedničce nudná, v R.I.P.D. mě srala a tady mě srala a byla nudná, kde tu ženskou sakra vyhrabali?! Red 2 není špatný film, ale chybí mu lehkost a hlavně humor, který první díl měl. ()

viperDavid

Určitě lepší než jednička, ale stejně hloupoučké. Překvapením pro mě byla Mary-Louise která hrála takovou pipi dlouho punčochu v pubertě, překvapivě však povedeně, alespoň jsem se zasmál. Jako akční komedie hodnotím kladně, ale trhák to podle mě není 3* ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci