Normální lidé berou svět takový, jaký je. Jiní tento svět mění. Steve Jobs, spoluzakladatel světoznámé počítačové firmy Apple, patří vedle Billa Gatese mezi nejznámější osobnosti moderní historie. Díky jeho vizionářskému způsobu myšlení, schopnosti vyjednávat a díky jeho prozíravým obchodním strategiím vznikla nejen veleúspěšná firma, ale především se změnil způsob, jakým lidé do té doby počítače vnímali. Steve Jobs při vývoji kladl důraz na jednoduchost používání a na design. Americký film režiséra Joshuy Michaela Sterna líčí život Stevea Jobse (Ashton Kutcher) od jeho chudých začátků na vysokoškolské koleji přes založení Applu v garáži rodičovského domu a nucený odchod ze společnosti až po její znovuovládnutí v roce 1997. Geniální vizionář je zde ztvárněn také ze své odvrácené stránky, jako nezodpovědný otec i jako egocentrický, netolerantní a náladový manažer, jenž nesnese sebemenší odpor. Je ovšem nepochybné, že i tyto vlastnosti se podílely na jeho fenomenálních úspěších… (Česká televize)

Cherry_Bomb

Moje očakávania ako fanúšika apple boli samozrejme veľké. Po neskutočnom množstve prečítaných článkov o tomto filme a sledovaní Aschtona Kutchera ako sa poctivo pripravoval na svoju rolu, plus neskutočná podoba so Steveom Jobsom moje nadšenie ešte zväčšili. Nakoniec to bol zaujimavý film- sledovať ako vznikajú vecičky, ktoré sa približujú k dokonalosti, keď ich držíte v rukách a trochu viac sa priblížiť k myšlienkovým pochodom génia. Herecké výkony boli naozaj také, že sa im nemá čo vytknút no i napriek tomu, neviem prečo, film vo mne zanechal zvláštny dojem. Boli tam časti, kde som prestávala byť zaujatá a nevnímala som, ale o pár minút prišlo niečo čo ma znova vrátilo do deja. Preto som na začiatku uvažovala nad hodnotením 3 hviezdičiek. Ale tomuto filmu sa to jednoducho spraviť nedá. Najmä kvôli neskutočne úžasným, inšpiratívnym myšlienkam a výrokom, ktoré v ňom boli tak často používané, ale aj za úplne záverečnú scénu s fotkami, ktorá nasleduje hneď po filme. Dojalo ma to. ()

lucky.loo

Na to, že film nebyl až tak krátký, tak toho dle mého názoru mohl říci trošičku více. Kutcher, ačkoli to není žádnýveleherec se role podle mne zhostil slušně. Hodnocení:68% ()

tukanen

Takové nemastné neslané, méně komplexní než Piráti ze Silicon Valley. Prostě moc látky na jeden film. Lepší řešení než kouka na jOBSe, je přečíst si o něm knihu. ()

marek29

Duchovní a především jinak zařazený film, než jsem očekával.. Měl jsem za to, že film prolétne Jobsův život. Že se bude věnovat spíše uvedení iPodu a ostatních produktů, ale bylo tomu spíše naopak: film mapuje rok 2001 a dříve.. Snad druhý film v distribuci Sony bude dle mých očekávání už a Sorkin vytáhne z Isaacsonova životopisu maximum a já budu moct bez váhání vlepit pětihvězdu "jablečnému filmu" :) takhle nadhodnocený 4 z 5 skrz úctu k jablku. Ale na víc než 65% (která tu dnes 10. 1. 2015 svítí) to není jasný pane :( ()

borohub

I přesto, že apple jako značku příliš nemusím, tak ale musím říct, že mě tento film docela překvapil. Uznávám, že informační hodnotu to příliš velkou nemá, ale film nenudí. I přesto, že mám radši kratší filmy tak musím u tohoto filmu říct, že by mu dalších 30 minut rozhodně neuškodilo, spíše naopak. Trošku jsem se ztrácel v postavách, ale to je asi tím, že jsem na to ze začátku moc nekoukal. Za mě slušných 70% ()

subic

Velká očekávání a celkem velká zklamání. Problémem tohohle filmu není ani tak prkenný Kučera, byť se autoři snažili velmi věrně fyzicky napodobit i ostatní pracovníku filmy nakouské jablko. Problémem tohohle filmu je, že není lepší než TV film Piráti ze Silicon Valley (1999) a já jsem očekával, že na něj naváže, že děj nějak více rozvine. Z tohoto filmu jsem v podstatě nepochopil, v čem byla Jobsova velikost, proč za ním lidi šli, proč mu věřili. Na druhou stranu byl přeci Jobs hajzl, což z tohohle filmu taky moc nejde poznat, Kučera je spíš beránek. Chybí mi zde i začátky firmy v podstatě až do doby prvního Macintoshe provázané s Microsoftem, o čemž tu není skoro zmínka. Apple je ale taky investor Armas Clifford "Mike" Markkula Jr a první CEO Michael "Scotty" Scott, jejichž postavy zde taky nejsou moc rozvinuté. V podstatě tento film vede k tomu vzít do ruky knihu Waltera Isaacsona Steve Jobs. ()

