Černobylské deníky

• USA Chernobyl Diaries (více)

Černobyl, 1986: Když vypukla nejhorší jaderná katastrofa v dějinách lidstva, evakuovaní obyvatelé blízkého města Pripjať neměli čas ani na to, aby si sbalili osobní věci. O 25 let později šest mladých turistů se svým průvodcem navštěvuje Pripjať, aby tu společně prozkoumali trosky zničeného a zdánlivě opuštěného města. Když je okolnosti přinutí zůstat na místě přes noc, brzy zjišťují, že tu možná nejsou sami. Spoluautorem scénáře a koproducentem šokujícího filmu plného děsu a hrůzy je Oren Peli, tvůrce snímku Paranormal Activity. (oficiální text distributora)

CrazymanM

Nic moc,vážení!Neříkám,že tady nebylo nějaké napětí a trochu strachu,ale jinak hrozná blbost,nic nebylo pořádně vidět(akorát ten medvěd a ten byl teda hodně počítačovej!),prostě zklamání!!! ()

onlyK2

Toto je lehčí horor přesně podle mého gusta. Chmurné, tmavé prostředí se skutečnou historií, sem tam nějaká lekačka, minimum krve, ale tajemno a "není vidět čeho se bát". ()

jokino

Snaha o niečo bola pekná, ale tak skvelý potenciál ostal absolútne nevyužitý! Čo je velká škoda.. Snáď sa niečoho dočkáme nabudúce..ak nejaké bude.. ()

PetrKai

Ideální pro lekavé. Tenhle film jsem musel po 45 minutách vypnout, protože jsem měl z neustálého lekání srdce až v kalhotech. ()

toomm

Co říct. Očekával jsem průšvih a taky duchy. Prostředí neuvěřitelně působivé, ponurá atmosféra pusté Pripjati má hodně do sebe a mě osobně fascinovala dávno před objevením tohoto filmu. Osobně jsem v tom neviděl found footage, spíš jen kameru od amatérského kameremana. Na jedno podívání obstojné, zklamáním pro mě byla absence nějaké pořádné zápletky a rozuzlení. Vesměs se ve filmu nic zajímavého nestalo. 45% ()

theFtip

Vcelku se to dalo, občas to bylo i strašidelné. Ale ty klišé už 1000x ohraná a stále se používají dokola(zničené auto například), a taky už od půlky filmu víte jak to dopadne. Tvrdohlavost a debilita zúčastněných taky nemá meze a to je problém, když už se ve filmu něco povedlo, hned tento dojem zničila další slaboduchá scéna... Lidi jako Shane Van Dyke by se vůbec k psaní scénářů neměli dostat... 50% ()

kobras5 odpad!

Asi jsem se na tento snímek těšil až moc, každopádně nejde to ohodnotit lépe. První polovina filmu diváka znudí, druhá polovina trochu zaujme a konec tomu zasadí hřebík do rakve. Kdyby se skupinka lidí ocitla v jejich situaci, bylo by dost pravděpodobné, že by někdo dokázal přežít, protože by nedělali takové kraviny jako ve filmu (proč ne, půl dne budeme hledat zbraně, když bychom se místo toho za tu dobu mohli dostat do bezpečí), ale budíž. Lekaček tu je až bídně málo (to jsem se už více lekal u PA4) a co jiného by mělo film zachránit? Snad né mutanti, kteří tam jsou úplně nevyužití. 10% (viděno na DVD česky). ()

