Bývalý agent CIA Frank Moses (Willis) dává znovu dohromady svůj svérázný tým elitních agentů, aby s jeho pomocí vypátral ztracenou přenosnou jadernou zbraň. Aby uspěl, bude muset odolat hordám zabijáků, teroristů a mocichtivých vládních úředníků, kteří se superzbraně snaží zmocnit. (Bontonfilm)

Laxik

RED 2 je jako reklama na tužidlo na vlasy. Paříž, Londýn, Moskva a účes Bruce Willise pořád drží. Film je i obdobně vtipný, ale pochybuju, že si ho budete i po letech citovat a porovnávat s ním nějaké jiné filmy, Tady Heidi Klumová vítězí. Naštěstí jsou Malkovich, Mirrenová a spol. tak liboví, že i ta kvanta hluchých míst jim odpustím. ()

Popluh

Skvělí herci táhnou místy vtipnou, místy nesmyslnou, místy zábavnou a místy nudnou překombinovanou a natahovanou akční (hlavně geografickou) jízdu. Tváří se to sice seriozněji než přepálená jednička, ale absenci vnitřní soudržnosti a logiky nestmelí ani Malkovich s Helen Mirren. ()

erased

Stále ucházející svižná zábava, ale oproti prvnímu dílu už mnohem, mnohem slabší. Možná že se zábavnost postav jejich představením v prvním díle vyčerpala, možná už jim překombinovaná špionská zápletka brání v dalším větším rozletu, možná je to celkově vážnějším pojetím. Kupodivu tak zábavu táhne spíš to vtipně malé drama krize vztahu mezi Frankem a Sarah, případně minimálně se vyskytující, ale stále superstylová Helen Mirren, než cokoli jiného. A to včetně očekávané smrště kulek a hlášek, která se ve filmu také vyskytuje v mnohem menším měřítku, než by kdo od odpočinkové akční komedie čekal. ()

rarak

Akční scénky docela ušly (bral jsem je s nadhledem), párkrát jsem se i zasmál. Celkově vzato mi ale většina vtípků přišla docela slabá a děj taky nebyl žádná sláva (většinou jednoduchý, občas až příliš prostý). Aspoň že na hlavní představitele se docela dobře dívalo:) ()

kaylin

"Red 2" je film, od kterého jsem čekal, že se budu v kině bavit, a přesně tohle jsem dostal. Akční komedii v tom nejlepším slova smyslu. Ano, film má svoje chyby, ale to nic nemění na tom, že jsem se v kině mohl ze srdce zasmát, a to se stalo hned několikrát. a někdy má pro mě takový smích mnohem důležitější význam než uměleckost filmu. Zápletka je dobrá, sice nijak výjimečná, ale tohle je prostě herecký koncert, který funguje od začátku do konce. A už se mluví i dalším pokračování. A já jsem klidně pro. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/08/233-red-2-70.html ()

Tony.cs

Nevěřil jsem, že je to možné, ale tohle je ještě zábavnější než první díl. A to hlavně díky fantastickému Malkovichovi. ()

ABLABLABLA

"She has talents you and I will never have. - What talents? - People like her." Rozhodně slabší než první díl, ale zase ne o moc. Ovšem místy to bylo na mě spíše až moc trapné než vtipné a to jakou postavu hrála Parker mi bylo protivné.. jako sorry ale jestě víc naivní, bezbranná a poťouchlá být už nemohla že? Zase se tam však našlo pár úžasných scén, třeba jako nastupování do auta tentokráte místo vystupování - jak pro Franka přijela Katja a za jízdy ve smyku se přesunula na místo spolujezdce a on si v pohodě nastoupil na místo řidiče. Bomba:) "It's counting down. - Shut it of. - Shu.. shut.. yeah.. wi... with what? Acupressure? - I don't know. - Why is it my responsibility? Just do something... with my mister chemistry set? " 2,5* ()

suicide

První film o špiónech mě vyloženě nadchnul, proto jsem byl všemi deseti pro natočení pokračování, Pokračování skutečně natočeno bylo - s tikrát více megalomanštější akcí (podle triků soudím) a o hodný kus vážnější. Myslím, že jsem měl trochu větší očekávání po kvalitě prvního dílu, ale o přílišném zklamání se rozhodně mluvit nedá. Jen bych uvítal větší dávku vtipů od Bruce Willise (ale asi by to chtělo menší přítomnost Catheriny Zeta Jones a větší přítomnost nonšalantní Helen Miren). Skoro to vypadá, jako by se tvůrci rozhodli nechat všechen vtip pouze na Johnu Malkowichi -ale ten byl skutečný dokonalý. ()

movieband

Nevim, jak ostatním, ale mě se dvojka RED líbila víc, než první díl, který mi přišel místy dost monotónní. O drsnou akci tu není nouze (v prvním díle Willis švihácky ve slo-mo vystupoval z auta. Tady do něj švihácky a zase ve slo-mo nastupuje a krutě mu dupe na krk.) Jinak se ve filmu mihne Hannibal, prof. Lupin z Bradavic, dcera mexického Zorra a to je si myslím z dalšího hvězdného obsazení asi vše. O dobrou hudbu člověk taky nepřijde. Silvestrimu se zase jednou povedl další podařený soundtrack. Akce je perfektně natočená a vzduchem kromě kulek létá jedna drsná hláška za druhou. Já sem se bavil, i když to ke konci ztratilo trochu spád. 76% ()

