Drákula

USA, (2013–2014), 7 h 10 min (Minutáž: 43 min)

Epizody(10)

Píše se rok 1896 a Drákula přijíždí do viktoriánského Londýna v přestrojení za Alexandera Graysona – pohledného
a charismatického amerického průmyslníka, který o sobě prohlašuje, že chce do viktoriánské společnosti přinést trochu vědy. Ve skutečnosti se spojil se svým úhlavním nepřítelem, Van Helsingem, aby se brutálně pomstil starému společenství jménem Řád draka, které před více než 400 lety zabilo jeho milovanou ženu Ilonu. Grayson ale nepředpokládal, že se setká s krásnou studentkou medicíny Minou Murray, která je podivuhodně podobná Iloně. Osud narušil Drákulovy pečlivé plány a Grayson bude muset bojovat s pokušením smrtelníků. Po dlouhých staletích, která strávil s pevným odhodláním k odplatě,
se teď Drákula přesvědčí, jestli ještě pořád dokáže milovat. (Bontonfilm)

athena07

Po pěti dílech mi seriál nepřirostl k srdci. Oba hlavní představitelé mi nejsou moc sympatičtí a chybí mi mezi nimi to správné jiskření. Pro mě ztráta času. ()

NeverEver

Asi za 1.-5.dil bych dala 4**** za 6.-9. dil 2** a za 10.dil 4****. Nekolik hluchych mist a pro me trosku nepochopitelna fixace na "geomagnetickou energii" mi kazi finalni jinak velmi dobry dojem. Chvalim vyber hercu, relativne verohodnotnou brutalitu, nekolik prekvapivych momentu a hlavne sexualni pnuti, ktere bylo casto vhodne doplnene prostrihy (sen ci realita???). Me se serial libil a kdyby se tocila 2.rada urcite si ji stahnu! Celkove 3*** a +. ()

Pythonator

Seriál jsem viděl snad kromě dvou epizod a vydržel jsem u toho snad jen díky tématu. Nejspíš to bylo pro pubertální mařky, co si v pokojíčku vylepí plakát Jonathana Rhys Meyerse. Pořád někdo zmiňuje, jak je ten Dracula charismatický a já se musím s úsměvem na rtech ptát: Jestli bylo tohle charisma, tak čím potom disponoval Gary Oldman v Coppolově Drákulovi??? Děvčice by si neměly plést charisma se sexepeelem. Já tvrdím, že seriálový Drákula je hrozný šupák a horší představitel ho snad nikdy nehrál. Ještěže se tohle veledílo nedožilo ani druhé série. I když to je taky zajímavé, protože mnohem horší sračky mají nesčetně sérií a když tak nad tím přemýšlím, Drákula nebyl zase tak špatný. ()

Onlajn

Charismatická hlavní postava, zajímavě načatý příběh, ale dost věcí tomu chybí. Nevím přesně co chybí, ale nějaký nový hit tento seriál není. ()

Ladyfonveber

Zatím se tomu snažím přijít na chuť, klasika je prostě Drácula v podání Garyho Oldmana :) Není to špatné, ale něco mi tam prostě vadí, uvidíme co přinesou následující díly :) ()

Steve661

Moc jsem od seriálu nečekal, ale musím říct, že nejspíše nejlepší seriál za dlouhou dobu. přeskočil u mě např.:TWD. Stylem je to trochu jako Hrabě Monte Christo, poněvadž Dracula je taky bohatý a prahne po pomstě. Z těch 10 epizod maximálně 1-2 slabší jinak jsem byl doslova a do písmene vypleskanej. Opravdu seriál podle mého gusta. Nemůžu si ho vynechválit, akorát jediné, pro mě, mínus, že se nedočkáme 2.řady. Jinak samozřejmě VŘELE DOPORUČUJI!!!!! ()

ErzebethB

Velmi mě mrzí, že k tomuto seriálu nevyjde druhá řada. Na první pohled jsem nevěřila, že by Jonathan dokázal Draculu tak úžasně zahrát a vdechnout mu takovou grácii a perfektní mimiku. Seriál jsem si užila, ačkoli je to něco jiného, než jsme zvyklí z knihy, nebo jiných filmů. Naopak jsem velmi ocenila, že se jeho vztah s Mínou opravdu vyvíjí a je vidět jeho postupnou hloubku... V knize toto nenajdeme a ve filmu je toho tak málo, že jsem si to prostě tak neužila.... Škoda té druhé série. Na pět hvězd to není, jelikož jsou tam momenty, které mi přišly přehnané a až moc předvídatelné, ale i přesto jsem seriál shlédla za jednu noc celý :D ()

Cre-A-tive

Po shlédnutí zatím první epizody nemůžu skrýt zklamání. Popravdě jsem se na tenhle seriál neobyčejně těšila. Jonathan Rhys Meyers jako sexy, znovuzrozený Drácula rozpoutávající peklo ve starém Londýně! Taková byla alespoň má představa. Realita se ale bohužel vyvinula ve sledování upírovského teen seriálu pozbývající jakéhokoliv smyslu. Opět tu máme místo slušné zápletky jen vypelichaný příběh nenaplněné lásky, která mi přišla neobyčejně roztahaná. Na druhou stranu pár slušných hereckých výkonů a nové, zajímavé podání postav tak jak je ještě neznáme, drží seriál nad hladinou. Pro mě 3* a jdu si zpravit náladu Hrou o trůny. ()

Isirian

Tenhle seriál jsem si našla přes klip Elements od Lindsey Stirling a byla jsem prostě jen zvědavá. Ale hned pilotní díl mě chytnul a nepustil až do závěru, kdy mi skoro zlomilo srdce zjištění, že seriál už nebude pokračovat a já zůstala viset se spoustou otázek. Meyers je jako Dracula neskutečný, charismatický, přitažlivý, démonický, dobrý i zlý... ()

m.dodoss

Moc se mi to komentovat nechce není to nejhorší ale opravdu ani nejlepší. Můj pocit z toho je takový ze se příliš všechno opakuje nezaujalo mě to ()

Weexrylo

Náhodou jsem kousek uviděl na COOLu a zalíbil si prostředí ponurého Londýna za dob průmyslové revoluce. Tak jsem si na druhý den dal maratón a zhlédl to celé najednou. Co jsem si zde četl, tak uznávám klišovitost. Ale tím pro mě negativa končí. Musíte se na to dívat (jak bylo již párkrát zmíněno) s jistým nadhledem a vychutnáte si solidní spletitost příběhu, výborné dialogy a žádné teen móresy. Bohužel jsem se dočetl, že druhá série není v plánu a to, co jsem viděl, pro mě rozhodně není uzavřený konec, jak si někteří tady nalháváte. :) Není to zrovna seriál, pro který bych dal ruku do ohně, ale rozhodně to nějaké emoce má. ()

Ketska

Chyba: Ve druhé epizodě během rozhovoru s novinářem Jonathanem Harkerem má Alexander Grayson na ruce náramkové hodinky (nejlépe jsou vidět, když sedí v křesle). Náramkové hodinky se začali vyrábět až během 1. světové války. V dalších epizodách je již na ruce nemá. ()

Radovan.Long

Já nevím, mě to přišlo absolutně bez šťávy. J.R.Meyers je tam sice okouzlující a líbí se mi dialogy, ale jinak vlastně nechápu proč to vůbec vzniklo. ()

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (více)