jirijo

Tak tedy po osmistéšedesátépáté - partička amerických výletníků pořádá "spanilou jízdu" po vzdálených končinách (= tentokrát po Evropě) až jeden navrhne, že by bylo fajn to trochu okořenit. Nejdená se tentokrát o útulný hostel v Bratislavě ani o venkovské sídlo kdesi na pláních Texasu, ale o ukajinské městečko Pripjať, které leží vedle jadérné elektrárny Černobyl. Po příjezdu a prohlídce okolí (ruské kolo, opuštěné paneláky s méďou béďou...) však auto vypoví službu a s příchodem noci začnou být naši výletníci koseni těmi, kterým navštěvnící jaksi nejsou po chuti... Podobných filmů jsou tucty, tenhle kousek vytahuje z kalných vod podprůměru skutečnost, že tvůrci nebyli (úplně) neschopní (Oren Peli stojí za Paranormal Activity) a dokázali ve druhé polovině vydolovat jakous takous atmosféru, sem tam proloženou lekačkou se zmutovanou zrůdičkou. Herecký ansámbl je ovšem krutě nevýrazný (kromě vnad přítomných dam :-), nejlepší je průvodce Uri, který však zařve jako první. Jako čistě spotřební hororové zboží snímek svůj účel plní, tak nashle někdy příště ve vzdálených končinách :-) ()

maniacxl

Béčkový,ale dívatelný horor,i když tu roztřepanou kameru si mohli odpustit.V té tmě jsem taky mohl vidět víc,ale co už.Konec mohl dopadnot lépe,než takhle.55%. ()

heavy66

Půlka filmu je jak rozhlasová hra, bubáci nejsou vidět a strach nevzbuzují. Na druhou stranu umístění děje do Pripjati je originální, to musí být příšerné místo i bez mutantů! ()

lobo87

Ďalší zbytočný americký "horor", ktorý sa tentokrát priživuje na Černobyle. Film ničím neprekvapí a nemá čo ponúknuť. Obsadenie je nesympatické a prostredie absolútne nevyužité... 45% ()

Black_doll

Takové skvělé hororové téma. Přímo geniální! Prvotní nápad super, ale dalo se z toho vysosat daleko, daleko víc.... škoda. ()

silak_xup

Na horory moc nekoukám protože jsem posera ale jelikož mě už delší dobu láká cokoliv ohledně Černobylu, tak jako že si teda pustim film z prostředí Černobylu. Nejlíp to tu vystih Verbal, nevím jestli to byl účel ale v tom filmu fakt není nic vidět a je to celkově tak divně natočený... Od scény, kdy se posere auto a skupinka je nucená přenocovat v Pripjati tak člověk jako furt čeká že už se něco stane, ale prakticky jen mizí jeden člen skupinky za druhým a divák pořádně nevidí jak. Pár záběrů jakýchsi zmutovaných lidí tam je, ale dohromady tak 15 vteřin. Dvě hvězdičky za docela slušnej konec, ale horor to podle mě teda není. ()

moviefan4

Stále to mám rád tú atmosféru, dej a hlavne premakaný koniec ktorý ma vždy donúti sa nad touto vecou zamyslieť. Chválim vyber soundtracku. Od režiséra by som chcel vidieť viac takýchto snímkou. ()

Juuroo

Ďalší horor, ktorého jediné plus v porovnaní s mnohými podobnými filmami je lokalita, kde sa dej odohráva. Rýchlo to uteká, „ľakačky“ takmer žiadne, ale stále lepšie ako podobná záležitosť – Záhada hory mŕtvych. 2* ()

Kennedy_R

Slabé, čekal jsem více. Příznačně to popsal verbal. Raději si příště pustím Tarkovského Stalkera, který je minimálně o třídu lepší. ()

TinyMartina

Další jednoduchý "horor" s debilními postavami a upravenou realitou. Jako, že Pripjať není Pripjať, bych jim ještě odpustila (motá se tam příliš mnoho turistů, než aby se tam dalo něco podobného pohodlně natočit), ale jako nikdo jim nemůže sežrat, že se dá tak easy vlízt přímo do reaktoru. ()

J.Mayen

Nebýt toho zpackanýho konce, dalo by se vytřískat vyšší hodnocení. Jako nápad za mě dobrý, zpracovaní slabší,ale i přesto jsem se nenudil. Líbila se mi klaustrofobni scéna z auta. Ryby v rybníku mohli poodhalit trochu víc. Pár nelogických věcí mě tu permanentně zaráželo. Jako například, jak se ti poslední dva mohli přes tolik budov až do řídící místnosti pro ten vybuchlý reaktor apod. Ale možná jsem jen nedával dostatečně pozor. Jinak za mě spokojenost. ()