MATADOR

Už jednička se mi zdála v mnohých ohledech nevyužitá, i přes fakt, že tam byla hromad známých tváří a že jim akce jako důchodům šla poměrně od ruky. Dvojka je na tom podobně, ale všechno a všechny strká do kapsy mistr Hopkins, který si roli vážně užíval, nebýt jeho, tak jsem si film ani já tak neužil. Díky, Anthony ... o čem to vlastně bylo? ()

stration

Příjemná oddechovka, ale úplně zbytečná. Bohužel se to dalo po úspěchu jedničky očekávat. Vtípků ubylo, přístupnost způsobila absenci krve a všechno se recykluje znovu a znovu. Být toto první díl, tak jsem spokojený, ale jako pokračování je to slabší. Nicméně dívat se na to dá. A bez nudy. ()

PogoJoe

Snad ani nemá cenu vymýšlet nápaditý komentář. Tenhle film mě vůbec nebavil, to je to nejpodstatnější. Dvojka Wilis + Malkovich, doplněná záporákem Hopkinsem jsou sice zajímavé atributy, ale nestačí na záchranu velice špatného scénáře. Tak daleko jako kritik Kyle Smith z New York Post s jeho "Better dead than RED 2" bych nešel, ale souhlasím, že tenhle film se nepovedl. ()

AlistairMir

Parádní akční jízda, která za jedničkou nezaostává ani o píď. Z nových tváří musím vyzdvihnout Byeong-heona Lee, který mě zde neskutečně bavil (ten jeho výraz na konci filmu potom, co na obloze spatřil hodně drahý ohňostroj neměl chybu) a i jeho souboj s Willisem byl lepší než jsem upřímně čekal vzhledem k tomu, že přeci jen Willis už stárne tak to bylo fakt překvápko. Malkovich jako vždy skvělej, Dr. Lecter překvapí všechny a mohl bych pokračovat. Ty dvě hodiny mi utekly jako voda, nasmál jsem se u vtípků, rozvášnil u akce, které je vážně dost ať už honičky, střílečky nebo rubačky a někeré scény jsem si pouštěl několikrát. Třeba ten "pohřeb" neměl chybu. Vřele doporučuji ()

dom156

Jak původní film byl velmi obstojný, takto tento je pro mě spíše zklamání a náhled do podprůměru. Bruce a jeho banda se snaží, bohužel s nesmyslnou zápletkou nic neudělají. Ani zařazení Hopkinse, které ho já považuji za výborného herce, s tímto smutným faktem nic nezmění. Ani jako oddechovku bych spíše nedoporučil. ()

Dont

Kdyby byli obsazeni „bezejmenní herci“, film by stěží atakoval tři hvězdy. Jenže když se na placu sejde takováhle parta a pustí se do práce, je to najednou úplně jiná písnička. Vtipná akční komedie, která stojí na hereckých hvězdách a neklade si žádné umělecké ambice. Primární cíl, totiž pobavit diváky, byl v mém případě naplněn podle očekávání. ()

Aleee89

Nechce se mi věřit, že od premiéry prvního dílu uplynulo tolik let. Tenkrát se mi líbil, proto bylo jen otázkou času, kdy se podívám i na dvojku. Opět se sešla stará známá parta, které to spolu tak sluší. Mám ráda Helen Mirren i Bruce Willise, ostatní byli také fajn. Snímek má šťávu a humor, no a pochopitelně akci, ovšem za jedničkou pokulhává. Příběh je místy dost překombinovaný, ale když se soustředíte na střílení, nějak to překousnete. I tak se ale jedná o pouhé pokračování něčeho, co mě tenkrát mile překvapilo. ()

kinderman

Schwentke mě svými Red strašlivě nudil, Parisot v téhle rádobytaškařici plné pitvoření, bizarních oblečků a provařené Willisovy herecké šarže pokračuje. Vedle Malkoviche si tedy zadebilkuje ještě Hopkins (já vím, zdánlivě, dokoukal jsem to do konce) a pro milovníky jihokorejské kinematografie tam šoupneme dramaturgicky zcela neopodstatněnou postavu zabijáka, jehož akční výstupy děj neposouvají, jen zdržují. Asi je to věkem, že mě tyhle blbosti přestávají pomalu bavit. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci