Černobylské deníky

• USA Chernobyl Diaries (více)

Černobyl, 1986: Když vypukla nejhorší jaderná katastrofa v dějinách lidstva, evakuovaní obyvatelé blízkého města Pripjať neměli čas ani na to, aby si sbalili osobní věci. O 25 let později šest mladých turistů se svým průvodcem navštěvuje Pripjať, aby tu společně prozkoumali trosky zničeného a zdánlivě opuštěného města. Když je okolnosti přinutí zůstat na místě přes noc, brzy zjišťují, že tu možná nejsou sami. Spoluautorem scénáře a koproducentem šokujícího filmu plného děsu a hrůzy je Oren Peli, tvůrce snímku Paranormal Activity. (oficiální text distributora)

Catella

Atmosféra Černobylu, polorozpadlýho a opuštěnýho města zničenýho výbuchem reaktoru, je pro horor jako stvořený, o tom žádná. Kde jinde taky čekat zmutovaný vidláky, než právě tu. Jenže! Film je takovej nemastnej neslanej, chybí mu napětí, gradace, lekací momenty a to nemluvim o tom, že je na začátku řečeno, že v Černobylu právě probíhá čištění, takže mě to celej zbytek filmu nutilo představovat si, jak v pustině a polorozpadlejch domech pobíhaj uklízečky s šátkama na hlavě a mopem v ruce a celý se to snažej uklidit :-D ()

Emperor1

Celkem nudná honička po atraktivně vyhlížejícím městečku.při které divák už jen odečítá jednotlivé členy party. Přitom scéna s méďou byla fajn, navnadila, ale nic zajímavého se dál už nedělo. Líto mi bylo akorát sympatického Jurije. Lepší atmosféru mají dokumenty na toto téma na YT. ()

Mangano

Poměrně nápadité. Líbila se mi i ponurá atmosféra Pripjaťi. Moje hodnocení ale shazuje děsně nelogické a otravné chování aktérů, ne moc dobré herecké výkony a z mého pohledu banální konec. ()

F2003F

Napriek otrasným hercom, kamere (vo väčšine scén neni nič vidieť) a zo všetkých uhlov čistej amaterčine (aj scenár!), to má pri sledovaní v dobrom prostredí mierne hrozivú itcouldhappen atmosféru. Inak to nestojí ani o zakopnutie. Dej je predvídateľný tým aj iritujúci k tomu nudí a ničím nezaujme, jediné čo ho ako-tak drží je ako som vyššie spomenul vnucujúca myšlienka možnej realistickosti neďaleko našich hraníc, z ktorej kalkulovo veľmi ťaží. ()

ellysium

Film je koukatelný,dá se u něj vydržet,hodně připomíná film Ruiny,kdy parta mladých taktéž zkouší extrémy...Doporučuji na nudnou půlnoc...čtyři kousky.... ()

pájap

líbilo hooodně.pravda asi je to proto,že jsem přímo hotovej z městečka pripjat a moooc bych se tam chtěl podívat.do toho skutečného....a proto na mě tenhle film působil stísněně a děsivě.což u hororu je asi plus ne?? jako neúctu k obětem havárie bych to nebral....už je to dlouho a kde jinde by se mohli reálně objevit mutanti ,když ne v černobylu.....????tenhle kousek dopisuju v době, kdy jsem cernobyl i Pripjať v reálu viděl..věřte nebo ne tvůrci se do vzhledu dost trefili...a mutanty beru jako hororovou berlicku..ale jinak..proc ne?? ()

musolini

Za poslední třetinu filmu bych dal 3 hvězdy,ale za celý film jen tak tak 2.Nápad dobrý,ale to zpracování,napětí žádný,až na konci v tom něco bylo.Na film jsem se těšil delší dobu a pak přišlo zklamání.Kamera hrozná,dost často nebylo vůbec nic vidět,je to velká škoda. ()

Napajka

Proč se mi zdá, že Američani umí dělat horory jen jako remaky japonských a španělských skvostů, nebo dle šablony: parta lidí vleze někam, kam nemají... Od první chvíle víte, co se bude dít, kdo po těch jelimanech půjde a přesně odhadnete závěrečnou scénu. Škoda. ()

Smartynko

Niekto si povie, že je to dokola tá stará otrepaná dejová línia s partiou mladých ľudí na strašidelnom mieste kde jeden po druho umierajú a nikto neprežije. Pokiaľ sa na to pozriete z tohto pohľadu tak áno je to tak. Ale čo sa týka spracovania nemôžem povedať, že by to bolo až také hrozné. Pôsobí to naopak celkom uveriteľne a aj keď ten klasický krik a vzlyky môžu miestami liezť na nervy stále to nie je také hrozné ako keď ste museli 5 minút v kuse počúvať meno Mike na konci Blair Witch 1. Dávam tomu 4 **** a nepreháňam. A pre tých čo sa sťažujú, že je tam hovno vidieť mám len jediný odkaz. Vždy lepšie desiť diváka atmosférou, ako mu servírovať hypermegacool vizuálne efekty bez atmosféry ako to robí väčšina filmových štúdií. Vôbec mi neprekáža, že som za celú tú dobu videl len záblesky nepriateľov tejto nešťastnej partie mladých ľudí. Rozhodne to niekomu ešte odporučím ako slušný oddychový horor. A chlapi neváhajte, priateľky sa rady pritúlia. :) PS: Na začiatku mi to mierne pripomenulo Hostel (to tá partia ľudí z Ameriky a sprievodca), potom sa to miestami dosť podobalo na Blair Witch (celá pasáž v Prypjati) a koniec je ako čerešnička vystrihnutá z Resident Evil. :) ()

tixi

Ano je to otrepane partia mladych ľudi na nespravnom mieste v nespravny čas ale neviem prečo furt ma to bavi a vcelku to bolo aj strašideľne škoda toho konca60%. ()

Agnostik

Náhodou docela originální nápad o černobylské katastrofě konkrétně jejích možných následcích.Natočeno jak poznat sice za uplně levnej peníz evidentně,přesto docela dobře odvedená lekačka.Dávám 4 hvězdičky za snahu i za nápad který se jen tak nevidí.Dobrá práce! ()

kyblik2

Chcel som si vážne predstaviť aspoň klasiku typu Hory majú oči skombinovanú s mestečkom Pripjať. Výsledok je viac než zlý. Nejdem sa tu hrať na experta na hodnotenia, ale ak fakto toto niekoho bavilo, obdivujem ho. Atmosféra bola krajšie zobrazená aj v hre STALKER. Toto bola, ale škoda peňazí. Jednu hviezdičku dávam za trailer, ktorý ma moc namotal. Odkaz pre stvoriteľov tohoto "skvostu" : "Už prosím nenatáčajte takéto drísty s vyškerenými americkými nehercami, ktorých som chcel vidieť mŕtvych už po piatich minútach, pretože boli vrcholne nesympatický. Chcel som držať palce aspoň nejakemu zápornému zlu, ale žiadne som vo filme nevidel...... ()

Tomiczekk

No čekal jsem podle hodnocení, že to bude větší propadák, šlo by z toho sice víc vymáčknout, ale koukatelný to bylo ()

Diceros

Vpodstatě co jsem očekával tak přesně to sem dostal. SPOILER Pravdou je že jsou ve filmu chyby jako například pohled na elektrárnu kde chybí sarkofág, či dokonce na konci se uvádí že se dostali k reaktoru čímž sarkofág totálně zazdili. Také bych vypíchnul nelogičnost utíkání čím dál víc do podzemí a čím dál víc do oblastí kde jim hlásí přístroj vyšší a vyšší radiaci. /SPOILER Prostě není to horor roku co si budem povídat, ale i tak jsem se dobře bavil a film měl slušnou atmosféru. Jak jsem řekl co jsem očekával to jsem dostal... U mě za 2,5* ()

Guthix odpad!

WTF ?! Raz za rok sa idem (na pozvanie) pozreť do našeho nového kina a musím príjsť s prepačením na takúto p*čovinu ? Cestou som sa s kamarátom vsadil o pivo že uhádnem minimálne 7 bodov ktoré sa tam stanú , samozrejme som vyhral ... Od začiatku neuveritelná nuda a to som dal za to 4,50€ ... snažím sa nájsť aspoň niečo čo nebolo úplne amatérsky spravené ...AHA ! už to mám .... titulky ... 5% ()

Georginek

Vubec ne spatny survival snimek. Dle hodnoceni jsem cekal vetsi bidu. Pro fandy hororu dobrej film. Videt to v kine v HD a slusnym zvukem a ne RS, dal bych i 4. Myslenka super, miluju vse kolem cernobylu, a chci tam taky jet, snad dopadnu lepe nez ihle amici. Nicmene je skoda, ze exteriery a interiery byly dost odlisne od originalu.......3+ ()

Carteriiino

100 ludí 100 chutí. Jediné čo mi trošku vadilo bol záver s (neviem či to tak smiem nazvať) zombiekami alebo čo to bolo a samozrejme ten neutíchajúci ženský krik (:D) ale niečo mi na tom filme príde sympatické, mystické. Nieje to klasika subnukleárneho sveta a podobne ale originálne zábery mesta Prypiať a elektrárne Černobyol ktoré nám si myslím dosť prblížil ako to tam vypadá, takže film čo sa týka dokumentárnej stránky nadrámec splnil moje očakávania. Priznajte si, všetci ste o Černobylskej havárii počuli ale to je všetko, nikto sa v tom "nerýpal" viac a to je podľa mňa to hlavné čaro toho filmu :P ()