Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

lennyd

Vlastička zemřela, a Bohumil začíná stále více přemýšlet o životě, o usmíření a dalších věcech. Na druhé straně je ale stále velmi bohatý, a to láká všelijaké individua, aby z prostomyslného Bohumila vylákali nějakou tu kačku. Naposled je to Dr. Ulrichová, která se za pomoci nového manžela (Dr. Ulrich už soužití s ní nevydržel a beze stopy zmizel) snaží Bohumila obrat o poslední halíř. Bohumil se ale nevzdává, a i za zdmi protialkoholní léčebny dokáže vymyslet plán, jak se Dr. Ulrichové zbavit ... Je mi jasné, že Bolek tušil (věděl), že to s Olšanami jde z kopce, a tak si potřeboval rychle vydělat nějaké ty kačky (a ještě si natočit památeční video z výše zmíněného ranče), a ideálně obé zároveň - a pokračování Dědictví je na světě. Nebudu říkat že jsem se nebavil, protože několikero scén mne opravdu pobavilo (scéna v Interhotelu s Jaromírem Dulavou je podobně zábavná jaké ta původní a památeční z prvního dílo). Na druhé straně trapnými scénami tento film taky nešetří (Irenka či "svatba" v přímém přenosu), a divím se některým hercům, že do toho šli (i když na druhou stranu, asi také mohou být jednou na dně a budou rádi, pokud je jejich herečtí kolegové podpoří). Plusové body dávám za (mně) známá místa - Kroměříž, Olšany a tak.. ()

PierrevanH odpad!

Je mi líto, že to musím říct, ale jedná se o sentimentální blábol Bolka Polívky, téměř nekoukatelné. Trochu mi to připomínalo rovněž špatné Sněženky a machry po 25 letech, ale i těm bych dal přednost. ()

venison

Naprosto nechápu smysl vzniku pokračování.. Nechápu, kolik herců zvučných jmen se na filmu podílelo.. Nechápu příběh - je to pokračování Bohuše nebo autoportrét Bolka.. Spíše smutný počin než veselý.. Skoro mi je všech, kteří se na filmu "Dědictví aneb Kurva se neříká", od srdce líto.. ()

Brain-D

Naprosto pochmurný tón s výkřiky slabšího hlasu prvního dílu. Bolkovi se ztratil ten šmrnc, který měl jako mlaďoch a nedokáže, to co jako mlaďoch, i kdyby se rozkrájel. Navíc tenhle film je velmi vážný, i když zde funguje určitá nadsázka. Na druhou stranu je film dospělejší, ale né úplně vyzralí. Některé vtipy jsou nucené či trapné. Odkazy na první díl do očibíjící, ale přece jenom to nebylo špatné. Opravdu krajním přiznivcům Bohuša se to bude líbit na aspoň ty 2*. ()

jujec

Podle hodnocení zde jsem čekal kravinu, ale zase tak špatné to nebylo. Jistě, na jedničku to nemá, ale i zde se člověk zasměje a zamyslí. A v porovnáním s ostatními filmy, které se teď u nás točí, to je lehce nad průměrem. ()

0lie odpad!

Pan Werich, Hrušínský, Menšík a Brodský se musí obracet v hrobě co se děje s českým filmem.. Babovresky byly fakt hnus, ale tohle je fakt hřebík do rakve.. ()

Maik22

Farma Bolka Polívky padla a s ní i duše a humor komikového krále. Pokračování Kurvahošigutentág je pouze snaha o nahrabání nějakého grejcaru, nejspíše pro záchranu právě zmiňovaného a zkrachovalého baviče Bolka. ()

Trustme

Časosběrný dokument o životě a trápení herce Polívky mezi problémy s alkoholem, nemovitostmi a financemi. V dokumentu se objeví skoro všichni kdo přežili z legendárního Dědictví, ale není to pěkný pohled. Chlast se podepsal na všech. Režisér zaznamenává těžké období v hercově životě a snaží se mu vykouzlit trochu té radosti v podobě setkání s dávnou minulostí, kdy měl ještě sílu a neměl tolik chuť. Plejáda nastražených postaviček, které se míhají nuceně napříč nezajímavou story. Příjemné vzpomínky na buranskou a rebelsky neokoukanou dobu zachycenou Věrou Chytilovou však nasazením žluté rádiovky neuděláte, pane Sedláček. ()

Master19

Zdá se mi to, nebo je opravdu bujná Jitka Čvančarová aktuální zářící hvězdou české filmové a seriálové tvorby? Zdá se mi, že je všude. ;-) Podle mě je největší škoda, že Bolek s režisérem Sedláčkem nechytili tuto možnost "střízlivěji" za pačesy. Kultu se prostě nědalo říct "ne" a jsou tu kromě Irenky snad úplně všichni a na tom se dalo vytvořit něco kurva dobrého! Chtělo to mnohem víc řezavé chytilovské ironie, víc toho iluzorního nehmatatelného nesmyslna, víc pořádného humoru a méně sebelítosti a sentimentu. ()

Prekarkar

Kamera, zvuk a všechno technické okolo má plus. Ti co dávají odpad nepochopili. Možná to ani neumí. Kam příroda nedá, tak nic... Já hodnotím "dobře". ()

sskrblik odpad!

Už když jsem uviděl logo televize Nova, tak jsem se začal bát. No a po cirka 25 minutách jsem usoudil, že se na to nedá dívat! Totální zprznění kultovní klasiky, které není ani za (čer)máK vtipné. ()

Timak

Ani zdaleka nedosahuje kvalit prvního dílu, i když pár vtipných momentů se najde, to jo. Ale přesto, bylo to trochu zbytečné, nemyslíte pane Polívko?! ()

ghatos

"Doktor Ulrich (Věra Chytilová), to byla kapacita!"...Tahle věta přesně vyjadřuje Dědictví 2. Jednička byla natočena v určité době, v určitém duchu a to se nikdy nevrátí. Po 22 letech vzkřísit nepřekonatelnou legendu je nemožné. Spousta geniálních malých postaviček zmizela, o to víc jsem byl nadšen, když jsem alespoň některé opět zahlédnul. Melancholická nóta docela fungovala (prolíná se dobře fiktivní i reálný svět B. Polívky). Přes vzestupy a pády Bohuša/Bolka se to mělo i tak více zaměřit na komediální katarzi. Koncept starého Bohuše je mrtvý, avšak je tam jedna scéna s Lasicou, kde se podařilo na chvíli reinkarnovat rok 1992. Snaží se to v mnoha případech využít prvotní kultovní scénky, to však nefunguje, až na jednu hybridní výjimku, kterou jsem popsal. Unavený Bolek nemá, už sílu do nových dravých eskapád. Snažil se na chvíli vrátit zpět. Potkat tak ještě jednou pana Košťála s svézt se s ním do Brna...bohužel neobživne ani za milión :( . 53%. PS: Karel Heřmánek nebyla dobrá volba. Není v něm energie, natož humor. Dagmar Veškrnová nezklamala. ()

Pedross800

"KURVA TO JE SAMÝ LED A ŽÁDNÝ CHLAST V TOM" tož děcka to chce si nejdřív máknout a stvořit nějaké ty hodnoty pro budoucí generace, pak zapálit oheň, hodit buřty na rošt, nalit červeného vína jednu sklénku, dvě tři a pak to za svitu měsíce pustit.......no a to vám garantuju, že sa aj zasmějete....občas :-) a pak to s tím červeným v krvi aj řádně ohodnotíte, že Bolku, tož kurva já ti tam prdnu tři hvězdy a snad to zítra nezměním :-)) ()

PatoP

Bolek je stále Bolek, no táto druhá časť od svojej polovice výrazne stráca dych. Ale v jednej veci je tento film veľmi pravdivý. Poukazuje na to, ako ľudia, hlavne tí majetnejší, za posledných 20 rokov sparchanteli. ()

Autogram odpad!

Druhé pokračovania osvedčených filmov majú váčšinou nejakú úroveň, ale tu ide o totálny prepad. Bolek celý čas bez akéhokoľvek zmyslu kecá a kecá a kecá. Niekoľko skvelých hercov sa nechalo ukecať na vedľajšie úlohy a božský Kája tu vôbec nie je božský, len trápny. Za niečo tu stálo iba pár minút Smetanovej hudby, ale za tie si film hviezdu nezaslúži. Úplne stratená polhodina môjho času s tymto filmom. ()

Dagoussek

Pokračování neměli točit, bylo to úplně zbytečné. Párkrát jsem se zasmála, Bolkova mluva to celkem zachránila. Bylo tam hodně nostalgie a málo Donutila, který byl v jedničce skvělej a tak jsem ho logicky očekávala i tady. Jsem zklamaná. ()

svobik

A proč ne. I když jsem si ze začátku říkal, že druhé Dědictví je asi nejzbytečnějším pokračováním, které kdy mohlo vzniknout, se závěrečnými titulky musím přiznat, že mě vlastně nijak neuráželo, Polívka Bohuše ještě úplně nezapomněl a sledování prakticky všech ještě žijících a navrátivších se postav mělo do jisté míry své kouzlo. Může za to nejspíš neskonalá láska k jedničce, poněvadž Polívkův ožralý scénář (tolik bezpointních scén nepamatuju) má ke smysluplné filmové látce daleko, ale vem to čert. Závěrečná scéna je tak melancholicky příjemná, že tomu ty dvě hvězdy bez velkých cavyků klidně napařím. ()