Kubi21

No, chápu, že jde o zachycení části života "Velkého Stevea", ale takhle uměle, bez emocí a plitce natočené, jsem to opravdu nečekal. Jedná se o příliš rychle spíchnutý film, který měl rychle zareagovat na Jobsovo úmrtí. Ashton sice oplývá fyzickou podobou a evidentně se snažil zachytit typická gesta a chůzi, ale funguje to pouze při úvodní prezentaci. Pak to působí moc strojeně, prkeně a vyumělkovaně. Prostě dávám jen jednu. ()

transbeskyd

I když se mi v kapse pyšně neboulí jablečný foun, příběh jeho tvůrce Jobse je jistě fascinující. Postavit tomuhle geniálnímu markeťákovi a vizionáři po jeho smrti i filmový piedestal bylo vcelku očekávatelné. Nevím, co čekali zavilí vyznavači jeho kultu, ale mě se ta relativní civilnost a zaměření hlavně na profesní stránku života líbila. Možná jen pan hezoun Kačer mi tam úplně neseděl. Naučit se houpavou chůzi a občas někoho poslat do prdele a k tomu bystře koukat zpod ofiny na utáhnutí dvouhodinové hlavní role tak komplikovaného týpka asi úplně nestačí. Ale neurazí ani nenadchne. Takže zůstávám u tří. A půl:) ()

mr.cartman

Nic pořádného jsem se z toho filmu nedozvěděl... Jak se najednou dostal do Atari? Jak se najednou z garáže stala komerční budova? Kde se najednou objevila nová manželka? Kde se najednou vzala jeho dcera Lisa u něj na gauči asi v 15 letech? Nelíbilo se. ()

teba

Tak škoda, že jsem "Steva Jobse" neviděla až po "jOBSovi", možná bych ho ocenila víc. Každopádně s Jobsem to mám dost podobně jako s Cobainem - objevuju je v podstatě až po jejich smrti, ale pokud můžu soudit, tak Ashton Kutcher vystihnul předobraz svý role výborně. Sice nemá tolik prostoru pro velký drama jako Fassbender, ale to se zase dostáváme k tomu, že tenhle počin má rozhodně blíž k filmu než k divadlu (narozdíl od "Steva Jobse"). Za mě dobrý. ()

Murysek

První z filmů o Jobsovi, který jsem viděl a určitě to nemůže být špatný film, když nejen, že udržel mou pozornost až do konce, ale navíc mě bavil a to i přes to, že nejsem fanoušek značky Apple, ani jeho samotného. Ano měl vize a dokázal dokopat lidi k jejich realizaci, ale je to v podstatě jen dobrý prodavač, ten pravý frajer je Woz, který nejen že nemá svůj vlastní film, dokonce nemá ani profil na ČSFD. Dobré herecké obsazení, nejen Kutcher, který je podle mě lepší volba, než Fassbender v konkurenčním snímku, dobrá kamera a slušný soundtrack jsou prostě věci, které by měl mít každý film. ()

helrohir

Nie zlý film, ale určite sa dalo zrealizovať aj lepšie. V prvom rade mi nesedel Kutcher. Z neho proste nikdy nebude charakterný herec a mať takmer celý film jeden a ten istý výraz je trošku na pováženie. Taktiež som sa pristihol, že film sledujem skôr zo záujmu o vývoj postavy než kvôli deju samotnému, a na to by predsa stačil aj obyčajný dokument. Mimo to sa mi príbeh zdal až príliš skratkovitý a občas mi chýbal nejaký súvislejší záber zo súkromia, aj keď zas na druhej strane príliš dlhá stopáž by filmu tiež veľmi nepomohla. Najzaujímavejšie boli začiatky firmy Apple, v tých pasážach ma film bavil, najmä tie vyjednávania, ale potom tam už chýbali nejaké výraznejšie scény. Celkovo ide o slušný priemer a som zvedavý či verzia s Fassbenderom na tom bude lepšie. 60%. ()

PlayEasy

Máme rádi Apple, protože je to kvalitní firma. Zato Jobs je známá firma zejména díky svým nevybraným způsobům. A proto má také zajímavý život. A čekali jsme od tohoto filmu hodně. Ale vadil nám Kutcher (náš antioblíbenec), nevychytaná režie a zdlouhavý námět. Připadalo nám jako by tento film trval 3 hodiny a to, že jsme se minuli o zhruba hodinu, je už špatné. 55% ()

Tominni

Celkem podařený životopisný film o Stevu Jobsovi a jeho vztahu k Applu. Od samotných začátků až po jeho návrat do Applu, celkem přehledně a zajímavě ukazuje jeho cestu. Možná jen škoda, že se téměř úplně vyhýbá jeho soukromí, kde by bylo taky co čerpat. ()

PlysovyMacko

Steve Jobs je vykresleny ako ambiciózny vizionár, ktorý sa k ľuďom správa ako debil a skoro v každej scene sa s niekym háda. Film sa venuje profesionálnemu zivotu a všetkým prekážkam, ktoré musel Jobs prekonať. Ja nie som fanúšikom, takže film má až tak nebavil  aj keď Ashton hra dobre, snaží sa. ()

Picolo

Jediný problém tohto filmu je množstvo okamžikov zo života Steva Jobsa, ktoré sú extrémom, zlomovým momentom, nosným okamihom. Do filmu, ktorý má trvať 2 hodiny ani Stern, ani nikto iný nevloží všetko, čo o Jobsovi stojí za zmienku. Škoda však, že Stern sa nedostal aspoň po znovuzískanie slávy Apple, napríklad po vydanie iPodu, ktorým film začína. ()

camperiqk

Tenhle film ve mně nevzbudil nic velkého...Přišlo mi to hodně zapletené a velkou část toho jsem nepochopil. V podobě dokumentárního filmu by toto podle mého bylo lépe hodnocené...Přesto dávám 3 hvězdy ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (více)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (více)